Localitatea Voluntari
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)

Meciul din data 24.08.2020 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Voluntari: Igor ARMAŞ, Ionuț BALAUR, Cristian Ionuț COSTIN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, ERIC de Oliveira Pereira, Ion GHEORGHE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alexandru STOICA, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: .

Gaz metan Mediaș: Roberto ROMEO, Răzvan Alin TRIF, RAREȘ ȘTEFAN DOGARU, Moussa SANOH, Lukáš DROPPA, GABRIEL Rodrigues de Moura, Ionuț Justinian LARIE, Luis Emanuel NIȚU, Răzvan Ștefan POPA, Yves Simon PAMBOU Loembet, Alexandru BUZBUCHI si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 12 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga RAREȘ ȘTEFAN DOGARU si intra Sergiu Robert CIOCAN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru STOICA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Robert CIOCAN (). In minutul 53 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 54, schimbare, iese Bryan ALCEUS si intra Roberto ROMEO
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Yves Simon PAMBOU Loembet
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Moussa SANOH
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Igor ARMAŞ (fundaș central). In minutul 67 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Moussa SANOH si intra Mihai VELISAR
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Claudiu BORȚONEANU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Luis Emanuel NIȚU si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 81, schimbare, iese atacant Alexandru STOICA si intra Adelin Valentin VOINESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Mihai ALEXANDRU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Victor Teodor RÂMNICEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 Mihai CĂPĂȚÂNĂ 12’
46’ Ionuț LARIE
46’ RAREȘ ȘTEFAN DOGARU