Localitatea Pitești
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)

Meciul din data 21.08.2020 dintre echipele FC Argeș Pitești si FC Botoșani se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

FC Argeș Pitești: Andrei Cristian MIRICA, Grigore Ioan TURDA, Andrei PREPELIȚĂ, Adrian Nini POPESCU, Nicolae Constantin MUȘAT, Răzvan Bogdan MATIȘ, Derlis David Meza Colli, Mihai Daniel LECA, Gabriel Eugen MATEI, Alexandru Doru GREAB, Vasile BUHĂESCU si rezervele: Andrei Costinel TOFAN, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE, Georgian HONCIU, Robert Ionuț GRECU.

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alin Ioan ȘERONI, Eduard PAP, Reagy Baah OFOSU, Marcel HOLZMANN, Eduard FLORESCU, Marko DUGANDŽIĆ, George CÂMPANU, Denis Grațian HARUŢ si rezervele: David BABUNSKI, Mihai ROMAN I, Andrei Alexandru PATACHE, Juan Bautista CASCINI, Hamidou KEYTA, Hidajet HANKIČ, Realdo FILI, Alessio CARLONE.

In minutul 02, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Cristian MIRICA si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George CÂMPANU (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Nini POPESCU si intra Georgian HONCIU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Vasile BUHĂESCU si intra Robert Ionuț GRECU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Andrei CHINDRIȘ (fundaș central). In minutul 47 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George CÂMPANU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Gabriel Mihai DEAC
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Hamidou KEYTA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Mihai Daniel LECA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Ionuț Eugen NĂSTĂSIE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Bogdan MATIȘ si intra Mediop NDIAYE
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra David BABUNSKI
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Reagy Baah OFOSU si intra Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Botoșani, scorul devine 0 - 3.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 76, schimbare, iese atacant Marko DUGANDŽIĆ si intra Juan Bautista CASCINI
In minutul 76, schimbare, iese atacant Marko DUGANDŽIĆ si intra Realdo FILI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central George CÂMPANU si intra Realdo FILI
In minutul 76, schimbare, iese rezervă Juan Bautista CASCINI si intra George CÂMPANU
In minutul 78, FC Argeș Pitești - FC Botoșani, scor 1 - 3, gol din penalty transformat pentru FC Argeș Pitești de Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Argeș Pitești de Ionuț Eugen NĂSTĂSIE (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Botoșani, scorul devine 2 - 3.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alin Ioan ȘERONI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Botoșani.