Localitatea Botoșani
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)

Meciul din data 31.10.2020 dintre echipele FC Botoșani si FCM UTA Arad se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Vornicu (Iași).

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Christopher BRAUN, Alexandru Simi CAIA, Andrei CHINDRIȘ, Marcel HOLZMANN, Eduard FLORESCU, Hamidou KEYTA, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: .

FCM UTA Arad: Denis RUSU, Octavian URSU, Ciprian RUS, Alexandru Constantin BENGA, Alexandru Cristian ALBU, Damian Daniel ISAC, Florin IACOB, Sorin BUŞTEA, Vlad Călin MORAR, Neluț Stelian ROȘU, Simon RRUMBULLAKU si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de Vlad Călin MORAR (extremă dreapta). In minutul 04 al partidei dintre FC Botoșani si FCM UTA Arad, FCM UTA Arad deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 08, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Simi CAIA si intra Realdo FILI
In minutul 28, FC Botoșani - FCM UTA Arad, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Hamidou KEYTA
In minutul 33, FC Botoșani - FCM UTA Arad, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Eduard FLORESCU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Alexandru Constantin BENGA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Damian Daniel ISAC si intra ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de ERICO Constantino da Silva (). In minutul 48 al partidei dintre FC Botoșani si FCM UTA Arad, FCM UTA Arad reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Ciprian RUS
In minutul 66, schimbare, iese atacant Mihai ROMAN I si intra Youssef TOUTOUH
GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de Vlad Călin MORAR (extremă dreapta). In minutul 71 al partidei dintre FC Botoșani si FCM UTA Arad, scorul devine 2 - 3.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Octavian URSU si intra Alexandru Laurențiu OROIAN
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra Sekou CAMARA
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Marcel HOLZMANN si intra Enriko PAPA
In minutul 77, schimbare, iese Realdo FILI si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Ciprian RUS si intra Valentin BUHĂCIANU
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Vlad Călin MORAR si intra Mihovil Jeronim KLAPAN
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hervin ONGENDA
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Denis RUSU si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FCM UTA Arad.