Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Avancronici si pronosticuri 10.07.2018 - 13:30

CM 2018: Avancronica semifinalei Franţa - Belgia

CM 2018: Avancronica semifinalei Franţa - Belgia
Confruntarea dintre echipele Franţei şi Belgiei, care va avea loc marţi, de la ora 21:00 (ora României), pe stadionul "Krestovsky" din Sankt Petersburg, în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, readuce în prim plan o rivalitate istorică între cele două selecţionate.
 
"Diavolii roşii" conduc cu 30 de victorii în meciurile directe cu "Les Bleus", care au doar 24 de succese, alte 19 partide încheindu-se la egalitate. Ultimul duel a avut loc în 2015, un meci amical câştigat de belgieni cu 4-3 pe Stade de France, prin golurile marcate de Fellaini (2), Nainggolan şi Eden Hazard, respectiv Valbuena, Fekir şi Payet.
 
Franţa s-a impus de fiecare dată în confruntările de la turnee finale, 3-1 în 1938, 4-2 în finala mică în 1986, la Cupa Mondială, şi 5-0 la EURO 1984, "cocoşii" obţinând apoi trofeul continental.
 
Belgia, care joacă din nou o semifinală de Cupă Mondială după 32 de ani, este echipa cu cel mai bun atacat la turneul din Rusia, cu 14 goluri înscrise în cele cinci victorii obţinute până acum.
 
Franţa, campioană mondială în urmă cu 20 de ani pe teren propriu, nu a impresionat în faza grupelor, obţinând victorii la limită cu Australia şi Peru, precum şi o remiză cu Danemarca, dar a avut prestaţii solide în optimi (4-3 cu Argentina) şi sferturi (2-0 cu Uruguay).
 
Francezii sunt creditaţi cu prima şansă de către casele de pariuri.
 
Belgia nu va putea conta în meciul de marţi pe jucătorul de bandă dreapta Thomas Meunier (Paris Saint-Germain), suspendat, probabilul său înlocuitor fiind Yannick Carrasco. Absenţa lui Meunier poate duce şi la o schimbare a sistemului de joc, în 4-4-2.
 
Selecţionata antrenată de spaniolul Roberto Martinez este neînvinsă de 23 de meciuri, ultimul eşec al belgienilor fiind produs de Ţara Galilor, în sferturile EURO 2016. Atacantul Romelu Lukaku are 17 goluri şi 3 pase de gol în ultimele sale 13 apariţii în tricoul "diavolilor roşii".
 
Pentru Franţa aceasta va fi a şasea semifinală de Cupă Mondială, iar de două ori a jucat finala, în 1998 şi 2006, cucerind trofeul în urmă cu 20 de ani.
 
Echipa antrenată de Didier Deschamps a marcat la fiecare din ultimele sale şase şuturi pe poartă la CM 2018.
 
Atacantul Antoine Griezmann a reuşit şapte goluri în ultimele sale şase meciuri disputate în fazele eliminatorii ale turneelor finale majore.
 
Click mai jos pentru recomandarile de la
 
Echipele probabile pentru meciul de pe stadionul din Sankt Petersburg (capacitate 68.134 spectatori):

Franţa: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez - Ngolo Kante, Paul Pogba - Kylian Mbappe, Antoine Griezmann, Blaise Matuidi - Olivier Giroud. Selecţioner: Didier Deschamps.
 
Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen - Nacer Chadli, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco - Romelu Lukaku, Eden Hazard. Selecţioner: Roberto Martinez.
 
Arbitru: Andres Cunha (Uruguay).






Taguri: avancronică    Franţa    Belgia    CM 2018    Sankt Petersburg    Krestovsky   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Avancronici si pronosticuri

CM 2018: Avancronica finalei Franţa - Croaţia

Finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia opune, duminică, de la ora 18,00 (ora României), pe Stadionul Lujniki din Moscova (TVR 1, TVR HD), echipele Franţei, campioană mondială în 1998, şi...

CM 2018: Avancronica finalei mici, Belgia - Anglia

Selecţionatele Belgiei şi Angliei, care s-au mai întâlnit la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, vor juca sâmbătă pentru medaliile de bronz, la Sankt Petersburg, într-un meci care se...

CM 2018: Avancronica semifinalei Croaţia - Anglia

Două selecţionate care aşteaptă de mulţi ani un rezultat mare la Cupa Mondială de fotbal se vor înfrunta, miercuri, de la ora 21:00 (ora României), în a doua semifinală a turneului final...

Avancronica meciului FC Botoşani - CFR Cluj

FC Botoşani vs CFR Cluj în Liga 1: 10 jocuri - trei victorii FC Botoşani - o remiză - șase succese CFR. - Întâia dispută a avut loc pe 21 iulie 2013, 0-0 pe...

Avancronica meciului FC Viitorul - Gaz Metan Mediaş

FC Viitorul şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de opt ori în Liga 1, de cinci ori s-au impus ardelenii, un joc a fost câştigat de dobrogeni, iar alte două...

Avancronica meciului FCSB - FC Voluntari

"Roş-albaştrii" pornesc în cel de-al 70-lea sezon pe prima scenă cu gândul la un nou titlu, iar achiziţiile din această vară măresc speranţe suporterilor. De partea cealaltă,...

Avancronica meciului Astra Giurgiu - Sepsi Sf. Gheorghe

După doi ani în care au realizat cele mai mari performanţe din istoria clubului, giurgiuvenii încep cel de-al 14-lea sezon pe prima scenă cu speranţa că vor reconstrui rapid o echipă...

Avancronica meciului Concordia Chiajna - Poli Timişoara

Câştigătoarele luptei pentru salvarea de la retrogradare din finalul sezonului trecut, Concordia şi Poli Timişoara, se vor afla faţă în faţă pe arena din Chiajna, într-o partidă care se...

Avancronica meciului ASA Târgu-Mureş - CSM Politehnica Iaşi

România - Liga 1 - Etapa 14 (play-out) Data:        05.06.2017 Ora:         15:00 Live:        Digi, Dolce, Look Stadion:     "Trans-Sil" Oraş:      ...

Avancronica meciului Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara

România - Liga 1 - Etapa 14 (play-out) Data:        04.06.2017 Ora:         21:00 Live:        Digi, Dolce, Look Stadion:     "Gaz Metan" Oraş:        Mediaş  ...

Avancronica meciului FC Voluntari - Concordia Chiajna

România - Liga 1 - Etapa 14 (play-out) Data:        04.06.2017 Ora:         21:00 Live:        Digi, Dolce, Look Stadion:     "Nicolae Dobrin" Oraş:      ...




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




S-au nascut azi

Alin Gligor
România
26 ani

Alin Vigariu
România
39 ani

Braulio Nóbrega
Spania
34 ani

Christian Pulisic
SUA
21 ani

Constantin Bădan
România
52 ani

Constantin Varga
România
55 ani

Daniel Bălan
România
40 ani

David Lafata
Cehia
38 ani

Fernando Llorente
Spania
29 ani

Ilan
Brazilia
39 ani

Ionuț Buzean
România
37 ani

John Aldridge
Irlanda
61 ani

Junichi Inamoto
Japonia
40 ani

Kevin Doyle
Irlanda
36 ani

Lewis Holtby
Germania
29 ani

Marwin Hitz
Elveția
32 ani

Nicuşor Bancu
România
27 ani

Pavel Sadyrin
Rusia
77 ani

Peter Shilton
Anglia
70 ani

R o n a l d o
Brazilia
43 ani

Sol Campbell
Anglia
45 ani

Viorel Dinu
România
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017