Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arsenal Londra
12-16-2009, 07:02 PM
Mesaj: #11
RE: Arsenal Londra
David Villa şi Dzeko doriţi de Arsenal

Arsene Wenger şi-a mărit lista de transferuri pentru a umple spaţiile din ofensivă, mai ales că l-a pierdut şi pe Robin van Persie, principala gură de tun din atacul londonezilor. Antrenorul "tunarilor" este disperat să aducă întăriri cît mai devreme, mai ales că olandezul va lipsi aproape tot sezonul din cauza unei accidentări la gleznă.

Charlton Cole, atacantul lui West Ham United, este deja în discuţii cu oficialii londonezilor, dar pe listă au mai apărut şi starul spaniol David Villa, de la Valencia, şi Edin Dzeko, bosniacul de numai 23 de ani al lui Wolfsburg.

Villa este intens curtat de mai multe grupări din Premier League, dar şi de Real Madrid şi FC Barcelona. Deşi s-a declarat loial "liliecilor", Villa ar putea părăsi Mestalla în această iarnă din cauza problemelor financiare foarte mari ale clubului. Preţul spaniolului este de 30 milioane de lire.

Rămaşi în afara Ligii Campionilor după înfrîngerea cu Manchester United, 1-3, nemţii sînt dispuşi să renunţe la principalul atacant. Bosniacul în vîrstă de 23 de ani mai este dorit însă şi de gruăîri din Serie A şi Premier League, astfel că "tunarii" vor avea concurenţă

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-17-2009, 04:04 PM
Mesaj: #12
RE: Arsenal Londra
Wenger se declară nemulţumit de programarea meciurilor lui Arsenal

Antrenorul lui Arsenal, Arsene Wenger, a afirmat că echipa sa este defavorizată de programarea partidelor, după ce miercuri seară a remizat cu Burnley, scor 1-1, informează ediţia online a BBC.

Arsenal va întâlni sâmbătă pe Hull City, echipă care nu a mai jucat din 12 decembrie, în timp ce formaţia londoneză a evoluat duminica şi miercurea trecută în deplasare.

"Băiatul care a stabilit programul în acest sezon cred că a venit de la o şcoală specială, pentru că este mult mai inteligent decât mine. Reprezentanţii Premier League au promis că vor face programul într-un mod normal", a spus Wenger.

Viitorul adversar al lui Arsenal, Hull, a jucat în noiembrie meciul din etapa trecută, deoarece s-a înţeles cu Everton, care evolua în Liga Europa.

"Sunt sigur că oamenii care au făcut programul nu au jucat niciodată fotbal, s-a programat o etapă într-o săptămână când sunt meciuri din cupele europene. Noi jucăm sâmbăta viitoare cu Hull, o formaţie care s-a odihnit", a explicat acesta.

Arsene Wenger s-a referit şi la decizia antrenorului lui Wolverhampton, Mick McCarthy, care a folosit rezervele în meciul cu Manchester United: "Cred că va fi afectată credibilitatea Premier League, dar nu este problema mea, ci a ligii".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 08:37 AM
Mesaj: #13
RE: Arsenal Londra
Arsene Wenger vorbeşte despre schimbările suferite de Premier League în ultimii 13 ani

Arsene Wenger, antrenorul lui Arsenal Londra, face compară Premier League de azi cu cel din urmă cu 13 ani, cînd i-a preluat pe "tunari".

"Premier League a devenit un campionat mult mai popular în lume faţă de perioada în care am venit eu. Conducătorii s-au schimbat în totalitate, iar structura jocului s-a schimbat, arbitrii au devenit mai profesionişti. Per total, totul este profesionist acum, iar presiunea este mult mai mare, banii sînt mai mulţi. Toate astea fac ca nivelul calităţii fotbalului de aici să crească. În 13 ani, fotbalul englez s-a schimbat în bine, dar sînt şi părţi negative. O înfrîngere acum 13 ani nu era aşa dramatică, astăzi vorbim doar de Liga Campionilor şi Big Four", a spus Arsene Wenger, conform Goal.com.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 08:53 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-27-2009 08:57 PM de copylu4steaua.)
Mesaj: #14
RE: Arsenal Londra
Arsenal se impune in cel mai asteptat meci al etapei a 19 a a Premier League gratie schimbarilor inspirate ale managerului Arsene Wenger

Cel mai asteptat meci al etapei a 19 a a Premier League se disputa pe Emirates Stadion din Londra intre echipa cu cel mai bun atac Arsenal si echipa cu cea mai buna aparare Aston Villa.
Aston Villa era singura echipa din Premier League care nu pierduse pe stadionul tunarilor, iar in campionat nu mai pierduse din 4 noiembrie cand se inclinasera pe Upton Park in fata lui West Ham scor 2-1.
Tunarii cu Cesc Fabregas pe banca de rezerve incep in forta asediind poarta lui Friedel insa Denilson si Diaby suteaza pe langa din pozitii ideale.
Villa raspunde prin golgheterul Agbonlahor si Heskey insa Almunia arata de ce Capelo cere naturalizarea spaniolului.
Intrati la cabine cu un rezultat de egalitate, tunarii muta decisiv in minutul 57 cand Wenger in schimba pe Denilson cu Fabregas.
Spaniolul deschide peste doar 8 minute scorul dintr-o lovitura libera de la 25 de metri excelent executata, bravul pana atunci portar Friedel fiind nevoit sa se recunoasca invins.
Cesc reuseste dubla la capatul unui contraatac purtat in viteza: Traore da o pasa de 25 de metri pentru Theo Walcott care il deschide perfect pe Fabregas intercalat intre fundasii centrali ai lui Villa si inscrie pentru 2-0.
Din pacate pentru Wenger, Fabregas s-a accidentat la faza golului 2 fiind inlocuit in minutul 84.
Diaby a inchis tabela cu un sut in stanga lui Friedel dupa o frumoasa actiune personala in minutele de prelungire.
Este 3-0 pentru Arsenal si trupa lui O'Neil se vede nevoita sa se recunoasca infranta in fata unei echipe din Big Four.
Dupa aceasta victorie Arsenal acumuleaza 38 de puncte si urca pe locul 2 la 4 puncte de liderul Chelsea, cel putin pana la finalul meciului dintre Hull si Manchester United, in timp ce Villa ramane pe 4 cu 35 de puncte cu sanse reale la un loc de Champions League
Tunarii au un meci mai putin si in eventualitatea in care il castiga se apropie la doar 1 punct de trupa lui Ancelotti.
Pentru Villa urmeaza Liverpool, in timp ce Arsenal se deplaseaza la Portsmouth, lanterna Premier League

Urasc prostia, dar compatimesc prostii !
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 08:56 PM
Mesaj: #15
RE: Arsenal Londra
Ar fi interesant ca Arsenal sa se lupte cu Chelsea pentru titlu. Arsenal mi se pare cea mai in forma echipa din Anglia...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 11:00 PM
Mesaj: #16
RE: Arsenal Londra
asa e ....Arsenal e intr-o forma excelenta....sa vedem cat o va tine.Dar cred ca pragmatismul londonezilor va triumfa in dauna jocului combinativ si spectaculos al tunarilor,insa e nevoie de mai mult de atat ,cred eu.insa o lupta intre arsenal si chelsea ar fi binevenita
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 04:15 PM
Mesaj: #17
RE: Arsenal Londra
Arsene Wenger vrea ca de la margine sa se execute cu piciorul

Managerul francez al echipei engleze de fotbal Arsenal Londra, Arsene Wenger, a afirmat că ar dori să vadă rapid înlocuirea repunerii balonului în joc cu mâna de la margine cu executarea acesteia cu piciorul.

"Dacă ar fi să schimb o regulă din fotbal, aceasta ar fi executarea repunerii de la margine cu piciorul, şi nu cu mâna. Cred că astfel jocul ar fi mai rapid", a spus tehnicianul pentru site-ul clubului.

"Tuşele repuse cu mâna pot crea un avantaj injust pentru unele echipe. La Stoke, de exemplu, Rory Delap este capabil să arunce foarte departe, ca şi cum ar lovi cu piciorul. Este un avantaj pentru ei", a explicat Wenger.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 06:17 PM
Mesaj: #18
RE: Arsenal Londra
Fabregas a adus victoria pentru Arsenal, însă a ieşit accidentat de pe teren

Căpitanul formaţiei Arsenal Londra, Cesc Fabregas, s-a accidentat din nou la coapsa stângă, duminică, la meciul cu Aston Villa, scor 3-0, urmând să fie supus luni unor teste suplimentare, a anunţat gruparea engleză, citată de AFP.

Fabregas, accidentat la ischio-jambieri la meciul cu Burnley din 16 decembrie, a fost rezervă duminică. El s-a accidentat după ce a marcat al doilea gol şi a ieşit la 28 de minute de la intrarea în joc, în locul lui Denilson (minutul 57), când scorul era 0-0.

Managerul Arsene Wenger crede că Fabregas ar putea lipsi de pe teren trei săptămâni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-03-2010, 02:26 PM
Mesaj: #19
RE: Arsenal Londra
Arsenal i-a fixat preţul lui Fabregas: 45 de milioane!

Deşi cea mai probabilă destinaţie pentru Cesc Fabregas în vară părea să fie Barcelona, lucrurile par să nu mai stea la fel şi în acest moment.

Conform Marca. mijlocaşul spaniol a avut o discuţie cu Arsene Wenger în care l-a informat că nu-şi doreşte să rămînă pe Emirates mai mult decît pînă la finalul sezonului.Tehnicianul i-a înţeles motivele lui Fabregas, însă a fixat la 45 de milioane de euro preţul pe care cluburile interesate de serviciile sale vor trebui să-l plătească.

Publicaţia citată menţionează că Real Madrid este favorită pentru obţinerea serviciilor fotbalistului crescut de Barcelona, iar materializarea transferului ar reprezenta o adevărată lovitură de imagine dată de Florentino Perez.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-09-2010, 12:14 AM
Mesaj: #20
RE: Arsenal Londra
Cehul Rosicky continuă la Arsenal

Mijlocaşul ceh Tomas Rosicky (29 ani) şi-a prelungit contractul cu echipa engleză de fotbal Arsenal Londra, informează agenţia Reuters.

Conducătorii 'tunarilor' nu au făcut publice detaliile noului acord semnat de Rosicky, care a revenit în lotul lui Arsenal în luna septembrie, după o gravă accidentare, care l-a ţinut departe de gazon 20 de luni.

'Ultimele două sezoane nu au fost uşoare pentru mine, din cauza problemelor de sănătate, însă mă bucur că responsabilii clubului au avut încredere în mine şi mi-au oferit acest nou contract. Cred cu adevărat că mai am multe de oferit, echipei, colegilor şi suporterilor', a precizat Rosicky, al 15-lea jucător din lotul lui Arsenal care şi-a prelungit anul aceasta contractul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut