Localitatea Pitești
Arbitru Sorin Costreie (Buftea)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare) Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)

Meciul din data 30.10.2020 dintre echipele FC Argeș Pitești si FC Voluntari se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sorin Costreie (Buftea) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare) Marius Badea (Rm Vâlcea).

FC Argeș Pitești: Robert Ionuț GRECU, Stephan Leonard DRĂGHICI, Andrei Cristian BLEJDEA, Luka MARIĆ, Mihai Daniel LECA, Derlis David Meza Colli, George Mihai MICLE, Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei PREPELIȚĂ, Andrei Costinel TOFAN, Ionuț Andrei ȘERBAN si rezervele: .

FC Voluntari: Victor Teodor RÂMNICEANU, Adrian POPA, Sebastian MAILAT, Milan KOCIĆ, Cristian Ionuț COSTIN, Pablo DE LUCAS Torres, Ion GHEORGHE, Jefté BETANCOR Sánchez, Ionuț BALAUR, Claudiu BORȚONEANU, Igor ARMAŞ si rezervele: .

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Ionuț Andrei ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Argeș Pitești de Derlis David Meza Colli (mijlocaș ofensiv). In minutul 33 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Voluntari, FC Argeș Pitești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Claudiu BORȚONEANU si intra MARCELO André Veiga LOPES
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Derlis David Meza Colli si intra Robert Ionuț GRECU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Argeș Pitești de Robert Ionuț GRECU (extremă dreapta). In minutul 55 al partidei dintre FC Argeș Pitești si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese fundaș stânga Milan KOCIĆ si intra Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Igor ARMAŞ
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Robert Ionuț GRECU si intra Alin Nicuşor POPA
In minutul 66, FC Argeș Pitești - FC Voluntari, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Ion GHEORGHE
In minutul 70, schimbare, iese atacant Jefté BETANCOR Sánchez si intra Alexandru STOICA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Sergio MARAKIS
In minutul 78, schimbare, iese atacant Andrei Cristian BLEJDEA si intra Andrei Cristian MIRICA
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra Vasile Fernando MIHAI
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 90+1, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Daniel Marius ŞERBĂNICĂ
In minutul 90+2, jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Argeș Pitești.

1 - 0 David MEZA COLLI 33’
46’ Claudiu BORȚONEANU
MARCELO LOPES
David MEZA COLLI
Robert Ionuț GRECU
55’
2 - 0 Robert Ionuț GRECU 55’
60’ Milan KOCIĆ
Alexandru VLAD
62’ Igor ARMAŞ
Alin POPA
63’
2 - 1 66’ penalty Ion GHEORGHE
70’ Jefte BETANCOR
Alexandru STOICA
Stephan DRĂGHICI
Sergio MARAKIS
78’
Andrei BLEJDEA
Andre MIRICĂ
78’
79’ Sebastian MAILAT