Localitatea Ploiești
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)

Meciul din data 31.08.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si Dinamo București se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Chindia Târgoviște: Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Cornel DINU II, Tomás DÍAZ, Marco DULCA, Paul Alexandru IACOB, Daniel Constantin FLOREA, Dinu MOLDOVAN, Adrian IONIȚĂ, Cristian Daniel NEGUȚ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si rezervele: .

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Cătălin George STRATON, Vlad Alexandru ACHIM, Geani Mihai CREȚU, Ahmed Andrei BANI Mustafa, Marco EHMANN, Diego FABBRINI, Daniel Iliuță POPA, Ante PULJIĆ, Andrei Dumitru SIN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ si rezervele: .

In minutul 07, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Janusz GOL
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marco DULCA
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel Constantin FLOREA (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Dinamo București, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ahmed Andrei BANI Mustafa si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Cătălin MĂGUREANU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Geani Mihai CREȚU si intra Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Tomás DÍAZ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Paul Alexandru IACOB
In minutul 87, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Cătălin Constantin BARBU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Adrian IONIȚĂ
In minutul 90+5, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Andrei Dragoș ȘERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chindia Târgoviște.

POPA
07’ Vlad ACHIM
Janusz GOL
Marco DULCA 37’
1 - 0 Daniel FLOREA 45+2’
55’ Ahmed BANI
Mihai NEICUȚESCU
76’ Daniel POPA
Cătălin MĂGUREANU
76’ Geani Mihai CREȚU