Chestionar: Va reuşi Dinamo să treaca de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
10-19-2009, 04:42 PM
Mesaj: #71
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Kavala-Panathinaikos 2-2, în etapa a 7-a

Formaţia greacă Panathinaikos, adversara lui Dinamo din Grupa F a Ligii Europa, a remizat duminică, în deplasare, scor 2-2, cu Kavala, în etapa a 7-a a campionatului, informează site-ul oficial al echipei.

Golurile lui Panathinaikos au fost reuşite de Karagounis (56) şi Djibril Cisse (90+4).

Tehnicianul Henk ten Cate a folosit următoarea formulă: Tzorvas - Sarriegi, Kante, Bjasmyr (Salpingidis 46), Vintra - Leto (Rukavina 73), Katsouranis, Simao (Karagounis 57), Gabriel - Ninis - D. Cisse.

Panathinaikos este liderul clasamentului după 7 etape disputate, cu 19 puncte acumulate, la egalitate cu Olympiakos Pireu, însă cu un golaveraj superior.

Dinamo a pierdut cu scorul de 0-1 meciul de pe teren cu formaţia din Grecia, urmând ca returul să aibă loc la 16 decembrie. Din Grupa F mai fac parte Galatasaray Istanbul şi Sturm Graz.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 04:43 PM
Mesaj: #72
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Galatasaray-Trabzonspor 4-3, în etapa a 9-a

Formaţia Galatasaray Istanbul, următoarea adversară lui Dinamo în Grupa F a Ligii Europa, a învins, duminică, pe teren propriu, pe Trabzonspor, scor 4-3, în etapa a 9-a din Super Lig, informează presa turcă.

Golurile lui Galatasaray au fost marcate de Kewell (23), Servet (37), Arda Turan (69) şi Baros (71), în timp ce pentru oaspeţi au înscris Cora (44) şi Colman (54, 86).

Antrenorul Frank Rijkaard a folosit următoarea formulă: Leo Franco - Gokhan Zan, Servet, Hakan Balta, Sabri - Mustafa Sarp, Ayhan, K. Keita, Kewell (Ozbek 65) - Arda Turan (Aydin 83), Baros.

În clasamentul campionatului turc, lider este Fenerbahce, cu 24 de puncte, urmată de Galatasaray (22p) şi Bursaspor (19p).

Galatasaray şi Dinamo se află în Grupa F a Ligii Europa, alături de Panathinaikos Atena şi Sturm Graz. Partida tur dintre cele două formaţii este programată la 22 octombrie, la Istanbul, în timp ce returul se va disputa la data de 5 noiembrie, la Bucureşti.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 05:36 PM
Mesaj: #73
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Kewell: "Scopul nostru este să ne impunem în meciul cu Dinamo!"

După victoria cu Trabzonspor, 4-3, jucătorii şi antrenorii lui Galatasaray sînt pregătiţi de meciul cu Dinamo din grupa F a Europa League, partidă ce va avea loc joi de la ora 22:05. Vezi ce au declarat turcii despre Dinamo şi despre problemele pe care le au înainte de meciul cu roş-albii

Frank Rijkaard, antrenor: "Pentru noi, cel mai important joc e cel care urmează. Cea mai mare motivaţie a noastră va veni de la meciul cu Dinamo, pe care vrem să-l câştigăm. O posibilă înfrângere ar dăuna moralului nostru şi nu doresc asta"

Harry Kewell, mijlocaş: "Acum scopul nostru este să ne impunem în meciul cu Dinamo Bucureşti şi apoi să câştigăm derby-ul cu Fenerbahce"

Gokhan Zan, fundaş: "Am jucat pentru prima dată alături de coechipierii mei, după o lună şi jumătate de pauză. Le mulţumesc colegilor, care m-au ajutat. Suntem fericiţi că am învins, într-o zi în care am jucat bine. Vrem să continuăm acest lucru la meciurile cu Dinamo Bucureşti şi Fenerbahce"

Servet Cetin, fundaş: "Am căzut rău în prima repriză. Am auzit cum mi-a trosnit ceva la umăr. Încă nu se ştie, dar sper să nu am probleme la ligamente"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 09:08 PM
Mesaj: #74
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Pentru noi, meciul cu Dinamo este cel mai important! Abia apoi derby-ul cu Fenerbahce!"

Frank Rijkaard, antrenorul echipei Galatasaray, a declarat că meciul cu Dinamo este extrem de important pentru echipa sa deoarece un eventual rezultat negativ ar dăuna moralului echipei înainte de derby-ul cu Fenerbahce.

"Ştim că urmează derbiul cu Fenerbahce şi suntem conştienţi de importanţa sa, dar până atunci mai avem un meci, cel cu Dinamo Bucureşti. Pentru noi, cel mai important joc e cel care urmează. Cea mai mare motivaţie a noastră va veni de la meciul cu Dinamo, pe care vrem să-l câştigăm. O posibilă înfrângere ar dăuna moralului nostru şi nu doresc asta", a declarat Rijkaard pentru Star Gazete.

Echipa Galatasaray Istanbul întâlneşte, joi, de la ora 22.05, pe propriul teren, formaţia Dinamo Bucureşti, într-o partidă din grupa F a Ligii Europa, transmisă în direct de ProTV.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-20-2009, 03:43 PM
Mesaj: #75
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Meciul cu Dinamo e la fel ca cel cu Fenerbahce! Trebuie să batem!"

Preşedintele clubului Galatasaray Istanbul, Adnan Polat, a declarat că echipa sa trebuie să se concentreze la meciul cu Dinamo din Liga Europa, unul cel puţin la fel de important ca derbiul cu Fenerbahce, informează ziarul Sabah, citat de Mediafax.

"Meciul cu Dinamo din Liga Europa este cel puţin la fel de important ca derbiul care urmează cu Fenerbahce. Acum scopul nostru este să obţinem neapărat victoria în partida de joi cu Dinamo Bucureşti", a spus Polat.

Conform cotidianului turc, fundaşul Servet Cetin, accidentat în zona gâtului, va fi refăcut până la ora meciului cu Dinamo. În schimb, fundaşul Hakan Balta are şanse mici să joace.

Dinamo întâlneşte, joi, de la ora 22.05, în deplasare, formaţia Galatasaray, într-un meci contând pentru etapa a treia a grupei F Ligii Europa.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 03:41 PM
Mesaj: #76
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Rijkaard este îngrijorat de oboseala acuzată de echipa sa înaintea jocului cu Dinamo

Antrenorul lui Galatasaray, Frank Rijkaard, a afirmat în preziua partidei cu Dinamo, din Grupa F a Ligii Europa, că echipa sa avut un program încărcat în ultima perioadă şi trebuie să înscrie în debutul întâlnirii de pe Ali Sami Yen pentru a fi sigură de victorie, informează site-ul clubului.

"Pentru mine, cel mai important meci este întotdeauna următorul. De aceea, în meciul de joi vor juca numai cei care sunt disponibili din toate punctele de vedere. În echipă vor apărea unele modificări, cauzate de oboseala pe care o acuză unii dintre jucători. Mi-ar conveni dacă am marca primii, pentru că apoi vom avea spaţii mai mari, de care am putea să profităm. Încă nu m-am hotărât în privinţa sistemului de joc, care ar putea fi 4-3-3 sau 4-4-2. În formula cu trei atacanţi am avut nişte rezultate foarte bune, dar, cu toate acestea, mai avem multe de reglat în jocul nostru", a spus tenicianul olandez al grupării din Istanbul.

Galatasaray şi Dinamo se află în Grupa F a Ligii Europa, alături de Panathinaikos Atena şi Sturm Graz. Partida tur dintre cele două formaţii este programată joi, la Istanbul, în timp ce returul se va disputa la data de 5 noiembrie, la Bucureşti.

Echipa la care au evoluat în trecut Hagi şi Popescu este liderul grupei, cu 4 puncte adunate după primele două meciuri, în timp ce gruparea din Ştefan cel Mare a înregistrat o victorie şi un eşec şi ocupă locul 2.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 06:24 PM
Mesaj: #77
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Dublu asediu al românilor!"

"Dublu asediu al românilor", a titrat cotidianul turc Takvim, joi, înainte de meciurile Steaua - Fenerbahce şi Galatasaray - Dinamo, din grupele Ligii Europa.

"Fenerbahce, pe care a zdruncinat-o înfrângerea din campionat, din meciul cu Gaziantepspor, vrea să îşi vindece rănile în Liga Europa. Galatasaray, care va întâlni formaţia Fenerbahce în derby-ul de duminică, va primi în etapa a treia a Ligii Europa echipa Dinamo", scrie Takvim.

"Termin-o pe Dinamo", a notat cotidianul Fotomac. "Galatasaray, dacă va trimite acasă echipa română fără puncte, va face un pas uriaş către calificarea mai departe", precizează sursa citată.

Fotomac menţionează că Galatasaray şi Fenerbahce, care vor avea joi seară adversare din România (Dinamo şi Steaua) "vor scrie un «Roman» istoric", dorindu-şi să câştige meciurile din a treia etapă a Ligii Europa.

"Seară românească înainte de derby", a titrat cotidianul Fanatik. "Fenerbahce şi Galatasaray vor victorii în această seară, dar de fapt ambele se gândesc la derby", notează jurnalul turc.

Cotidianul Akşam califică meciurile din cupele europene ca fiind "o repetiţie" înaintea derbiului de duminică, dintre Fenerbahce şi Galatasaray.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-23-2009, 04:19 PM
Mesaj: #78
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
Panathinaikos Atena-Sturm Graz 1-0, în Grupa F

Echipa elenă Panathinaikos Atena a trecut, joi seară, pe teren propriu, scor 1-0, de gruparea austriacă Sturm Graz, în al treilea meci al celor două formaţii în Grupa F a Ligii Europa, din care face parte şi Dinamo, informează site-ul UEFA.

Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Salpingidis, în minutul 60, din penalty.

Panathinaikos: Tzorvas - Gabriel, Vintra, Sarriegi, Spiropoulos - Katsouranis (Ninis 46), Gilberto, Karagounis (Rukavina 85) - Salpingidis, Cisse, Leto (Simao 75). Antrenor: Henk ten Kate.

Sturm Graz: Gratzei - Ehrenreich, Sonnleiter, Schildenfeld, Prettenthaler (Feldhofer 46) - Hlinka, Weber, Bukva (Jantscher 63) - Holzl (Hassler 80), Muratovic - Beichler. Antrenor: Franco Foda.

În celălalt joc al Grupei F, Dinamo a pierdut, în deplasare, scor 1-4, meciul cu Galatasaray.

Clasament: Galatasaray 7p, 2. Panathinaikos 6p, 3. Dinamo 3p, Sturm Graz 1p.

Etapa a 4-a va avea loc la data de 5 noiembrie şi programează partidele Sturm Graz - Panathinaikos şi Dinamo - Galatasaray.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-23-2009, 06:27 PM
Mesaj: #79
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Victoria are un efect pozitiv înaintea derby-ului cu Fener!"

Fotbalistul echipei Galatasaray, Shabani Nonda, a declarat că el şi coechipierii lui au făcut tot ce au putut pentru a câştiga meciul cu Dinamo, scor 4-1, deoarece ştiau că o victorie le va da moral înaintea derbiului cu Fenerbahce, din campionatul Turciei.

"Echipa a fost bine organizată, fiecare a jucat bine acolo unde a fost plasat. Am făcut frumos ceea ce trebuia. Ştiam că o victorie va avea efect positiv asupra noastră înaintea derby-ului cu Fenerbahce, aşa că am făcut tot ce am putut", a spus Nonda.

Mijlocaşul Elano Blumer s-a declarat încântat de jocul echipei Galatasaray în meciul cu Dinamo. "Vreau să îmi felicit coechipierii. Am jucat cu toţii foarte bine", a menţionat Elano.

Vicepreşedintele clubului Galatasaray, Mehmet Helvacî, a afirmat că echipa antrenată de Frank Rijkaard este obişnuită să înscrie multe goluri. "Nu este o noutate, suntem obişnuiţi să dăm multe goluri. În plus, în meciul cu Dinamo am primit doar unul. Deşi meciul s-a jucat la jumătatea săptămânii şi la o oră târzie, stadionul a fost plin. Le mulţumesc suporterilor pentru că au fost alături de noi. Îi mulţumesc şi echipei. Până la înscrierea celui de-al patrulea gol, a jucat foarte bine. Apoi, motivaţia a scăzut puţin, dar în general jucătorii noştri au avut o prestaţie bună" , a spus Helvacî.

Echipa Dinamo Bucureşti a pierdut, joi, în deplasare, cu scorul de 1-4 (0-2), meciul susţinut în compania formaţiei turce Galatasaray Istanbul, contând pentru etapa a treia a grupei F a Ligii Europa. Golurile turcilor au fost marcate de Kewell '32, Nonda '42, '46 şi Elano '58 din penalty, iar pentru dinamovişti a înscris N'Doye, în minutul 61.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-23-2009, 06:28 PM
Mesaj: #80
RE: Grupa F (Grupa Dinamoviştilor): Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo, Sturm Graz
"Sunt norocos că am o echipă atât de tânără şi de bună!"

Frank Rijkaard, antrenorul celor de la Galatasaray, a declarat că se este un tehnician norocos deoarece are o echipă tânără şi foarte bună. După ce echipa turcă a învins pe Dinamo cu 4-1, antrenorul olandez a afirmat că îşi felicită jucătorii, punctând că schimbările au fost efectuate pentru a-i odihni pe fotbaliştii importanţi în perspectiva partidei cu Fenerbahce, dar şi pentru a oferi şansa unor jucători tineri să se afirme.

"Am început bine jocul. Am înscris la momentul oportun. Echipa noastră a jucat foarte bine. Sunt norocos că am o echipă atât de tânără şi de bună. Îmi felicit toţi jucătorii. Pentru a face aceste schimbări trebuia ca şi scorul să fie unul avantajos. Am reuşit să fac schimbările dorite pentru că mi-a permis scorul", a declarat Rijkaard conform ajansspot.com.

După trei etape, clasamentul în grupa F se prezintă astfel: 1. Galatasaray Istanbul 7p, 2. Panathinaikos Atena 6p, 3. Dinamo Bucureşti 3p, 4. Sturm Graz 1p.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut