Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Astra Giurgiu 06.08.2015 - 23:21

Europa League: Astra Giurgiu - West Ham United 2-1

Europa League: Astra Giurgiu - West Ham 2-1
Astra Giurgiu şi West Ham United au remizat în tur, la Londra, scor 2-2. Echipa antrenată de Marius Șumudică a obținut calificarea cu scorul general de 4-3.

Astra, care a început cu aceeași formulă ca în manșa întâi, a avut un start foarte slab, primind gol încă în minutul 3, de la Manuel Lanzini, care a șutat plasat, de la circa 14 metri.

Budescu a fost foarte aproape de egalare, mingea trimisă de el din lovitură liberă, printr-o execuție rafinată, întâlnind bara, în minutul 15.

Același Budescu, cel mai bun jucător de pe teren, a adus egalarea în minutul 32, cu un șut spectaculos de la peste 20 de metri. Căpitanul Astrei a reușit dubla în minutul 36, după o acțiune a lui De Amorim pe flancul stâng.

Gazdele au avut o ocazie mare prin Boldrin în minutul 50. Ambele echipe au avut apoi acțiuni relativ periculoase, Astra lăsându-le de multe ori inițiativa oaspeților, care în condițiile menajării celor mai mulți titulari, au arătat lipsă de experiență. În minutul 77, un șut cu efect al lui Boldrin l-a pus la grea încercare pe portarul oaspeților, pentru ca apoi Budescu să fie destul de aproape să înscrie din corner. În minutul 82, Alibec a șutat bine, dar portarul a fost din nou atent.

În primul minut de prelungiri, De Amorim și Alibec au ratat o dublă ocazie uriașă, șutul ultimului lovind bara. Peste două minute, a fost rândul lui Enache să fie la un pas de gol.

Argentinianul Lanzini a fost cel mai bun jucător al oaspeților.

Antrenorul lui West Ham, croatul Slaven Bilic, a fost suspendat pentru acest meci, după eliminarea din tur, pe banca londonezilor aflându-se la Giurgiu secundul Julian Dicks.

Formația engleză a menajat cei mai mulți titulari în vederea meciului cu Arsenal, de duminică, din prima etapă a Premier League. West Ham nu a contat nici pe Enner Valencia, accidentat în partida tur. Singurii titulari obișnuiți care au făcut deplasarea în România sunt căpitanul Kevin Nolan și Carl Jenkinson.

Europa League - turul 3 preliminar, manșa secundă
Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici"
Astra Giurgiu - West Ham United 2-1 (2-1)
Au marcat:
Constantin Budescu (32, 36), respectiv Manuel Lanzini (3)

Astra: 1. Silviu Lung jr - 84. Pedro Queiros, 2. Geraldo Alves (15. Cristian Oros, min. 19), 25. Valerică Găman, 13. Junior Morais - 8. Takayuki Seto, 23. Fernando Boldrin - 9. Gabriel Enache, 80. Filipe Teixeira (7. Denis Alibec, 67), 91. William De Amorim - 10. Constantin Budescu (Florin Lovin, 83). Antrenor: Marius Șumudică.
Rezerve neutilizate: 12. George Gavrilaș - 30. Alexandru Dandea, 11. Daniel Florea, 20. Florin Lovin, 77. Alexandru Stan.

West Ham: 1. Darren Randolph - 59. Kyle Knoyle, 12. Carl Jenkinson, 25. Doneil Henry, 37. Lewis Page (66. Alex Pike, 90+2) - 4. Kevin Nolan, 23. Diego Poyet, 39. Josh Cullen, 20. Modibo Maiga - 28. Manuel Lanzini, 36. Elliot Lee (51. Jordan Brown, 80). Antrenor: Slaven Bilic.
Rezerve neutilizate: 34. Raphael Spiegel - 54. Leo Chambers, 65. Josh Pask, 62. Amos Nasha, 61. Nathan Mavila.

Cartonașe galbene:
Junior Morais (37), Cullen (45), Henry (49), Alibec (83), Lovin (89)

Arbitru: Paolo Valeri; arbitri asistenți: Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz; arbitru de rezervă: Carmine Russo (toți din Italia). Delegat UEFA: Maksimas Bechterevas (Lituania); observator UEFA pentru arbitri: Adrian D. Casha (Malta).

Tragerea la sorți pentru play-off-ul Europa League va avea loc vineri, la sediul UEFA de la Nyon.

















Taguri: Europa League    Astra Giurgiu    West Ham United    Manuel Lanzini    Constantin Budescu   

» Astra Ploiesti - istoric rezultate
» Clasamentul Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Astra Giurgiu

Finlandezul Vahid Hambo la Astra Giurgiu

Clubul Astra Giurgiu a anunţat, joi, că l-a achiziţionat pe internaţionalul finlandez Vahid Hambo, acesta semnând un contract pe pe două sezoane şi jumătate.  ...

Amical: Astra Giurgiu - Farul Constanţa 4-1

Formaţia Astra Giurgiu a învins, duminică, scor 4-1, echipa Farul Constanţa, într-un meci amical disputat pe stadionul "Marin Anastasovici", din Giurgiu....

Astra Giurgiu i-a achiziţionat pe Constantin Dima şi Romário Pires

Astra Giurgiu i-a achiziţionat pe jucătorii Constantin Dima şi Romário Pires, în cantonamentul din Turcia, cei doi semănând contractele prin care au devenit...

Amical: Astra Giurgiu - Young Boys Berna 1-1

Astra Giurgiu a bifat şi cel de-al treilea meci amical din stagiul din Turcia, adversara elevilor lui Costel Enache fiind echipa elveţiană Young Boys Berna, iar partida s-a...

Amical: Elazığspor - Astra Giurgiu 0-2

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a învins formaţia turcă de ligă secundă Elazığspor cu scorul de 2-0, luni, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din...

Plamen Iliev, vândut de Astra Giurgiu la Ludogoreţ Razgrad

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a ajuns, vineri, la un acord cu Ludogoreţ Razgrad pentru transferul portarului bulgar Plamen Iliev la campioana Bulgariei, a anunţat clubul de la sud de Dunăre pe...

Astra Giurgiu: Nume nou în cantonament - fundaşul central Constantin Dima

Clubul Astra Giurgiu a anunţat, sâmbătă seară, că la gruparea giurgiuveană a ajuns fundaşul central Constantin Dima, în vârstă de 19 ani.   "Lotul echipei noastre are, în...

Dylan Bahamboula părăseşte Astra Giurgiu pentru CS Constantine

Atacantul congolez Dylan Bahamboula va părăsi gruparea Astra Giurgiu pentru a evolua la campioana Algeriei, CS Constantine.   Bahamboula, în vârstă de 23 de ani,...

Costel Enache, antrenor la Astra Giurgiu până în 2020

Tehnicianul Costel Enache (45 ani) a semnat un angajament cu Astra Giurgiu, valabil până în vara anului 2020, urmând să debuteze oficial la meciul cu Sepsi,...

Omul de afaceri Ioan Niculae, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare cu executare

Omul de afaceri Ioan Niculae, administrator al Interagro, a fost condamnat, de Tribunalul Bucureşti la trei ani şi şase luni de închisoare în dosarul în care este...

Antrenorul Marius Măldărăşanu, înlocuit cu Gheorghe Mulţescu la Astra Giurgiu

Gheorghe Mulţescu a fost numit, duminică, în funcţia de antrenor principal al echipei de fotbal Astra Giurgiu, în locul lui Marius Măldărăşanu, a anunţat clubul pe...



Top News

-Liga 1 - Etapa 23: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 23: Sepsi Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 3-1

-Cine câștigă Australian Open - prezentare și ponturi semifinale

-Liga 1 - Etapa 22: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 22: Farul Constanța - FC U Craiova 1948 3-2

-Liga 1 - Etapa 22: FC Botoșani - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0

-NetBet, primul cazino licențiat în Romania, anunță un nou Pachet de Bun Venit în 2022




Care este jucătorul tău preferat de la Astra Giurgiu? (sezonul 2016-2017)
Budescu
Alibec
Săpunaru
Filipe Teixeira
Geraldo Alves
Kortzorg
Al. Ioniţă II
Júnior Morais
Al. Stan
Lazić
S. Lung jr
Boudjemaa
Boubacar
Nicoară
Lovin
D. Florea
Oros
Fabrício
D. Niculae
Seto
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2021-2022


Liga 1 2021-2022
28.01.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
29.01.2022 FC Voluntari
14:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
29.01.2022 Academica Clinceni
17:00
Farul Constanța Telekom Sport 1 C
29.01.2022 Rapid București
20:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C
30.01.2022 Chindia Târgoviște
14:00
CS Mioveni Telekom Sport 1 C
30.01.2022 FC U Craiova 1948
17:00
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
30.01.2022 Dinamo București
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
31.01.2022 CFR 1907 Cluj
20:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 58
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Voluntari 38
4. FC Botoșani 37
5. Universitatea Craiova 35
6. Farul Constanța 35
7. Rapid București 32
8. FC Argeș Pitești 31
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 29
10. FC UTA Arad 27
11. CS Mioveni 24
12. Chindia Târgoviște 23
13. Gaz Metan Mediaș 23
14. FC U Craiova 1948 19
15. Dinamo București 12
16. Academica Clinceni 11
Clasament 2021-2022

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017