Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Pronosticuri 19.03.2019 - 20:00

Biletul zilei la pariuri - 19.03.2019

Biletul zilei la pariuri - 19.03.2019
RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 18 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul României (Liga 2), iar al doilea din campionatul Scoţiei (Championship).

Petrolul Ploieşti - Energeticianul Petroşani

De la ora 19:30 se va disputa pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, meciul Petrolul Ploieşti - Energeticianul Petroşani, din etapa a 25-a a campionatului României (Liga 2). Petrolul Ploieşti va aborda meciul de marţi doar la victorie, pentru că este la 8p de lidera Sportul Snagov şi la 6p de ocupanta locului 2, Universitatea Cluj. Dacă vor reuşi să câştige partida cu Energeticianul, "găzarii" ar face 53p şi vor continua lupta pentru promovare. În acest an, echipa antrenată de Mugurel Cornăţeanu a avut o vitorie cu Pandurii Târgu Jiu (2-0, deplasare) şi 2 rezultate de egalitate cu Metaloglobus Bucureşti (1-1, acasă) şi Chindia Târgovişte (0-0, deplasare). Energeticianul Petroşani este fără victorie în acest an şi, după 24 de etape disputate, se află pe locul 9 în clasament, cu 31p. Gruparea din Petroşani este la 5p de linia retrogradării, astfel că va trebui să iasă din criză şi să încerce să câştige, pentru a nu-şi complica situaţia. În acest an, echipa antrenată de George Zima a pierdut cu Universitatea Cluj (0-2, acasă) şi au remizat cu Aerostar Bacău (1-1, deplasare) şi FC Argeş Piteşti (0-0, acasă). În tur, Petrolul Ploieşti a învins-o la Petroşani pe Energeticianul cu 3-0.

Dundee United - Ross County

De la ora 21:45 se va disputa pe stadionul "Ilie Oană" din Dundee, meciul Dundee United - Ross County, din etapa a 28-a a campionatului Scoţiei (Championship). Dundee United vine după două înfrângeri, una în sferturile de finală ale Cupei Scoţiei, cu Inverness CT (1-2, acasă), iar cealaltă în ultima etapă din campionat, cu Partick Thistle (1-2, deplasare). După 27 de etape disputate, echipa antrenată de Robbie Neilson se află pe locul 2 în clasament, cu 46p, la 11p de lidera Ross County. "The Terrors" nu prea mai au cum să promoveze direct în Premiership, însă speră să o facă în play-off, unde vor fi echipele clasate pe locurile 2, 3 şi 4. Pentru aceste 3 poziţii se luptă 4 echipe, Dundee United 46p, Ayr United 43p, Dunfermline Athletic 40p şi Inverness CT 39p. Ross County a fost eliminată de Inverness CT din Cupa Scoţiei, însă în campionaat are un parcurs excelent, cu 6 victorii consecutive. Echipa antrenată de Steven Ferguson şi Stuart Kettlewell are cele mai multe victorii, cele mai puţine înfrângeri, cel mai bun atac şi cea mai bună apărare. "The Staggies" nu mai au cum rata promovarea şi vor să continue seria de victorii şi la Dundee. În cele două meciuri jucate în acest sezon au fost rezultatele Dundee United - Ross County 1-5 şi Ross County - Dundee United 0-1.

BILETUL:

Petrolul Ploieşti - Energeticianul Petroşani: pronostic peste 0,5 goluri în prima repriză| 1.25 Betfair

Dundee United - Ross County: pronostic GG | 1.66 Betfair

COTA FINALA: 2.15 Betfair

 







Taguri: Biletul zilei    pariuri    Liga 2    Petrolul Ploieşti    Energeticianul Petroşani    Championship    Dundee United    Ross County   

Comenteaza

Ultimele stiri - Pronosticuri

Ce bonusuri oferă cazinourile online în 2019?

Majoritatea agențiilor de pariuri online licențiate în țara noastră oferă și jocuri de cazino, bonusurile oferite în acest caz fiind, de regulă, diferite față de cele acordate la...

Biletul zilei la pariuri - 31.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 31 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Franţei (Ligue 1), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 30.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 30 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Germaniei (Bundesliga), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 29.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de vineri, 29 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Rusiei (Russian Premier League), iar celălalt din...

Biletul zilei la pariuri - 27.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 27 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Germaniei (Regionalliga Nordost), iar celălalt din...

Biletul zilei la pariuri - 26.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 26 martie 2019, format din două meciuri, ambele din preliminariile EURO 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.13 pe...

Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 24 martie 2019, format din două meciuri, ambele din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.15...

Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 23 martie 2019, format din trei meciuri, toate din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.11 pe...

Biletul zilei la pariuri - 21.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 22 martie 2019, format din trei meciuri, toate din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.26 pe...

Biletul zilei la pariuri - 20.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 20 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Egiptului (Egyptian Premier League), iar al doilea din...

Biletul zilei la pariuri - 18.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de luni, 18 martie 2019, format din două meciuri, ambele din campionatul României (Liga 1). Concordia Chiajna - FC Hermannstadt...




Top News

-Remember: România - Grecia 1969

-Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 12




S-au nascut azi

Adrián Colunga
Spania
35 ani

Aguiar Burgos
Uruguay
34 ani

Bernd Schneider
Germania
46 ani

Dondu Avaa
Nigeria
41 ani

Eric Lichaj
SUA
31 ani

Ervin Skela
Albania
43 ani

FLAMENGO RIO DE JANEIRO
Brazilia
124 ani

Florin Croitoru
România
41 ani

Giovanni Rosso
Croația
47 ani

Gomo Onduku
Nigeria
26 ani

Luís Alberto
Brazilia
36 ani

Milan Gajić
Serbia
33 ani

Mimoun Azaouagh
Germania
37 ani

Nani
Portugalia
33 ani

Roman Zozulya
Ucraina
30 ani

Thomas Libiih
Camerun
53 ani

Titi Camara
Guineea
47 ani

Virgil Dridea
România
79 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București ANULAT C
16.11.2019 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu AFK Csíkszereda C
16.11.2019 Gloria Buzău Dunărea Călărași C
16.11.2019 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
16.11.2019 ASU Poli Timişoara Sportul Snagov C
16.11.2019 FC Argeș Pitești
19:30
Petrolul Ploiești   C
17.11.2019 Concordia Chiajna
11:00
CS Mioveni   C
17.11.2019 Metaloglobus București
14:00
UTA Arad   C
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
16:30
Universitatea Cluj   C


1. UTA Arad 31
2. CS Mioveni 30
3. Rapid București 28
4. Petrolul Ploiești 28
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 27
6. Metaloglobus București 26
7. SSC Farul Constanţa 25
8. FC Argeș Pitești 25
9. ASU Poli Timişoara 24
10. Gloria Buzău 23
11. Viitorul Târgu-Jiu 22
12. AFK Csíkszereda 22
13. Ripensia Timișoara 22
14. Universitatea Cluj 20
15. Dunărea Călărași 19
16. Concordia Chiajna 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
15.11.2019 CSM Bacău Foresta Suceava C
16.11.2019 Huşana Huşi
14:00
Aerostar Bacău   C
16.11.2019 Şomuz Fălticeni
14:00
CSU Galați   C
16.11.2019 Bucovina Rădăuți
14:00
CSM Pașcani   C
16.11.2019 Sporting Liești
14:00
CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ   C
16.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc
14:00
FC Ozana Târgu-Neamţ   C
16.11.2019 Oțelul Galați
14:00
FC Botoşani II   C
16.11.2019 Știința Miroslava
14:00
CSM Foșcani   C


1. Aerostar Bacău 33
2. Foresta Suceava 29
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 28
4. Bucovina Rădăuți 25
5. Oțelul Galați 25
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 17
9. FC Botoşani II 15
10. Şomuz Fălticeni 13
11. Huşana Huşi 13
12. CSU Galați 9
13. CSM Bacău 9
14. Sporting Liești 9
15. KSE Târgu-Secuiesc 8
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
15.11.2019 Înainte Modelu CS Tunari C
15.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Fotbal Club FCSB II C
16.11.2019 SC Popeşti Leordeni
14:00
Poseidon Limanu 2 Mai   C
16.11.2019 CS Făurei
14:00
Mostiştea Ulmu   C
16.11.2019 Unirea Slobozia
14:00
Recolta Gheorghe Doja   C
16.11.2019 CS Afumați
14:00
Metalul Buzău   C
16.11.2019 Agricola Borcea
14:00
Viitorul Ianca   C
16.11.2019 CSM Medgidia
14:00
Dacia Unirea Brăila   C


1. Unirea Slobozia 30
2. Mostiştea Ulmu 29
3. CS Afumați 27
4. CS Tunari 27
5. Înainte Modelu 26
6. Metalul Buzău 20
7. Viitorul Ianca 19
8. SC Popeşti Leordeni 18
9. CS Făurei 16
10. Poseidon Limanu 2 Mai 11
11. Agricola Borcea 11
12. CSM Medgidia 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 7
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
15.11.2019 FC Voluntari II Progresul Spartac București C
15.11.2019 CS Universitatea Craiova II Flacăra Moreni C
15.11.2019 CS Balotești CSM Slatina C
15.11.2019 Unirea Bascov Vediţa Coloneşti C
15.11.2019 Astra Giurgiu II CSM Alexandria C
16.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov
14:00
CS Blejoi   C
16.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede
14:00
FC Pucioasa   C
16.11.2019 Tractorul Cetate
14:00
FC Brașov   C


1. Progresul Spartac București 28
2. CSM Slatina 28
3. CS Universitatea Craiova II 24
4. Unirea Bascov 22
5. CSM Alexandria 22
6. Flacăra Moreni 21
7. Vediţa Coloneşti 20
8. Olimpic Cetate Râşnov 18
9. CS Blejoi 16
10. FC Voluntari II 15
11. Astra Giurgiu II 13
12. FC Brașov 13
13. CS Balotești 11
14. Tractorul Cetate 10
15. FC Pucioasa 9
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
15.11.2019 Șoimii Lipova ACS Poli Timișoara C
15.11.2019 Universitatea Craiova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
15.11.2019 Flacăra Horezu Comunal Dumbrăviţa C
15.11.2019 Cetate Deva Crișul Chișineu-Criș C
16.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
14:00
CS Național Sebiș   C
16.11.2019 ACSO Filiaşi
14:00
Viitorul Dăeşti   C
16.11.2019 CS Hunedoara
14:00
Progresul Pecica   C
16.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
14:00
Fortuna Becicherecu-Mic   C


1. Universitatea Craiova 35
2. Șoimii Lipova 22
3. Progresul Pecica 22
4. Crișul Chișineu-Criș 22
5. Flacăra Horezu 20
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
8. Fortuna Becicherecu-Mic 19
9. Viitorul Dăeşti 18
10. CS Hunedoara 16
11. CS Național Sebiș 14
12. Cetate Deva 13
13. Gloria Lunca Teuz Cernei 12
14. ACSO Filiaşi 11
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 5
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
15.11.2019 Arieșul Turda Unirea Dej C
15.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc SCM Zalău C
15.11.2019 Sănătatea Cluj Unirea Alba-Iulia C
16.11.2019 ACS Comuna Recea
14:00
CFR 1907 Cluj II   C
16.11.2019 Metalurgistul Cugir
14:00
CS Sânmartin   C
16.11.2019 Minaur Baia-Mare
14:00
Avântul Reghin   C
16.11.2019 Industria Galda de Jos
14:00
Gloria Bistrița   C
16.11.2019 Luceafărul Oradea
14:00
Viitorul Şelimbăr   C


1. ACS Comuna Recea 27
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 23
4. Arieșul Turda 21
5. Sănătatea Cluj 19
6. CS Sânmartin 19
7. Metalurgistul Cugir 17
8. Unirea Dej 17
9. Viitorul Şelimbăr 16
10. CFR 1907 Cluj II 15
11. Gloria Bistrița 15
12. Unirea Alba-Iulia 12
13. Avântul Reghin 12
14. SCM Zalău 12
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017