Stadion Emil Alexandrescu
Localitatea Iași
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui) Cosmin Vatamanu (București)

Meciul din data 20.11.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Argeș Pitești se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui) Cosmin Vatamanu (București).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Teodor AXINTE, Nikolaos BAXEVANOS, Nicandro BREEVELD, Andreas Cristian CALCAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC, Floriano VANZO, Sorin Marian BUȘU si rezervele: .

FC Argeș Pitești: Cephas MALELE, Ionuț Andrei ȘERBAN, Andrei Costinel TOFAN, Mediop NDIAYE, Nicolae Constantin MUȘAT, George Mihai MICLE, Derlis David Meza Colli, Stephan Leonard DRĂGHICI, Robert Ionuț GRECU, Mihai Daniel LECA, Luka MARIĆ si rezervele: .

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Cephas MALELE
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Andrei Costinel TOFAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 40 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Argeș Pitești, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Floriano VANZO
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Andrei Cristian BLEJDEA
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Sorin Marian BUȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Argeș Pitești de Cephas MALELE (atacant). In minutul 61 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Argeș Pitești, FC Argeș Pitești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 67, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 23 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Philippe ONEA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Nicolae Constantin MUȘAT

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.