Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Pronosticuri 06.04.2019 - 19:00

Biletul zilei la pariuri - 06.04.2019

Biletul zilei la pariuri - 06.04.2019
RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 6 aprilie 2019, format din trei meciuri, din campionatul Franţei (Ligue 1), campionatul Olandei (Eredivisie) şi campionatul Cehiei (1. Liga).

Olympique Lyon - Dijon FCO

De la ora 18:00 se va disputa pe stadionul "Groupama" din Lyon, meciul Olympique Lyon - Dijon FCO, din etapa a 31-a a campionatului Franţei (Ligue 1). Olympique Lyon este pe un loc de Liga Campionilor, având 56p, cu 7p mai multe decât AS Saint-Étienne şi 8p decât Olympique Marseille, echipe care încă nu au abandonat poziţia a 3-a. Dijon FCO este pe ultimul loc în clasament, cu 21p, însă se va lupta până în ultima etapă cu SM Caen 23p şi EA Guingamp 22p. Echipa antrenată de Bruno Génésio are ca obiectiv locul 2, nu 3, pentru a intra direct în grtuperle Ligii Campionilor şi a evita preliminariile, astfel că vaa forţa victoria cu Dijon. OL este la 4p de ocupanta locului 2, Lille OSC. Echipa antrenată de Antoine Kombouaré vrea să prindă locul 18 şi sdă joace barajul cu formaţia din Ligue 2. În tur, pe 26.09.2018, Dijon FCO - Olympique Lyon a fost 0-3.

Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam

De la ora 19:30 se va disputa pe stadionul "Koning Willem II" din Tilburg, meciul Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam, din etapa a 29-a a campionatul Olandei (Eredivisie). Willem II Tilburg este pe locul 8 după 28 de etape disputate, cu 40p şi va lupta ca să termine sezonul pe locurile 4-7, pentru a juca play-off-ul de Europa League. Echipa antrenată de Adrie Koster este doar la 2p de Vitesse Arnhem şi Heracles Almelo, care sunt pe locuri de play-off. Ajax Amsterdam se luptă pentru titlu cu campioana PSV Eindhoven. Echipa antrenată de Erik ten Hag este pe locul 2 în clasament, la 2p de lidera PSV Eindhoven şi orice pas greşit ar însemna practic ratarea titlului. "Lăncierii" vin după două succese la rând, în care au marcat 8 goluri, 3-1 cu PSV Eindhoven şi 5-2 cu FC Emmen. În tur, pe 03.11.2018, Ajax a învins-o pe Willem II Tilburg cu 2-0.

Dukla Praga - Slavia Praga

De la ora 20:00 se va disputa pe stadionul "Juliska" din Praga, meciul Dukla Praga - Slavia Praga, din etapa a 27-a a campionatul Cehiei (1. Liga). Dukla Praga este pe ultimul loc în clasament, cu 19p şi va juca cu lidera Slavia Praga, care are 65p. Echipa antrenată de Roman Skuhravý are 17 înfrângeri în 26 de etape şi va încerca în play-out să se salveze de la retrrogradare. În schimb, echipa antrenată de Jindřich Trpišovský este pe primul loc şi are 7p avans faţă de principala adversară la titlu, Viktoria Plzeň. Vor fi faţă în faţă "lanterna roşie" cu lidera, cele două echipe fiind despărţite de 46p. Slavia Praga va juca joi pe stadioonul "Sinobo" cu Chelsea FC în prima manşă a semifinalelor din Europa League şi chiar dacă va menaja câţiva juucători, aşa cum e normal, nu are voie să nu bifeze încă 3p cu ultima clasată. În tur, pe 29.10.2018,Slavia Praga a bătut-o pe Dukla Praga cu 4-1.

BILETUL:

Olympique Lyon - Dijon FCO:
pronostic 1 | 1.18 Betfair

Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam: pronostic  2 & peste 1,5 goluri | 1.30 Betfair

Dukla Praga - Slavia Praga:
pronostic 2 & peste 1,5 goluri | 1.36 Betfair

COTA FINALA: 2.08 Betfair

Olympique Lyon - Dijon FCO: 1-3
Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam: 1-4
Dukla Praga - Slavia Praga: 1-5
Ne-a "făcut" OL... LOST!







Taguri: Biletul zilei    pariuri    Ligue 1    Olympique Lyon    Dijon FCO    Eredivisie    Willem II Tilburg    Ajax Amsterdam    1. Liga    Dukla Praga    Slavia Praga   

Comenteaza

Ultimele stiri - Pronosticuri

Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 21 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Olandei (Eredivisie), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 20 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Angliei (Premier League), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de vineri, 19 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Franţei (Ligue 1), iar celălalt din campionatul Spaniei...

Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 18 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din Europa League (sferturi de finală, manşa a doua). Chelsea Londra -...

Biletul zilei la pariuri - 17.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 17 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din Liga Campionilor (sferturi de finală, manşa a doua. FC Porto - FC...

Biletul zilei la pariuri - 16.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 16 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Angliei (Premier League), iar celălalt din Liga...

Biletul zilei la pariuri - 15.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de luni, 15 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Italiei (Serie A), iar celălalt din campionatul Angliei...

Biletul zilei la pariuri - 14.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 14 aprilie 2019, format din trei meciuri, unul din campionatul Germaniei (Bundesliga), al doilea din campionatul Italiei...

Biletul zilei la pariuri - 13.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 13 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Spaniei (Primera División), iar al doilea din...

Biletul zilei la pariuri - 12.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 10 aprilie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Franţei (Ligue 1), iar al doilea din campionatul Angliei...

Biletul zilei la pariuri - 11.04.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 11 aprilie 2019, format din două meciuri, ambele din sferturile de finală ale Europa League, manşa întâi. Benfica...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

-Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

-Cristiano Bergodi: Hermannstadt luptă pentru salvarea de la retrogradare

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019




S-au nascut azi

Abdelilah Saber
Maroc
45 ani

Florea Voinea
România
78 ani

Horațiu Sătmar
România
38 ani

Jacob Burns
Australia
41 ani

Jean Thissen
Belgia
73 ani

Kevin Artmann
Germania
33 ani

Marco Donadel
Italia
36 ani

Maximiliano Calzada
Uruguay
29 ani

Paweł Brożek
Polonia
36 ani

Pedro Mosquera
Spania
31 ani

Peter van Vossen
Olanda
51 ani

Sipo Bohale
Guineea Ecuatorială
31 ani

Thomas Helmer
Germania
54 ani

Tobias Linderoth
Suedia
40 ani

Toninho Cerezo
Brazilia
64 ani

Tunay Torun
Turcia
29 ani

Vidar Riseth
Norvegia
47 ani

Yaroslav Yampol
Ucraina
29 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila
11:30
Universitatea Cluj   C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 63
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro