Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București) Ovidiu Artene (Vaslui)

Meciul din data 08.11.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București) Ovidiu Artene (Vaslui).

Viitorul Constanța: Carlo CASAP, Bradley DE NOOIJER, Alin DOBROSAVLEVICI, Damien DUSSAUT, Jon GAZTAÑAGA Arrospide, Virgil Eugen GHIȚĂ, Alexandru MĂŢAN, VÍCTOR FERNÁNDEZ Satué, Árpád Ors György TORDAI, Kevin LUCKASSEN si rezervele: ELY Ernesto Lopes FERNANDES.

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Ante PULJIĆ, Tomás MEJÍAS Osorio, ISMA LOPEZ, Magaye Serigne Falilou GUEYE, Paul Viorel ANTON, Ahmed Andrei BANI Mustafa, Marco EHMANN, ALEIX GARCÍA Serrano, Janusz GOL si rezervele: .

In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alin DOBROSAVLEVICI (fundaș central). In minutul 53 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 56 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexander David GONZÁLEZ Sibulo
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, George Dănuț GANEA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Árpád Ors György TORDAI
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alin DOBROSAVLEVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

2 - 0 Kevin LUCKASSEN 56’
63’ Deian SORESCU
80’ Paul ANTON
84’ Alexander GONZÁLEZ