Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Ligii 10.08.2016 - 21:05

Cupa Ligii - optimi: ACS Poli Timisoara - FC Viitorul 2-1

Cupa Ligii - optimi: ACS Poli Timisoara - FC Viitorul 2-1
ACS Poli Timișoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, miercuri, după ce a învins-o pe FC Viitorul cu scorul de 2-1 (1-1), pe teren propriu.

Oaspeții au deschis scorul rapid, prin Florin Cioablă (3), dar bănățenii au restabilit egalitatea prin Andrei Artean (16). Marius Croitoru (81) a marcat golul victoriei și al calificării, din lovitură liberă.

Portarul echipei oaspete, Victor Râmniceanu, a părăsit terenul în minutul 28 cu o comoție, după o ciocnire cu Bocșan. Râmniceanu a fost transportat la spital după ce a primit îngrijiri pe gazon, timp de mai multe minute.

În sferturi, ACS Poli va juca în sferturi cu învingătoarea dintre Concordia Chiajna și Pandurii Târgu-Jiu, pe 7 sau 8 septembrie.

ACS Poli Timișoara - FC Viitorul 2-1 (1-1)
Au marcat:
0-1 Florin Cioablă (3), 1-1 Andrei Artean (16), 2-1 Marius Croitoru (81)

ACS Poli Timișoara: Straton - Sorescu, Șeroni, Bocșan, Vădrariu - Artean - Bărbuț (63 Mailat), Croitoru (84 Doman), Cârstocea, Vraciu - Elek (Al. Popovici). Antrenor Ionuț Popa.

FC Viitorul: Râmniceanu (33 Tordai) - Hodorogea, Brandán, K. Boli - S. Rădoi, Daniel López, Casap (63 Benzar), Purece - Cioablă (55 A. Chițu), Iancu, Nimely. Manager tehnic Gheorghe Hagi.

Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu-Severin); arbitri asistenți: Alexandru Vodă (Alba-Iulia), Adrian Mărginean (Aiud); arbitru de rezervă: Omar Cristian Dumitrică (Craiova). Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF.






Taguri: Cupa Ligii    optimi    ACS Poli Timisoara    FC Viitorul    Andrei Artean    Marius Croitoru    Florin Cioabla   

» Cupa Ligii - Rezultate si clasament
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Ligii

LPF a desființat Cupa Ligii

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a decis în unanimitate, în cadrul Adunării Generale Extraordinare care a avut loc joi, desființarea Cupei Ligii, competiție înființată în anul 2014.  ...

Cosmin Contra: Mă bucur enorm pentru jucători

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Cosmin Contra, a declarat, într-o conferință de presă, că se bucură enorm pentru câștigarea Cupei Ligii, primul trofeu al grupării...

Ionuț Popa: Poate altul era jocul dacă aveam la dispoziție toți jucătorii

Antrenorul echipei de fotbal ACS Poli Timișoara, Ionuț Popa, a declarat sâmbătă seara, într-o conferință de presă, că probabil altul era jocul formației sale în finala Cupei Ligii cu...

Ionuț Negoiță: Este primul trofeu pe care îl câștig de când am venit la Dinamo

Finanțatorul clubului de fotbal Dinamo, Ionuț Negoiță, a declarat că se bucură foarte mult pentru câștigarea Cupei Ligii, primul său trofeu de la preluarea grupării alb-roșii, și a...

Ionuț Nedelcearu: Mă bucur că am reușit să câștigăm acest trofeu

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Ionuț Nedelcearu, a declarat, după câștigarea Cupei Ligii, că formația sa merita acest trofeu după parcursul bun avut de la începutul acestui an.  ...

Steliano Filip: Ne bucurăm că am câștigat trofeul

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Steliano Filip, a declarat, sâmbătă seara, că se bucură că a câștigat Cupa Ligii, precizând că a muncit mult alături de...

Alexandru Popovici: Pentru noi adevărata finală va fi marți, cu Pandurii

Fotbalistul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Popovici, a declarat, după înfrângerea din ultimul act al Cupei Ligii în fața formației Dinamo, că adevărata finală pentru el va fi...

Dan Nistor: Am muncit din greu pentru acest trofeu

Fotbalistul dinamovist Dan Nistor a declarat, sâmbătă seară, după câştigarea Cupei Ligii, că speră ca în sezonul viitor Dinamo să facă o figură mai frumoasă şi să câştige toate...

Jucătorii dinamovişti au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani. Fotbaliştii s-au bucurat alături de fanii de la PCH

Jucătorii echipei Dinamo au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani, la ceremonia ce a avut loc după finala cu ACS Poli Timişoara, câştigată cu scorul de 2-0....

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii la fotbal, după ce a învins-o în finală pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-0 (2-0), sâmbătă seara, pe Arena Națională din...

Steliano Filip: Mă bucur foarte mult că am șansa să joc o finală

Fotbalistul echipei Dinamo, Steliano Filip, a declarat, într-o conferință de presă, că este dezamăgit de faptul că selecționerul Christoph Daum nu l-a convocat pentru partidele...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alessio Chiaverini
Italia
35 ani

Antolin Alcaraz
Paraguay
37 ani

Árpád Fazekas
Ungaria
70 ani

Célio Santos
Brazilia
32 ani

Claudio Reyna
SUA
46 ani

Damir Zlomislić
Bosnia
28 ani

Darius Badea
România
38 ani

Elton da Silva
Brazilia
30 ani

Eric Akoto
Ghana
39 ani

Erico da Silva
Brazilia
30 ani

Filston Nkoy
Congo
38 ani

Ilie Datcu
România
82 ani

Ilie Gârleanu
România
89 ani

Iulian Popa
România
35 ani

Jessuí
Brazilia
37 ani

Kizito Musampa
Olanda
42 ani

Larsen Touré
Guineea
35 ani

Mladen Petrović
Serbia
24 ani

Roger Hunt
Anglia
81 ani

Thomas N'Kono
Camerun
64 ani

Vlastimil Petržela
Cehoslovacia
66 ani

Xabi Etxebarria
Spania
32 ani

Yevhen Seleznyov
Ucraina
34 ani

Yusuf Șimșek
Turcia
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni
21:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
21.07.2019 Dinamo București
21:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. Gaz Metan Mediaş 4
3. Fotbal Club FCSB 3
4. Universitatea Craiova 3
5. FC Botoșani 1
6. Astra Giurgiu 1
7. CFR 1907 Cluj 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
10. FC Voluntari 1
11. Chindia Târgoviște 1
12. Academica Clinceni 0
13. FC Hermannstadt 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017