Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Universitatea Craiova
10-21-2009, 04:40 PM
Mesaj: #261
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Se ceartă!

Jandarmeria spune că fanii olteni sînt vinovaţi că nu au intrat la meciul cu Astra. Suporterii şi oficialii Ştiinţei aruncă vina pe birocraţia ploieştenilor.

Intriga: galeria Craiovei nu a putut intra la meciul cu Astra, din deplasare, după ce gazdele au refuzat să le vîndă bilete în ziua meciului. La trei zile de la incident, Jandarmeria dă vina pe ultraşii olteni: "Au refuzat să completeze tabelul nominal, aşa că nu au putut intra. Dacă ar fi dat măcar un telefon celor de la Astra în săptămîna meciului, nu erau probleme".

Juveţii se apără: "E o minciună grosolană! Am înştiinţat telefonic clubul ploieştean că venim la meci, iar tabelurile nominale au fost completate!".

Oficialii Ştiinţei îi acuză pe omologiii lor de la Astra: "S-au cramponat de o normă procedurală. Cei de la Ploieşti ne-au spus: "Nu facem concesii, acei fani trebuiau să ne trimită un fax, nu să ne sune, asta zice regulamentul. De ce să riscăm 30.000 de lei amendă?!".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 04:56 PM
Mesaj: #262
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Adrian Mititelu: "Tudor mi se pare cel mai bun arbitru din România"

Finanţatorul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, este de părere că Tudor este cel mai bun arbitru din România şi că arbitrat bine în Giuleşti.

"Tudor mi se pare cel mai bun arbitru din România. Mai greşeşte uneori, dar este şi el om. El dă foarte greu penalty, dar nu o face intenţionat. Cu Vaslui avem un meci foarte greu din toate punctele de vedere. Cel puţin 5 sau 6 puncte le-am pierdut din cauza arbitrajelor", a spus Mititelu la emisiunea "Baieţii de la 7", la telesport.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 04:57 PM
Mesaj: #263
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Gîngioveanu, recunoscător lui Porumboiu şi lui Adi Mutu

Internaţionalul de tineret împrumutat de Craiova la Vaslui a fost la un pas să renunţe la cariera de fotbalist din pricina unei erori medicale. Norocul lui a venit din partea lui Adrian Porumboiu şi a lui Adrian Mutu, scrie revista VIP.

Cosmin Gîngioveanu se plîngea de mai bine de un an şi jumătate de dureri la piciorul drept, iar medicii care-l consultaseră pînă atunci l-au suspectat de întindere musculară. După transferul la Vaslui, medicii grupării moldave au descoperit însă că jucătorul a evoluat în tot acest timp cu ruptură musculară, care, în cazul unei noi accidentări s-ar fi dovedit fatală carierei lui Gîngioveanu.

Adrian Porumboiu l-a trimis pe Gîngioveanu la Florenţa şi a vorbit cu Adrian Mutu, care i-a înlesnit lui "Gîngio" să se trateze la medicul Fiorentinei. În prezent, mijlocaşul stînga s-a refăcut complet şi a revenit la antrenamentele galben-verzilor.

"Ce a făcut domnul Porumboiu pentru băiatul meu nu se poate exprima în cuvinte. Nimeni nu l-a ajutat atît de mult pe Cosmin. În sfîrşit, am scăpat de coşmarul accidentărilor. Şi lui Adi Mutu îi mulţumim, într-un moment în care, din păcate, lumea a uitat să mai vorbească frumos de el", a declarat Dan Gîngioveanu, tatăl fotbalistului oltean.

"Nu trebuie să mă laude nimeni pentru asemenea lucruri. Şi eu, şi Adrian Mutu am făcut ceva normal, aşa că nu vreau să se comenteze pe marginea acestui subiect. Nici în privinţa doctorilor nu mă pronunţ, pentru că nu mă pricep. Unul singur se pricepea la toate şi d-aia l-am împuşcat în decembrie '89", a comentat şi finanţatorul Vasluiului, Adrian Porumboiu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 04:58 PM
Mesaj: #264
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Gîngioveanu: "Vreau să rămîn şi în retur la Vaslui, voi fi suporterul vasluienilor la Craiova!"

Mijlocaşul împrumutat de Ştiinţa la Vaslui anunţă că nu vrea să revină în iarnă la Universitatea şi speră ca echipa moldavă să învingă în meciul de sîmbătă.

"Sper ca cei doi patroni să se înţeleagă, pentru că eu vreau să rămîn la Vaslui şi în retur. Joc pentru Vaslui, e normal să fiu suporterul lor sîmbătă, în meciul de la Craiova. Mă antrenez cot la cot cu echipa, sînt recuperat sută la sută. Nu cred însă că voi juca în Bănie. Sper să fiu totuşi în teren la meciul cu Mediaş în meciul din Cupă. Sînt dator domnului Porumboiu şi vreau să-i demonstrez că nimic nu a făcut în mod gratuit pentru mine. Vreau să-l răsplătesc prin evoluţii bune", a declarat Cosmin Gîngioveanu pentru craiovamaxima.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 04:58 PM
Mesaj: #265
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Mititelu: "Gîngioveanu a făcut o prostie, sînt foarte dezamăgit şi îl asigur că nu va primi transferul de la Craiova!"

Patronul Universităţii a luat atitudine în urma declaraţiilor date de mijlocaşul Cosmin Gîngioveanu pentru craiovamaxima.ro. Internaţionalul oltean de tineret împrumutat la Vaslui afirmase printre altele că sîmbătă va fi suporterul moldovenilor în meciul de pe "Ion Oblemenco".

"Sînt foarte dezamăgit de această declaraţie a lui Gîngioveanu, e ultimul jucător al Universităţii care ar fi putut să declare aşa ceva. Să spui despre echipa care te-a format şi care te-a făcut cunoscut că îţi doreşti să piardă... fie el şi într-un meci cu echipa unde eşti împrumutat să joci. Totuşi, am speranţa că nu aşa gîndeşte şi că în spatele acestor declaraţii stă maleficul său tată, care din ce în ce mai mult îşi pune amprenta negativ pe cariera lui Gîngio. Sînt ferm convins că dacă eu nu aş fi insistat foarte mult pe lîngă antrenori să-l bage în echipă, Gîngioveanu nu azi era decît un tînăr promiţător cu 15-20 de minute jucate în Liga I, ceva în genul lui Firţulescu, Ologu, etc. Oricum, Această prostie făcută de el îi va crea un handicap în momentul în care va reveni la Craiova sau poate nădăjduieşte că dînd asemenea declaraţii îşi croieşte mai uşor şanse de a mă îndupleca să cedez şi să-l nu mai aduc înapoi la Universitatea. Îl anunţ pe această cale că se înşală şi că nu va primi transferul nici dacă se vor oferi foarte mulţi bani pe el. Eu sînt mai orgolios de o sută de ori decît el şi voi avea grijă ca aceasta declaraţie într-un fel sau altul să fie plătită", a declarat azi Adrian Mititelu pentru craiovamaxima.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 05:39 PM
Mesaj: #266
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Mogoşanu, secundul lui Papură la Primăvara

Daniel Mogoşanu va îndeplini funcţia de antrenor secund al Primăverii, după ce ieri a fost numit antrenor principal Corneliu Papură.

"Daniel Mogoşanu doreşte să îşi respecte contractul pe care îl are cu FC Universitatea Craiova şi va îndeplini funcţia de antrenor secund la Primăvara, conform înţelegerii stabilite în vară cu clubul nostru", a declarat directorul sportiv al Ştiinţei, Vlad Roşca.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 05:40 PM
Mesaj: #267
RE: Ştiri Universitatea Craiova
S-au pus în vânzare biletele pentru meciul de sâmbătă, cu FC Vaslui

Oficialii Universităţii Craiova au anunţat că s-au pus în vânzare biletele pentru partida de sâmbătă, cu FC Vaslui, care se va disputa, de la ora 18.15, pe Stadionul "Ion Oblemenco".

Acestea pot fi procurate de la casele de bilete, aflate la intrarea în Complexul Sportiv "Ion Oblemenco", şi de la biroul de publicitate al cotidianului "Ediţie Specială", situat pe strada Sf. Dumitru, nr. 1.

Preţurile tichetelor sunt:
5 lei - Peluze;
10 lei - Tribuna II;
20 lei - Tribuna I;
30 lei - Tribuna 0.

Porţile Stadionului "Ion Oblemenco" se vor deschide, sâmbătă, de la ora 16.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 06:25 PM
Mesaj: #268
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Trică a fost supendat două etape în urma eliminării din meciul cu Astra

Mijlocaşul Universităţii Craiova, Eugen Trică, a fost suspendat miercuri două etape de Comisia de Disciplină în urma incidentului în care jucătorul a încercat să-l bruscheze pe centralul Alexandru Deaconu în meciul de la Ploieşti.

"Două etape de suspendare este o decizie corectă, e o învăţătură de minte pentru mine. O să suport consecinţele şi sper să mă revanşez în meciul de la Urziceni, în care voi reveni. Regret incidentul, voi fi alături de băieţi în urmatoarele două partide. Sunt convins că se vor descurca bine şi făra mine", a spus Eugen Trică.

În minutul 86 al partidei de la Ploieşti, Trică l-a faultat la mijlocul terenului pe Seto, iar arbitrul Deaconu i-a atras atenţia pentru intervenţia sa. Mijlocaşul oltean a protestat şi a primit cartonaşul galben, iar mai apoi a încercat să-l lovească pe Deaconu, care a luat în cele din urmă decizia de a-i acorda direct cartonaşul roşu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 08:23 PM
Mesaj: #269
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Mogoşanu, secundul lui Papură la Primăvara

Daniel Mogoşanu va îndeplini funcţia de antrenor secund al Primăverii, după ce ieri a fost numit antrenor principal Corneliu Papură.

"Daniel Mogoşanu doreşte să îşi respecte contractul pe care îl are cu FC Universitatea Craiova şi va îndeplini funcţia de antrenor secund la Primăvara, conform înţelegerii stabilite în vară cu clubul nostru", a declarat directorul sportiv al Ştiinţei, Vlad Roşca.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 08:24 PM
Mesaj: #270
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Secundul naţionalei Australiei, cu ochii pe Dilevski, Mitchell şi Rose

Cei trei canguri ai Universităţii, Dilevski, Mitchell şi Rose, vor fi monitorizaţi la partida de sâmbătă, cu FC Vaslui.

Antrenorul secund al naţionalei Australiei, Henk Duut, va ajunge sâmbătă, în jurul orei prânzului, în România, urmând a sosi în Bănie înaintea partidei cu FC Vaslui. Henk Duut îi are sub observaţie pe Dilevski, Mitchell şi Rose, ieşindu-i din graţii Baird, care se reface după o accidentare.

"Am fost sunat de domnul Henk Duut, care este antrenorul secund al naţionalei Australiei, pentru a ne informa că va veni sâmbătă, în Craiova, pentru a urmări partida cu FC Vaslui. Acesta va veni să-i observe la lucru pe Dilevski, Mitchell şi Rose, în vederea convocării la lot. De asemenea, este posibil ca el să revină şi la meciul cu Poli Iaşi şi Unirea Urziceni", a declarat director executiv al Ştiinţei, Dan Stălinescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
8 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut