Data disputării 25.09.2020 - 18:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)

Meciul din data 25.09.2020 dintre echipele FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Voluntari: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Igor ARMAŞ, Ionuț BALAUR, Cristian Ionuț COSTIN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Pablo DE LUCAS Torres, ERIC de Oliveira Pereira, Ion GHEORGHE, Sebastian MAILAT, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: .

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Florin Bogdan ŞTEFAN, Pavol ŠAFRANKO, Marius ȘTEFĂNESCU, Roland NICZULY, Rachid Ahmed BOUHENNA, Radoslav Bonchev DIMITROV, George DRAGOMIR, Boubacar FOFANA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránt KOVÁCS, Bogdan Alexandru MITREA si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Sebastian MAILAT (extremă dreapta). In minutul 04 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 07, schimbare, iese mijlocaș stânga George DRAGOMIR si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 10, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Jefté BETANCOR Sánchez
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Bryan NOUVIER
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lóránt KOVÁCS si intra Florin Flavius PURECE
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Florin Flavius PURECE (). In minutul 55 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Grégoire PUEL
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Boubacar FOFANA si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Ion GHEORGHE si intra Claudiu BORȚONEANU
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra MARCELO André Veiga LOPES
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Admir BAJROVIC
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Lóránd Levente FÜLÖP (). In minutul 83 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 1 - 2.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Pavol ŠAFRANKO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

1 - 0 Sebastian MAILAT 04’
07’ George DRAGOMIR
Adnan AGANOVIĆ
ERIC
Jefte BETANCOR
10’
32’ Bogdan MITREA
45+1’ Marius ȘTEFĂNESCU
46’ Florin ȘTEFAN
Bryan NOUVIER
46’ Lóránt KOVÁCS
Florin PURECE
1 - 1 55’ Florin PURECE
Cristian Ionuț COSTIN
Grégoire PUEL
56’
58’ Boubacar FOFANA
Lóránd FÜLÖP
Ion GHEORGHE
Claudiu BORȚONEANU
79’
Răzvan GRĂDINARU
MARCELO LOPES
79’
79’ Cătălin GOLOFCA
Admir BAJROVIC
1 - 2 83’ Lóránd FÜLÖP
86’ Bryan NOUVIER
90+4’ Pavol ŠAFRANKO