Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Jiul Petroşani
08-03-2009, 10:15 PM
Mesaj: #1
Ştiri Jiul Petroşani
Aici punem toate ştirile despre Jiul Petroşani...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2009, 07:27 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-03-2009 07:44 PM de Marius_Black.)
Mesaj: #2
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Ionuţ Luţu, jucătorul dorit de Jiul Petroşani nu s-a prezentat deocamdată la Petroşani. Oficialii din Vale aşteaptă încă răspunsul fotbalistului acre are de ales între „mineri” şi echipa lui Ilie Balaci, Al-Kazama din Kuwait

Fotbalistul de 34 de ani nu a mai fost dorit de Sorin Cârţu la Pandurii Târgu Jiu şi nu a evoluat în niciun meci în actuala ediţie de campionat.

„Încă aşteptăm răspunsul lui Luţu care sperăm să fie unul pozitiv”, au afirmat oficialii din Valea Jiului.

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2009, 09:38 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Tibor Moldovan a efectuat primul antrenament cu Jiul

Atacantul de 27 de ani, Tibor Moldovan, s-a prezentat la antrenamentul echipei Jiul, pregătindu-se sub comanda lui Daniel Timofteşi. Sunt şanse ca jucătorul să rămână în Vale în cazul în care va ajunge la o înţelegere în ceea ce priveşte contractul său de joc.

Astfel oficialii speră ca Lucian Pârvu şi Tibor Moldovan să facă parte din lotul echipei pentru meciul de sâmbătă. "Totul depinde de înţelegerile dintre jucători şi club ca mai apoi contractele lor să poată fi înregistrate în timp util la Federaţie",au spus oficialii Jiului.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 07:02 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Pârvu şi Moldovan au semnat pe un an de zile

Echipa din liga a doua, Jiul Petroşani, şi-a asigurat semnătura a doi jucători din Liga I. Lucian Pârvu, fost la Universitatea Craiova şi Pandurii Târgu Jiu, şi Tibor Moldovan, fost la Unirea Alba Iulia şi Farul Constanţa, au semnat pe o perioadă de un an de zile cu "minerii". Luni, Jiul va semna alte două contracte cu Salif Nogo şi Ionuţ Luţu, acesta din urmă nu s-a înţeles cu arabii.

Intenţia finanţatorului de la Jiul, Alin Simota este ca formaţia sa să revină pe prima scenă a fotbalului românesc şi din această cauză şi-a manifestat dorinţa de a-i aduce pe cei patru jucători.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 01:49 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Daniel Timofte va avea un nou contract

Daniel Timofte, antrenorul principal al echipei Jiul, nu a putut sta pe banca tehnică la meciul Jiul – FC Silvania, scor 4-2, locul lui fiind luat de "secundul" Damian Militaru.

După cum se ştie Jiul a primit de la FRF o hârtie oficială prin care îi interzicea antrenorului Timofte să stea pe bancă pe motiv că Jiul nu i-a înregistrat acestuia contractul la Federaţie, astfel că Timofte a luat loc la meciul respectiv în tribună.

Oficialii petroşeneni spun, însă, că Timofte va putea sta din nou pe bancă, chiar la meciul din etapa viitoare, cel din deplasarea de la Dacia Mioveni. Până atunci Timofte va fi cu contractul în regulă, zilele acestea urmând să fie înregistrat, oficial, la Federaţie.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:28 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-08-2009 02:29 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #6
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Pârvu va evolua un an la Jiul

Lucian Pârvu, jucătorul pandurilor, a fost prezent astăzi la Târgu Jiu pentru a-şi lua acordul de împrumut pentru un sezon de la Pandurii. Jucătorul care în ultima perioadă s-a pregătit cu Jiul Prtroşani va evolua un an la formaţia din "Vale", echipă ce are ca obiectiv promovarea în prima ligă.

"Astăzi mi-am luat acordul de împrumut de la Pandurii şi merg să semnez cu Jiul. M-am înţelesc cu cei de acolo, însă după un an sper să revin la Pandurii şi să primesc mai multe şanse. Din câte am văzut la meciuri, Jiul are echipă bună şi au şanse mari să promoveze. Sper să contribui şi eu la revenirea în prima ligă, să am evoluţii cât mai bune, care să mă readucă în atenţia domnului Cârţu", a spus Pârvu.

Un alt jucător al pandurilor, Ionuţ Luţu, este aşteptat de mâine la antrenamentele echipei din Petroşani, oficialii aşteptând în această seară un răspuns din partea lui.

Cum varianta de a merge în Kuweit, la Al Kazma, nu mai este de actualitate, iar la Pandurii nu intră în calculele tehnicianului Sorin Cârţu, Luţu ia în considerare varianta de a evolua la formaţia petroşeneană.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 02:30 PM
Mesaj: #7
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Gheară va semna cu Jiul

Jiul continuă cursa pentru jucători care au evoluat în prima ligă. Astfel după aducerea lui Lucian Pârvu şi Tibor Moldovan, la antrenamentul echipei de marţi seara se va prezenta şi Decebal Gheară, care timp de trei sezoane a evoluat în prima ligă la Farul Constanţa.

Fotbalistul născut la Hunedoara va semna un contract pe o perioadă de un an de zile. Jucătorul de 31 de ani a mai evoluat la echipele Corvinul Hunedoara, Minerul Certej, Oţelul Galaţi, Farul Constanţa, Delta Tulcea. Are 82 de meciuri în prima ligă şi 3 goluri marcate.

În liga a doua a bifat 106 meciuri şi marcat 13 goluri. În cazul în care Jiul va promova la anul în prima ligă, jucătorul şi-a manifestat dorinţa de a-şi prelungi contractul.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 02:31 PM
Mesaj: #8
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Nogo prea scump pentru Jiul

Dorinţa patronului de la Jiul, Alin Simota, de a-l achiziţiona pe jucătorul de culoare Salif Nogo nu s-a mai materializat. Se pare că fotbalistul a avut pretenţii financiare mult peste bugetul echipei din Vale.

Astfel, oficialii din Vale speră ca până pe data de 10 septembrie când se încheie perioada de transferuri să-l poată legitima pe Ionuţ Luţu, jucător care în sezonul trecut a evoluat la Pandurii Târgu Jiu. Luţu este aşteptat să sosească la primul antrenament al petroşenenilor, miercuri dimineaţa.

Fotbalistul de 35 de ani a intenţionat să meargă la echipa lui Ilie Balaci, Al-Kazma, dar în cele din urmă nu s-a mai înţeles cu arabii. Dacă jucătorul nu va fi prezent miercuri în Vale, oficialii vor renunţa la ideea de a-l mai achiziţiona.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 02:32 PM
Mesaj: #9
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Drăghici şi-a reluat pregătirea cu Jiul

Jucătorul echipei Jiul, Constantin Drăghici, operat la o Clinică din Bucureşti, la menisc, şi-a reluat pregătirea, după o absenţă de două luni.

"Deocamdată fac o alergare aşa mai uşoară, dar mă simt bine şi abia aştept să reintru în programul normal de pregătire. Îmi doresc mult să joc, să pun şi eu umărul la promovare. Cred că în două trei săptămâni voi putea reveni pe gazon",a spus jucătorul lui Daniel Timofte.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 01:07 PM
Mesaj: #10
RE: Ştiri Jiul Petroşani
Ionuţ Luţu, doi ani la Jiul Petroşani

Mijlocaşul Ionuţ Luţu a semnat un contract valabil doi ani cu clubul Jiul Petroşani şi va face parte, împreună cu cealaltă achiziţie recentă a grupării hunedorene, Lucian Pârvu, din lotul pentru meciul de duminică, cu Dacia Mioveni, din etapa a V-a a ligii secunde.

Luţu a ajuns marţi seara la Petroşani şi s-a înţeles cu finanţatorul Alin Simota. Mijlocaşul fusese aproape de a semna un contract cu echipa lui Ilie Balaci, Al-Kazma, dar nu a ajuns la un acord cu arabii.

În schimb, Tibor Moldovan a plecat de la Jiul, din motive necunoscute, după ce, în prealabil, se înţelesese cu "minerii" pentru un contract valabil un an. Nici fundaşul Decebal Gheară nu a mai semnat cu gruparea din Petroşani, pentru că nu i-au convenit condiţiile financiare.

"Gheară a venit, marţi, la discuţii, dar a avut pretenţii financiare prea mari şi am renunţat", a declarat directorul sportiv George Boboc.

Tot din motive financiare, Jiul nu l-a putut transfera nici pe Salif Nogo.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut