Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ponturi şi pariuri 01.09.2012 - 09:53

Avancronica meciului Pandurii - Rapid

Avancronica meciului Pandurii - Rapid
01.09.2012, Târgu-Jiu, Stadion: "Municipal-Tudor Vladimirescu", ora: 21:30, live Digi Sport
Pandurii Târgu-Jiu - Rapid Bucureşti în Etapa 7 - Liga 1

Pandurii Târgu-Jiu

Pandurii Târgu-Jiu nu a prins o zi prea bună la Iași, unde a obținut totuși o victorie extrem de norocoasă în fața nou promovatei CSMS, pe care a învins-o cu scorul de 1-0. A fost cel mai slab meci făcut în această vară de echipa lui Grigoraş, dar șansa a fost de partea ei, astfel că a rămas pe primul loc în clasamentul Ligii 1. În această etapă Steaua a pierdut la Vaslui, astfel că oltenii au acum un avantaj de trei puncte fața de această. De acum, vor urma pentru gorjeni o serie de partide în care vor întâlni echipe din ce în ce mai puternice, în urma cărora își vor da seamă dacă locul întâi ocupat în clasament este de conjunctură sau au cu adevărat valoare și pot speră la o surpriză de proporții, așa cum au reușit în ultimii ani Unirea Urziceni sau Oțelul Galați. Va urma un meci greu cu Rapid, echipă aflată în revenire de formă, pe care jucătorii îl vor aborda doar la victorie, bazându-se pe faptul că acum un an au reușit să câștige cu 3-0. În cazul în care ar obține un nou succes în fața giuleştenilor, echipa lui Grigoras își va păstra locul întâi în clasament, ceea ce ar conta mult pentru jucători înaintea pauzei cauzată de meciurile României cu Estonia și Andorra.

Pentru meciul cu Rapid, gorjenii sunt convinşi că locurile în tribune vor fi toate ocupate. "Există un interes mare faţă de acest meci. Suntem lideri, jucăm cu Rapidul, e o oră ideală pentru fotbal, deci toate ingredientele pentru un super meci", a spus preşedintele executiv, Eugen Pârvulescu. Petre Grigoraş a menţionat că aportul publicului e important într-un asemenea meci: "Sper ca începutul de campionat, cele trei victorii de acasă să ne dea moral bun şi poate cu ajutorul publicului să înclinăm balanţa în favoarea noastră. Am câştigat clar anul trecut, dar a fost anul trecut".

Antrenorul pandurilor crede că meciul de sâmbătă seara este de 1X2. "Când joci cu Steaua, Rapid, Dinamo, CFR sau Vaslui e meci de 1X2 şi nu porneşti ca favorit. Pe hârtie am părea favoriţi că suntem pe primul loc şi avem mai multe puncte. Rapidul e o echipă foarte bună, cu jucători experimentaţi, cel mai tânăr jucător are 27 de ani, Ovidiu Herea. Au jucători valoroşi, iar asta poate să ne pună probleme. Dacă ne prezentăm la potenţial maxim ne vom putea lupta de la egal la egal cu ei şi de ce nu să şi câştigăm. Diferenţa la atitudine se poate face. Poate şi la şansă. Dacă vom avea atitudine bună şi şansă putem câştiga", a declarat Grigoraş.

"Ştiu că am luat goluri doar acasă, mă bucur că nu am primit în deplasare. Nu mă îngrijorează atâta timp cât am câştigat şi am dat mai multe ca adversarul. Poate va veni momentul, chiar sâmbătă să nu mai primim gol acasă. De înscris putem înscrie, avem jucători care pot face diferenţa, ne creăm ocazii şi putem marca. Trebuie să nu mai primi, dar sunt motive obiective pentru că la mijloc am pierdut un jucător important şi acum joc acolo cu doi jucători mai de atac. Avem cea mai bună apărare, cinci goluri primite, nu ne putem plânge. Am primit, dar am dat mult mai multe, o medie de patru goluri pe meci acasă", a adăugat "Grig".

Petre Grigoraş nu poate conta în meciul de mâine seară pe fiul său, Alex. Acesta a suferit o entorsă destul de urâtă la Iaşi şi are acum piciorul în gips. De asemenea nici Mingote nu e refăcut după lovitura încasată la meciul cu Oţelul. "Alex va sta o săptămână cu piciorul în gips. În pauza competiţională va putea reîncepe alergările. Nici Mingote nu e apt, Rusu a avut mici probleme dar e apt", explică Grigoraş. Absenţa portughezului nu e văzută ca o pierdere pentru că oricum Lazar ar fi fost titular pentru a doua etapă la rând. "Lazar va căpăta încredere, nu prea a apărat mult recent, mai degrabă la echipa naţională, la noi nu prea. Are nevoie de meciuri", spune antrenorul pandurilor care îl simte acum şi pe Voiculeţ la sută la sută din capacitate. Mijlocaşul a pierdut o bună parte din pregătirea de vară din cauza unei accidentări la mână.

Echipa probabilă

D.Lazar
Unguruşan, O.Viera, Mamele, Al.Vlad
Nistor, Răduţ, Voiculeţ
Al.Maxim, Boutdajine, Ibeh

Antrenor: Petre Grigoraş

Accidentat: Al.Grigoraş
Incert: Mingote
Suspendaţi: nu există

Căpitanul Ousmane Viera a fost convocat la prima reprezentativă a Coastei de Fildeş, care va întâlni, la 8 septembrie, pe teren propriu, reprezentativa Senegalului, în preliminariile Cupei Africii 2013.

ULTIMELE REZULTATE
28.07.2012: Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu-Jiu 0-2 [Liga 1, Etapa 2]
03.08.2012: Pandurii Târgu-Jiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ 3-1 [Liga 1, Etapa 3]
12.08.2012: FC Vaslui - Pandurii Târgu-Jiu 0-0 [Liga 1, Etapa 4]
20.08.2012: Pandurii Târgu-Jiu - Oţelul Galaţi 3-2 [Liga 1, Etapa 5]
26.08.2012: CSMS Iaşi - Pandurii Târgu-Jiu 0-1 [Liga 1, Etapa 6]


Rapid Bucureşti

Rapid a reușit o victorie de senzație în fața campioanei CFR Cluj, scor 3-2, deși a fost condusă la pauză cu 2-0 și avea un om mai puțin pe teren, Oros fiind eliminat. La pauză, o parte din galeria "alb-vişiniilor" a părăsit stadionul, o alta cerea demisia lui Săbău, iar analiștii de la tv spuneau că antrenorul este depășit și că nu are valoare pentru a antrena Rapidul. Ceea ce a urmat după pauză a fost o nebunie, jucătorii mobilizându-se la maximum și reușind în final, ceea ce nimeni nu mai credea, să obțină victoria. După șase etape disputate, giuleștenii, care au un meci mai puțin disputat, sunt pe locul șapte în clasament, la şapte puncte de liderul Pandurii, cu care se va întâlni mâine la Târgu-Jiu. Echipa lui Neluţu Sabău ar avea mare nevoie de o victorie în meciul de mâine, pentru că astfel s-ar apropia la patru puncte de lider și ar reveni în lupta pentru câștigarea campionatului. Niciun egal nu ar fi un rezultat rău, ținând cont că va juca pe terenul liderului la zi din Liga 1 și mai ales că în ultima deplasare de la Târgu-Jiu s-au făcut de râs, fiind învinși cu scorul de 3-0.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a declarat că ar fi extraordinar ca echipa giuleşteană să încheie neînvinsă partida din deplasare cu Pandurii Târgu-Jiu: "Întâlnim o echipă care joacă fotbal, o echipă dinamică, tehnică. Au jucători rapizi la mijlocul terenului, unde reuşesc să facă superioritate numerică. Este şi un antrenor foarte bun acolo. Va fi greu pentru noi acolo şi trebuie să pregătim foarte bine acest meci. Va trebui să câştigăm duelurile unul contra unul de la mijlocul terenului, dacă vom reuşi atunci îi putem pune în dificultate. Sper însă ca victoria cu CFR să ne dea forţă, curaj şi nu o relaxare şi delăsare. Vrem să rămânem concentraţi, să nu pierdem şi chiar să câştigăm la Târgu-Jiu. Pentru că avem nevoie de continuitate. Trebuie să îi conving pe jucători că nu am realizat nimic şi că ar fi extraordinar să ne întoarcem de la Târgu-Jiu neînvinşi".

Tehnicianul a menţionat că toţi cei implicaţi la Pandurii Târgu-Jiu se gândesc acum, când sunt pe primul loc al clasamentului, că pot câştiga titlul: "E un început perfect pentru Pandurii. La fel ca şi Unirea Urziceni şi Oţelul, se gândesc şi ei că pot câştiga campionatul. Dacă au făcut-o ceilalţi de ce n-ar face-o şi ei? Au entuziasm, încredere, nu au presiune ca noi, lucrurile merg bine acolo".

Şi eroul rapidiştilor din ultima etapă, Nicolae Grigore vrea victoria. "Deplasare grea la Pandurii. Mergem să câştigăm, să ne luăm revanşa după acel 0-3 de anul trecut", a spus Grigore.

Daniel Pancu le-a dat o veste proastă fanilor înaintea meciului de la Târgu-Jiu. "Nu joc nici cu Pandurii! Eu mă antrenez normal și aș spera să intru în meciul de sâmbătă, dar mi s-a spus că nu voi juca. Fiecare antrenor are filosofia lui. Neluțu nu crede că după accidentare și pauză de trei săptămâni pot intra acum", a spus golgheterul giuleștenilor. Atacantul nu mai resimte dureri după ruptura musculară suferită în prima etapă, cu FC Vaslui și se antrenează normal, însă Sabău nu vrea să-l bage pe teren.

Ioan Ovidiu Sabău se poate baza de acum încolo şi pe Renan da Silva. Mijlocaşul brazilian de 23 de ani are drept de joc, după ce rapidiştii au achitat datoria faţă de agentul acestuia. Până acum, Renan a acceptat să joace la satelitul Rapid II, iar acum este nerăbdător să debuteze cu Pandurii Târgu-Jiu. "Încerc să mă antrenez cât mai bine, iar când Rapid va avea nevoie, voi fi la dispoziţie să joc oriunde. Mulţumesc lui Dumnezeu că problemele au început să se rezolve şi sper ca la următorul joc să pot să evoluez", a declarat Renan da Silva.

În acest meci, Sabău nu îi poate folosi pe Rui Duarte şi Abrudan, acccidentaţi, şi nici pe Oros, suspendat. În acelaşi timp, Ilijoski a acuzat la antrenamentul de marţi unele dureri în zona inghinală şi are şanse mici să fie apt până la ora partidei.

Marius Constantin va începe din primul minut în centrul defensivei rapidiste la partida cu Pandurii, profitînd şi de faptul că Oros a primit cartonaş roşu cu CFR şi va absenta o etapă de pe gazon. Fundaşul revenit de la Vaslui în această vară a absentat la ultimele meciuri ale giuleştenilor după ce a suferit o întindere cu CSMS Iaşi, în etapa a 3-a. Constantin a fost doar rezervă împotriva clujenilor, dar a "reuşit" să primească un "galben" pentru proteste.

Echipa probabilă

Peçanha
M.Roman, M.Constantin, Gláuber, Božović
N.Grigore, Pavlović, Filipe Teixeira, Herea
Goga, Surdu (Bilaşco)

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Accidentaţi: Rui Duarte, Abrudan
Incerţi: Pancu, lijoski, Bilaşco
Suspendat: Oros

Chiar dacă mai sunt câteva zile până la încheierea perioadei de transferări, giuleştenii sunt foarte aproape de a se despărţi de un jucător de bază. Ştefan Grigorie ar putea părăsi Grantul pentru Azerbaidjan. Din primele informaţii, fosta echipă a lui Mircea Rednic, Khazar Lankaran, ar fi interesată de serviciile rapidistului şi este gata să plătească 100.000 de euro pentru a-l achiziţiona. Ştefan Grigorie nu se află la prima ofertă din acest sezon, cu puţin timp înainte de startul turului jucătorul a mai fost dorit de ruşii de la Mordovia Saransk.

Clubul Rapid a fost sancţionat cu 40.000 de lei penalitate financiară de Comsia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal pentru incidentele provocate de proprii suporteri la meciul cu CFR Cluj prin aruncarea de petarde în zona peluzei a II-a, informează, miercuri, site-ul oficial al LPF.
 
Rapid Bucureşti a învins cu scorul de 6-1 formaţia de liga a treia Progresul Cernica, miercuri seara, într-un meci amical de fotbal. Pentru giuleşteni au marcat Andrei Ciolacu (două goluri), Marius Bilaşco, Dorin Goga, Mihai Roman şi Nicolae Grigore. În prima repriză, antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a folosit următoarea echipă: Călin Albuţ - Alexandru Coman, Ovidiu Burcă, Cristian Oros, Renan Silva - Ştefan Grigorie, Ovidiu Herea, Daniel Pancu, Dorin Goga - Marius Bilaşco, Andrei Ciolacu. În repriza a doua, Sabău a schimbat întreaga echipă: Peterson Pecanha - Ionuţ Voicu, Glauber Berti, Marius Constantin, Vladimir Bozovic - Paul Codrea, Nicolae Grigore - Mihai Roman, Filipe Teixeira, Nemanja Milisavljevic - Romeo Surdu.

ULTIMELE REZULTATE
02.08.2012: SC Heerenveen - Rapid Bucureşti 4-0 [Europa League]
06.08.2012: Rapid Bucureşti - CSMS Iaşi 1-0 [Liga 1, Etapa 3]
09.08.2012: Rapid Bucureşti - SC Heerenveen 1-0 [Europa League]
18.08.2012: Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti 0-0 [Liga 1, Etapa 5]
25.08.2012: Rapid Bucureşti - CFR 1907 Cluj 3-2 [Liga 1, Etapa 6]


Pronosticul RomanianSoccer.ro: Pandurii Târgu-Jiu - Rapid București va fi cel mai așteptat meci al etapei a 7-a. Echipa lui Petre Grigoraş are 5 victorii și un egal la Vaslui, fiind pe primul loc în clasament, în timp ce cea a lui Neluţu Sabău, 2 victorii și 3 remize. Așadar, cele două echipe nu au pierdut niciun meci în această vară, ceea ce face ca întâlnirea de mâine să fie foarte interesantă. În urmă cu un sezon, gorjenii au luat patru puncte giuleştenilor, câștigând cu 3-0 la Târgu-Jiu și făcând egal la București, 2-2. Oltenii au alături de steliști cel mai bun atac din Liga 1, reușind să înscrie în aceste șase etape nu mai puțin de 15 goluri. Adversara lor de mâine nu excelează la acest capitol, marcând doar 7 goluri, ultimele trei în etapă trecută, împotrivă campioanei CFR. În întâlnirea de mâine, echipa gazdă este favorită pentru că a făcut în această vară multe meciuri spectaculoase, reușind astfel să-și readucă fanii la stadion. Cu 10.000 de suporteri în tribune, gorjenii speră să facă un meci reușit și să rămână în continuare lideri în Liga 1. "Alb-vișiniii" au și ei un lot valoros, iar faptul că sunt neînvinși până acum și mai ales pentru că au un moral excelent după victoria cu CFR, speră și ei să facă un meci bun, iar la final să plece acasă cu punct(e). Pandurii Târgu-Jiu - Rapid București este meci de 1X.

Comparaţie Pandurii Târgu-Jiu - Rapid Bucureşti

Echipa Pandurii Târgu-Jiu se afla pe locul 1 în clasament Liga 1, cu 16p, iar Rapid Bucureşti pe 7, cu 9p






Taguri: avancronica    analiza meci    ponturi    pariuri    Pandurii Targu-Jiu    Rapid Bucuresti   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Ponturi şi pariuri

PSG sau Arsenal: cine câștigă finala Champions League?

Sâmbătă, 30 mai, de la ora 19:00, PSG și Arsenal se vor înfrunta pe Puskas Arena din Budapesta pentru a stabili noua campioană a Europei. Parizienii au cucerit trofeul...

Anunț neașteptat: Mozzartbet se retrage din România

Lovitură pe piața jocurilor de noroc din România: Mozzartbet își închide operațiunile Piața pariurilor sportive din România pierde unul dintre operatorii importanți din ultimii ani....

Poate câștiga "U" Cluj Cupa României după mai bine de 60 de ani? Ce părere au bookmakerii?

Finala sezonului cu numărul 88 al Cupei României se desfășoară între Universitatea Cluj și Universitatea Craiova. Partida este găzduită de stadionul "Municipal" din Sibiu și se...

Prima manșă a semifinalelor Champions League, sub semnul spectacolului: pe cine văd bookmakerii favoriți în prima manșă?

Paris SG, Bayern Munchen, Atletico Madrid și Arsenal sunt formațiile care joacă semifinalele Champions League 2026. Iată, deci, 4 echipe din campionate diferite, la fel ca în...

Bifează Real Madrid a cincea calificare consecutivă în detrimentul bavarezilor?

Ne mai desparte o lună și jumătate până vom afla câștigătoarea ediției cu numărul 71 a Ligii Campionilor. Finala va avea loc pe 30 mai în Budapesta. Deocamdată, ne aflăm în sferturile...

Turcia vs România: misiune imposibilă pentru "Tricolori"? Cum arată cotele la pariuri

Pe 26 martie au loc 8 meciuri în semifinalele play-off-urilor pentru Campionatul Mondial din această vară. Șapte dintre ele încep la ora 21:45. Singurul care începe la ora 19:00 este cel...

Optimile Champions League 2026 - program și cote la pariuri

Prima manșă a optimilor Champions League va avea loc în perioada 10–11 martie. Returul se va desfășura o săptămână mai târziu. Dintre cele 8 dueluri, șase opun echipe din campionate de...

Champions League 17-18 februarie - meciuri de top și cote la pariuri

Play-off-ul pentru optimile Champions League este gata de start. Prima manșă se dispută pe 17 și 18 februarie, pentru ca returul să aibă loc pe 24 și 25 februarie. Meciurile sunt transmise...

Un bihorean a luat la NetBet jackpotul de 350.000 €! "Voi investi în imobiliare"

Norocul și adrenalina jocurilor de cazino online licențiate din România se reflectă din nou într-un câștig excepțional. Un utilizator fidel al platformei NetBet Casino (18+,...

Superliga - runda 26: program complet, derby-uri și cote la pariuri

Suspans, presiune și mize uriașe înaintea etapei cu numărul 26 din Superliga. Este o rețetă pe placul oricărui fan neutru al Superligii. Două capete de afiș vom avea în această rundă....

FCSB - CFR Cluj, derby-ul etapei în Superliga: cote pariuri și alte meciuri de 5 stele

FCSB are un start slab de an, cu două înfrângeri suferite în tot atâtea partide. Programul se anunță dificil, iar duminică va disputa un derby de totul sau nimic contra celor de la CFR...



Top News

-Bombă pe "Anfield"! Iraola vrea să dea lovitura cu fostul său favorit

-Farul schimbă tot! Sabău vine să salveze corabia după sezonul de coșmar

-Echipa Națională de Fotbal a României are un nou partener oficial: ALLNUTRITION se alătură "tricolorilor" până în 2029

-Șoc în Ștefan cel Mare! Željko Kopić a plecat de la Dinamo

-Manchester United pregătește o mutare surpriză în ofensivă

-Universitatea Craiova l-a transferat pe portarul Alexandru Maxim de la FC Voluntari

-Răzvan Oaidă a semnat cu UTA Arad. Mijlocașul vine de la Universitatea Cluj




Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC PERUGIA
Italia
121 ani

Ciprian Danciu
România
49 ani

Cornel Dinu
România
37 ani

Cornel Țălnar
România
69 ani

Cristian Panin
România
48 ani

Dario Dainelli
Italia
47 ani

Dídac Vilà
Spania
37 ani

Eric Wynalda
SUA
57 ani

George Apostol
România
34 ani

Gino Corioni
Italia
89 ani

Ibon Pérez Arrieta
Spania
49 ani

Jaime Bragança
Portugalia
43 ani

Jason Kodor
România
20 ani

Joaquín Alonso
Spania
70 ani

Marcin Wasilewski
Polonia
46 ani

Miroslav Klose
Germania
48 ani

Otto Addo
Ghana
51 ani

Sandro Cois
Italia
54 ani

Sascha Kirschstein
Germania
46 ani

Slavko Perović
Serbia
37 ani

Sokratis Papastathopoulos
Grecia
38 ani

Victor Aldana
Spania
45 ani

Wesley Sneijder
Olanda
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
22.05.2026
Cronica
CFR Cluj FC Argeș Pitești C
23.05.2026
Cronica
Universitatea Cluj Dinamo București C
25.05.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C


1. Universitatea Craiova 20
2. Universitatea Cluj 19
3. CFR Cluj 16
4. Dinamo București 13
5. FC Argeș Pitești 7
6. Rapid București 6
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
16.05.2026
Cronica
FK Csíkszereda FC Botoșani C
18.05.2026
Cronica
Farul Constanța Metaloglobus București C
18.05.2026
Cronica
Petrolul Ploiești Oțelul Galați C
18.05.2026
Cronica
Unirea Slobozia FC UTA Arad C
18.05.2026
Cronica
FC Hermannstadt Fotbal Club FCSB C


1. FC UTA Arad 17
2. FK Csíkszereda 17
3. Fotbal Club FCSB 14
4. Oțelul Galați 14
5. FC Hermannstadt 13
6. FC Botoșani 12
7. Metaloglobus București 10
8. Unirea Slobozia 9
9. Petrolul Ploiești 9
10. Farul Constanța 6
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.191/17.04.2026, Licenta: L2260797Y001731