Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Dinamo Bucureşti
09-05-2009, 06:15 PM
Mesaj: #31
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Referitor la amical, se pare ca Nicolo Napoli isi pune amprenta asupra jocului Astrei, incepem sa-l regretam din ce in ce mai mult. O sa fie foarte interesant meciul dintre Craiova si Astra, si tare mi-e ca italianul ii va da o "palma" mititelului...

http://www.namcum.blogspot.com - Niste randuri aruncate...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 06:48 PM
Mesaj: #32
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Napoli este un bun tactician. A facut din rahat bici la Craiova. Sa nu uitam! Craiova a supravietuit doar unui noroc de moment si a unei inspiratii de moment al unui Cioroianu cu introducerea lui Costea la Piatra Neamt in 2007. Craiova era vai de capu' ei in toamna lui 2007, cand ba era Cioroianu, ba era Ovidiu Stângă, şi în final a revenit Napoli, care a readus Craiova unde ar trebui să fie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 12:26 PM
Mesaj: #33
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Emilian Dolha: "Muncă şi noroc"

Aşa îşi caracterizează Emilian Dolha prestaţiile excelente din acest debut de sezon şi spune că "trebuie să progresezi în fiecare zi pentru a fi în formă".

- Ema, prestaţiile tale din acest sezon au fost aplaudate de toată lumea. Ai vreun secret?
- Muncă multă şi noroc. De şansă are nevoie oricine, indiferent de domeniu, chiar şi în viaţa de zi cu zi.

- Media notelor în GSP este de 7,4, cea mai mare din Liga I. Te motivează acest lucru?
- Eu încerc să dau totul pe teren, să fiu cel mai bun la fiecare antrenament şi la fiecare meci. Nu prea sînt microbist, nu citesc ziarele, deci nu prea mă interesează statisticile.

"Lobonţ e de neînlocuit"
- Care a fost cea mai grea partidă din acest sezon pentru tine?

- Slovan Liberec - Dinamo. Am bătut cu 3-0, dar a fost mai greu pentru mine pe bancă decît dacă aş fi fost în teren. Cu toţii am stat cu sufletul la gură, a ieşit extraordinar, a fost o seară magică. Consumul nervos a fost foarte mare, de aceea abia am aţipit o oră-două în acea noapte.

- E presiune pe tine că trebuie să-l înlocuieşti pe Lobonţ?
- Nu. Lobonţ e de neînlocuit, pentru celelalte există MasterCard. Big Grin Încerc pe cît pot să îmi fac treaba, să dau tot ce am mai bun, iar George Curcă sau Matache pot apăra oricînd. Au demonstrat că sînt doi portari valoroşi.

- Cu Steaua ai avut o intervenţie decisivă la acel "cap" al lui Onicaş. A fost greu meciul?
- M-au ajutat foarte mult colegii, fundaşii au jucat foarte bine. Am avut şi noroc, dar e vorba de muncă. Chestia e să progresezi în fiecare zi. Talentaţi sînt alţii, eu sînt muncitor.

"Cred că singurul avantaj că vom juca fără fani în Europa este acela că nu răguşeşti ca portar aşa repede, pentru că te faci auzit mai uşor, în rest ai doar dezavantaje" - Emilian Dolha, portar Dinamo

14 meciuri a jucat Dolha la Dinamo în toate competiţiile, el fiind sezonul trecut rezerva lui Lobonţ

"Ema este un portar şi un coleg foarte bun. Sîntem uniţi între noi, ne respectăm. Doar aşa dobîndim mai multă forţă şi putere de luptă în teren" - Florin Matache, portar Dinamo


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 11:09 PM
Mesaj: #34
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
"Dario Bonetti şi-a câştigat liniştea la Dinamo"

Omul de afaceri acceptă cu greu să vorbească despre fotbal. Când deschizi subiectul te invită politicos la o discuţie despre judo. "Aici mă pricep mult mai bine", se apără şeful mondial al acestui sport, însă nu rezistă să arunce câteva vorbe şi despre omul pe care l-a adus la Dinamo, Dario Bonetti

"Bonetti şi-a câştigat liniştea la Dinamo. Au fost şi nişte hopuri pe care a reuşit să le depăşească. A reuşit să schimbe mentalitatea să ducă una nouă, iar rezultatele au venit. Eu sunt într-un dialog permanent cu domnii Borcea, Badea şi Dinu. Este meritul tuturor nu numai al lui Bonetti. Este nevoie în continuare de linişte şi de stabilitate, iar dacă se vor reuşi aceste lucruri sunt sigur că Dario va reuşi să ducă la bun sfârşit obiectivele fixate. Eu am crescut în sport, iar părerea mea este că pentru un antrenor cel mai bun vot îl dau rezultatele.", a decalrat omul de afaceri.

Tehnicianul italian a făcut minuni la Sopron, unde s-a căţărat până în fruntea clasamentului, deşi preluase echipa de pe un loc retrogradant. La Dinamo a reuşit să creeze o atmosferă extrem de bună, apropiându-şi jucătorii, lucru care a început deja să se reflecte în rezultatele echipei: "Bonetti a reuşit să le arate fotbaliştilor că se bazează pe ei în funcţie de implicarea lor. La antrenamente. În plus şi rezultatele lor în jocuri au contat. Eu ştiam ce poate Bonetti. L-am avut la Sopron. Ne-a luat de pe ultimele locuri şi ne-a dus până pe cinci şi nu s-a putut baza pe un lot foarte valoros. La Dinamo a reuşit dintr-o echipă adunată din toate colţurile să facă o familie. Este practic lucrul cel mai important. Am vorbit cu el mereu, însă niciodată nu mi-a spus că vrea să renunţe. Nu ar fi plecat decât dacă cei de la Dinamo ar fi cerut asta"

Folosit de Bonetii extrem de des în acest debut de sezon, tânărul Rus este unul din pariurile câştigate de Vizer: "Rus este un băiat cu ambiţii mari. Nu s-a speriat niciodată de niciun fel de provocare. Am însă şi o dezamăgire se numeşte Ciucula. El şi-a dat seama că aspiraţiile lui nu sunt compatibile cu Dinamo"


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 10:46 AM
Mesaj: #35
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dario Bonetti: "Sînt mai îngrijorat acum"

Bonetti spune că presiunea asupra lui şi a echipei este mai mare acum, după "miracolul de la Liberec" şi victoria din eternul derby.

Antrenorul roş-albilor, Dario Bonetti, 48 de ani, refuză să se lase cuprins de euforie după săptămîna fantastică, aşa cum au numit dinamoviştii perioada de timp în care au învins pe linie, 1-0 cu CFR Cluj, eliminarea lui Slovan Liberec şi calificarea în grupele Europa League şi succesul cu 1-0 din Ghencea. "Sînt mai îngrijorat acum, ştiu ce aşteptări sînt de la mine şi de la băieţii mei. Nu mai sîntem Dinamo, echipa pe care unii o priveau de sus şi cu zîmbete ironice, ci formaţia capabilă de a întoarce o calificare de la 0-3 şi care a bătut rivala la ea acasă. Ştiu că nu am fost întîmpinat cu prea multă bucurie în România, dar continuu să muncesc entuziast cu jucătorii, avem încredere unii în ceilalţi", a declarat italianul, care face periodic drumuri acasă să-şi vadă familia.

Tehnicianul n-a fost îngrijorat de înfrîngerea din amicalul cu Astra (0-1): "Se vede că nu prea ne plac aceste meciuri. Important e ceea ce facem în partidele oficiale. Am avut mulţi accidentaţi, plus că antrenamentele săptămînii n-au fost uşoare deloc".

Bonetti se gîndeşte deja la întîlnirea de sîmbătă, cu Oţelul Galaţi: "Revenim acasă, după rezultate extraordinare, trebuie muncă, disciplină, determinare şi neapărat victorie".

"Un antrenor, oricît de mare ar fi, depinde de rezultate. Noi avem încredere deplină în Bonetti din prima zi cînd a ajuns în România" - Cristi Borcea, preşedinte executiv Dinamo

"Bonetti şi-a cîştigat liniştea la Dinamo. A trecut peste nişte hopuri importante, a schimbat mentalitatea şi rezultatele au venit. A făcut o familie din jucători veniţi din toate colţurile" - Marius Vizer

Vin arabii!
Unul dintre şeicii clubului Al Ahli Dubai este aşteptat zilele viitoare cu afaceri la Bucureşti. El are prevăzută şi o întîlnire cu acţionarii dinamovişti pentru discuţii privind transferul lui Adrian Cristea sau al lui Marius Niculae. Roş-albii i-au cotat pe fiecare la cîte 1,3 milioane de euro, în ceea ce-l priveşte pe Cristea aceasta fiind suma doar pentru un împrumut. Într-o discuţie cu fanii, Cristi Borcea a spus că va face eforturi ca Dinamo să nu mai vîndă nici un jucător, întrucît vrea ca echipa să redevină lider în Liga I şi să ajungă măcar în "16"-imile Europa League.

Nedved propus?
Un impresar le-a propus acţionarilor dinamovişti transferul fostului juventin Pavel Nedved, 37 de ani, dar roş-albii au respins varianta. Şi din cauza banilor, agentul respectiv dorind în jur de 500.000 de euro pentru un transfer pe 6 luni, dar şi fiindcă n-au avut încredere: "Nedved a spus la începutul verii că se retrage din fotbal, deci cine ştie ce Nedved ar fi ajuns la noi, de ne făceam de băşcălie".

Obligaţie de serviciu
Soţii Claudiu şi Diana Niculescu şi-au botezat ieri după-amiază, în Bucureşti, primul copil al lor, pe David Ioan Cristian, iar petrecerea s-a ţinut la un restaurant din Herăstrău. "Am fost mai emoţionat decît cel mic", a mărturisit, amuzat, atacantul de 32 de ani. "Mîine să vii la club să-i facem contract!", s-a amuzat şi naşul Cristi Borcea. Majoritatea "cîinilor" au fost prezenţi la eveniment.

Bratu începe de azi
Florin Bratu, 29 de ani, va reveni din această după-amiază la antrenamentele normale ale echipei, urmînd a se pregăti cot la cot cu ceilalţi coechipieri. Staff-ul medical va urmări cu atenţie dacă fotbalistul va mai fi deranjat de problemele care apar după antrenamente intense. Dacă totul va merge bine, Florin ar putea fi apt pentru meciul cu Urziceni, de peste două săptămîni. El a stat în ultimele 11 luni din cauza unei operaţii la genunchi.

Spion la Graz
Secundul lui Dario Bonetti, Ion Marin, va merge sîmbătă în Austria pentru a urmări adversara lui Dinamo din grupa F a Europa League, Sturm Graz, în meciul de acasă cu LASK Linz. Trei dintre mijlocaşii lui Franco Foda au fost titulari în "naţionala" Austriei în meciul cu Feroe, 3-1. Jantscher şi Beichler au pasat decisiv la primele două reuşite, iar Holzl a scos penalty-ul din care s-a marcat golul 3.

"Danciu" amînă debutul
Dănciulescu nu a putut debuta ieri la Hercules în partida cu Betis Sevilla, fiind încă în repaus după accidentarea la piciorul stîng ce l-a împiedicat să joace şi la "naţională". "Dacă intram, puteam risca să se agraveze şi să stau o lună pe bară", a comentat atacantul de 32 de ani, care a primit deja de la club un apartament de patru camere într-un complex rezidenţial din Alicante. "Danciu" speră că va fi pe teren duminica viitoare, în meciul de la Villarreal II.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 11:27 AM
Mesaj: #36
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dispărut în iulie, recuperat în septembrie

Marius Alexe a fost cedat fără ştirea antrenorului înaintea primei runde a sezonului, dar Bonetti a insistat pentru readucerea mijlocaşului.

"În dreptul său scrie fotbalist. Iar în viaţa de zi cu zi este cuminte foc", l-a descris Cristi Borcea pe Marius Alexe în momentul în care i-a înmînat tricoul cu numărul 10, după plecarea lui Dănciulescu. Noul decar a avut o poveste zbuciumată în această vară, iar GSP v-o prezintă în rîndurile următoare.

"Mister, Alexe e plecat de două zile!"
Dario Bonetti l-a plăcut de la bun început pe atacantul reprofilat în aripă stînga şi i-a dat credit în amicalele verii. Apoi, Alexe a dispărut brusc fără ca antrenorul să fie anunţat! Se întîmpla în zilele premergătoare primei runde, cînd italianul a făcut foaia de joc pentru un meci-şcoală cu Dinamo II. "Şi, în repriza secundă, pe stînga joacă Alexe...", a zis Bonetti, moment în care jucătorii au izbucnit în rîs. "Ce vi se pare amuzant?", a replicat, încurcat, antrenorul, iar fotbaliştii l-au lămurit: "Mister, Alexe e plecat de două zile la Astra, n-are cum să fie în vestiar!".

Ameninţarea
Bonetti s-a enervat rău de tot pentru că şefii au făcut mutarea fără să-l consulte, dar a preferat să nu facă scandal. Apropiaţii antrenorului susţin că, la o discuţie faţă în faţă cu acţionarii, italianul a ameninţat că îşi face bagajele şi pleacă dacă se vor mai face mutări de jucători fără a i se cere părerea. Apoi, cînd Dănciulescu a fost cedat la Hercules Alicante, tehnicianul şi-a amintit de preferatul său şi a reacţionat imediat: "OK, dar de mîine vreau să se întoarcă Alexe la echipă!". Şi, de la începutul lunii, fotbalistul a revenit cu acte în Ştefan cel Mare.

20 de goluri a marcat Alexe în cele peste 100 de selecţii la loturile naţionale de juniori

3.500 de euro pe lună este salariul tînărului fotbalist


"Mi s-a spus că, dacă mă voi pregăti serios, voi primi şansa de a evolua pentru prima echipă. Poate peste cîţiva ani voi forma împreună cu Liviu Ganea cuplul de atacanţi ai lui Dinamo" - Marius Alexe, mijlocaş stînga Dinamo


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 11:55 AM
Mesaj: #37
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Bonetti: "Niculae nu trebuie vândut! Pentru Cristea am soluţii!"

Dario Bonetti, italianul de pe banca roş-albilor, vorbeşte despre plecările din echipa sa şi despre grupa din Europa League. Bonetti crede că meciul de la Graz e capital pentru viitorul formației sale în competiția continentală.

Cum se va descurca Dinamo fără golgheterul Dănciulescu? Se resimte plecarea lui?
Vreau să fie foarte clar ceva: nu am avut nimic de-a face cu plecarea lui Ionel Dănciulescu. Cedarea lui a fost ceva între club şi el. Eu nu am avut nicio legătură.

Speculaţii sunt şi despre cedarea lui Marius Niculae...
Nu! Niculae nu trebuie să plece, pentru că de el avem nevoie. E liderul echipei! El nu se va transfera. Cel puţin nu acum!

Adrian Cristea? E în aceeaşi situaţie...
Aşa este în fotbal, asta e lumea noastră. Plecăm şi venim, nimic nu este permanent. Dar am un lot bun, echilibrat valoric, voi putea găsi soluţii pentru plecarea lui Adrian Cristea.

În schimb, a revenit Marius Alexe. Credeţi că este o soluţie pentru echipă?
Pe Alexe l-am adus să fie în lot, să stea cu echipa, nu să fie titular, cel puţin pentru moment. Dar va avea şansa lui în timp.

"Meciul de la Graz e capital"
Va gestiona Dinamo starea de automulţumire după victoriile recente? În trecut nu prea se reuşea acest lucru…

Jucătorii nu trebuie să simtă starea aceasta. N-avem timp de aşa ceva. Eu am la dispoziţie un lot de fotbalişti care au între ei o diferenţă de valoare, foarte-foarte mică. Este doar o linie subţire care îi diferenţiază. De aceea, la mine va fi titular doar acel jucător care în ziua meciului este cel mai bine pregătit fizic. Aşa se va face diferenţa.

Despre grupa din Europa League ce părere aveţi, se poate califica Dinamo?
Meciul de la Graz este capital. Extrem de important. Dacă batem acolo, atunci ne putem gândi să ne jucăm şansa noastră într-o grupă foarte grea. Ion Marin îi va observa la meciul lor cu LASK Linz şi vom şti totul despre ei.

Care este cel mai dificil adversar?
Panathinaikos mi se pare excepțională. Am foarte multe informaţii despre ei. Au o echipă extrem de puternică, cu o linie de atac foarte bună. Ei mi se par cei mai buni până acum.

"Vom continua cu sistemul de rotaţie a lotului la următoarele meciuri. Programul e încărcat şi foarte dificil" - Dario Bonetti

"Victoria de la Liberec a demonstrat ce potenţial avem. Acum trebuie să continuăm munca şi să ne menţinem la acelaşi nivel" - Dario Bonetti


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 03:32 PM
Mesaj: #38
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
West Brom va face o nouă ofertă pentru Gabriel Tamaş în ianuarie

Englezii de la West Bromwich Albion nu renunţă la achiziţionarea lui Gabriel Tamaş. Deşi l-au ratat în această vară pe apărătorul român în vîrstă de 25 de ani, şefii grupării din Championship vor face din nou o ofertă pentru acesta în mercato-ul din iarnă.

West Brom nu l-a putut achiziţiona pe Gabriel Tamaş încă din această vară deoarece Dinamo reuşise deja împrumutul fotbalistului de la Auxerre pînă în vara anului 2010.

Gabriel Tamaş a strîns 42 de prezenţe în tricoul echipei naţionale a României, pentru care a marcat două goluri.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 05:31 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 04:29 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #39
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Andrei Cristea: "Am avut o săptămână de vis, însă nu ne mulţumim, nu am obţinut încă nimic"

Atacantul lui Dinamo, Andrei Cristea, a declarat, luni, că jucătorii din Ştefan cel Mare nu trebuie să fie satisfăcuti de rezultatele din ultima perioadă, atât în campionat cât şi din cupele europene, deoarece nu au obţinut deocamdată nimic.

"E o atmosferă foarte bună la lot după săptămâna de vis pe care am avut-o. Însă, trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, de aceea e foarte important meciul cu Oţelul. Lumea o să fie acum cu ochii pe noi, dar nu trebuie să fim delăsători şi trebuie neapărat să învingem Oţelul. Nu trebuie să ne mulţumim cu ce am realizat în campionat şi în Liga Europa, pentru că nu am obţinut deocamdată nimic", a spus Cristea.

Atacantului nu îi este teamă de revenirea lui Florin Bratu pe gazon şi susţine că nu se va supăra pe Dario Bonetti dacă acesta va hotărî să îl mai lase la unele meciuri şi pe banca de rezerve: "Nu e vorba de o evoluţie senzaţională a mea la Dinamo în ultimul timp, eu am mai jucat şi la Poli Iaşi, unde am făcut-o destul de bine şi am marcat multe goluri. Sunt bucuros că am ajuns să joc meci de meci la Dinamo. Oricum, în atacul lui Dinamo se va simţi lipsa lui Ionel Dănciulescu, era un jucător foarte important pentru noi, era un simbol pentru Dinamo. E foarte bună revenirea lui Bratu, eu nu o să mă supăr dacă o să mai stau şi pe banca de rezerve. Vor fi foarte multe meciuri în toate competiţiile, o să ne vină rândul la toţi".

Cristea a vorbit şi despre obiectivele lui Dinamo din această toamnă: "O să urmeze meciuri multe, toate foarte importante. Nu vom neglija nicio competiţie, obiectivele lui Dinamo sunt Liga Europa, campionatul şi Cupa României. În cupele europene ne aşteptă o grupă de Liga Campionilor. Avem încredere că vom reuşi o performanţă în Liga Europa. E foarte important primul meci, în deplasare cu Sturm Graz, însă Panathinaikos şi Galatasaray rămân echipe de temut".

Fotbalistul dinamovist a felicitat echipa naţională şi pe selecţionerul Răzvan Lucescu pentru rezultatul din Franţa, însă nu a dorit să comenteze o eventuală selecţie a sa sau a altor jucători de la Dinamo la prima reprezentativă: "Nu îmi permit să vorbesc eu de cine merită sau cine nu merită să fie la echipa naţională. Jucătorii trebuie să vorbească în teren, nu să se autopropună la naţională. Sunt convins că domnul Răzvan Lucescu va alege acei jucători care merită să ajungă la echipa naţională. A demonstrat asta în Franţa, unde au reuşit un rezultat nesperat, nu credea nimeni că pot obţine un astfel de rezultat. Merită toate felicitările din partea mea şi a tuturor românilor".

Dinamo va întâlni sâmbătă pe Oţelul Galaţi, în etapa a 6-a a Ligii I, iar pe 17 septembrie va debuta în grupele Ligii Europa, în deplasare cu Sturm Graz.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 05:36 PM
Mesaj: #40
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Vasile Turcu: "Mihai Roman e valoros, dar trebuie să vedem dacă s-ar potrivi cu stilul lui Dinamo"

Acţionarul dinamovist Vasile Turcu ezită să spună dacă Dinamo se va lansa în cursa pentru achiziţionarea lui Mihai Roman, jucător care mai este dorit şi de Poli Timişoara şi Steaua.

"Mihai Roman este un jucător foarte valoros, dar nu ne putem entuziasma de evoluţia lui după doar un singur meci. Într-adevăr, a marcat de două ori şi împotriva noastră, dar tot mai trebuie urmărit. Trebuie să vedem dacă s-ar potrivi cu stilul lui Dinamo. Oricum, nu acţionarii sînt cei care decid de ce jucători are nevoie echipa, noi doar decidem dacă dăm banii. Antrenorul este responsabil pentru rezultate", a spus Vasile Turcu pentru gsp.ro.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut