Data disputării 19.10.2020 - 18:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marian Barbu (Făgăraș)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)

Meciul din data 19.10.2020 dintre echipele FC Voluntari si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București).

FC Voluntari: Victor Teodor RÂMNICEANU, Claudiu BORȚONEANU, Jefté BETANCOR Sánchez, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Cristian Ionuț COSTIN, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Sebastian MAILAT, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: .

Viitorul Constanța: Alexandru MĂŢAN, Romario Sandu BENZAR, Andrei Virgil CIOBANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Jon GAZTAÑAGA Arrospide, Gabriel Cristian IANCU, Kevin LUCKASSEN, Cosmin Gabriel MATEI, Angel MARTINEZ, Sebastian MLADEN si rezervele: .

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Pablo DE LUCAS Torres
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Ionuț BALAUR si intra Cosmin Florin ACHIM
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ion GHEORGHE
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Carlo CASAP
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 66 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 77, schimbare, iese Adrian POPA si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 87, schimbare, iese atacant Jefté BETANCOR Sánchez si intra MARCELO André Veiga LOPES
In minutul 87, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru Nicolae VLAD si intra Milan KOCIĆ
In minutul 87, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra John ANDERSON Souza Fonseca
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra Adrian Marius STOIAN
In minutul 90+3, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Carlo CASAP (). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

LUCKASSEN
29’ Andrei CIOBANU
Pablo DE LUCAS 37’
Ionuț BALAUR
Cosmin ACHIM
46’
52’ BENZAR Romario
56’ Gabriel Cristian IANCU
Ion GHEORGHE 57’
61’ Gabriel Cristian IANCU
Carlo CASAP
0 - 1 66’ Kevin LUCKASSEN
77’ Andrei CIOBANU
Andrei ARTEAN
Adrian POPA
Răzvan GRĂDINARU
77’
Jefte BETANCOR
MARCELO LOPES
87’
Alexandru VLAD
Milan KOCIĆ
87’
Sebastian MAILAT
John ANDERSON
87’
90+3’ Kevin LUCKASSEN
Adrian STOIAN
90+3’ Alexandru MĂŢAN