Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Ligii 11.08.2016 - 23:17

Cupa Ligii - optimi: CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 0-0, 3-2p

Cupa Ligii: CFR Cluj - CSU Craiova 3-2, dupa 11 metri
Echipa de fotbal CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, după ce a învins-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, pe teren propriu, într-un meci în care rezultatul a fost 0-0 după 120 de minute.

Gazdele au ratat un penalty în finalul primei reprize, când portarul Calancea a apărat șutul lui Davide Petrucci (minutul 45+1). La faza ce a dus la acel penalty, Calancea îl faultase pe Bud și ar fi putut fi eliminat.

Repriza secundă a fost lipsită de ocazii clare. CFR a fost aproape de gol în minutul 98, prin Nascimento. Echipa craioveană a fost destul de periculoasă în minutele 118 și 120+1, prin Ivan, ultima oară din lovitură liberă.

La loviturile de departajare, Petrucci și-a luat revanșa în fața lui Calancea. Cristian Lopez, Davide Petrucci și Nascimento au transformat pentru clujeni, iar pentru craioveni au punctat Hristo Zlatinski și Nuno Rocha. De la gazde au ratat Tiago Lopes și Cristian Bud, iar de la oaspeți, Nicușor Bancu, Andrei Ivan și Bogan Vătăjelu. Toți craiovenii care au ratat au trimis peste partă.

În sezonul trecut, CFR a câștigat Cupa României după ce în finală a învins-o pe Dinamo la lovituri de departajare.

CFR va juca în sferturi de finală împotriva lui ASA Târgu-Mureș, pe 7 sau 8 septembrie.

Tot joi se va disputa ultimul meci din optimi, FC Voluntari - Dinamo București.

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 0-0, 3-2 la loviturile de departajare
Au marcat:
-

Au executat în ordine loviturile de departajare: Hristo Zlatinski 0-1, Cristian Lopez 1-1, Nicușor Bancu 1-1 (ratare - șut peste poartă), Davide Petrucci 2-1, Andrei Ivan 2-1 (ratare - șut peste poartă), Tiago Lopes 2-1 (ratare - apără Nicolae Calancea), Bogdan Vătăjelu 2-1 (ratare - șut peste poartă), Cristian Bud 2-1 (ratare - șut peste poartă), Nuno Rocha 2-2, Nascimento 3-2.

CFR: Mincă - Peteleu, Larie, Horj, Camora - Jakoliš (75 Al. Neagu), Petrucci, Filipe Nascimento, Nouvier (58 Tiago Lopes) - Negruț (53 Cristian López), Bud. Antrenor: Vasile Miriuță.

CSUC: Calancea - Popov, Acka, Kay, Vătăjelu - Mateiu (100 Rambé), Zlatinski - Băluță, Gustavo (46 A. Ivan), Măzărache (86 Bancu) - Nuno Rocha. Antrenor: Gheorghe Mulțescu.

Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenți: Iulius-Radu Timar (Marghita), Ovidiu Arusoaiei (Piatra-Neamț); arbitru de rezervă: Florin Andrei (Târgu-Mureș). Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Mircea Călin (București) - LPF, Spectatori: 1.500.






Taguri: Cupa Ligii    optimi    CFR Cluj    CS Universitatea Craiova   

» Cupa Ligii - Rezultate si clasament
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Ligii

LPF a desființat Cupa Ligii

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a decis în unanimitate, în cadrul Adunării Generale Extraordinare care a avut loc joi, desființarea Cupei Ligii, competiție înființată în anul 2014.  ...

Cosmin Contra: Mă bucur enorm pentru jucători

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Cosmin Contra, a declarat, într-o conferință de presă, că se bucură enorm pentru câștigarea Cupei Ligii, primul trofeu al grupării...

Ionuț Popa: Poate altul era jocul dacă aveam la dispoziție toți jucătorii

Antrenorul echipei de fotbal ACS Poli Timișoara, Ionuț Popa, a declarat sâmbătă seara, într-o conferință de presă, că probabil altul era jocul formației sale în finala Cupei Ligii cu...

Ionuț Negoiță: Este primul trofeu pe care îl câștig de când am venit la Dinamo

Finanțatorul clubului de fotbal Dinamo, Ionuț Negoiță, a declarat că se bucură foarte mult pentru câștigarea Cupei Ligii, primul său trofeu de la preluarea grupării alb-roșii, și a...

Ionuț Nedelcearu: Mă bucur că am reușit să câștigăm acest trofeu

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Ionuț Nedelcearu, a declarat, după câștigarea Cupei Ligii, că formația sa merita acest trofeu după parcursul bun avut de la începutul acestui an.  ...

Steliano Filip: Ne bucurăm că am câștigat trofeul

Jucătorul echipei de fotbal Dinamo, Steliano Filip, a declarat, sâmbătă seara, că se bucură că a câștigat Cupa Ligii, precizând că a muncit mult alături de...

Alexandru Popovici: Pentru noi adevărata finală va fi marți, cu Pandurii

Fotbalistul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Popovici, a declarat, după înfrângerea din ultimul act al Cupei Ligii în fața formației Dinamo, că adevărata finală pentru el va fi...

Dan Nistor: Am muncit din greu pentru acest trofeu

Fotbalistul dinamovist Dan Nistor a declarat, sâmbătă seară, după câştigarea Cupei Ligii, că speră ca în sezonul viitor Dinamo să facă o figură mai frumoasă şi să câştige toate...

Jucătorii dinamovişti au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani. Fotbaliştii s-au bucurat alături de fanii de la PCH

Jucătorii echipei Dinamo au primit Cupa Ligii, primul lor trofeu după cinci ani, la ceremonia ce a avut loc după finala cu ACS Poli Timişoara, câştigată cu scorul de 2-0....

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii

Dinamo București a câștigat în premieră Cupa Ligii la fotbal, după ce a învins-o în finală pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-0 (2-0), sâmbătă seara, pe Arena Națională din...

Steliano Filip: Mă bucur foarte mult că am șansa să joc o finală

Fotbalistul echipei Dinamo, Steliano Filip, a declarat, într-o conferință de presă, că este dezamăgit de faptul că selecționerul Christoph Daum nu l-a convocat pentru partidele...




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Adrian Piț
România
36 ani

Alexandru Ologu
România
30 ani

Alexandru Şerban
România
18 ani

Chigozie Udoji
Nigeria
33 ani

Florin Achim
România
28 ani

Gareth Bale
Țara Galilor
30 ani

Imre Iakab
România
24 ani

Kálmán Mészöly
Ungaria
78 ani

Lars Lagerbăck
Suedia
71 ani

Mădălin Staicu
România
29 ani

Massimo Marazzina
Italia
45 ani

Peter Van Der Heyden
Belgia
43 ani

Sergio Busquets
Spania
30 ani

Srečko Katanec
Slovenia
56 ani

Vicente Rodríguez
Spania
38 ani

Włodzimierz Smolarek
Polonia
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017