Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preliminarii CM 2010
09-06-2009, 01:54 PM
Mesaj: #21
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 4

Azerbaidjan - Finlanda 1-2 (Mammadov 49 / Heikkinen 74, Pasanen 86)

Rusia - Liechtenstein 3-0 (Berezuţki 17, Pavliucenko 39, 54 - ambele din penalty). Meciul a fost arbitrat de o brigadă din România, formată din centralul Augustus Constantin şi asistenţii Adrian Vidan şi Octavian Şovre.

Clasament: 1. Germania 19p, 2. Rusia 18p, 3. Finlanda 13p, 4. Ţara Galilor 9p, 5. Azerbaidjan 1p, 6. Liechtenstein 1p (toate au câte 7 meciuri disputate).

Următoarea etapă: Liechtenstein - Finlanda, Ţara Galilor - Rusia, Germania - Azerbaidjan (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 01:56 PM
Mesaj: #22
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 5

Armenia - Bosnia 0-2 (Ibricic 6, Muslimovic 73). La gazde, fotbaliştii lui FC Timişoara, Artiom şi Arman Karamian, au fost integralişti.

Turcia - Estonia 4-2 (Sanli 29, 73, Yildirim 37, Turan 63 / Voskoboinikov 7, Vassiljev 53)

Spania - Belgia 5-0 (Silva 41, 68, Villa 49, 85, Pique 50)

Clasament: 1. Spania 21p, 2. Bosnia 15p, 3. Turcia 11p, 4. Belgia 7p, 5. Estonia 5p, 6. Armenia 1p (toate echipele au disputat câte 7 meciuri)

Următoarea etapă: Armenia - Belgia, Bosnia - Turcia, Spania - Estonia (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 01:57 PM
Mesaj: #23
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 6

Ucraina - Andorra 5-0 (Iarmolenko 19, Milevski 45, 90-penalty, Şevcenko 73-penalty, Selezniov 90-penalty)

Croaţia - Belarus 1-0 (Rakitic 24)

Clasament: 1. Anglia 21p (7m), 2. Croaţia 17p (8m), 3. Ucraina 14p (7m), 4. Belarus 9p (7m), 5. Kazahstan 3p (7m), Andorra 0p (8m).

Următoarea etapă: Belarus - Ucraina, Andorra - Kazahstan, Anglia - Croaţia (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 01:57 PM
Mesaj: #24
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 7

Austria - Insulele Feroe 3-1 (Maierhofer 1, Janko 16, 69-penalty / Olsen 83)

Franţa - România 1-1 (Henry 48 / Escude 56-autogol)

Clasament: 1. Serbia 18p, 2. Franţa 14p, 3. Austria 10p, 4. Lituania 9p, 5. Romania 8p, 6. Insulele Feroe 1p (toate echipele au disputat câte 7 meciuri)

Următoarea etapă: Insulele Feroe - Lituania, Serbia - Franţa, România - Austria (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 01:58 PM
Mesaj: #25
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 8

Bulgaria - Muntenegru 4-1 (Kişişev 45, Telkiski 49, Berbatov 85-penalty, Domovciski 90 / Jovetic 8). Rapidistul Vladimir Bozovic a fost titular la oaspeţi.

Georgia - Italia 0-2 (Kaladze 57-autogol, 67-autogol)

Cipru - Irlanda 1-2 (Elia 30 / Doyle 5, R. Keane 83)

Clasament: 1. Italia 17p (7m), 2. Irlanda 16p (8m), 3. Bulgaria 11p (7m), 4. Cipru 5p (7m), 5. Muntenegru 4p (7m), 6. Georgia 3p (8m).

Următoarea etapă: Muntenegru - Cipru, Italia - Bulgaria (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 01:58 PM
Mesaj: #26
RE: Preliminarii CM 2010
GRUPA 9

Scoţia - Macedonia 2-0 (Brown 56, McFadden 80)

Islanda - Norvegia 1-1 (Gudjohnsen 29 / Riise 10). Partida a fost arbitrată de o brigadă din România, formată din centralul Alexandru Tudor şi asistenţi Cristian Nica şi Aurel Oniţa.

Clasament: 1. Olanda 21p (calificată), 2. Scoţia 10p (7m), 3. Norvegia 7p (7m), 4. Macedonia 7p (7m), 5. Islanda 5p (8m).

Următoarea etapă: Norvegia - Macedonia, Scoţia - Olanda (9 septembrie)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 11:08 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-06-2009 11:12 PM de ballack.)
Mesaj: #27
RE: Preliminarii CM 2010
In zona Americii de Nord si Centrala:

United States 2 - 1 El Salvador
Honduras 4 - 1 Trinidad and Tobago
Costa Rica 0 - 3 Mexico

Dupa 7 etape clasamentul arata astfel:

Honduras 13p
USA 13p
Mexico 12p
Costa Rica 12p
El Salvador 5p
Trinidad and Tobago 5p

Honduras, SUA, Mexic si Costa Rica se bat pentru evitarea locului 4 care i-ar trimite la un baraj infernal cu ocupanta locului 5 din zona Americii de Sud.
in Asia meciul tur al barajului Bahrain - Arabia Saudita s-a terminat 0-0.
Miercuri se va disputa meciul retur si vom cunoaste echipa care va juca impotriva Noii Zeelande pentru un loc la Mondiale.

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 01:35 PM
Mesaj: #28
RE: Preliminarii CM 2010
Stankovic i-a cerut lui Chivu informaţii despre naţionala Franţei

Căpitanul echipei naţionale a Serbiei, Dejan Stankovic, a declarat, marţi, că a vorbit despre partida cu Franţa din preliminariile CM din 2010 cu omologul său din reprezentativa României, Cristian Chivu, iar acesta i-a dat informaţii despre "cocoşi", informează cotidianul Blic.

"Situaţia s-a schimbat foarte mult. Dacă mi-ar fi spus cineva acum un an că vom fi atât de aproape de turneul final, i-aş fi spus că glumeşte. Acum ar fi păcat să nu profităm de oportunitate. Trebuie să fim calmi, calculaţi şi să obţinem o mare victorie. Am vorbit cu coechipierul meu de la Inter, Cristian Chivu, iar acesta mi-a spus că francezii au un mijloc şi un atac foarte puternice. Aşadar, trebuie să acoperim foarte bine spaţiile de joc. Au nişte individualităţi extraordinare şi, chiar dacă au remizat cu România, la pauză puteau conduce cu 3-0", a spus Stankovic.

România a remizat cu Franţa, în deplasare, scor 1-1, iar Serbia va juca împotriva francezilor în următoarea etapă din Grupa a 7-a a preliminariilor CM din 2010. În aceeaşi rundă, tricolorii lui Răzvan Lucescu vor întâlni, miercuri, pe teren propriu, reprezentativa Austriei.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 09:14 PM
Mesaj: #29
RE: Preliminarii CM 2010
Maradona afirmă că Argentina are şanse de calificare, chiar dacă a pierdut cu Paraguay

Selecţionerul echipei naţionale a Argentinei, Diego Maradona, consideră că prima reprezentativă încă se poate califica la CM din 2010, deşi a pierdut cu 0-1 meciul cu Paraguay, formaţie care a obţinut de altfel calificarea la turneul final din Africa de Sud, informează site-ul oficial al FIFA.

Golul victoriei Paraguayului a fost reuşit de Nelson Valdez (28). După 16 meciuri, Argentina ocupă locul 5 în grupă, cu 22 de puncte, unul mai puţin decât ocupanta locului 4, Ecuador.

"Adversarii noştri au jucat bine, în special Cabanas şi Haedo Valdes. Nu am reuşit să-i blocăm, iar acum trebuie să luăm totul de la capăt. Nu credeam că vom ajunge în această situaţie, îmi doream să fim mai sus în clasament. Aceasta este realitatea şi trebuie să o înfruntăm. Încă avem şanse de calificare şi ne vom lupta până la final", a spus Maradona.

Selecţionerul a adăugat că nu îi este teamă de critici: "Nu mă tem de nimeni. Eu îmi fac meseria şi vreau să lupt alături de echipa mea. Încă de când aveam 15 ani am fost criticat. Acum am 48 şi mă voi lupta în continuare cu ei, în special cu presa".

Primele patru echipe din grupa preliminariilor din zona Sud-Americană se califică direct în Campionatul Mondial din Africa de Sud, în timp ce locul 5 va evolua într-un baraj cu locul 4 din zona CONCACAF.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 09:15 PM
Mesaj: #30
RE: Preliminarii CM 2010
Rezultatele din preliminariile CM 2010, zona CONCACAF

Echipa naţională a Mexicului a învins, miercuri noapte, pe teren propriu, scor 1-0, reprezentativa Hondurasului, într-un meci contând pentru etapa a 8-a a preliminariilor CM din 2010, iar în urma rezultatului echipele au făcut rocadă în clasamentul grupei, gazdele urcând pe locul 2, informează FIFA.

Rezultate înregistrate în etapa a 8-a a preliminariilor CM din 2010, zona CONCACAF:

Trinidad-Tobago-SUA 0-1 (Clark 62)

Mexic-Honduras 1-0 (Blanco 75-penalty)

El Salvador-Costa Rica 1-0 (Corrales 90).

Clasament: 1. SUA 16 puncte, 2. Mexic 15p, 3. Honduras 13p, 4. Costa Rica 12p, 5. El Salvador 8p, 6. Trinidad-Tobago 5p.

Următoarele etapă se va disputa pe 10 octombrie şi va programa meciurile Honduras-SUA, Mexic-El Salvador şi Costa Rica-Trinidad-Tobago.

Echipele clasate pe primele trei locuri se vor califica direct la Campionatul Mondial din Africa de Sud, iar ocupanta locului 4 va juca un meci de baraj cu formaţia clasată pe locul 5 în zona Americii de Sud.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut