Chestionar: Ce se va întâmpla la acest meci?
Bate România
Egal
Bat Insulele Feroe
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
10-12-2009, 07:58 PM
Mesaj: #21
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Popescu: "Nu se doreşte schimbarea în fotbal"

"Baciul" nu crede că există interes pentru ca Mircea Sandu să fie alungat de la FRF.

Gică Popescu pare tentat să se ia iarăsi la trântă cu sistemul ticăloşit care domneşte în fotbalul românesc şi care a provocat, printr-un prost management şi prin nepăsare, dezastrul de la Belgrad. Deocamdată, omul care a candidat împotriva "eternului" Mircea Sandu în 2005 ezită să intre într-o nouă competiţie de acest gen.

Fostul căpitan al Barcelonei vorbeşte de spre situaţia deplorabilă în care se află echipele naţionale ale României, după ce seniorii au fost călcaţi în picioare de Serbia (0-5), "tineretul" a pierdut, vineri, în Letonia (1-5), iar naţionala sub 19 ani a pierdut, sâmbătă, fără drept de apel în faţa Scoţiei, 0-3. În plus, declaraţia lui Sandu ("şase ani de-acum să ne luăm la revedere de la orice calificări") i-a arătat lui Popescu nivelul de incompetenţă al actualei echipe federale.

EVZ: Gică, te gândeai vreodată că vei vedea echipa naţională într-o stare atât de deplorabilă?
Gică Popescu: E greu să mai comentezi ceva după meciul cu Serbia. Este incredibil ce s-a întâmplat la Belgrad şi este foarte trist că am ajuns în starea asta.

Ce este de făcut? Cine sunt cei vinovaţi?
Cauzele sunt profunde şi trebuie analizate foarte bine. Nu vi le pot spune acum. Eu ştiu ce ar trebui făcut, probabil că multă lume bănuieşte despre ce este vorba. Trebuie să vedem dincolo de acest rezultat umilitor.

Generaţia de Aur nu a trăit niciodată o aşa umilinţă..
Nici nu aveam cum. Noi eram altfel, aveam ambiţie, aveam atitudine. Nu se poate să vezi atâta pasivitate de la un fotbalist aşa cum am văzut la jocul cu Serbia. Nu am văzut nicio urmă de mândrie. A fost ruşinos. Am ajuns ca naţionalele pe care, pe vremea mea, le băteam la scor.

Iarăşi se vorbeşte despre demisiile oamenilor din conducerea fotbalului. Sandu, Dragomir...
Asta ar însemna o schimbare pentru întreg fotbalul românesc. Nu ştiu dacă există foarte multe persoane interesate de o adevărată schimbare în fotbalul românesc. Sunt multe interese.

Când vei da răspunsul legat de o nouă candidatură la şefia FRF?
Voi da un răspuns în momentul în care îl voi avea. Eu am candidat şi mi s-a demonstrat că unii nu vor schimbarea. Am să văd dacă voi mai candida
sau nu. Acum sunt prins cu afaceri, am şi alte probleme, voi mai vedea...

Fotbalul românesc suferă doar de o dezorganizare cronică sau şi de lipsă de valoare?
Şi una, şi alta, dar cred că este vorba despre o lipsă acută de valoare la nivel de jucători. Nu mai există nici fondul acela care a fost pe vremea noastră.

Aţi pierdut nopţile prin localurile de noapte atunci când veneaţi la echipa naţională?
Niciodată. Nu aveam cum. Şi oricum, cu Iordăneascu era foarte greu să faci asta.

Este depăşit de situaţie actualul selecţioner?
Nu. El ştia în ce s-a băgat şi îi va fi greu să construiască ceva. Trebuie ajutat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-12-2009, 08:01 PM
Mesaj: #22
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Lucescu vrea să renunţe la Mutu

Sătul de indolenţa din teren şi de nesfârşitele petreceri nocturne, selecţionerul e decis să renunţe la serviciile „Briliantului”. Răzvan Lucescu se leapădă de Adrian Mutu, pe care vrea să-l dea afară de la echipa naţională.

Aceasta este măsura-bombă pe care selecţionerul este decis să o ia, după ce prima reprezentativă a României a fost scoasă din ghete de Serbia, sâmbătă, în penultimul meci al campaniei de calificare la Cupa Mondială din Africa de Sud. La Belgrad, tricolorii au pierdut lamentabil, 0-5, iar Adrian Mutu este socotit principalul vinovat pentru situaţia în care se găseşte naţionala.

Fotbalistul Fiorentinei este acuzat de neimplicare în joc şi de faptul că nu încetează să considere cantonamentul de la Mogoşoaia un loc în care trebuie să se prezinte doar atunci când vrea şi când nu are programate petreceri nocturne prin cluburile din Bucureşti.

Conform unor surse federale, selecţionerul este hotărât să tragă linie şi să înceapă o nouă etapă la prima reprezentativă odată cu preliminariile pentru Euro 2012. Din această etapă, Mutu, care în ianuarie 2010 va împlini 31 de ani, nu ar urma să facă parte. Următorul meci al naţionalei în care Adrian Mutu are drept de joc este programat pe 14 noiembrie, cu Polonia, în deplasare.

Misiunea tehnicianului este una mai mult decât dificilă: pe de o parte, Răzvan face mutări-şoc pentru a revigora naţionala, pe de altă parte se vede în imposibilitatea de a promova jucători tineri, asta după ce şi selecţionata de tineret a ajuns la pământ, fiind umilită vineri de Letonia, 1-5.

A luat "galben" intenţionat?
Tricolorii s-au întors ieri de la Belgrad fără Adrian Mutu, suspendat pentru epilogul calificărilor. România joacă miercuri ultimul meci oficial din 2009, în compania surorii de suferinţă din Insulele Feroe, la Piatra-Neamţ.

În locul lui Adrian Mutu, care de la Belgrad a zburat direct la Florenţa, la naţională a fost convocat de urgenţă Ionuţ Mazilu, atacantul echipei Arsenal Kiev. Un prim indiciu cu privire la răcirea relaţiilor dintre Mutu şi selecţioner a fost păstrarea lui Cristian Chivu în lot, chiar dacă şi căpitanul naţionalei este suspendat pentru jocul cu Feroe.

În plus, Mutu e bănuit că ar fi încasat voit un cartonaş galben pentru a lipsi miercuri. "În stadion era vacarm. Poate că Mutu n-o fi auzit fluierul arbitrului", a fost declaraţia lui Răzvan Lucescu, care aruncă o umbră de îndoială în privinţa caracterului lui Mutu.

"Cine nu respectă regulile dispare, indiferent de nume"
EVZ: Răzvan, te consideri vinovat pentru ruşinea de la Belgrad?

Răzvan Lucescu: N-am dormit toată noaptea de după meci. Îmi reproşez că nu am putut să-i montez pe jucători. A fost o relaxare prea mare în jocul nostru. Când am fost în dificultate, am abandonat lupta.

Lipsa de motivaţie se mai poate înţelege, dar lipsa de vlagă cum ar trebui interpretată, în condiţiile în care Mutu a luat barurile la rând?
Nu vreau să atac pe nimeni. Am stat de miercuri în cantonament. Problema a fost că n-am avut concentrare. Am crezut că o echipă mai tehnică poate învinge, dar nu am făcut faţă când a întâlnit un adversar mai disciplinat. Şi mai valoros. Aşa cum este Serbia.

Mutu pare a fi „mărul stricat” de la naţională. Vei renunţa la el la viitoarele convocări?
Jucătorii de vârsta lui Mutu trebuie să fie mult mai responsabili cu viaţa lor sportivă. Trebuie să existe o motivaţie totală în cazul lor.

Mircea Sandu propune revenirea la regimul cazon din vremea lui Victor Piţurcă.
Cu regimul militar s-a ajuns la o schimbare!

Aceasta este valoarea reală a României? Luăm puncte doar când ne apărăm supranumeric?
E clar că rezultatul cu Serbia este umilitor. Era un joc în care nu ne interesau neapărat punctele puse în joc, ci trebuia să arătăm că avem caracter. Pentru momentul de faţă, în conjunctura actuală, putem obţine puncte cu disciplină şi cu efort pe teren. Acesta este drumul. La naţională vor fi chemaţi doar cei care se vor sacrifica şi care sunt înnebuniţi să alerge! Nu vom întâlni doar adversari de nivelul Serbiei şi al Franţei. Vom înfrunta şi adversari de nivelul nostru.

Eşti acuzat că nu ai un plan pentru naţională şi că acum ai chemat doar bătrâni la lot.
Spune-mi şi mie unde sunt tinerii? Şi cu asta cred că am răspuns.

Se spune că eşti prea permisiv cu jucătorii.
Am un set de reguli la naţională. Cine nu le respectă dispare, indiferent de nume!

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-13-2009, 02:29 PM
Mesaj: #23
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Răzvan Lucescu: "Vreau respect de la jucătorii mei, dacă ei nu înţeleg asta, iau măsuri"

Selecţionerul României, Răzvan Lucescu, a declarat, luni, la Piatra Neamţ, că pretinde respect de la jucători faţă de el, echipă şi muncă, dar a evitat să se refere la Adrian Mutu, pe care, conform presei, ar fi decis să nu-l mai convoace la naţională.

"Am anumite idei şi principii. Am respect faţă de jucătorii mei, aşa cum aştept şi de la ei pentru mine, pentru echipă, pentru muncă. Dacă vreun jucător nu înţelege asta, o să iau măsuri. Nu voi face afirmaţii despre unul sau altul dintre jucători. Eu nu sunt antrenor la echipă de club ca să pot da jucători afară. Deşi Mutu şi Cristea au stat mai mult în acea seară, nu s-a pierdut cu Serbia din această cauză. După meciul cu Feroe vom trage concluziile", a spus Lucescu, care a adăugat că înfrângerea cu Serbia este cea mai mare dezamăgire din cariera sa de antrenor: "Poate a fost cea mai mare dezamăgire a mea, a mai fost meciul din sferturile Cupei UEFA cu Rapid, însă atunci era altă miză".

Lucescu susţine că eşecul categoric în faţa Serbiei reprezintă o pată neagră pentru fotbalul românesc: "Eu şi toţi jucătorii din lot suntem responsabili pentru eşecul din Serbia. Cu Franţa am murit pe teren, însă cu Serbia am intrat prea relaxaţi. Ar trebui să uităm de acest meci, deşi nu cred că vom reuşi aşa de repede. O să am de învăţat din înfrângerea cu Serbia. Pentru noi, jucătorii şi antrenorii, e cel mai greu, pentru că rămânem cu proporţia rezultatului. Pentru noi rămâne o pată neagră, chiar dacă miza nu era mare, nu am găsit motivaţia, a fost doar un accident. Ca lot nu ne putem compara cu forţele mari ele Europei. Indiferent cine venea pe bancă naţionalei, nu reuşea mai mult".

Echipa naţională a României a pierdut, sâmbătă, în faţa Serbiei, scor 0-5, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când prima reprezentativă era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri.

Selecţionerul a mai afirmat că în viitoarea campanie de calificare îşi va consolida un nucleu de bază la prima reprezentativă şi nu va mai rula foarte mulţi jucători la lot: "Viitorul nu e grozav, nici prezentul nu e, dar o calificare se poate asigura prin multă muncă. Sunt într-o situaţie de a încerca, de a forma un anumit nucleu pentru următoarea campanie, atunci când nu va mai exista alternanţa asta mare de jucători. În campania următoare vor veni meciurile grele, acolo este miza cea mare şi acele partide trebuie câştigate".

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-13-2009, 02:30 PM
Mesaj: #24
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Rădoi: "Trebuie să trecem peste umilinţa din Serbia, altfel cu Feroe putem păţi o ruşine mai mare"

Mijlocaşul echipei naţionale a României, Mirel Rădoi, a declarat, luni, la Piatra Neamţ, că tricolorii trebuie să uite de eşecul din Serbia şi să strângă rândurile pentru a evita o ruşine şi mai mare în meciul cu Insulele Feroe, de miercuri.

"Nu cred ca e bine venit acest rezultat. Peste doua zile avem un nou meci şi putem face uitată această umilinţă, ne putem lua revanşa. E greu să trecem peste un asemenea eşec, dar trebuie să o facem, pentru că ne aşteaptă un alt meci în care ruşinea ar putea fi mult mai mare. Până la urmă, între naţionala României şi cea a Insulelor Feroe este o diferenţă foarte mare. Sper să câştigăm pentru a ne asigura locul în urna a doua. Am ajuns aici din cauza începutului foarte slab de campanie", a spus Rădoi.

Întrebat dacă tricolorii s-au gândit să facă un gest asemănător jucătorilor de la Bayern Munchen, care şi-au cerut scuze în genunchi în faţa suporterilor după o serie de rezultate slabe, Rădoi a răspuns: "Nu ne-am gândit la un asemenea gest. Un gest minunat ar fi să arătam că suntem bărbaţi pe teren şi să câştigăm acest meci".

În ceea ce priveşte escapada lui Adrian Mutu şi Adrian Cristea, din săptămâna meciului, Rădoi a afirmat: "Ei nu au petrecut o noapte întreagă, nu era cu o zi înainte de meci, nu am pierdut din cauza lor. Şi noi, cei care nu am ieşit şi am stat acasă, am jucat la fel de prost. Poate pe ei i-a afectat şi mediatizarea acestui subiect. Suntem la echipa naţională şi trebuie să avem grijă de imaginea noastră, pentru că au de suferit toţi de pe urma a ceea ce fac unu sau doi jucători. Ei trebuie să fie mai atenţi în continuare, pentru că aşa e normal, să ai grijă de imaginea ta".

Echipa naţională a României a pierdut, sâmbătă, în faţa Serbiei, scor 0-5, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când prima reprezentativă era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri.

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 03:15 PM
Mesaj: #25
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Mutu se declară deranjat de faptul că i-a fost pus la îndoială profesionalismul

Atacantul român Adrian Mutu a precizat într-un comunicat oficial postat pe site-ul clubului Fiorentina că declaraţiile selecţionerului Răzvan Lucescu la adresa lui au fost interpretate, iar el nu a greşit cu nimic pentru că a petrecut cu câteva zile înainte de întâlnirea cu Serbia.

"Agentul meu, Victor Becali, l-a contactat pe Răzvan Lucescu, de la care a primit asigurări că declaraţiile care i-au fost atribuite sunt lipsite de fundament. Petrecerea despre care se face referire a avut loc marţi seară, cu cinci zile înainte de meciul oficial cu Serbia", a afirmat Mutu. Presa a scris că Adrian Mutu ar putea să nu mai fie convocat la echipa naţională din cauza problemelor de indisciplină.

Fotbalistul Fiorentinei a fost surprins petrecând până noaptea, iar naţionala României a pierdut cu 0-5 partida cu Serbia, meci în care atacantul a fost titular şi a primit un cartonaş galben, urmând să fie suspendat pentru ultimul meci din preliminarii, cel cu Insulele Feroe.

"A fost o seară liberă aprobată de staff-ul tehnic al echipei naţionale. Eu decid ce fac în timpul liber şi am respectat regulile impuse de meseria mea. Nu este corect ca din cauza unei înfrângeri urâte să mi se pună la îndoială profesionalismul", a explicat Mutu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 03:20 PM
Mesaj: #26
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Dorin Goian: "Vrem să spălăm ruşinea din Serbia în meciul cu Feroe"

Fundaşul naţionalei Dorin Goian a declarat marţi că România este obligată să învingă selecţionata Insulelor Feroe în partida de la Piatra Neamţ, pentru a mai spăla ruşinea din meciul cu Serbia, cât şi pentru a-şi păstra alături "puţinii suporteri" pe care îi mai are.

"Vrem să spălăm ruşinea din Serbia. Este ultimul joc şi ultima impresie contează. Trebuie să jucăm pentru tricolor, pentru România şi pentru puţinii suporteri pe care îi mai avem", a declarat Dorin Goian, marţi, după antrenamentul oficial susţinut de elevii lui Răzvan Lucescu la Piatra Neamţ.

Echipa naţională a României a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de reprezentativa Serbiei, scor 5-0, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când România era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri, dar întrun joc amical.

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 03:21 PM
Mesaj: #27
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Mazilu: "Nu este o atmosferă plină de presiune, dar trebuie să câştigăm în primul rând pentru noi şi apoi pentru România"

Atacantul Ionuţ Mazilu a subliniat necesitatea unei victorii în meciul de miercuri.

"Nu este o atmosferă plină de presiune, dar trebuie să câştigăm în primul rând pentru noi şi apoi pentru România. Dacă greşim şi de data asta, nu ne va mai ierta nimeni", a spus Mazilu.

Echipa naţională a României a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de reprezentativa Serbiei, scor 5-0, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când România era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri, dar întrun joc amical.

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 03:22 PM
Mesaj: #28
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Andrei Cristea: "N-am ajuns să ne fie frică de Insulele Feroe, dar ne apasă rezultatul din Serbia"

Andrei Cristea a fost de părere că tricolorii nu trebuie să îşi facă probleme înaintea acestui meci.

"N-am ajuns să ne fie frică de Insulele Feroe, dar ne apasă rezultatul din Serbia. Trebuie să strângem toţi rândurile, să avem o atitudine total schimbată şi să câştigăm. Este important să terminăm campania cu fruntea sus", a spus jucătorul dinamovist.

Echipa naţională a României a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de reprezentativa Serbiei, scor 5-0, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când România era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri, dar întrun joc amical.

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 03:22 PM
Mesaj: #29
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Brian Kyr: "România are o tradiţie frumoasă în fotbal comparativ cu noi"

Selecţionerul echipei din Feroe, Brian Kyr, a reiterat marţi seară că echipa sa va avea meci greu la Piatra Neamţ.

"Suntem departe de casă şi va fi un meci dificil. România are o tradiţie frumoasă în fotbal comparativ cu noi. Despre aria de selecţie ce să mai vorbim, noi avem 15.000 de locuitori, faţă de 22 de milioane cât are România. Vom încerca din răsputeri să nu ne facem de râs", a spus Kyr.

Echipa naţională a României a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de reprezentativa Serbiei, scor 5-0, acesta fiind cel mai categoric eşec al tricolorilor după o pauză de 26 de ani, atunci când România era învinsă de Ţara Galilor, tot la o diferenţă de 5 goluri, dar întrun joc amical.

Jucătorii pregătiţi de Răzvan Lucescu vor întâlni în ultimul meci al preliminariilor pentru turneul final din Africa de Sud reprezentativa Insulelor Feroe, miercuri, 14 octombrie, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Piatra Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-14-2009, 04:58 PM
Mesaj: #30
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Insulele Feroe, 14 octombrie 2009, Piatra-Neamţ
Speram ca macar p-astia sa ii batem si noi....macar si cu cat am batut in tur.Insa cred ca cei care vor juca ,vor avea o tresarire de orgoliu diseara si vom presta si noi un fotbal de calitate ,iar atunci cand o sa le cante imnul sa fie mandrii ca reprezinta Romania si tricoul ce-l poarta sa nu fie o povara pentru ei ba dimpotriva sa se simta privilegiati.Ramane de vazut.Hai Romania!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut