Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Jiul Petroşani
11-16-2009, 10:26 PM
Mesaj: #61
RE: Ştiri Jiul Petroşani
"Mut Jiul din Petroşani"

Finanţatorul formaţiei din Vale nu este supărat doar pe o parte dintre jucători, care pariază împotriva proprie formaţii. Simota este în război şi cu autorităţile locale şi spune că e gata să treacă la măsuri radicale dacă din retu nu va primi sprijinul acestora. "La finalul turului mă voi întâlni cu reprezentanţii primăriei, consiliului local şi consiliului judeţean pentru a le solicita sprijinul. Jiul trebuie să joace în Liga I dar dacă ei nu mă sprijină o să mut echipa în alt oraş. Cred că suntem singura echipă din Liga a II-a care nu a re sprijinul autorităţilor locale", a spus Simota, care vrea să mute echipa la Hunedoara sau la Deva.

"Îi dau afară pe pariori!"
Jiul a remizat sâmbătă la Otopeni, scor 0-0 şi a ajuns la şase partide consecutive fără victorie îndepărtându-se şi mai mult de locurile fruntaşe. Această serie negativă l-a enervat la culme pe patronul Alin Simota, care şi-a acuzat jucătorii că pariază împotriva propriei echipe.

Alin Simota a dezvăluit la Sport Total FM că fotbalistul Valentin Stancu va fi exclus din lot din cauză că a deţinut, până în urmă cu aproximativ două săptămâni, o casă de pariuri în Vulcan. "O parte din fotbalişti joacă la pariuri. Nu vreau să bag bani ca un tâmpit şi ca prostul, pentru ca unii să îşi bata joc de simbolul Jiul. O să ies cu nume clare, cu date, dar nu e momentul acum să fac circ la echipă. Acei câţiva vor dispărea. Îi voi da şi pe mâna organelor competente, sa terminăm odată cu circul. Sunt jucători în cadrul clubului care au case de pariuri. Aşa ceva nu se poate. Stancu Valentin a avut până acum două săptămâni casa lui de pariuri în Vulcan. El va fi exclus din lot", a declarat Alin Simota, în cadrul emisiunii "Fotbal la matineu".

Contactat şi de http://www.liga2.ro, Simota a completat: "Eu vreau să duc Jiul în Liga I, dar unii jucători vor să mă lucreze. Nu le merge însă cu mine. O să îi dau afară pe toţi care nu sunt trup şi suflet pentru Jiul".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-17-2009, 11:23 PM
Mesaj: #62
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Ionel Luţu: "Nu pariem pe meciurile noastre"

Fostul jucător al Universităţii Craiova crede că declarţiile patronului său sunt făcute la supărare şi doar rezultatele bune vor readuce liniştea la echipă

"Nici eu, nici coechipierii mei nu ne simţim vizaţi de declaraţiile domnului Simota. Cred că este supărat de rezultatele slabe din ultima perioadă. Când eram sus în clasament nu ne-a acuzat nimeni de aşa ceva şi era linişte. Este adevărat că Stancu a avut o casă de pariuri, dar asta era înainte să vină la noi la echipă", a declarat Ionel Luţu.

Totuşi, jucătorul de 33 de ani nu neagă faptul că sunt jucători în campionatul intern care sunt împătimiţi ai pariurilor , dar este convins că niciun coleg nu a pariat vreodata contra echipei la care activează. "Ştim cu toţii că sunt foarte mulţi jucători, chiar şi din prima ligă care joacă la pariuri, dar pot să vă garantez că în momentul de faţă la Jiul nu se pune problema ca vreunul din noi să <joace> împotriva propriei echipei", a completat mijlocaşul celor de la Jiul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 03:51 PM
Mesaj: #63
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Luţu: "Las târnăcopul de miner pentru Kazma"

Mijlocaşul Jiului Petroşani, Ionuţ Luţu, şi-a depus un memoriu pentru a deveni liber de contract.

"Am 34 de ani şi mă gândesc că e ultima mea şansă de a mai juca în străinătate. Aş lăsa acum târnăcopul de miner pentru Kazma. Am vorbit cu nea Ilie Balaci şi mă vrea acolo, în Kuweit", a declarat Luţu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut