Chestionar: Va reuşi Timişoara să treacă de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
08-28-2009, 04:20 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-01-2009 06:53 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #1
Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Ajax
Anderlecht
Dinamo Zagreb
FC Timişoara

Discuţii despre grupa timişorenilor.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-31-2009, 02:18 PM
Mesaj: #2
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei)
Grupa A: Timisoara
Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, formatia Slaven Belupo, in etapa a VI-a a campionatului Croatiei. Golurile au fost marcate de Mandzukic ('4, '25), Morales ('10, '78-ambele penalti), Sivonjic ('39), Badelj ('82)
Anderlecht a remizat, duminica, scor 1-1 (1-1), pe teren propriu, cu formatia Standard Liege, antrenata de Ladislau Boloni, intr-un meci din etapa a V-a a campionatului Belgiei. Golul formatiei din Bruxelles a fost marcat de Gillet, in minutul 43. Pentru Standard Liege a inscris Mbokani, in minutul 36.
Ajax Amsterdam a castigat, duminica, partida sustinuta in deplasare, cu Heracles Almeo, cu scorul de 3-0 (0-0), contand pentru etapa a cincea a campionatului Olandei, informeaza publicatia Voetbal International.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 01:03 PM
Mesaj: #3
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Timisoara, din pacate, are cele mai mici sanse de a merge mai departe in 16-imi. Joaca cu 3 super-echipe

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 01:44 PM
Mesaj: #4
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Anderlecht eu nu o vad deloc ca pe o mare echipa; cred ca vor cam fi ciuca bataii in grupa asta. In schimb Zagreb si Ajax, cred ca se vor califica; sigur Timisoara are sansa ei.

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 03:16 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-02-2009 03:17 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #5
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Marko Pantelic a semnat un contract valabil pe un an cu Ajax

Internaţionalul sârb Marko Pantelic s-a transferat, luni, din postura de jucător liber de contract, la adversara lui Poli Timişoara din Grupa A a Ligii Europa, Ajax Amsterdam, informează publicaţia germană Kicker.

Atacantul în vârstă de 30 de ani s-a despărit la finalul stagiunii trecute de Hertha Berlin, echipă unde a evoluat în ultimele patru sezoane.

Pantelic, care în cariera sa a mai fost legitimat la cluburi precum PSG, Lausanne sau Steaua Roşie Belgrad, a semnat cu gruparea batavă o înţelegere scadentă în 2010.

Ajax va întâlni pe data de 17 septembrie, pe teren propriu, vicecampioana României, FC Timişoara, în prima etapa din Grupa A a Ligii Europa.

Altfel, formaţia la care activează şi internaţionalul român Maximilian Nicu, Hertha Berlin, a obţinut, luni, împrumutul pe un sezon al mijlocaşului lui Borussia Dortmund, Florian Kringe.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2009, 04:17 PM
Mesaj: #6
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Elogii de la adversari

Preşedintele lui Dinamo Zagreb, Zdravko Mamici, se teme de Poli

"Timişoara a trecut de Şahtior, formaţie care ne-a bătut anul trecut fară probleme şi care a jucat de la egal la egal cu Barcelona", a spus Mamici. Nici antrenorul lui Ajax, Martin Jol, nu priveşte de sus Timişoara: "E o grupă interesantă, imprevizibilă. Va trebui să evoluăm foarte bine ca să ne calificăm, întrucît jucăm contra unor echipe puternice. Nu sînt favorite, şansele sînt egale. Nu ştiu ce se întîmplă cu România, că de la o vreme toate echipele de acolo joacă bine"


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 07:58 PM
Mesaj: #7
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Stoica: "Am crescut la Anderlecht, dar nu ştiu cu cine voi ţine la meciul cu Poli"

Fostul mijlocaş al timişorenilor este nehotărît.

Duminică, la amicalul dintre Poli şi Vojvodina Novi Sad va reveni la Timişoara şi fostul jucător al Timişoarei, Alin Stoica, în prezent component al formaţiei sîrbe. Mijlocaşul, care a jucat şi la Anderlecht, a vorbit despre meciul dintre fostele sale formaţii, din grupa A a Europa League. "Nu pot să spun cu cine voi ţine la acel meci. Mie mi-a plăcut la Timişoara, din punct de vedere al oraşului şi al suporterilor, dar la Anderlecht am crescut, m-am format, aşa că o parte din inima mea a rămas acolo", a spus Stoica.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 08:03 PM
Mesaj: #8
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
"Cei mai tari din urna 4"

Reprezentaţii celor de la Anderlecht au numai cuvinte de laudă despre Poli

Herman van Holsbeeck, managerul general al belgienilor de la Anderlecht a elogiat trupa lui Neluţu Sabău. "E foarte grea grupa A. Nici nu mai trebuie să amintim de valoarea lui Ajax, iar Zagreb şi Timişoara sînt formaţii excelente. Chiar cred că Zagreb şi Timişoara erau cei mai tari adversari din urna 3, respectiv 4. Românii au eliminat Şahtiorul, furnizînd cea mai mare surpriză a actualului sezon", a spus Holsbeeck.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 11:02 PM
Mesaj: #9
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
(09-02-2009 01:03 PM)soriyn1 Scris:  Timisoara, din pacate, are cele mai mici sanse de a merge mai departe in 16-imi. Joaca cu 3 super-echipe

Si Dinamo cu 2.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 11:17 PM
Mesaj: #10
RE: Grupa A (Grupa Timişoarei): Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Singura echipa puternica din grupa e Ajax. Zagrebul si Anderlecht pot fi batute . Eu pariez ca Timisoara va termina cel putin pe locul 2Smile

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut