Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
08-03-2009, 10:24 PM
Mesaj: #1
Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Aici punem toate ştirile despre CSM Râmnicu-Vâlcea...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 09:15 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Artimon revine pe bancă

Partida CSM Rm. Vâlcea - Dacia Mioveni se dispută duminică, 6 septembrie (ora 16.30), deoarece este televizată în direct pe canalul Sport Klub.

Antrenorul CSM-ului, Alin Artimon şi-a terminat de ispăşit suspendarea de nouă etape primită după eliminarea din sezonul trecut, cu UTA şi revine duminică pe banca tehnică. "Îmi şi era dor de bancă, a fost crunt în tribună, nouă etape în tribună e prea mult. Sper ca de acum să stau mai mult pe bancă decât în tribună", a spus Artimon.

Altfel, tehnicianul speră ca alb-albaştrii să-şi adauge în cont alte trei puncte. "Va fi un meci greu cu una din echipele bune ale seriei. Am încredere în jucătorii mei, ştiu că putem câştiga acest meci. Nu ne luăm măsuri speciale faţă de un anumit jucător al Daciei, eu sper să ne putem impune ritmul nostru" a mai afirmat antrenorul din Zăvoi.

Dragomir, împrumutat de la Dinamo II
CSM Rm. Vâlcea l-a adus sub formă de împrumut pe fundaşul Alexandru Dragomir de la Dinamo II Bucureşti. Jucătorul este în urmă cu pregătirea fizică, astfel că antrenorul Alin Artimon nu-l va include pe foaia de joc a meciului de duminică, cu Dacia Mioveni.

"Dragomir va a efectuat vizita medicală şi rămâne la noi. Eu am vrut să-l iau şi în urmă cu un an, dar atunci a avut ghinion şi s-a accidentat. El poate juca şi fundaş stânga şi fundaş central.", a declarat Florin Verigeanu, directorul-generala al CSM-ului.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 05:51 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Alexandru Dragomir a semnat cu CSM

Fundaşul Aledxandru Dragomir (25 ani) a semnat azi un contract valabil pentru doi ani cu CSM Rm. Vâlcea. Jucătorul a venit în Zăvoi liber de contract de la Dinamo II şi va debuta miercuri la CSM, în meciul de cupă de la Mioveni, cu Dacia.

Dragomir poate juca atât în centrul apărării, cât şi pe flancul stâng, însă poate fi folosit şi ca închizător. Până în prezent a adunat 4 prezenţe în Liga I (3 în sezonul 2002-2003 şi 1 în 2003-2004).

Până în iarna lui 2006 a fost folosit numai la echipa a doua a celor de la Dinamo. În returul acelui sezon a fost împrumutat la Sopron unde a jucat în 12 meciuri, fără a marca vreun gol. Din sezonul 2007-2008 a revenit la echipa a doua a lui Dinamo, unde a fost folosit ocazional din cauza accidentărilor suferite.

Conducerea clubului vâlcean a mai avut o tentativă de a-l transfera pe Dragomir şi cu doi ani în urmă, însă tranzacţia nu s-a realizat atunci deoarece jucătorul a suferit o accidentare.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 11:21 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Artimon: "Începem meciurile numai de la 0-1"

Antrenorul CSM-ului, Alin Artimon a recunoscut la conferinţa de presă după meciul cu Drobeta (scor 1-1) pasa proastă prin care trece echipa sa.

"Trecem printr-un moment delicat, atât ca joc cât şi ca rezultate, dar eu şi jucătorii suntem singurii vinovaţi. I-am menjat pe unii jucători la meciul de cupă, dar au fost mai storşi decât cei care au evoluat şi la Mioveni. Trebuie să fim atenţi, să nu compromitem lucrurile. Fără Câju şi Stromajer, care au plecat, jocul nostru s-a schimbat radical, suferim mult la construcţie. Nivelul de joc e scăzut, a apărut şi presiunea rezultatelor negative" a spus Artimon.

Tehnicianul acuză golurile primate în debuturile meciurilor. "Este al 4-lea meci consecutiv în care încasăm gol în primele 10 minute, practic începem numai de la 0-1. Primim gol şi din păcate, nu avem reacţie" a mai afirmat Artimon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 09:07 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Irinel Găman, exclus din lot

În urma unei altercaţii cu medicul echipei, Ioan Dinescu, mijlocaşul Irinel Găman a fost exclus din lotul CSM-ului la finele meciului de la Petroşani. Imediat după fluierul final al partidei Jiul-CSM 1-0, în care Găman a rămas doar pe banca de rezerve, doctorul Dinescu i-a reproşat jucătorului atitudinea sfidătoare. Găman l-a înjurat pe doctor, apoi l-a lovit cu pumnul.

http://www.gruppo-maxima.ro/wiki - Stiinta si doar atat
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 08:04 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
"Am făcut cel mai bun joc, dar am pierdut"

CSM Rm. Vâlcea a pierdut sâmbătă, la Petroşani şi echipa antrenată de Alin Artimon este în cădere liberă, acumulând un singur punct în ultimele patru runde.

"Sper să ne revenim sâmbătă, la meciul de acasă cu UTA. La Petroşani, a fost de departe cel mai bun joc al nostru din acest sezon. Echipa a fost disciplinată tactic şi jucătorii au avut atitudine, singurul lucru negativ a fost din păcate şi cel mai important, rezultatul. Jocul de la Petroşani a fost total diferit faţă de ultimele nostre meciuri, ne dă speranţe că ne revenim. Dacă nu se marca la acea lovitură liberă, probabil jocul se încheia egal" a spus Alin Artimon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 08:04 PM
Mesaj: #7
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Teleşpan, la Inter Milano

"Secundul" echipei CSM Râmnicu Vâlcea, Dumitru Teleşpan, este la Milano, unde timp ce 10 zile va asista la cursurile de perfecţionare pentru antrenorii de copii şi juniori la Intercampus. Inter Milano a trimis invitaţii tuturor cluburilor cu care au încheiat parteneriate, printre acestea aflându-se şi CSM.

În iarnă, "principalul" din Zăvoi, Alin Artimon va merge şi el la Milano, unde cursurile vor fi predate chiar de antrenorul Interului, Jose Murinho.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 08:05 PM
Mesaj: #8
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Vâlcea acuză arbitrajul lui Prodan

Directorul-general al CSM-ului, Florin Verigeanu a fost azi la sediul Comisiei Centrale de Arbitri, unde a depus o casetă video cu înregistrarea a circa 21 de faze în care echipa vâlceană a fost dezavantajată la Petroşani de centralul Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca).

Şeful clubului vâlcean acuză arbitrajul clujeanului Gheorghe Prodan, care a condus la centru partida Jiul-CSM 1-0.

"Am lăsat la CCA o casetă pe care se află 21 de greşeli comise împotriva noastră. Cele mai mari au fost neacordarea unui penalty pentru noi în prima repriză, la un fault asupra lui Roman, dar şi acordarea eronată pentru Jiul a loviturii libere din care s-a marcat golul. Acea lovitură liberă este de tot râsul, trebuia dat fault pentru echipa noastră. În plus, sunt multe greşeli elementare, de exemplu I.Popa a primit cartonaş galben pentru joc periculos, deşi regulamentul nu prevede o astfel de sancţiune", a spus Florin Verigeanu.

CSM a pierdut sâmbătă, 0-1 la Petroşani cu Jiul, unicul gol fiind reuşit de Ionuţ Luţu în minutul 66, acesta transformând o lovitură liberă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-27-2009, 03:53 PM
Mesaj: #9
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Pasăre: "Marchează Boro şi câştigăm"

Căpitanul echipei vâlcene, fundaşul dreapta Marius Pasăre este convins că colegul său, Claudiu Boroiban va înscrie duminică în meciul cu UTA şi alb-albaştrii vor câştiga, pentru a pune capăt unei perioade nefaste de patru etape fără victorie. "Sunt convins că bunul meu prieten Boro va marca duminică şi ne va face fericiţi", spune Pasăre.

Căpitanul echipei vâlcene spune că el şi colegii săi au mare nevoie de cele trei puncte şi nu se gândesc nicio clipă la o revanşă pentru eşecul dur din sezonul trecut, 0-3 cu UTA. "Nu ne interesează nicio revanşă, suntem într-o periodă dificilă şi trebuie să jucăm pentru noi. Avem familii şi trebuie să învingem ca să câştigăm bani, de asta suntem aici, la Vâlcea. Conducerea clubului a adus contractele la zi, dar noi, jucătorii, suntem cei datori cu rezultatele" a mai afirmat Pasăre.

Partida CSM Rm. Vâlcea - UTA se dispută duminică, 27 septembrie (ora 15.30), urmând să fie televizată în direct pe canalul Sport Club.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-27-2009, 03:53 PM
Mesaj: #10
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Artimon: "O victorie ar fi un nou început"

Antrenorul vâlcenilor, Alin Artimon are amintiri urâte de la ultimul meci cu UTA, în returul sezonului trecut, 0-3 în Zăvoi, rezultat care a scos CSM-ul din lupta pentru promovare. Atunci, doi jucători vâlceni au fost eliminaţi, iar Artimon a fost şi el trimis în tribună, fiind suspendat ulterior nouă etape.

"Meciul de duminică nu are legătură cu ce a fost atunci. Sper să confirmăm creşterea vizibilă în joc din etapa trecută, dar să obţinem şi un rezultat pozitiv. O victorie ar fi pentru noi un nou început. Am încredere în echipa mea, un succes ne stă la îndemână şi ne-ar prinde bine tuturor. UTA are însă o serie de rezultate pozitive, are un moral bun, dar sunt convins că vom juca de la egal la egal cu ei, deşi poziţiile din clasament diferă" a afirmat "principalul" din Zăvoi, Alin Artimon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut