RomanianSoccer Forum
Gladiatorul - Versiune printabilă

+- RomanianSoccer Forum (http://www.romaniansoccer.ro/forum)
+-- Forum: În afara stadionului (/Forum-%C3%8En-afara-stadionului)
+--- Forum: Alte sporturi (/Forum-Alte-sporturi)
+--- Subiect: Gladiatorul (/Thread-Gladiatorul)



Gladiatorul - Larissa - 11-30-2009 02:23 PM

Lucian Bute a închis conturile cu Librado Andrade în stil de mare campion: victorie prin KO în repriza a patra, păstrându-și centura IBF la Supermijlocie.


RE: Gladiatorul - soriyn1 - 12-01-2009 02:49 PM

Cred ca va mai urma un meci de palmares dupa care, va trebui sa unifice centurile. Cred ca va ajunge sa boxeze la Las Vegas. Faptul ca HBO a transmis meciul iar Michael Buffer a fost crainic, este un pas inainte spre Las Vegas!


RE: Gladiatorul - Sebi Raducu - 12-01-2009 03:11 PM

Bute merita respectul romanilor. Respect Bute!


RE: Gladiatorul - adiutza87 - 12-01-2009 09:43 PM

RESPECT BUTE Cool


RE: Gladiatorul - Marius_Black - 12-02-2009 03:47 AM

Lucian Bute cel mai bun boxer din istoria României!Bravo! A meritat să stau treaz toată noaptea ca să pot vedea meciul. Big Grin Sa vină Pavlik!


RE: Gladiatorul - Larissa - 12-02-2009 11:33 AM

Un roman cu care ne mandrim. RESPECT BUTE !


RE: Gladiatorul - Larissa - 12-25-2009 01:46 PM

Campionul mondial IBF, Lucian Bute, spune ca sarbatorile au inceput in momentul in care el a cistigat meciul cu Librado Andrade si ca le multumeste tuturor romanilor care au fost alaturi de el.

"În primul rând, vreau sa le multumesc din suflet ca au fost alaturi de mine. Sunt fericit ca am reusit sa le aduc o mica bucurie în case si sper din suflet sa nu-i dezamagesc nici de-acum înainte. As putea spune ca victoria mea cu Andrade a coincis cu începutul Sarbatorilor de iarna, ceea ce este un lucru nemaipomenit. Românilor de pretutindeni le doresc sa fie sanatosi, sa aiba un Craciun fericit si un an 2010 plin numai de realizari", a spus Lucian Bute in ziarul Libertatea.