Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ponturi şi pariuri 19.12.2011 - 18:54

Avancronica meciului FC Vaslui - Rapid

Avancronica meciului FC Vaslui - Rapid
20.12.2011, Vaslui, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Digi TV
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei)
FC Vaslui - Rapid Bucureşti

FC Vaslui

FC Vaslui a reusit o victorie importanta pe Cluj Arena cu U, scor 1-0 si a terminat turul de campionat pe locul 4, la 7p de liderul Dinamo. Etapa a 17-a a fost excelenta pentru galben verzi pentru ca Steaua, Dinamo, Rapid si CFR nu au castigat. Acum un an, moldovenii terminau pe locul 3 si erau la 5p de liderul Otelul. In campionat echipa lui Hizo va avea destul timp la dispozitie sa recupereze punctele, dar din pacate pentru ei in Europa League au fost eliminati. FC Vaslui n-a avut in fata elvetienilor de la Zurich un adversar care sa se dea la o parte precum CSKA Moscova la Milano sau OL la Zagreb, astfel ca s-au calificat cei de la Lazio. FC Vaslui va aborda meciul cu Rapid doar la victorie, pentru a razbuna acel 0-3 din tur si pentru a nu se indeparta de Dinamo si CFR, care au castigat in aceasta etapa.

Viorel Hizo este conștient de miza jocului pentru că o victorie ar menține FC Vaslui lipită de plutonul fruntaș: "Va fi un meci extrem de greu, însă o victorie ar însemna plus un punct față de sezonul trecut, ceea ce e extraordinar. Am rămâne pe locul patru, aproape de podium. Sper ca băieții să se mobilizeze cât mai bine".

Accidentarea lui Vitalis Cerniauskas se dovedește a fi mai complicată decât se anticipase. Portarul are șanse minime de a fi în poartă la meciul cu Rapid. Viorel Hizo s-a orientat către Claudiu Puia, cerându-i antrenorului cu portarii să se axeze pe pregătirea acestuia la antrenamente. Cerniauskas a fost trimis să facă mai multe investigații medicale, fiind suspect de ruptură musculară. În aceste condiții, rezerva lui Puia la partida de mâine seară va fi Mihai Luca.

Deși accidentat, Lucian Sânmărtean nu renunță la ideea de a fi printre titulari la meciul cu Rapid, mijlocașul vasluian făcând eforturi pentru a fi apt la ora partidei. Deși nu s-a antrenat în ultimele zile, mijlocașul vasluian forțează din nou, astfel încât să-și poată ajuta echipa în ultima partidă din acest an. Glezna jucătorului s-a dezumflat și urmează un tratament de refacere. "Îmi doresc mult să joc cu Rapid. Mai am doar unele vânătăi la gleznă, însă sper să fiu pe teren. Cu tratament mă pun pe picioare și voi fi apt de joc", a spus Lucian Sânmărtean.

În afară de Cerniauskas, Viorel Hizo are probleme și cu Pavol Farkaș, care acuză dureri mari la șold. El nu s-a pregătit cu echipa în ultimele zile, fiind supus unor investigații medicale amănunțite. Nici Ionuț Balaur nu va putea fi în lotul pentru jocul cu Rapid, fiind suspendat pentru cumul de cartonașe galbene. e lista absenţelor se mai regăsesc Cânu şi Annang, nerefăcuţi după operaţiile de ligamente suferite în urmă cu mai multe luni, dar şi Hugo Luz, şi Bălace, care sunt în urmă cu pregătirea fizică! De asemenea, la antrenamente a fost chemat, din nou, si juniorul Florin Bădit, tânărul portar pregătindu-se si în trecut cu echipa mare. Si Marius Constantin a lipsit, el absentând toată săptămâna trecută de la antrenamentele echipei.

"Nu mă interesează că avem absenţe. Până acum nu am pus presiune, dar de acum cea mai mare presiune o voi pune la meciul cu Rapid. Dacă nu câştigă meciul cu Rapid va fi vai şi amar. Meciul cu Rapid va fi totul sau nimic pentru ei. Eu am fost corect cu ei, nu am niciun fel de restanţă la ei, dar de acum vor începe problemele. S-a dus totul, se uită totul pentru toată lumea şi cei care au fost accidentaţi şi care au fost suspendaţi. Nu i-am sancţionat, inclusiv pe Wesley. Repet, dacă nu batem, egalul nu e bun!", a declarat patronul Adrian Porumboiu.

Echipa probabilă: Puia - Milanov, Papp, Farkaš, Milisavijević - Gladstone, Pavlović - Adailton, Wesley Lopes, Gerlem - Temwanjera; Antrenor: Viorel Hizo; Accidentaţi: Cânu, Bălace, Annang, Černiauskas; Incert: Farkaš, L.Sânmărtean; Suspendat: Balaur; Va mai lipsi: M.Constantin

FC Vaslui a ratat calificarea în şaisprezecimile de finală ale Europa League, după ce a fost învinsă miercuri, 14 decembrie, de FC Zurich cu scorul de 2-0 (0-0), pe stadionul "Letzigrund", în ultima etapă a Grupei D. FC Vaslui, care avea nevoie de acelaşi rezultat cu Lazio Roma pentru a merge mai departe, a cedat în urma golurilor marcate de Xavier Margairaz (69) şi Oliver Buff (90).

ULTIMELE REZULTATE OFICIALE
26.11.2011: Sportul Studenţesc - FC Vaslui 1-0 [Liga 1, Etapa 15]
01.12.2011: FC Vaslui - Lazio Roma 0-0 [Europa League]
04.12.2011: FC Vaslui - Oţelul Galaţi 1-0 [Liga 1, Etapa 16]
10.12.2011: "U" Cluj - FC Vaslui 0-1 [Liga 1, Etapa 17]
14.12.2011: FC Zürich - FC Vaslui 2-0 [Europa League]


Rapid Bucureşti

Rapid a pierdut clar meciul sustinut la Galati cu Otelul, scor 0-2, nereusind sa profite de faptul ca Dinamo a facut egal la Ploiesti cu Astra, iar CFR a remizat cu Steaua. Astfel, alb-visinii au incheiat turul de campionat pe locul 3, la 3p de Dinamo si la 2 de CFR. Fata de anul trecut, giulestenii sunt mai aproape de titlu, pentru ca erau pe locul 4 si la 7p de liderul Otelul. Joi seara, Rapid a pierdut si partida de la Eindhoven, 1-2 cu PSV, terminand pe ultimul loc in grupa C a Europa League. In aceasta etapa Dinamo si CFR au castigat cu Targu-Mures si Astra, astfel ca jucatorii lui Lucescu vor trebui sa forteze victoria la Vaslui, pentru a nu permite contracandidatelor la titlu sa se distanteze.

Răzvan Lucescu i-a replicat lui Adrian Porumboiu, după ce acesta l-a acuzat că s-ar afla la baza scandalului cu Zotta: "Mi se pare o mare aberaţie, nu înţeleg de ce un om ca Porumboiu poate să se joace atât de uşor cu astfel de discuţii. Este revoltător! Dincolo de mizeria pe care vrea s-o creeze înaintea acestei dispute, se joacă mult prea periculos. El e un om care apare în stenograme, în convorbiri care sunt foarte periculoase. Atenţie, domnule Porumboiu! Nu-ţi bate joc de oameni pe care nu-i cunoşti. Între mine şi el e o mare diferenţă: eu sunt antrenor, iar el apare în stenograme. Un om dezgustător, un om care nu face decât rău! Uitaţi-vă la toată maniera lui de comportament, la cum sună, cum intervine, cum face presiuni şi cum apare în stenograme! Trăim într-o lume bolnavă".

Lucescu jr are probleme înaintea meciului cu FC Vaslui. Giuleştenii s-au accidentat pe capete în ultima perioadă şi, în condiţiile în care aceştia vor juca mâine un meci important pentru acest final de sezon, antrenorul pare îngrijorat de soluţiile rămase. Primul din lunga listă a indisponibililor este brazilianul Glauber Berti, dar acesta oricum nu intra în vizorul "alb-vişiniilor", dat fiind faptul că deja a plecat în ţara natală pentru a se recupera. Accidentat este şi Ezequias, fundaşul stânga acuzând mari probleme musculare, şansele sale de a putea juca fiind infime. Dacă situaţia lui Ovidiu Herea este clară, mijlocaşul care a suferit ruptură de menisc fiind deja trimis la Roma pentru a se opera, în cazul lui Roman, Creţu şi Surdu, rapidiştii speră să mai poată face ceva. Mijlocaşul a suferit săptămâna trecută, la Galaţi, o întindere musculară, acolo de unde şi Creţu a ieşit accidentat. Lista este încheiată cu Romeo Surdu, care acuză o întindere după partida de la Eindhoven (1-2).

Fundaşul central Ovidiu Burcă a încasat la Galaţi al 7-lea cartonaş galben al sezonului şi e suspendat pentru ultimul meci din acest an, cel din deplasare, cu Vaslui! Cum Glauber e accidentat şi a plecat deja în Brazilia, Răzvan Lucescu a rămas pentru meciul din Moldova cu doar doi stoperi în lot: Marcos Antonio şi Oros.

Prezenţa lui Dani Coman în meciul de mâine este pusă în continuare sub semnul întrebării. Portarul acuză dureri la spate şi are capul bandajat. În condiţiile în care Straton a dezamăgit cu PSV (1-2), Răzvan Lucescu se gândeşte serios să îl titularizeze pe tânărul Andrei Drăghia, cel care şi-a făcut debutul în tricoul Rapidului, în Europa League, în meciul pierdut de giuleşteni pe terenul Legiei Varşovia (1-3). "Nu cred căvoi juca cu Vaslui, am nevoie de şapte zile de pauză. Joi seară m-au cusut doctorii şi am şapte copci", a spus Coman.

Echipa probabilă: Drăghia - Rui Duarte, Marcos Antonio, Oros, Božović - N.Grigore, Alexa - Şt.Grigorie, Filipe Teixeira, Deac - Pancu; Antrenor: Răzvan Lucescu; Accidentaţi: Gláuber, Herea, Ezequias; Incerţi: D.Coman, Creţu, M.Roman, Surdu; Suspendat: Burcă

Adus la Rapid de Dinu Gheorghe, Cosmin Gângioveanu nu a reuşit să se impună şi Răzvan a decis să renunţe la serviciile sale. Astăzi jucătorul şi-a reziliat contracul cu gruparea giuleşteană. "Am ajuns la un acord cu clubul. Daca nu se află în vederile antrenorului, ce rost are sa mai rămână? Probabil că va merge la o echipă din Rusia", a spus Ana Maria Prodan.

Rapid Bucureşti a fost învinsă cu scorul de 2-1 (0-0) de echipa olandeză PSV Eindhoven, joi seara, în deplasare, în ultimul meci din cadrul Grupei C a competiţiei Europa League la fotbal. Rapid a rezistat până în finalul meciului de pe PSV Stadion, când Stanislav Manolev (75) şi Tim Matavz (79) au punctat pentru gazde. Daniel Pancu (90+2) a marcat golul de onoare al Rapidului în acest meci, care a coincis cu a cincea înfrângere consecutivă în grupă.

ULTIMELE REZULTATE OFICIALE
30.11.2011: Rapid - Hapoel Tel-Aviv 1-3 [Europa League]
04.12.2011: Rapid - Sportul Studenţesc 2-0 [Liga 1, Etapa 16]
07.12.2011: Rapid - Pandurii Târgu-Jiu 2-0 [Cupa României]
11.12.2011: Oţelul Galaţi - Rapid 2-0 [Liga 1, Etapa 17]
15.12.2011: PSV Eindhoven - Rapid 2-1 [Europa League]


RomanianSoccer vă recomandă să pariaţi astfel: FC Vaslui - Rapid Bucureşti va fi ultimul meci oficial din anul 2011, dupa care jucatorii din Liga 1 vor intra in vacanta de iarna. Cele doua echipe vin dupa meciurile din Europa League in care nu au reusit sa se califice in 1/16-imile de finala. Atat galben-verzii, cat si alb-visinii sunt mai mult cu gandul la vacanta, pentru ca au avut un sezon epuizant, jucand multe meciuri in Liga 1, Cupa Romaniei si grupele Europa League. Ambele echipe sunt inca in lupta pentru titlu si vor trebui sa evite infrangerea maine, pentru a nu pierde contactul cu Dinamo si CFR. Atat Viorel Hizo, cat si Razvan Lucescu au probleme de lot, dar vor trebui sa gaseasca solutii pentru a incheia anul cu bine. In ultimele trei editii de campionat, FC Vaslui s-a impus de doua ori in fata Rapidului si unul s-a terminat egal. In ultimele sase meciuri disputate acasa, Vaslui a castigat 21p din 24, in timp ce Rapid are in ultimele doua deplasari, surprinzator, 0p. Va fi un meci interesant, atractiv in care echipa gazda porneste usor favorita. FC Vaslui - Rapid Bucureşti este meci de 1X.

Bilanţul Vasluiului la meciurile de acasă:
8 meciuri, 5 victorii, 2 egaluri, 1 înfrângeri, golaveraj 14-5, 17 puncte

Bilanţul Rapidului la meciurile din deplasare: 9 meciuri, 4 victorii, 2 egaluri, 3 înfrângeri, golaveraj 6-8, 14 puncte

20.12.2011, Vaslui, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Digi TV
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei)
FC Vaslui - Rapid Bucureşti
Palmares: 13 2 4 7 12-22
Primul meci: 0-1 la Vaslui, în 6 august 2005
Scor maxim: 0-3 în Regie, la 22 iulie 2011
Ultima victorie a giuleştenilor la Vaslui: 4-2 la 7 mai 2008
Ultimul meci jucat la Vaslui: 1-1 la 5 decembrie 2010

În tur: Rapid Bucureşti - FC Vaslui 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Ciprian Deac (8), 2-0 Romeo Surdu (33), 3-0 Ovidiu Herea (87)

Compară rezultatele echipelor Rapid Bucureşti şi FC Vaslui

Echipa FC Vaslui se află pe locul 4 în clasamentul Ligii 1, cu 30p, iar Rapid Bucureşti pe 3, cu 34p






Taguri: avancronica    analiza meci    ponturi    pariuri    FC Vaslui    Rapid Bucuresti   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Ponturi şi pariuri

PSG sau Arsenal: cine câștigă finala Champions League?

Sâmbătă, 30 mai, de la ora 19:00, PSG și Arsenal se vor înfrunta pe Puskas Arena din Budapesta pentru a stabili noua campioană a Europei. Parizienii au cucerit trofeul...

Anunț neașteptat: Mozzartbet se retrage din România

Lovitură pe piața jocurilor de noroc din România: Mozzartbet își închide operațiunile Piața pariurilor sportive din România pierde unul dintre operatorii importanți din ultimii ani....

Poate câștiga "U" Cluj Cupa României după mai bine de 60 de ani? Ce părere au bookmakerii?

Finala sezonului cu numărul 88 al Cupei României se desfășoară între Universitatea Cluj și Universitatea Craiova. Partida este găzduită de stadionul "Municipal" din Sibiu și se...

Prima manșă a semifinalelor Champions League, sub semnul spectacolului: pe cine văd bookmakerii favoriți în prima manșă?

Paris SG, Bayern Munchen, Atletico Madrid și Arsenal sunt formațiile care joacă semifinalele Champions League 2026. Iată, deci, 4 echipe din campionate diferite, la fel ca în...

Bifează Real Madrid a cincea calificare consecutivă în detrimentul bavarezilor?

Ne mai desparte o lună și jumătate până vom afla câștigătoarea ediției cu numărul 71 a Ligii Campionilor. Finala va avea loc pe 30 mai în Budapesta. Deocamdată, ne aflăm în sferturile...

Turcia vs România: misiune imposibilă pentru "Tricolori"? Cum arată cotele la pariuri

Pe 26 martie au loc 8 meciuri în semifinalele play-off-urilor pentru Campionatul Mondial din această vară. Șapte dintre ele încep la ora 21:45. Singurul care începe la ora 19:00 este cel...

Optimile Champions League 2026 - program și cote la pariuri

Prima manșă a optimilor Champions League va avea loc în perioada 10–11 martie. Returul se va desfășura o săptămână mai târziu. Dintre cele 8 dueluri, șase opun echipe din campionate de...

Champions League 17-18 februarie - meciuri de top și cote la pariuri

Play-off-ul pentru optimile Champions League este gata de start. Prima manșă se dispută pe 17 și 18 februarie, pentru ca returul să aibă loc pe 24 și 25 februarie. Meciurile sunt transmise...

Un bihorean a luat la NetBet jackpotul de 350.000 €! "Voi investi în imobiliare"

Norocul și adrenalina jocurilor de cazino online licențiate din România se reflectă din nou într-un câștig excepțional. Un utilizator fidel al platformei NetBet Casino (18+,...

Superliga - runda 26: program complet, derby-uri și cote la pariuri

Suspans, presiune și mize uriașe înaintea etapei cu numărul 26 din Superliga. Este o rețetă pe placul oricărui fan neutru al Superligii. Două capete de afiș vom avea în această rundă....

FCSB - CFR Cluj, derby-ul etapei în Superliga: cote pariuri și alte meciuri de 5 stele

FCSB are un start slab de an, cu două înfrângeri suferite în tot atâtea partide. Programul se anunță dificil, iar duminică va disputa un derby de totul sau nimic contra celor de la CFR...



Top News

-Bombă pe "Anfield"! Iraola vrea să dea lovitura cu fostul său favorit

-Farul schimbă tot! Sabău vine să salveze corabia după sezonul de coșmar

-Echipa Națională de Fotbal a României are un nou partener oficial: ALLNUTRITION se alătură "tricolorilor" până în 2029

-Șoc în Ștefan cel Mare! Željko Kopić a plecat de la Dinamo

-Manchester United pregătește o mutare surpriză în ofensivă

-Universitatea Craiova l-a transferat pe portarul Alexandru Maxim de la FC Voluntari

-Răzvan Oaidă a semnat cu UTA Arad. Mijlocașul vine de la Universitatea Cluj




Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC PERUGIA
Italia
121 ani

Ciprian Danciu
România
49 ani

Cornel Dinu
România
37 ani

Cornel Țălnar
România
69 ani

Cristian Panin
România
48 ani

Dario Dainelli
Italia
47 ani

Dídac Vilà
Spania
37 ani

Eric Wynalda
SUA
57 ani

George Apostol
România
34 ani

Gino Corioni
Italia
89 ani

Ibon Pérez Arrieta
Spania
49 ani

Jaime Bragança
Portugalia
43 ani

Jason Kodor
România
20 ani

Joaquín Alonso
Spania
70 ani

Marcin Wasilewski
Polonia
46 ani

Miroslav Klose
Germania
48 ani

Otto Addo
Ghana
51 ani

Sandro Cois
Italia
54 ani

Sascha Kirschstein
Germania
46 ani

Slavko Perović
Serbia
37 ani

Sokratis Papastathopoulos
Grecia
38 ani

Victor Aldana
Spania
45 ani

Wesley Sneijder
Olanda
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
22.05.2026
Cronica
CFR Cluj FC Argeș Pitești C
23.05.2026
Cronica
Universitatea Cluj Dinamo București C
25.05.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C


1. Universitatea Craiova 20
2. Universitatea Cluj 19
3. CFR Cluj 16
4. Dinamo București 13
5. FC Argeș Pitești 7
6. Rapid București 6
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
16.05.2026
Cronica
FK Csíkszereda FC Botoșani C
18.05.2026
Cronica
Farul Constanța Metaloglobus București C
18.05.2026
Cronica
Petrolul Ploiești Oțelul Galați C
18.05.2026
Cronica
Unirea Slobozia FC UTA Arad C
18.05.2026
Cronica
FC Hermannstadt Fotbal Club FCSB C


1. FC UTA Arad 17
2. FK Csíkszereda 17
3. Fotbal Club FCSB 14
4. Oțelul Galați 14
5. FC Hermannstadt 13
6. FC Botoșani 12
7. Metaloglobus București 10
8. Unirea Slobozia 9
9. Petrolul Ploiești 9
10. Farul Constanța 6
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.191/17.04.2026, Licenta: L2260797Y001731