Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
01-09-2010, 12:22 AM
Mesaj: #61
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
Victor Becali: "Mutu rămâne la Fiorentina până la vară"

Adrian Mutu, în meciul cu Debrecen, în Liga Campionilor.

Agentul de jucători Victor Becali a declarat că atacantul Adrian Mutu va rămâne cel puţin până la vară la clubul italian Fiorentina, unde va încerca să revină la o formă cât mai bună.

"Nu există nimic concret cu Al-Sadd şi cred că Mutu nu va pleca de la Fiorentina în această iarnă. Îşi doreşte să joace şi să revină la valoarea care l-a consacrat. În iunie vom vedea ce va fi, este dificil să vorbim acum despre ce se va întâmpla în vară", a spus Victor Becali la Radio Blu, potrivit celor de la firenzeviola.it

Conform presei internaţionale, Mutu este dorit în Anglia (Manchester City sau West Ham United), în Rusia (Zenit Sankt Petersburg), dar şi de tehnicianul Cosmin Olăroiu la echipa sa, Al-Saad, din Qatar.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-09-2010, 10:04 PM
Mesaj: #62
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
L-am sunat de 36 de ori, degeaba!

"Briliantul" spune că nu este normal ca selecţionerul să nu-i răspundă la telefon şi să nu-i dea nicio explicaţie privind situaţia sa la naţională.

Adrian Mutu a declarat, joi, că a vrut în repetate rânduri să-i ceară scuze lui Răzvan Lucescu pentru că a plecat din cantonament după eşecul usturător cu Serbia, din preliminariile CM 2010, însă nu a reuşit să discute cu selecţionerul.

"L-am sunat pe Răzvan de 36 de ori ca să îmi cer scuze, dar nu mi-a răspuns. I-am trimis şi mesaje, dar nu mi-a răspuns. Din respect pentru Răzvan, l-am sunat de atâtea ori, nu mi-am călcat pe mândrie. De acum nu o să îl mai caut, dacă el vrea să îmi comunice ceva, aştept telefonul lui. Nu e normal cum s-a comportat Răzvan faţă de mine, dacă un jucător greşeşte, merită o explicaţie. Putea să îmi răspundă şi să îmi spună unde am greşit. Putea să îmi spună "Adi, nu te mai chem", dar nu a făcut-o. S-a uitat prea repede amenda pe care am primit-o, 160.000 de euro de la club, pentru că am venit la naţională, s-au uitat repede toate lucrurile bune pe care le-am făcut pentru naţională", a declarat Mutu, la GSP TV.

Mutu a negat că ar putea pleca de la Fiorentina în această iarnă. "Nu plec de la Fiorentina, cel puţin până la vară. S-au vehiculat diverse destinaţii, dar pentru moment nu mă gândesc să plec de aici. Am demonstrat prin tot ceea ce am făcut şi prin modul în care m-am comportat că banii nu sunt importanţi. Pentru moment nu doresc să plec de la Firenze, indiferent de cât mi se oferă", a punctat atacantul român.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-14-2010, 09:32 PM
Mesaj: #63
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
Mutu a înscris două goluri în Fiorentina-Chievo 3-2, din optimile Cupei

Internaţionalul român Adrian Mutu a înscris de două ori pentru Fiorentina în partida câştigată, joi, scor 3-2, pe teren propriu, în faţa lui Chievo Verona, în care oaspeţii au condus de două ori şi, în urma căruia, formaţia din Florenţa s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Atacantul a înscris primul său gol în minutul 34, cu o lovitură de cap după o centrare a lui Pasqual, şi apoi în minutul 77, când a reuşit să aducă victoria echipei sale. Celălalt gol al Fiorentinei i-a aparţinut lui Babacar, în minutul 75, în timp ce pentru Chievo au marcat Granoche (7) şi Bentivoglio (38).

Integralist în partida cu Chievo, Mutu a ajuns la patru goluri înscrise în 9 zile, după ce în ultimele două partide în care a evoluat, cu Siena şi Bari, a reuşit să se afle pe lista marcatorilor.

Deşi s-a confruntat cu mari probleme medicale în ultimul an, fotbalistul în vârstă de 31 de ani a reuşit în actualul sezon să înscrie până acum 8 goluri, dintre care trei în Serie A şi alte trei în Liga Campionilor.

În urma acestui rezultat, Fiorentina s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, acolo unde au mai ajuns până acum Inter Milano, AS Roma, AC Milan, Catania şi Juventus. Au mai rămas de disputate meciurile Udinese-Lumezzane şi Lazio-Palermo.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-15-2010, 08:11 PM
Mesaj: #64
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
Adrian Mutu este lăudat de presă după cele două goluri reuşite contra lui Chievo

Atacantul român Adrian Mutu, care a marcat două goluri pentru Fiorentina în partida câştigată, joi, scor 3-2, în faţa lui Chievo, este lăudat de presa italiană pentru evoluţia pe care a avut-o.

"Mutu o trage pe Fiorentina în sferturile Cupei. Două goluri, o bară şi prestaţie de campion adevărat. Adrian Mutu a fost marele protagonist al meciului Fiorentina-Chievo, având şi mai multe mari ocazii de gol", scrie Tuttosport.

"Fenomenul a revenit după o pauză de câteva luni, iar Florenţa îl iubeşte din nou cu adevărat pe atacantul român", a notat Firenzeviola, în timp ce Violanews menţionează că Mutu a ajuns prin cele două reuşite pe locul 7 în clasamentul golgheterilor all-time ai grupării viola. El are 62 de goluri reuşite şi l-a ajuns pe Rigano în clasament. 49 dintre acestea sunt reuşite în campionatul intern.

Adrian Mutu a fost desemnat de presa italiană cel mai bun fotbalist de pe teren. "Atacantul român a fost din nou decisiv, reuşind să revină la forma pe care şi-o doreau toţi suporterii", scrie ediţia online a Gazzetta dello Sport.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-15-2010, 11:02 PM
Mesaj: #65
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
mama,, A.M. in stanga A.M. in dreapta, frate il ador pe Razvan L. pt faptul ca nu-0l mai cheama, daca as fi Razvan i-as zice: Ba, da si 70 de goluri intr-un meci, la mine la nationala nu mai vii in veci; ca sa si rimezeSmile mi dati-l naibii pe Mutu, cine este Mutu, un amarat care isi bate joc de noi, in Italia rupe terenul in doua, iar in Romania se .... ma abtin, pe el. Nationala nu are nevoie de el, intradevar pe Chivu il respect, nu le are cu bautura, cu femeile, etc. el chiar isi da silinta...

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-18-2010, 05:08 PM
Mesaj: #66
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
Fiorentina-Bologna 1-2 (Mutu 51 / Gimenez 28, Di Vaio 45). Adrian Mutu a fost integralist la Fiorentina.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-18-2010, 05:28 PM
Mesaj: #67
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
Mutu: "Din păcate, golul meu nu a fost de ajuns, ne-am crezut învingători dinainte"

Internaţionalul român al Fiorentinei, Adrian Mutu, a declarat, duminică, după eşecul cu Bologna, scor 1-2, că ar fi fost fericit pentru reuşita sa doar dacă formaţia din Florenţa ar fi obţinut cele trei puncte puse în joc, informează presa din Italia.

"Azi, din păcate, golul meu nu a mai fost de ajuns, era nevoie de mai mult de un gol. Am început prost, am primit două goluri în prima repriză, iar apoi am făcut tot posibilul să revenim, dar mingea a refuzat să intre în poartă. Am abordat greşit meciul, trebuie să eliminăm astfel de greşeli. Am pierdut fiindcă ne-am crezut învingători dinainte, iar asta e greşit pentru o echipă care îşi doreşte să se califice în Liga Campionilor", a spus Mutu, pentru Radio Blu.

Atacantul român a înscris un gol în meciul dintre Fiorentina şi Bologna, scor 1-2, fiind la a cincea reuşită din acest an, după ce mai marcase două goluri în campionat şi două în Cupă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-18-2010, 07:18 PM
Mesaj: #68
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
uraaaa, a pierdut fiorentina!!!!

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 04:49 PM
Mesaj: #69
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
«Răzvane, nu fi nebun!»


Dani Coman, portarul lui FC Braşov, este de părere că doar nebunii pot susţine că Adrian Mutu nu merită să joace la echipa naţională. Goalkeeperul de 30 de ani invocă forma senzaţională a "Briliantului" la Fiorentina ca argument.

Spune că atacantul e în mare formă
Chiar dacă este finul selecţionerului României, Răzvan Lucescu, portarul lui FC Braşov nu se sfieşte să-şi spună părerea referitoare la “cazul Mutu”. "Eu zic că Adi merită să fie chemat în continuare la echipa naţională, mai ales după golurile reuşite la începutul acestui an. Ai fi nebun să spui că nu merită! Adi a marcat de şapte ori în Italia, unde atacanţii nu au deloc viaţă uşoară. Oricum, Răzvan Lucescu ştie cel mai bine pe cine trebuie să cheme la lot", a declarat Dani Coman. Adrian Mutu şi Dani Coman au jucat împreună la FC Argeş, înainte ca "Briliantul" să ajungă la Dinamo.

Adrian Mutu (în galben) a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren la meciul cu Franţa de la Euro 2008

În timpul unui meci în “Ştefan cel Mare” contra fostei sale echipe, Mutu i-a făcut o recomandare lui Florin Halagian, antrenorul piteştenilor. "Ai portar de valoare pe bancă, nu ăla din poartă", a spus Adi, referindu- se la Dani Coman.

«Briliantul» a filmat clipuri umanitare
Deşi era obosit, după un meci încheiat târziu, Adrian a filmat ieri, la prânz, trei spoturi publicitare pentru campaniile umanitare care au ca scop sprijinirea victimelor cutremurului din Haiti. Ideea clipului din Italia i-a aparţinut Consuelei, soţia lui Adrian. Frumoasa dominicancă are deja câţiva parteneri în campanie: Sky TV Italia s-a implicat în proiectul Consuelei, urmând să difuzeze clipul şi făcând apel la peninsulari să ajute victimele dezastrului din Haiti.Frey, Mutu şi Gilardino (de la stânga) au filmat spotul pentru campania din Italia

În reclamă, alături de Mutu, apar şi alţi doi cţchipieri de la Fiorentina, portarul francez Sebastien Frey şi atacantul italian Alberto Gilardino. De asemenea, Mutu a mai filmat două spoturi, unul pentru campania “Oameni pentru oameni”, care vizează tot sprijinirea haitienilor năpăstuiţi, iar celălalt pentru “Societatea Română de Cardiologie”.

"Eram la Chelsea pe vremea aceea"
Mutu susţine că fotografiile în care apare alături de câteva tinere datează din 2004Adrian Mutu a afirmat, ieri, că se duce o campanie împotriva sa, explicând că pozele care au fost publicate de ziarele centrale, în care el apare alături de mai multe fete, nu sunt făcute în luna mai a anului 2006, în turneul efectuat de naţionala României în SUA.

"Se vrea compromiterea mea! Tuns aşa, cum apar acolo, am fost doar în perioada în care jucam la Chelsea, la Londra, în 2004. Atunci nici nu eram însurat, n-aveam nici o obligaţie. La turneul din SUA aveam părul mai lung. Nu ştiu unde au fost făcute fotografiile, cred că printr-un club, la solicitarea domnişoarelor. Habar nu am cine sunt!", a spus Adi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-03-2010, 09:07 PM
Mesaj: #70
RE: Adrian Mutu (nr. 10 - ACF Fiorentina)
MUTU DOPAT!O GRIJA IN MINUS PENTRU CERCELUSH!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut