Chestionar: Va reuşi CFR Cluj să treacă de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
08-28-2009, 04:18 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-01-2009 07:03 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #1
Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
PSV Eindhoven
FC Copenhaga
Sparta Praga
CFR Cluj

Discuţii despre grupa cfr-iştilor.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-31-2009, 02:19 PM
Mesaj: #2
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor)
Grupa K: CFR Cluj
PSV, FC Copenhaga, Sparta Praga
PSV Eindhoven a invins, duminica, in deplasare, pe FC Groningen, cu scorul de 2-0 (0-0), intr-o partida contand pentru etapa a V-a a campionatului Olandei. Ambele goluri au fost marcate de Danny Koevermans, in minutele 66, 80, care a fructificat pasele lui Balasz Dzsudzsak.
FC Copenhaga a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, duminica seara, cu Brondby, in etapa a saptea a campionatului Danemarcei. Pentru FC Copenhaga a marcat Ailton '41, in timp ce pentru Brondby a inscris Duncan Rasmussen '51.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 01:02 PM
Mesaj: #3
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
CFR-istii au cele mai mari sanse dintre echipele romanesti sa mearga mai departe. Cred ca se vor lupta cu Copenhaga pt locul 2 dar si fotbalul din cehia este tare mai ales ca este reprezentat de o super-putere a fotbalului din cehia. Ma gandesc ca PSV ar putea realiza surpriza si nu se va califica.

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 03:50 PM
Mesaj: #4
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Lotul complet al echipei CFR Cluj pentru grupele Europa League este următorul:

Nuno Claro, Stăncioiu, Peskovic – portari;

Tony, Cabrera, Panin, Mureşan, Alcantara, Cadu, Edimar – fundaşi;

Peralta, Culio, Leao, Boroştean, Dani, Mara, Deac, Dubarbier, Dică – mijlocaşi;

Traore, Y. Kone, Nei, Buş - atacanţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 05:25 PM
Mesaj: #5
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Titularul porţii lui FC Copenhaga s-a accidentat şi nu va juca cu CFR

Jesper Christiansen, portarul numarul 1 al danezilor de la Copenhaga, adversara CFR-ului din Europa League, a suferit un traumatism la cot şi va lipsi în jur de 6 săpătmîni

Acesta s-a ciocnit cu Mikkel Bischoff, fundaşul lui Brondby, în meciul direct de duminică (1-1), alegîndu-se cu un traumatis la cot. "Radiografiile au indicat că oasele nu sînt afectate, dar am descoperit că tendonul muşchiului din spate a fost parţial rupt. Deocamdată are nevoie de o pauză de 6 săptămîni, însă vom încerca să-l recuperăm cît mai repede", a declarat fizioterapeutul echipei.

CFR Cluj va juca cu FC Copenhga pe 17 septembrie în Gruia, în primul meci din Grupa K a Europa League.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 04:08 PM
Mesaj: #6
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Pachetele (bilete pentru cele 3 meciuri ale CFR 1907 Cluj de pe teren propriu) pentru UEFA EUROPA LEAGUE se pun în vânzare începând de MARŢI, 08.09.2009, ora 10:00, la casele de bilete ale stadionului "Dr. Constantin Rădulescu"!

IMPORTANT: MARŢI, 08.09.2009, şi MIERCURI, 09.09.2009, SUNT ZILE DESTINATE EXLUSIV ABONAŢILOR LIGA 1! ACEŞTIA AU PRIORITATE LA ALEGEREA LOCURILOR, DAR NU ÎŞI POT PĂSTRA LOCURILE AVUTE PE ABONAMENT!


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 05:14 PM
Mesaj: #7
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
CFR debutează în Europa League pe Sport.ro

Europa League, unde România are patru echipe calificate - Steaua, Dinamo, Poli Timişoara şi CFR Cluj -, începe în 17 septembrie şi va fi transmisă de Pro TV şi Sport.ro.

Primul post va difuza, în prima etapă, meciurile Sturm Graz - Dinamo şi Steaua - Sherif Tiraspol, iar Sport.ro, partidele Ajax - Poli Timişoara şi CFR Cluj - FC Copenhaga. Adversarea “feroviarilor” este cea mai iubită echipă din Danemarca, de şapte ori campioană, ultimul titlu cucerindu-l în sezonul trecut.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 05:52 PM
Mesaj: #8
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Dame N'Doye: "Vin la Dinamo"

Danezii au început deja războiul cu CFR Cluj. Dame N'Doye, atacantul celor de la FC Copenhaga, nimeni altul decât fratele mijlocaşului de la Dinamo, îi ameninţă pe "feroviari" şi spune că echipa sa vine în Gruia după toate punctele puse în joc în primul meci din grupa K a Europa League.

Deşi mai sunt două săptămâni până la acest meci, danezii îşi fac deja planuri de calificare în fazele superioare.

"Sincer, nu ştiu nimic despre CFR Cluj. Vorbesc des la telefon cu fratele meu Ousmane, dar nu i-am cerut niciodată informaţii despre clujeni. Noi nu ne vom mulţumi la Cluj cu o remiză, venim să luăm toate punctele puse în joc. Îmi doresc mult şi să înscriu împotriva CFR-ului", mărturiseşte Dame N'Doye, care în trecut a evoluat în campionatul Portugaliei, la Academica, dar care nu îşi aduce aminte de niciun jucător lusitan de la CFR.

Vrea să se dueleze cu fratele său de la Dinamo
Senegalezul este sigur că formaţia sa se va califica în fazele superioare ale Europa League, acolo unde îl aşteaptă şi pe fratele său, Ousmane, de la Dinamo Bucureşti.

"Este o grupă cu formaţii valoroase şi cred că nicio echipă nu poate fi considerată favorită să treacă de faza grupelor, fiecare se poate califica mai departe. Mi-ar plăcea, de ce nu, să ne calificăm noi şi CFR, apoi să mă întâlnesc cu fratele meu", spune atacantul de culoare.

"Eu am jucat fotbal împreună cu fratele meu, iar pe viitor mi-ar plăcea să mai evoluăm amândoi la aceeaşi echipă, poate chiar la Dinamo" - Dame N'Doye, atacant FC Copenhaga

2 goluri a marcat Dame N'Doye în campionat în acest sezon pentru FC Copenhaga


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 01:42 PM
Mesaj: #9
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Eindoven, victorie scurtă cu Arminia Bielefeld

Echipa olandeză PSV Eindhoven, una dintre viitoarele adversare ale clujenilor în Grupa K a Europa League, a jucat vineri seara un amical cu Arminia Bielefeld, grupare din liga a doua germană. Fără jucătorii plecaţi la echipele naţionale ale ţărilor lor, PSV s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Koevermans (36), atacantul care a reuşit şi dubla cu care formaţia antrenată de Fred Rutten s-a impus în ultima etapă din Eredivisie, la Groningen.

PSV a jucat în următoarea alcătuire: Cássio - Kromkamp, Marcellis (55 Heerkens), Rodriguez, Rymenants - Engelaar (78 Van Nuland), Ojo, Bakkal (70 Mokthar) - Nijland, Jonathan (84 Romario Sabajo), Koevermans (90 Gianluca).


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 06:54 PM
Mesaj: #10
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Mureşan nu se teme de Copenhaga: "Mai tare mi-e frică de Pandurii!"

Iuliu Mureşan îşi face deja planurile pentru următoarele două partide oficiale, cu Pandurii (11 septembrie, în deplasare) şi FK Copenhaga (17 septembrie, acasă). "Mi-e mai frică de meciul cu Pandurii decât de cel cu danezii. Tot timpul am avut probleme cu Pandurii, aşa cum Urziceniul a avut cu noi", a spus Mureşan, care ştie reţeta pentru cucerirea titlului. "Dacă luăm tot 10 puncte la 5 etape, suntem campioni", crede şeful din Gruia.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut