Localitatea Mediaș
Arbitru Andrei Antonie (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)

Meciul din data 28.08.2020 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Argeș Pitești se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București).

Gaz metan Mediaș: Octavian Ronaldo DEACONU, Ondřej BAČO, Alexandru BUZBUCHI, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Sergiu Robert CIOCAN, Răzvan Alin TRIF, Ionuț Justinian LARIE, Lukáš DROPPA, RAREȘ ȘTEFAN DOGARU, Răzvan Ștefan POPA, Moussa SANOH si rezervele: .

FC Argeș Pitești: Grigore Ioan TURDA, Andrei PREPELIȚĂ, Gabriel Eugen MATEI, Răzvan Bogdan MATIȘ, Nicolae Constantin MUȘAT, Derlis David Meza Colli, Mihai Daniel LECA, Mediop NDIAYE, Andre Jose COZMA, Flavius Dănuţ CROITORU, Gabriel Mihai DEAC si rezervele: Andrei Costinel TOFAN, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE, Georgian HONCIU, Vasile BUHĂESCU, Robert Ionuț GRECU.

In minutul 01, schimbare, iese mijlocaș stânga RAREȘ ȘTEFAN DOGARU si intra Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ondřej BAČO (fundaș dreapta). In minutul 41 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Argeș Pitești, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Bogdan MATIȘ si intra Robert Ionuț GRECU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso (atacant). In minutul 52 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Argeș Pitești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Georgian HONCIU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Moussa SANOH si intra Roberto ROMEO
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 69, schimbare, iese rezervă Georgian HONCIU si intra Vasile BUHĂESCU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Ionuț Andrei ȘERBAN
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 80, schimbare, iese atacant Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Yves Simon PAMBOU Loembet
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Robert CIOCAN si intra Luis Emanuel NIȚU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Mihai Daniel LECA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Nasser CHAMED
01’
1 - 0 Ondřej BAČO 41’
46’ Răzvan MATIȘ
Robert Ionuț GRECU
2 - 0 Nicolao DUMITRU 52’
55’ Georgian HONCIU
Moussa SANOH
Roberto ROMEO
57’
65’ Andrei PREPELIȚĂ
Ronaldo DEACONU 66’
69’ Georgian HONCIU
Vasile BUHĂESCU
69’ Andrei PREPELIȚĂ