Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
10-06-2009, 04:40 PM
Mesaj: #136
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Furia vişinie

Preşedintele Iuliu Mureşan i-a desfiinţat pe jucători în vestiar după remiza cu Iaşiul şi le-a anulat o zi liberă.

La CFR Cluj, fiecare înfrîngere sau semieşec aruncă în aer echilibrul emoţional al conducerii şi al suporterilor.

Preşedintele Iuliu Mureşan, recunoscut pentru cerbicia cu care îşi apără jucătorii, a descins în vestiar după remiza cu Poli Iaşi (1-1). "Murinio" a renunţat la diplomaţie. "Sînteţi nişte nesimţiţi. E incalificabil să aveţi o asemenea atitudine, să rataţi atît de mult", a răbufnit oficialul, după care şi-a anunţat jucătorii că nu vor mai beneficia de cele două zile libere anunţate înainte de meciul cu moldovenii. "Gata cu liberele. Vă prezentaţi la antrenamente", a tunat Mureşan, spunîndu-le apoi celor din staff-ul tehnic că vrea exerciţii de finalizare la şedinţele de pregătire din această săptămînă. Ieri, preşedintele s-a răzgîndit şi le-a oferit totuşi o zi liberă jucătorilor.

De altfel, Mureşan a venit în faţa presei păstrînd linia discursului din vestiar, dar schimbîndu-i ţinuta. "Sînt foarte dezamăgit. Am avut o discuţie cu jucătorii cărora le-am spus cît sînt de dezamăgit şi de supărat. Le-am reproşat lipsa de determinare. E incredibil, incalificabill, ca într-o partidă în care ai 5-6 ocazii clare, singur cu portarul, să nu poţi să bagi mingea în poartă", a spus preşedintele "vişiniilor".

4 situaţii singur cu portarul Brăneţ au avut clujenii duminică
Iuliu Mureşan

12 goluri în 9 etape a reuşit trupa lui Conceicao, faţă de 22 cît are liderul Rapid


"Părerea mea este că mai vinovaţi sînt jucătorii decît antrenorul, din păcate" - Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj

"Ce zile libere? Nu le merită. Eu am zile libere?" - Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 10-06-2009 04:40 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
7 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut