Data disputării 02.08.2020 - 21:30
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Constantin Stătescu (București)

Meciul din data 02.08.2020 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

FC Voluntari: Valentin Alexandru COJOCARU, Igor ARMAŞ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, Nicolás Martín GOROBSOV, Milan KOCIĆ, Alexandru MĂŢAN, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Andraž STRUNA, Moussa SANOH, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si rezervele: .

Dinamo București: Ionuț Daniel ȘERBAN, Cătălin George STRATON, Deian Cristian SORESCU, Lukáš SKOVAJSA, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Ante PULJIĆ, Filip MRZLJAK, Szabolcs KILYEN, Ahmed Andrei BANI Mustafa, Valentin Marius LAZĂR si rezervele: .

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolás Martín GOROBSOV
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU (mijlocaș stânga). In minutul 34 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Filip MRZLJAK
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Szabolcs KILYEN
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Szabolcs KILYEN si intra Kristián Koštrna
In minutul 63, FC Voluntari - Dinamo București, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ion GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Filip MRZLJAK (mijlocaș defensiv). In minutul 76 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel BENZAR
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ante PULJIĆ
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cătălin George STRATON

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

NEICUȚESCU
11’ Ionuț ȘERBAN
Nicolás GOROBSOV 31’
0 - 1 34’ Deian SORESCU
43’ Filip MRZLJAK
46’ Ionuț ȘERBAN
Alexandru RĂUŢĂ
55’ Szabolcs KILYEN
58’ Szabolcs KILYEN
Kristián Koštrna
1 - 1 penalty Mihai CĂPĂȚÂNĂ 63’
Ion GHEORGHE 73’
1 - 2 76’ Filip MRZLJAK
Daniel BENZAR 82’
82’ Ante PULJIĆ
90+5’ Cătălin STRATON