Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
10-29-2009, 10:07 PM
Mesaj: #21
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Brigada Zăvoi a părăsit CSM-ul

CSM Rm. Vâlcea a rămas fără galerie la meciurile de pe teren propriu, după ce fanii din "Brigada Zăvoi" au decis să nu mai încurajeze echipa pe viitor. Pe lângă mai vechea nemulţumire, legată de ratarea promovării, fanii au fost nemulţumiţi de atitudinea directorului executiv Alin Trandafir, cel care le-a interzis intrarea la meciuri după ce aceştia au scandat împotriva conducerii clubului din Zăvoi.

"Până ce echipa nu va fi matematic promovată, noi nu mai venim la meciurile CSM-ului, vom merge doar la handbal. La fotbal, pregerăm să încurajăm echipa de Liga a IV-a, Oltul Ioneşti" a spus Robert Vlădăşel, şeful "Brigăzii Zăvoi".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 10:02 PM
Mesaj: #22
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Ion Crăciunescu: "CSM poate promova doar dacă este preluat de SC Oltchim"

Fostul arbitru intrednţaional Ion Crăciunescu crede că CSM Rm. Vâlcea poate promova în Liga I doar dacă pe viitor va fi preluată de SC Oltchim SA.

"Clubul are nevoie de un om cu foarte mulţi bani. Nu mă văd în staff-ul de conducere al CSM-ului, Florin Verigeanu este foarte bun, nu trebuie să fie schimbat. Oricum, pe viitor voi fi foarte aproape de echipă, voi veni la meciuri. Un lucru este clar: CSM poate intra în prima ligă doar dacă echipa este luată de SC Oltchim SA. Altfel, e foarte greu. Nu există nicio persoană fizică suficient de puternică să ţină o echipă în Rm. Vâlcea. Asocierea de persoane este o prostie. Vâlcea este ancorată de sufletul meu, aici am avut cea mai glorioasă perioadă din viaţa mea. Şi acum, când s-a făcut un sondaj de opinie, s-a spus că sunt cel mai bun arbitru din toate timpurile. Acestui oraş îi datorez acest lucru, pentru că are partea lui de merit" a declarat Ion Crăciunescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-31-2009, 02:09 AM
Mesaj: #23
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Vâlcea face deplasarea la Piteşti în ziua meciului

Pentru a mai face economii în bugetul şubred al clubului CSM, echipa vâlceană pleacă spre Piteşti mâine dimineaţă, chiar în ziua jocului cu FC Argeş.

"Nu e un dezavantaj că plecăm în ziua meciului, Mioveniul a venit la fel la noi şi a câştigat, poate acum vom învinge noi la Piteşti. Nu cred că Argeşul nu va intra pe teren din cauza problemelor financiare, astea sunt poveşti să ne adoarmă. Ei nu se antrenează de o lună, dar câştigă mereu de şase etape şi e pe locul 2. Sper să nu piedem la Piteşti şi să recuperăm punctele pierdute cu Tg. Mureş, mai ales că CFR Timişoara a fost exclusă şi suntem la -6, nu mai avem voie să risipim punctele. Şi la noi sunt probleme financiare, dar nu aşa mari ca la Argeş" a spus mijlocaşul echipei CSM Rm. Vâlcea, Sergiu Popescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:42 PM
Mesaj: #24
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
"Meritam să fim mai sus în clasament"

Antrenorul echipei CSM Rm. Vâlcea, Alin Artimon a spus că nu se aştepta la un succes atât de concludent în meciul cu Otopeniul.

"Mi-a fost puţin teamă de acest joc, CS Otopeni este o echipă cu jucători foarte experimentaţi, nu mă gândeam să câştigăm atât de clar. Echipa mea a depus efort şi a dat dovadă de disciplină tactică, am demonstrat că suntem la un nivel bun. Este un rezultat care aduce linişte, pentru că situaţia în clasament nu ne era una favorabilă. Nu meritam să fim atât de jos în clasament, suntem la -5 la adevăr, dar asta este situaţia şi trebuie să ne adaptăm la ea. Obiectivul nostru în acest sezon este saă creştem jucători şi o putem realiza mai uşor asta dacă nu avem presiunea rezultatelor. După mine, FC Argeş e pe departe cea mai bună echipă din serie, are acelaşi lot ca în sezonul trecut, în afară de Cr.Tănase", a spus antrenorul CSM-ului, Alin Artimon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:42 PM
Mesaj: #25
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Dobre l-a imitat pe Onofraş

Aflată la -5 în clasamentul adevărului, trupa lui Artimon a dominat net meciul cu CS Otopeni. Juniorul CSM-ului, Goge a anunţat deschiderea scorului în minutul 18, când şutul său a fost salvat de pe linia porţii de portarul Nae. Peste numai un minut, Mihai Deaconescu înscrie cu un sec din careul advers. În minutul 35, Kalle reia cu capul în bară, camerunezul fiind imitat la doar două minute de vâlceanul Boroiban.

CSM şi-a continuat dominarea şi în partea secundă, când mijlocaşul stânga Răzvan Dobre a făcut diferenţa. Mai întâi, în minutul 65, acesta a centrat perfect în faţa porţii bucureştene, de unde Boroiban a îndeplinit o formalitate, ducând scorul la 2-0. Apoi, în minutul 76, acelaşi Răzvan Dobre (foto) a reuşit un eurogol, şut la vinclu de la 25 de metri, copie la indigo după reuşita lui Onofraş din meciul cu Glasgow.

Având asigurate cele trei puncte, antrenorul Artimon îi introduce pe Vasile şi Săraru şi încheie meciul cu trei juniori pe teren. Până la final, mai este de remarcat doar eliminarea atacantului de la Otopeni, Ionuţ Savu, care a văzut direct cartonaşul roşu după ce a călcat intenţionat un vâlcean aflat la pământ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:50 PM
Mesaj: #26
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Gârlă, exclus din lotul CSM-ului

Tehnicianul de la CSM Râmnicu Vâlcea, Alin Artimon, a decis să-l excludă din lot pe mijlocaşul Valerian Gârlă

Fostul fotbalist al Universătăţii Craiova a intrat în teren în minutul 58 al meciului dintre vâlceni şi CFR Craiova şi a ieşit 30 de minute mai târziu fiind eliminat pentru două cartonaşe galbene: "Cât timp voi mai fi la CSM, o zi, două, o lună, un an, Gârlă nu se va mai antrena cu mine. Când a ieşit la încălzire se uita la meci apoi şi-a bătut joc în teren. Eu i-am anunţat decizia mea, fără a mă consulta cu nimeni. E treaba conducerii dacă mai doreşte să-l ţină la echipă dar cu mine nu va mai face antrenamente."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-27-2009, 05:58 PM
Mesaj: #27
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Jucătorii de la CSM Rm. Vâlcea au refuzat să se antreneze, acuzând neplata salariilor

Jucătorii echipei de liga secundă CSM Rm. Vâlcea au refuzat să se prezinte joi la antrenamentele echipei şi au declarat că principalul motiv este neplata restanţelor salariale.

"Nu suntem rău intenţionaţi, am vrut doar să tragem un semnal de alarmă. Am ajuns la capătul răbdării, avem şi noi familii, probleme. Până acum am înţeles situaţia grea de la club, dar suntem neplătiţi de două luni şi sperăm să se rezolve ceva, mai ales că vine şi vacanţa", a declarat căpitanul vâlcenilor, Marius Pasăre.

La acest protest au participat toţi jucătorii în afară de trei dintre ei, care au ales să meargă la antrenamente împreună cu formaţia de juniori.

CSM Rm. Vâlcea va juca în etapa a 16-a a Seriei a II-a a ligii secunde împotriva formaţiei FC Baia Mare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-16-2010, 06:29 PM
Mesaj: #28
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Verigeanu: “Împrumutul de jucători este o afacere bună pentru noi”

Directorul-general al CSM Râmnicu Vâlcea, Florin Verigeanu spune că din retur, în lot vor fi jucători împrumutaţi de la echipele de Liga I Pandurii Târgu Jiu şi Internaţional Curtea de Argeş.

"Am vorbit atât cu Condescu cât şi cu Lazăr despre colaborarea din acest an, până în vară. De la fiecare echipă aştept câte 3-4 jucători care să vină sub formă de împrumut la Vâlcea. Deşi sunt critici pe tema asta, eu spun că e un lucru foarte bun pentru noi, pentru că luăm jucători cu experienţă, fotbalişti buni, pe care noi, CSM-ul, nu dăm nimic. Chiar şi salariile lor le sunt plătite în continuare de către cluburile de la care-i împrumutăm. Eu zic că e o afacere bună pentru CSM în condiţiile acestea, de criză financiară" a declarat Florin Verigeanu.

Deja în Zăvoi au venit Catană, Neagu şi Gălan (Internaţional), purtându-se în continuare discuţii şi în privinţa împrumutului atacantului Liţu
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut