Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
10-08-2009, 03:38 PM
Mesaj: #11
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Dănciulescu a marcat primul său gol pentru Hercules în partida cu Huesca, scor 2-0

Atacantul român Ionel Dănciulescu a marcat, miercuri seară, primul său gol pentru formaţia Hercules în partida cu Huesca, scor 2-0, meci contând pentru turul 3 al Cupei Spaniei, informează presa iberică.

Dănciulescu a fost integralist pentru Hercules şi a reuşit să marcheze la chiar prima fază a reprizei secunde, după o excelentă lovitură de cap. Celălalt gol al învingătorilor a fost reuşit de Sendoa (74).

"Dănciulescu a intrat pentru prima dată ca titular, a pus capul bine la una dintre cele două ocazii, iar Hercules merge mai departe în Cupa Spaniei. Românul a dat un gol din două oportunităţi, iar eficienţa sa place foarte mult", notează presa spaniolă.

În urma acestui rezultat, Hercules Alicante s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei Spaniei, acolo unde va întâlni o formaţie din Primera Division.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-08-2009, 03:51 PM
Mesaj: #12
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Dănciulescu: "Ioan Andone este cel mai potrivit antrenor pentru Dinamo"

Fostul atacant al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, a declarat, joi, că Ioan Andone este cel mai indicat antrenor care ar putea conduce în acest moment formaţia alb-roşie, deoarece cunoaşte foarte bine ceea ce înseamnă clubul din Ştefan cel Mare.

"Am auzit şi eu de problemele din ultimul timp de la Dinamo. Însă, dacă Ioan Andone va veni până la urmă în Ştefan cel Mare, totul va intra pe făgaşul normal. Nea Ando e unul din curtea lui Dinamo, nu mai pot fi probleme. Ioan Andone este cel mai potrivit în acest moment să antreneze pe Dinamo", a spus Dănciulescu.

Atacantul a vorbit şi despre meciul naţionalei din Serbia, dar şi despre relaţia pe care o are cu selecţionerul Răzvan Lucescu: "Sunt alături cu sufletul de Răzvan Lucescu şi de echipa naţională. Pentru mine omul Răzvan Lucescu înseamnă foarte mult, deoarece a avut încredere în mine şi m-a chemat după mult timp la echipa naţională. Chiar dacă nu mă va mai convoca, eu nu am de ce să fiu supărat pe el. Cred că meciul cu Serbia va fi unul foarte interesant, pentru că noi nu mai avem nimic de pierdut. România a jucat întotdeauna bine atunci când stadionul a fost plin. Cu Mutu în teren vom fi mult mai puternici, nu vom pierde la Belgrad".

Fotbalistul este foarte fericit după prima sa reuşită la Hercules Alicante: "Mă bucur foarte mult că am reuşit să marchez primul meu gol la Hercules. Sunt fericit mai mult că am reuşit să intru titular şi să joc tot meciul, după perioada de recuperare care a fost cam lungă. M-am integrat bine la echipă, toată lumea, jucători, staff-ul tehnic şi conducere mă susţin tot timpul. Domnul Esteban Vigo m-a încurajat înainte de meci şi mă bucur că are multă încredere în mine. Nu este important câte goluri înscriu eu, ci echipa să-şi îndeplinească obiectivul, promovarea în Primera Division".

Atacantul român Ionel Dănciulescu a marcat, miercuri seară, primul său gol pentru formaţia Hercules în partida cu Huesca, scor 2-0, meci contând pentru turul 3 al Cupei Spaniei.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 06:34 PM
Mesaj: #13
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Dănciulescu a marcat un gol în meciul Hercules-Almeria 2-1, din Cupa Spaniei

Atacantul român Ionel Dănciulescu a înscris primul gol al lui Hercules în victoria de pe teren propriu cu formaţia Almeria, scor 2-1, din prima manşă a 16-imilor Cupei Regelui Spaniei, informează ediţia on-line a Marca.

Vârful în vârstă de 33 de ani a reuşit să marcheze în minutul 54 al partidei, cu un şut din interiorul careului, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 39, prin Chico. Hercules a preluat conducerea în minutul 88, atunci când Diaz a stabilit şi scorul final.

Aceasta este al doilea gol marcat de Dănciulescu pentru Hercules, după ce precedentul a fost reuşit tot în Cupă, în partida din turul 3 cu Huesca, câştigată cu 2-0.

Meciul retur este programat la 10 noiembrie, pe terenul grupării Almeria.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-16-2009, 05:38 PM
Mesaj: #14
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Danciulescu: "Hercules ar fi intre primele cinci echipe din Liga I"

Atacantul roman Ionel Danciulescu sustine ca s-a adaptat foarte bine in Spania, unde evolueaza pentru divizionara secunda Hercules Alicante.

Fostul dinamovist a declarat, in exclsuivitate pentru Sport Total FM, ca formatia pentru care activeaza, desi este in al doilea esalon iberic, s-ar clasa intre primele cinci echipe din Liga I.

"M-am acomodat destul de bine aici. Baietii si lumea de aici s-au comportat bine fata de mine, sunt repectat. Lumea de aici a inceput sa ma cunoasca. Incet - incet o sa incep sa si joc. Avem un sistem 4-2-3-1, care nu ma avantajeaza, pentru ca eu joc ca varf. Eu ma simt destul de bine si cred ca am facut o alegere buna. Este liniste. Desigur, exista si o oarecare presiune, pentru ca vrem sa promovam. Hercules ar fi intre primele cinci echipe din Liga I, dar depinde. Eu spun ca se joaca fotbalul, fotbal de calitate", a declarat Ionel Danciulescu, in cadrul emisiunii "Gol dupa gol".

"Astazi (n.r. duminica) am castigat cu 1-0 printr-un penalty. Am avut un meci greu cu Numancia, care a fost anul trecut in Primera Division. Am avut doua penalty-uri, dar unul a fost ratat. Suntem neinvinsi pe teren propriu, dar in deplasare e mai greu. Acasa jucam bine, suntem obisnuiti cu terenul, cu lumea. Suporterii nu vin sub 12.000 la stadion. Speram sa scoatem cat mai multe puncte si in deplasare. Campionatul e lung si orice punct conteaza. Toata lumea isi doreste sa promovam, orasul e surescitat de acest lucru, lumea vine la stadion si noi ne dorim foarte mult sa promovam. Nu se stie, insa, pentru ca echipele sunt foarte bune si sunt jucatori foarte buni, dintre care multi au activat in Primera, iar strainii de aici sunt foarte buni", a mai spus atacantul roman.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-16-2009, 05:42 PM
Mesaj: #15
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Dănciulescu a jucat 20 de minute pentru Hercules în victoria cu Numancia, scor 1-0

Formaţia Hercules a trecut, duminică, pe teren propriu, de Numancia, scor 1-0, într-o partidă din etapa a 12-a a ligii secunde din Spania, rezultat în urma căruia a trecut pe locul 2 în clasament, la două puncte de lider, informează presa iberică.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Farinos (56) dintr-o lovitură de la 11 metri, după ce Hercules mai ratase un penalty în prima repriză.

Românul Ionel Dănciulescu a început jocul ca rezervă şi a intrat pe teren în minutul 70, în locul lui Rufete. Fostul jucător al Stelei, portughezul Tiago Gomes, a fost integralist pentru gazde.

În urma acestui rezultat, Hercules a acumulat 22 de puncte, la fel ca Real Sociedad, şi se află pe locul 2 datorită golaverajului superior. Lider în liga secundă spaniolă este Cartagena, care are 24 de puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-06-2009, 05:36 PM
Mesaj: #16
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Dănciulescu a înscris golul lui Hercules în remiza cu FC Cordoba, scor 1-1

Internaţionalul român Ionel Dănciulescu a deschis scorul în partida pe care echipa sa, Hercules Alicante, a terminat-o, sâmbătă, la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu FC Cordoba, în etapa a 15-a din Segunda Division, informează presa iberică.

Atacantul, care va împlini duminică vârsta de 33 de ani, a fost titular pentru Hercules şi a marcat în minutul 12, cu un şut din interiorul careului, iar la pauză a fost înlocuit. Golul gazdelor a fost reuşit de Arteaga, în minutul 40.

Echipa pregătită de Esteban Vigo a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Sendoa, în minutul 35, iar în minutul 89 a ratat un penalty, prin Farinos.

Aceasta a fost prima reuşită în campionat pentru Dănciulescu, de la transferul în Spania, după ce până acum înscrisese de două ori în Cupa Regelui.

În urma acestui rezultat, Hercules a urcat, provizoriu, pe prima poziţie în clasament, cu 27 de puncte, şi este urmată de Cartagena şi Real Sociedad, ambele cu câte 26 de puncte, dar cu un meci mai puţin disputat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-13-2009, 04:34 PM
Mesaj: #17
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Dănciulescu a marcat un gol în partida Hercules-Girona 2-0, din etapa a 16-a

Atacantul român Ionel Dănciulescu a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Hercules Alicante, l-a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, în faţa grupării Girona, din etapa a 16-a din liga a doua spaniolă, informează Marca.

Fotbalistul în vârstă de 33 de ani a fost titular pentru formaţia pregătită de Esteban Vigo şi a marcat în minutul 34, în timp ce a doua reuşită a fost semnată de Kiko Femenia, cu cinci minute înainte de finalul jocului.

Dănciulescu se află la al doilea gol consecutiv marcat în campionat pentru Hercules, după ce etapa trecută a marcat în remiza cu Cordoba, scor 1-1, din deplasare.

În total, fostul dinamovist are patru reuşite pentru divizionara secundă, dintre care două în Cupa Spaniei.

În urma acestui rezultat, Hercules şi-a consolidat poziţia secundă în clasament, promovabilă, cu 30 de puncte acumulate în 16 jocuri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-14-2009, 04:46 PM
Mesaj: #18
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Dănciulescu spune că Hercules are valoare să evolueze în prima ligă

Atacantul român al formaţiei Hercules, Ionel Dănciulescu, a afirmat într-un interviu că s-a adaptat la echipa spaniolă şi îşi doreşte să o ajute să promoveze în Primera Division, informează ediţia online de luni a cotidianului AS.

"Sunt fericit pentru golurile pe care le-am reuşit, dar cel mai important este că suntem pe locul 2 în clasament. Obiectivul este să câştigăm următorul meci, cu Recreativo, şi să rămânem cât mai sus în această iarnă. Ştim că obiectivul este ca Hercules să evolueze în Primera din sezonul viitor", a spus Dănciulescu.

Atacantul român a adăugat că se simte foarte bine pe teren alături de Delibasic, dar acelaşi lucru îl simte şi alături de restul coechipierilor săi.

"Pentru mine este important să câştigăm şi evoluez acolo unde crede antrenorul că este mai bine. Nu contează că sunt pe stânga, dreapta sau pe centru. Eu cred că Hercules are valoare să evolueze în prima ligă, sunt mulţi jucători valoroşi. Am demonstrat acest lucru şi în meciul din Cupa Spaniei cu Almeria. Trebuie să abordăm cu încredere fiecare partidă, mai sunt multe de jucat", a declarat acesta.

"Nu m-am gândit la câte goluri pot să marchez, nu contează atât de mult cine marchează într-o echipă. Dacă eu nu marchez, dar Hercules este în prima ligă, eu sunt fericit. Îmi place foarte mult aici, lumea mă tratează bine. Sunt foarte fericit la Hercules. Suporterii au început să mă placă, dar datorez acest lucru întregii echipe, iar atunci când toţi joacă bine, este mai uşor. Trebuie să ne menţinem la acest nivel", a mai spus Dănciulescu, marcatorul unui gol în meciul câştigat de Herculesc cu 2-0, în faţa lui Girona.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-20-2009, 12:24 PM
Mesaj: #19
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Dănciulescu a marcat un gol în partida Hercules-Recreativo Huelva, scor 2-0

Atacantul român Ionel Dănciulescu a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Hercules Alicante, l-a câştigat sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, în faţa grupării Recreativo Huelva, în etapa a 17-a din Segunda Division, informează Marca.

Dăncilescu a deschis scorul în minutul 17. Fostul dinamovist a mai punctat şi în minutul 14, dar reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Fotbalistul în vârstă de 33 de ani a fost integralist la formaţia pregătită de Esteban Vigo şi se află la al treilea gol consecutiv marcat în campionat pentru Hercules, după ce etapa trecută a marcat în victoria cu Girona, scor 2-0, şi anterior în remiza cu Cordoba, scor 1-1.

În total, fostul dinamovist are acum cinci reuşite pentru divizionara secundă, dintre care două în Cupa Spaniei.

În urma acestui rezultat, Hercules a trecut, cel puţin temporar, pe primul loc în Segunda Division, acumulând 33 de puncte, cu unul mai mult decât liderul dinaintea începutului rundei, Real Sociedad, care va juca duminică împotriva lui Betis.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-20-2009, 10:40 PM
Mesaj: #20
RE: Ionel Dănciulescu (nr. 25 - Hercules Alicante)
Ionel Danciulescu: "Hercules este in grafic, dar drumul e lung"

Fostul atacant al lui Dinamo, actualmente la Hercules Alicante, Ionel Danciulescu, spune ca s-a adaptat la fotbalul spaniol si spera ca sfarsitul sezonului din Segunda Division sa ii aduca o promovare.

"Important este ca am terminat prima parte a sezonului cu o victorie. Suntem acolo in fata, in grafic, dar mai avem un drum lung. Echipele sunt apropiate valoric, se poate intampla orice, din aceasta cauza trebuie sa fii mereu concentrat. M-am acomodat destul de repede la Hercules, a trebuit sa-mi intru usor-usor in ritm, m-am integrat si in echipa, asta cu ajutorul baietilor de aici. Exista si un grup de romani care ma incurajeaza la meciuri si sunt fericit ca pot sa le ofer o bucurie cat de mica la mii de km departare de casa", a declarat Ionel Danciulescu pentru Sport Total FM.

Referitor la fostul sau club, "Corbul" a precizat: "La Dinamo ma voi gandi intotdeauna pentru ca nu pot sa uit clipele bune traite acolo sau cele mai putin bune, dar acum sunt la Hercules si gandul meu imi este doar aici si fac tot ce depinde de mine pentru ca echipa sa castige. Sper ca la Dinamo sa se faca analiza care trebuia efectuata inca de anul trecut, astfel incat lucrurile sa fie mai bune din primavara."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut