Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ponturi şi pariuri 16.12.2011 - 17:45

Avancronica meciului Astra - CFR Cluj

Avancronica meciului Astra - CFR Cluj
17.12.2011, Ploieşti, Stadion: "Astra", ora: 17:00, live Digi TV
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad)
Astra Ploieşti - CFR 1907 Cluj

Astra Ploieşti

Astra nu a avut nicio ocazie de gol în meciul cu Dinamo, dar și cu ajutorul șansei a obținut o remiză albă în față liderului. Cu acest punct, echipa lui Tibor Selymes a încheiat turul de campionat pe locul 9, cu 25p, destul de departe de un loc de Europa League. Acum un an, "dracii negrii" aveau doar 20p, terminând turul pe locul 10 și se poate spune că echipa a progresat puțin. Marea dorință a patronului Neculae este de a debuta în Europa League, astfel că jucătorii vor trebui să facă un retur de campionat mult mai bun pentru a termină la final pe locul 3 sau 4. În ultimul meci din acest an, prahovenii vor întâlni o altă candidată la titlu, CFR Cluj, echipă în fața căreia a pierdut în tur fără drept de apel, scor 0-2. Obiectivul Astrei în meciul cu CFR este de a forța victoria, pentru că doar așa ar putea să se mențină în zona Europa League.

Antrenorul Tibor Selymes vrea doar victoria în meciul cu CFR: "Am pregătit meciul cu CFR pentru a-l câştiga. La Cluj am pierdut cu 2-0 şi vreau neapărat revanşa. Jucătorii şi-au luat-o în Cupa României, dar atunci nu eram eu pe banca Astrei. O victorie ne-ar apropia de zon Europa League. Şi pentru jucători contează, pentru că una e să pleci în vacanţă cu o victorie în faţa CFR-ului şi alta e să pierzi. Am auzit că e posibil să fiu înlocuit cu Rednic, dar nu vreau să comentez. Acum vreau doar cele trei puncte cu CFR, acesta este cadoul care-l vreau de la jucători că tot se apropie Crăciunul".

Internaționalul senegalez Demba Touré a făcut parte din lotul de 18 jucători ai Astrei pentru meciurile cu FC Brașov şi Dinamo, dar a stat pe banca de rezerve. Atacantul are şanse mari să debuteze în Liga 1 şi să joace cu CFR. "De când a venit la Astra, senegalezul Demba Touré s-a pregătit exemplar. Am văzut că trage de el la antrenamente şi sunt obligat să-i dau o şansă. Cine ştie, poate va fi titular cu CFR", a spus Selymes. "Este un jucător valoros, destul de interesant pentru clubul nostru, cu care am cochetat și în vară. Sperăm să colaborăm optim cu el și din iarnă încolo", afirmă președintele Consiliului Director, Petre Buduru.

Antrenorul Selymes va putea conta la meciul cu CFR pe senegalezul Ousmane N'Doye şi argentinianul Osvaldo Miranda, cei doi fiind suspendaţi în partida precedentă cu Dinamo. N'Doye va fi titular sigur, mai ales că înlocuitorul său, Ologu, a jucat slab cu Dinamo. Selymes este însă supărat pe Miranda, pentru că a fost eliminat prosteşte la Braşov şi pentru că nu-şi face treaba de atacant (nu a marcat niciun gol în tur). Argentinianul va fi pus în pauza de iarnă pe lista de transferuri. În meciul cu CFR, antrenorul Selymes va miza în atac pe nigerianul Fatai, iar pe parcurs îl va introduce în teren şi pe senegalezul Touré, pentru a-l surprinde cu ceva nou pe Jorge Costa.

Echipa probabilă:
Lung jr. - Mihalache, Găman, L.Goian, Maranhão - Seto, N'Doye - Strătilă, Băjenaru, Ţigoianu - Fatai; Antrenor: Tibor Selymes; Accidentaţi: Măţel, C.Grigore, Bărboianu; Suspendaţi: -; Vor mai lipsi: Bruno Miguel, Udoji, C.Matei şi Budescu (excluşi din lot de patronul Ioan Niculae)

Mircea Rednic este liber de contract după ce a fost dat afară de azerii de la Khazar Lankaran. "Puriul" a fost prezent duminică la Ploieşti, la meciul dintre Astra şi Dinamo, 0-0, alimentînd zvonurile conform cărora ar urma să îi ia locul lui Tibor Selymes pe banca prahovenilor. Tehnicianul de 49 de ani nu a confirmat că ar fi în discuţii cu patronul Ioan Niculae, dar nici nu a infirmat. "Momentan nu doresc să comentez nimic. Nu am voie. Încă nu am reziliat contractul cu Khazar Lankaran!", a spus Rednic. În ţară, Mircea Rednic a mai antrenat pe Rapid, Dinamo, FCM Bacău, Universitatea Craiova şi FC Vaslui.

ULTIMELE REZULTATE OFICIALE
05.11.2011: Astra - Petrolul Ploieşti 1-1 [Liga 1, Etapa 13]
21.11.2011: Concordia Chiajna - Astra 0-1 [Liga 1, Etapa 14]
25.11.2011: Astra - Ceahlăul Piatra-Neamţ 0-0 [Liga 1, Etapa 15]
03.12.2011: FC Braşov - Astra 2-0 [Liga 1, Etapa 16]
11.12.2011: Astra - Dinamo Bucureşti 0-0 [Liga 1, Etapa 17]


CFR 1907 Cluj


CFR și-a îndeplinit obiectivul în meciul susținut pe "Național Arena", câștigând un punct în fața Stelei. Echipa lui Jorge Costa a jucat în special în repriza a două foarte defensiv, iar punctul câștigat a fost extrem de muncit. "Feroviarii" au încheiat turul de campionat destul de bine, pe locul 2, la doar un punct de Dinamo. Acum un sezon, "alb-vișinii" erau pe locul 8, la 12p de Oțelul, astfel că transferurile făcute în pauza de vară de patronul Paszkany au dat roade. Ardelenii au șansa să plece în vacanță de iarnă chiar de pe primul loc dacă vor reuși o victorie la Ploiești cu Astra iar Dinamo nu va câștiga la Târgu-Mureș. Obiectivul CFR-ului este clar, să câștige cele 3p, mai ales că au de luat o revanșă în fața Astrei după ce au fost eliminați de această în 1/16-imile Cupei României.

Antrenorul portughez Jorge Costa consideră că cel mai important lucru în întâlnirea cu Astra sunt cele trei puncte puse în joc: "Urmează o partidă dificilă, în primul rând pentru că Astra Ploieşti e o echipă puternică, cu un joc bun. Poate să intervină o problemă deoarece este ultimul joc al anului şi jucătorii nu vor fi la fel de concentraţi, dar sper să nu fie aşa. Aşa cum se ştie, avem trei fotbalişti indisponibili, Cadu, Mureşan, Weldon, însă am fotbalişti care pot să-i suplinească fără probleme. Nu va fi nici o revanşă cu Astra după eliminarea noastră din Cupa României, este o altă întâlnire, de această dată în campionat. Cel mai important este să ne facem jocul şi să câştigăm, cu toate că va fi ultimul meci înaintea vacanţei. Dacă terminăm anul cu 39 de puncte ar fi super pentru noi. Este mai puţin important dacă ne vom clasa după acest meci pe locul 1 sau 2. Important e unde vom fi la vară".

"Cadourile vin pentru jucători după meciul cu Astra. Nu trebuie să fim cu gândul la vacanţă", a anunţat şi Iuliu Mureşan.

Mijlocaşul Renan Garcia speră ca formaţia sa să bifeze un nou succes, contra Astrei Ploieşti, în prima etapă a returului şi ultima a anului în Liga 1. "Jocul cu Astra e ultimul înaintea vacanţei şi trebuie să îl încheiem cu o victorie. Va fi dificil, e o echipă incomodă, va trebui să fim foarte atenţi. Dinamo este pe primul loc, e campioană de toamnă, dar noi trebuie să fim acolo la finalul campionatului", a declarat Renan.

Modou Sougou vrea o victorie pe terenul Astrei în ultimul meci din acest sezon. Senegalezul nu uită că prahovenii au eliminat CFR-ul din Cupa României în actuala stagiune. "Nu e un meci dinainte câştigat. Vrem revanşa fiindcă pe acel teren am ieşit din Cupă. Trebuie să ne facem noi punctele înainte de a ne gândi la Dinamo", a spus Sougou.

Atacantul Weldon Dos Santos, a fost suspendat cinci etape de Cosmisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal şi a primit o penalitate de 5.000 de lei, după eliminarea din meciul cu Steaua Bucureşti, scor 1-1. Cristian Balaj a notat în raportul de arbitraj că brazilianul l-a înjurat şi l-a lovit în meleul creat în minutul 84 al partidei Steaua - CFR, centralul fiind contrazis de Weldon, care aproape că a rămas fără cuvinte când a aflat sentinţa. "Nu înţeleg de ce am primit cinci etape de suspendare. Mă aşteptam la cel mult două. În faza invocată de arbitru, nu a fost vorba de nicio lovitură. Am mers să îl întreb de ce l-a eliminat pe Mureşan şi ne-am lovit piept în piept", s-a apărat brazilianul. Preşedintele Iuliu Mureşan a anunţat că va face recurs, iar atacantul s-a arătat şocat de decizie: "Vom face recurs, nici vorbă că Weldon l-a lovit pe Balaj. Pedeapsa trebuie să îi fie redusă cu una sau două etape". "În ce limbă l-a înjurat oare Weldon pe Balaj?", s-a întrebat ironic şi antrenorul Jorge Costa.

Mijlocaşul Gabriel Mureşan, eliminat şi el în meciul cu Steaua Bucureşti, a fost suspendat o etapă şi a primit o penalitate de 740 de lei.

Echipa probabilă:
Beto - Panin, Nuno Diogo (Maftei), Piccolo, Camora - Peralta, Bastos, Renan - Sougou, Kapetanos, Ronny; Antrenor: Jorge Costa; Accidentaţi: -; Suspendaţi: Cadú (o etapă), Mureşan (o etapă), Weldon (5 etape!)

CFR Cluj va renunţa la italianul Roberto de Zerbi (32 de ani) după ultima partidă a anului, cu Astra. Mai mereu accidentat, "Magicianul" avea unul dintre cele mai mari contracte din lot, 350.000 de euro pe sezon. "Din păcate, şi nu o spun cu răutate, pe Roberto nu putem să ne bazăm, pentru că a fost mai mereu accidentat. A avut atât de dese probleme încît mai mereu a stat prin tribună. E o problemă pe care va trebui s-o rezolvăm în iarnă", a spus preşedintele Iuliu Mureşan.

Clujenii au o variantă din Portugalia pentru postul de fundaş dreapta, considerat vulnerabil la CFR. Este vorba de Miguel Lopes (24 de ani) de la FC Porto. Jucătorul a ratat în vară un transfer la Real Zaragoza, după ce spaniolii n-au reuşit să înscrie la timp documentele care probau mutarea lui Lopes în Spania. Ulterior, Lopes le-a cerut despăgubiri celor de la Real Zaragoza, mai ales că întîrzierea acestora, în ultima zi de transferuri, a condus la situaţia în care Lopes a rămas la Porto fără să aibă drept de joc în aceste 6 luni.

ULTIMELE REZULTATE OFICIALE
05.11.2011: CFR - Dinamo Bucureşti 2-3 [Liga 1, Etapa 13]
19.11.2011: CFR - Universitatea Cluj 3-1 [Liga 1, Etapa 14]
27.11.2011: Voinţa Sibiu - CFR 0-1 [Liga 1, Etapa 15]
02.12.2011: CFR - CS Mioveni 3-0 [Liga 1, Etapa 16]
10.12.2011: Steaua Bucureşti - CFR 1-1 [Liga 1, Etapa 17]


RomanianSoccer vă recomandă să pariaţi astfel: Astra Ploiești - CFR 1907 Cluj va fi un meci echilibrat în care cel mai logic rezultat este egalul. Ambele echipe au obiective îndrăznețe în acest sezon, ploieștenii să debuteze în Europa League, iar clujenii să câștige titlul după o pauză de un an. După disputarea turului, doar ardelenii sunt în grafic, fiind doar la un punct distanță de liderul Dinamo, în timp ce ploieștenii mai au de recuperat 5p. Cele două echipe s-au mai întâlnit în acest sezon de două ori, în campionat la Cluj, unde CFR s-a impus cu 2-0 și în Cupa României, la Ploiești, unde Astra a eliminat-o cu 1-0 în 1/16-imi. În ultimele trei meciuri susținute pe teren propriu, echipa lui Selymes a obținut trei rezultate de egalitate, având evoluții modeste. Echipa lui Jorge Costa are un parcurs bun în deplasare, acolo unde a pierdut un singur meci din opt disputate, având cinci victorii. De altfel, CFR a câștigat mai multe puncte în deplasare (17) decât Astra pe teren propriu (14). Antrenorul Jorge Costa are probleme de lot, având trei titulari suspendați, Cadu, Mureșan și Weldon, așa că n-ar fi exclus să se mulțumească cu un rezultat de egalitate. Va fi un meci interesant în care se vor marca probabil puține goluri, la fel ca în ultimele întâlniri. Astra Ploiești - CFR 1907 Cluj va fi meci de X.

Bilanţul Astrei la meciurile de acasă:
9 meciuri, 3 victorii, 5 egaluri, 1 înfrângeri, golaveraj 8-5, 14 puncte

Bilanţul CFR-ului la meciurile din deplasare: 8 meciuri, 5 victorii, 2 egaluri, 1 înfrângeri, golaveraj 15-5, 17 puncte

17.12.2011, Ploieşti, Stadion: "Astra", ora: 17:00, live Digi TV
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad)
Astra Ploieşti - CFR 1907 Cluj
Palmares: 1 2 2 4-6
Primul meci: 0-1 la Cluj-Napoca, în 8 noiembrie 2009
Scor maxim: n-au fost rezultate la o diferenţă mai mare de două goluri
Singurul punct câştigat de clujeni la Ploieşti: 1-1 la 14 martie 2011, în ultimul meci jucat la Ploieşti

În tur: CFR 1907 Cluj  - Astra Ploieşti 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Modou Sougou (16), 2-0 Nuno Diogo (69)


Compară rezultatele echipelor CFR 1907 Cluj şi Astra Ploieşti

Echipa CFR 1907 Cluj se află pe locul 2 în clasamentul Ligii 1, cu 36p, iar Astra Ploieşti pe 9, cu 25p






Taguri: avancronica    analiza meci    ponturi    pariuri    Astra Ploiesti    CFR 1907 Cluj   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Ponturi şi pariuri

PSG sau Arsenal: cine câștigă finala Champions League?

Sâmbătă, 30 mai, de la ora 19:00, PSG și Arsenal se vor înfrunta pe Puskas Arena din Budapesta pentru a stabili noua campioană a Europei. Parizienii au cucerit trofeul...

Anunț neașteptat: Mozzartbet se retrage din România

Lovitură pe piața jocurilor de noroc din România: Mozzartbet își închide operațiunile Piața pariurilor sportive din România pierde unul dintre operatorii importanți din ultimii ani....

Poate câștiga "U" Cluj Cupa României după mai bine de 60 de ani? Ce părere au bookmakerii?

Finala sezonului cu numărul 88 al Cupei României se desfășoară între Universitatea Cluj și Universitatea Craiova. Partida este găzduită de stadionul "Municipal" din Sibiu și se...

Prima manșă a semifinalelor Champions League, sub semnul spectacolului: pe cine văd bookmakerii favoriți în prima manșă?

Paris SG, Bayern Munchen, Atletico Madrid și Arsenal sunt formațiile care joacă semifinalele Champions League 2026. Iată, deci, 4 echipe din campionate diferite, la fel ca în...

Bifează Real Madrid a cincea calificare consecutivă în detrimentul bavarezilor?

Ne mai desparte o lună și jumătate până vom afla câștigătoarea ediției cu numărul 71 a Ligii Campionilor. Finala va avea loc pe 30 mai în Budapesta. Deocamdată, ne aflăm în sferturile...

Turcia vs România: misiune imposibilă pentru "Tricolori"? Cum arată cotele la pariuri

Pe 26 martie au loc 8 meciuri în semifinalele play-off-urilor pentru Campionatul Mondial din această vară. Șapte dintre ele încep la ora 21:45. Singurul care începe la ora 19:00 este cel...

Optimile Champions League 2026 - program și cote la pariuri

Prima manșă a optimilor Champions League va avea loc în perioada 10–11 martie. Returul se va desfășura o săptămână mai târziu. Dintre cele 8 dueluri, șase opun echipe din campionate de...

Champions League 17-18 februarie - meciuri de top și cote la pariuri

Play-off-ul pentru optimile Champions League este gata de start. Prima manșă se dispută pe 17 și 18 februarie, pentru ca returul să aibă loc pe 24 și 25 februarie. Meciurile sunt transmise...

Un bihorean a luat la NetBet jackpotul de 350.000 €! "Voi investi în imobiliare"

Norocul și adrenalina jocurilor de cazino online licențiate din România se reflectă din nou într-un câștig excepțional. Un utilizator fidel al platformei NetBet Casino (18+,...

Superliga - runda 26: program complet, derby-uri și cote la pariuri

Suspans, presiune și mize uriașe înaintea etapei cu numărul 26 din Superliga. Este o rețetă pe placul oricărui fan neutru al Superligii. Două capete de afiș vom avea în această rundă....

FCSB - CFR Cluj, derby-ul etapei în Superliga: cote pariuri și alte meciuri de 5 stele

FCSB are un start slab de an, cu două înfrângeri suferite în tot atâtea partide. Programul se anunță dificil, iar duminică va disputa un derby de totul sau nimic contra celor de la CFR...



Top News

-Bombă pe "Anfield"! Iraola vrea să dea lovitura cu fostul său favorit

-Farul schimbă tot! Sabău vine să salveze corabia după sezonul de coșmar

-Echipa Națională de Fotbal a României are un nou partener oficial: ALLNUTRITION se alătură "tricolorilor" până în 2029

-Șoc în Ștefan cel Mare! Željko Kopić a plecat de la Dinamo

-Manchester United pregătește o mutare surpriză în ofensivă

-Universitatea Craiova l-a transferat pe portarul Alexandru Maxim de la FC Voluntari

-Răzvan Oaidă a semnat cu UTA Arad. Mijlocașul vine de la Universitatea Cluj




Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC PERUGIA
Italia
121 ani

Ciprian Danciu
România
49 ani

Cornel Dinu
România
37 ani

Cornel Țălnar
România
69 ani

Cristian Panin
România
48 ani

Dario Dainelli
Italia
47 ani

Dídac Vilà
Spania
37 ani

Eric Wynalda
SUA
57 ani

George Apostol
România
34 ani

Gino Corioni
Italia
89 ani

Ibon Pérez Arrieta
Spania
49 ani

Jaime Bragança
Portugalia
43 ani

Jason Kodor
România
20 ani

Joaquín Alonso
Spania
70 ani

Marcin Wasilewski
Polonia
46 ani

Miroslav Klose
Germania
48 ani

Otto Addo
Ghana
51 ani

Sandro Cois
Italia
54 ani

Sascha Kirschstein
Germania
46 ani

Slavko Perović
Serbia
37 ani

Sokratis Papastathopoulos
Grecia
38 ani

Victor Aldana
Spania
45 ani

Wesley Sneijder
Olanda
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
22.05.2026
Cronica
CFR Cluj FC Argeș Pitești C
23.05.2026
Cronica
Universitatea Cluj Dinamo București C
25.05.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C


1. Universitatea Craiova 20
2. Universitatea Cluj 19
3. CFR Cluj 16
4. Dinamo București 13
5. FC Argeș Pitești 7
6. Rapid București 6
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
16.05.2026
Cronica
FK Csíkszereda FC Botoșani C
18.05.2026
Cronica
Farul Constanța Metaloglobus București C
18.05.2026
Cronica
Petrolul Ploiești Oțelul Galați C
18.05.2026
Cronica
Unirea Slobozia FC UTA Arad C
18.05.2026
Cronica
FC Hermannstadt Fotbal Club FCSB C


1. FC UTA Arad 17
2. FK Csíkszereda 17
3. Fotbal Club FCSB 14
4. Oțelul Galați 14
5. FC Hermannstadt 13
6. FC Botoșani 12
7. Metaloglobus București 10
8. Unirea Slobozia 9
9. Petrolul Ploiești 9
10. Farul Constanța 6
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.191/17.04.2026, Licenta: L2260797Y001731