Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
08-08-2009, 12:06 AM
Mesaj: #1
Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Discuţii şi informaţii despre Păsarea Phoenix a fotbalui românesc, semifinalist în Cupa UEFA în sezonul trecut, campion în Ucraina an de an...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 01:10 PM
Mesaj: #2
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Toata stima si respectul meu pentru taria de care a dat dovada. Nu credeam ca va mai ajuge sa joaca fotbal si uite ca o face foarte bine.

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 03:21 PM
Mesaj: #3
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Ghioane a marcat un gol pentru Dinamo Kiev în partida cu Metalist Harkov, scor 2-1

Mijlocaşul român Tiberiu Ghioane a înscris duminică primul gol pentru Dinamo Kiev în partida pe care formaţia din capitala Ucrainei a câştigat-o, în deplasare, în faţa lui Metalist Harkov, în etapa a 7-a a campionatului, informează site-ul oficial al ucrainenilor.

Tiberiu Ghioane a fost integralist pentru Dinamo Kiev şi a reuşit să deschidă scorul în minutul 15, apoi a mai primit un cartonaş galben în ultimul minut de joc. Celălalt gol al oaspeţilro a fost reuşit de Guşev (67), în timp ce pentru Metalist a punctat Devic (84).

Într-un alt meci al etapei a 7-a din Ucraina, Metalurg Doneţk a remizat pe teren propriu cu Tavria Simferopol, partidă în care atacantul român Ciprian Tănasă a fost rezervă pentru gazde, dar a intrat pe teren în minutul 57.

Clasament: 1. Dinamo Kiev 19p (7j), 2. Şahtior 16p (6j), 3. Dnepr 14p (7j) ... Arsenal Kiev 9p (7j), 10. Metalurg Doneţk 9p (7j) ... 16. Dinamo Krivoi 1p (7j).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-25-2009, 11:54 PM
Mesaj: #4
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Ghioane a marcat un gol în meciul Dinamo Kiev-Lugansk, scor 2-0

Mijlocaşul Tiberiu Ghioane a marcat un gol vineri, în meciul câştigat de Dinamo Kiev cu 2-0 în faţa formaţiei Lugansk, din etapa a 8-a a campionatului Ucrainei, informează site-ul oficial al grupării din Kiev.

Ghioane a marcat în minutul 71, după ce intrase pe teren în minutul 58. Primul gol al formaţiei ucrainene a fost înscris de Milevski, în minutul 22, din penalty.

Mijlocaşul român se află la a doua reuşită consecutivă în ultimele două etape, după ce a înscris pentru Dinamo Kiev şi în partida cu Metalist Harkov (scor 2-1), din runda a 7-a a campionatului. În acel meci, Ghioane, care a fost integralist, a deschis scorul în minutul 15.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-05-2009, 02:57 PM
Mesaj: #5
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Mazilu şi Ghioane au fost titulari în partida Arsenal Kiev-Dinamo Kiev, scor 0-1

Atacantul Ionuţ Mazilu şi mijlocaşul Tiberiu Ghioane au fost titulari, duminică, în partida Arsenal Kiev-Dinamo Kiev, scor 0-1, în etapa a 9-a a campionatului, informează site-ul grupării oaspete.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Şevcenko, în minutul 38.

Mazilu a fost integralist, în timp ce Tiberiu Ghioane a primit un caronaş galben în minutul 72, şi a fost schimbat un minut mai târziu cu Yussuf.

În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev se menţine pe primul loc în clasament, cu 25 de puncte, în timp ce gazdele au 9 puncte şi rămân pe locul 10.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-01-2009, 11:10 AM
Mesaj: #6
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Dinamo Kiev-Karpati Lvov 1-1, într-un meci din etapa a 12-a

Campioana Ucrainei, Dinamo Kiev, cu românul Tiberiu Ghioane titular, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Karpati Lvov, într-un meci din etapa a 12-a a primei divizii şi rămâne neînvinsă în acest sezon, informează site-ul oficial al clubului.

Internaţionalul român a evoluat până în minutul 85 şi s-a remarcat în mai multe rânduri, fiind aproape de gol în minutul 44, atunci când şutul său a fost reţinut de portarul advers.

Karpati a deschis scorul prin Zenjov, în minutul 6, iar Dinamo a reuşit să restabilească egalitatea prin Ninkovic (60), care a stabilit şi rezultatul final.

Dinamo Kiev rămâne neînvinsă în actualul sezon, cu 32 de puncte, după 12 etape, în timp ce pe poziţia secundă se află Şahtior, cu 25 de puncte, dar cu un meci mai puţin disputat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-15-2009, 03:31 PM
Mesaj: #7
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
Dinamo Kiev triumfa intr-un thriller la Simferopol, Ghioane joaca o ora

Kievenii au castigat in ultimele 10 minute in jocul de la Tavria, dupa un joc spectaculos, incheiat 3-2 pentru oaspeti.

Prima jumatate de ora a meciului a apartinut fara doar si poate fostior campioni ai Ucrainei, acestia reusind sa dezvolte un avantaj de doua goluri, prin reusite semnate de Milevskiy si Shevcenko. Fara sa ia in considerare avertismentul dat de Simferopol din finalul primului mitan, si anume golul marcat de Gigiadze, unul cu adevarat superb, Dinamo a inceput relaxat partea secunda si a fost aspru pedepsita de Tavria, care a mai redus o data din handicap, in minutul 65.

Romanul Tibi Ghioane a intrat in minutul 31 pe gazon, in locul accidentatului Mikhalik, si a fost unul dintre oamenii siguri ai oaspetilor de la mijlocul terenului. Kievul a reusit sa calmeze totul la final, odata cu golul linistitor al lui Kravtes, care mentine echipa proprie pe prima pozitie, la distanta linistitoare de Sahtior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 02:06 AM
Mesaj: #8
RE: Tiberiu Ghioane (nr. 4 - Dinamo Kiev)
'Nu sunt mulţumit de 2009! Şahtior ne-a eliminat din UEFA, iar naţionala nu s-a calificat la Mondial'

Mijlocaşul formaţiei Dinamo Kiev, Tiberiu Ghioane, a declarat, luni, că nu este mulţumit de rezultatele obţinute în 2009 cu echipa de club şi cu naţionala României şi a precizat că speră ca 2010 să fie un an mai bun.

"Nu mă pot declara mulţumit de acest an, nici în ceea ce priveşte echipa de club, şi nici la echipa naţională. Chiar dacă am câştigat campionatul cu Dinamo Kiev, şi am jucat apoi în Liga Campionilor, nu ne-am ales cu mare lucru, pentru că nu ne-am calificat mai departe. Şi în Cupa UEFA am fost eliminaţi în semifinale de Şahtior, iar apoi ei au şi câştigat trofeul, deci cu siguranţă sunt peste noi în ceea ce priveşte rezultatele. Nici cu echipa naţională nu am avut mari realizări, astfel că nu pot să mă declar mulţumit de anul 2009. Sper ca anul 2010 să fie mai bun", a spus Ghioane, prezent la Braşov la un turneu de fotbal în sală.

Internaţionalul român a adăugat că este bucuros să îşi reîntâlnească la Braşov prietenii şi să facă şi puţină mişcare: "Ca de obieci, Crăciunul l-am făcut cu familia, am sărbătorit frumos, ca de obicei, astfel că această mişcare de acum prinde foarte bine. Acest turneu, organizat de câţiva ani la Braşov, reprezintă un bun prilej de a mă revedea cu prieteni dragi şi de a face puţin sport".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut