Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 19.07.2019 - 11:31

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

FCSB a câștigat și la Orhei, după ce la pauză avea 2-0. Toate cele 3 formații românești prezente în turul I preliminar s-au calificat, dar asta nu înseamnă că fotbalul românesc a dovedit o creștere de valoare. Așteptăm confirmarea în turul II, unde Viitorii au dat peste o formație belgiană redutabilă la acest nivel al competiției 

MILSAMI ORHEI - FCSB 1-2 (0-2)
Orhei, District Sport Complex 18.07.2019
Arbitru: Timotheos Christofi; arbitri asistenţi: Pavlos Georgiou, Marios Kalogirou; al patrulea oficial: Kyriakos Christodoulou (toţi din Cipru)
MILSAMI: 31. Anatol Chirinciuc - 4. Vasile Jardan, 14. Artur Crăciun, 23. Vadim Bolohan (căpitan), 21. Sergiu Platică - 84. Alexandru Onica, 22. Andrei Rusnac (15. Sergiu Nazar, 81) - 16. Alexandru Antoniuc, 10. Gheorghe Andronic, 98. Victor Stînă (7. Veaceslav Zagaevschii, 67) - 9. Maxim Antoniuc. Antrenor: Veaceslav Rusnac.
Rezerve neutilizate: 12. Vladislav Butuc - 8. Artur Pătraş, 17. Oleg Martin, 19. Guorguy Ba.
FCSB: 99. Andrei Daniel Vlad - 70. Claudiu Belu-Iordache, 17. Iulian Cristea, 16. Bogdan Planic, 28. Mihai Roman I - 26. Răzvan Oaidă, 6. Dragoş Nedelcu, 10. Florin Tănase (căpitan; 23. Ovidiu Popescu, 72) - 98. Dennis Man (29. Robert-Andrei Ion, 64), 22. Cristian Dumitru, 7. Florinel Coman (21. Ioan Hora, 58). Antrenor: Bogdan Andone.
Rezerve neutilizate: 34. Cristian Bălgrădean - 25. Ovidiu Perianu, 30. Laurenţiu Constantin Ardelean.
Cartonaşe galbene: Stînă (15), Nedelcu (50), Crăciun (56), Andronic (62), Onica (75), Ion (85).

Au marcat: Vadim Bolohan (47), respectiv Cristian Dumitru (4), Răzvan Oaidă (42).

 









» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...

Europa League: FC Alashkert - FCSB 0-3

Dacă aveați emoții referitoare la calificarea FCSB, echipa lui Becali a câștigat cu 3-0 în Armenia și se pregătește de turul următor unde va întâlni...

Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a afirmat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că i s-a transmis de către patronul Gigi Becali că poate pleca...

Ioan Hora: Suntem motivaţi pentru a aduce cele 3 puncte la Bucureşti

Fotbalistul echipei FCSB, Ioan Hora, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii săi sunt motivaţi pentru a câştiga partida din...

Mihai Teja: Nici nu ne gândim să pierdem cu CFR Cluj, mergem să câştigăm

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că nici nu se gândeşte la varianta de a pierde partida din...




Top News

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Germania: Bundesliga - Etapa 15

-Franta: Ligue 1 - Etapa 18

-Spania: Primera Division - Etapa 17

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Celtic Glasgow 2-0

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 15




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC VENEZIA
Italia
112 ani

Alexandru Ioniță II
România
25 ani

Aljoša Asanović
Croația
54 ani

Andrés Scotti
Uruguay
44 ani

António Simões
Portugalia
76 ani

Arthur Numan
Olanda
50 ani

Chadli Amri
Algeria
35 ani

Chris Waddle
Anglia
59 ani

Claude Dielna
Franţa
32 ani

Cristian Pelin
România
40 ani

Didier Zokora
Coasta de Fildeș
39 ani

Eneko Bóveda
Spania
31 ani

Gheorghe Constantin
România
87 ani

GÓRNIK ZABRZE
Polonia
71 ani

Henryk Wieczorek
Polonia
70 ani

Igor Tomašić
Bulgaria
43 ani

Ivan Vutsov
Bulgaria
80 ani

J. Błaszczykowski
Polonia
34 ani

Jean Boumsong
Franța
40 ani

Jonathan Domínguez
Argentina
29 ani

Juan Camilo Zúñiga
Columbia
34 ani

Liam Lawrence
Irlanda
38 ani

Markel Susaeta
Spania
32 ani

Michael Owen
Anglia
40 ani

Miloš Bogdanović
Serbia
42 ani

Nico van Kerckhoven
Belgia
49 ani

Nicolae Cătălin Popa
România
46 ani

Norberto Menéndez
Argentina
83 ani

Ovidiu Mihalache
România
35 ani

Peter Lorimer
Scoția
73 ani

Petter Hansson
Suedia
43 ani

Steve Sidwell
Anglia
37 ani

Wade Elliott
Anglia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.12.2019 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.12.2019 Academica Clinceni
13:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
14.12.2019 CSM Politehnica Iaşi
15:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
14.12.2019 Universitatea Craiova
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
15.12.2019 Chindia Târgoviște
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.12.2019 FC Viitorul
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.12.2019 CFR 1907 Cluj
20:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. FC Viitorul 35
4. Universitatea Craiova 34
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. FC Botoșani 29
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Chindia Târgoviște 20
12. Academica Clinceni 19
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017