Chestionar: Ce se va întâmpla la acest meci?
Bate România
Egal
Bate Austria
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
09-07-2009, 12:10 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-07-2009 12:10 AM de Marius_Black.)
Mesaj: #11
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Trebuie sa scoata si Nasu' cu gasca lui un ban pentru un gratar ceva...

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 08:40 AM
Mesaj: #12
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
(09-06-2009 11:52 PM)gonen Scris:  25 de lei cel mai ieftin bilet, personal mi se pare cam scump tinand cont de situatia echipei, de fotbalul practicat

daca mai tinem cont si de vremea care se anunta, e clar ca o sa fie arhigol stadionul

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 10:13 AM
Mesaj: #13
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Ii batem pe austrieci...Nu pot sa cred nici acum. Cu 8 puncte din meciurile cu Lituania, Austria,Franta unde ar fii fost Romania acum. Ar fii avut sanse reale la locul 1. Sunt convins ca ii vom vedea la Euro 2012

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 12:12 PM
Mesaj: #14
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
"Tricolorii" se pregătesc pentru meciul cu Austria

Naţionala de fotbal a României are programat luni seara antrenamentul oficial dinaintea meciului cu Austria, din preliminariile Cupei Mondiale din 2010.

Şedinţa de pregătire va fi urmată de conferinţa de presă a selecţionerului Răzvan Lucescu.

După 1-1 cu Franţa, în deplasare, tricolorii sunt ieşiţi din cursa pentru calificarea la turneul final din Africa de Sud şi vor juca miercuri, în Capitală, doar pentru palmares şi pentru revanşă, după eşecul de la Klagenfurt, din primăvară (1-2).

Selecţionata pregătită de Răzvan Lucescu a revenit duminică la prânz în ţară şi a susţinut un antrenament, seara, la Mogoşoaia.

Naţionala Austriei va sosi luni la Bucureşti, iar conferinţa de presă şi antrenamentul oficial al echipei antrenate de Dietmar Constantini vor avea loc marţi. Sâmbătă, Austria a dispus de echipa Insulelor Feroe, la Graz, cu scorul de 3-1.

În clasamentul grupei a 7-a, pe primul loc se află Serbia, cu 18 puncte, urmată de Franţa, 14 p, Austria, 10 p, Lituania, 9 p, România, 8 p, I.Feroe, 1 p, toate din 7 meciuri. Miercuri va avea loc şi meciul dintre Serbia şi Franţa.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 01:13 PM
Mesaj: #15
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Conducerea Federatiei Romane de Fotbal a anuntat pretul biletelor pentru meciul pe care echipa lui Razvan Lucescu il va disputa miercuri impotriva Austriei. Un tichet la peluze costa 25 de lei, unul la tribuna I si II 50 de lei, iar unul la trbuna 0 costa 80 de lei. Biletele sunt puse in vanzare la stadionul Steaua, pana la startul meciului.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 02:43 PM
Mesaj: #16
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Patocka s-a accidentat și nu va juca în meciul cu România

Fundașul Jurgen Patocka (Rapid Viena) s-a accidentat în meciul cu Insulele Feroe, scor 3-1, și a devenit indisponibil pentru meciul pe care naționala Austriei îl va disputa miercuri, la București, în preliminariile CM 2010, în compania României, informează Kleine Zeitung.

Patocka a suferit o accidentare la călcâi în prima repriză a partidei cu Feroe, fiind înlocuit la pauză. Doctorul reprezentativei Austriei, Ernst Schopp, a aplicat opt copci pentru a închide tăietura adâncă din călcâi.

Pe lângă fundașul de 32 de ani, la București nu va face deplasarea nici atacantul Marc Janko, suspendat.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 02:44 PM
Mesaj: #17
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Constantini: Egalul României cu Franţa nu e rezultatul ideal pentru noi

Selecţionerul Austriei, Dietmar Constantini, a declarat că remiza obţinută de naționala României la Paris dezavantajează echipa sa, deoarece acum "tricolorii" se vor mobiliza la maximum și vor evolua cu multă încredere, informează postul TV ORF.

"Luni vom viziona înregistrarea meciului Franța - România 1-1. Ne pândeşte pericolul supraestimării după victoria cu Feroe, aşa că să lăsăm euforia la o parte. Egalul de la Paris nu e rezultatul ideal pentru noi, acum românii ne aşteaptă cu multă încredere în ei, se vor mobiliza la maximum. La Klagenfurt i-am învins, dar am avut şi mult noroc. Nu merge nimic de la sine, trebuie să muncim în continuare. Nimeni nu se gândeşte cred că în viitorul apropiat echipa Austriei va deveni campioană a lumii sau a Europei", a spus Constantini..

Meciul România - Austria va avea loc, miercuri, de la ora 20.45, pe stadionul Steaua.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 05:34 PM
Mesaj: #18
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Jakob Jantscher: "România este o echipă de clasă internaţională"

Mijlocaşul Jakob Jantscher (Sturm Graz) a declarat astăzi, într-o conferinţă de presă, că naţionala României este una de top, dar că reprezentativa Austriei are şansele sale de a câştiga meciul de la Bucureşti, din preliminariile Cupei Mondiale din 2010, informează publicaţia Die Presse.

"România este o echipă de clasă internaţională, cu jucători care evoluează la echipe celebre din Europa, dar sunt convins că avem şansele noastre de a câştiga. Am demonstrat că putem juca un fotbal bun", a spus Jantscher.

Mijlocașul Andreas Holzl (Sturm Graz) a afirmat că echipa Austriei pregăteşte "o ambuscadă" naţionalei României. "Nu suntem favoriţi în meciul cu România. Vom folosi mai degrabă o tactică de ambuscadă, vom încerca pe contraatac şi să sperăm că vom reuşi un rezultat pozitiv", a precizat Holzl.

Mijlocașul Daniel Beichler (Sturm Graz) a declarat că presiunea va fi pe jucătorii echipei României, care nu au voie să piardă pe propriul stadion. "Pentru români e ultima şansă de a mai spera la calificare. În faţa propriilor suporteri cu siguranţă vor juca deschis şi agresiv. Vom vedea ce se va întâmpla, sper să putem specula eventualele spaţii libere. Nu trebuie să arătăm gazdelor un respect exagerat, trebuie să intrăm cu încredere şi să arătăm ce putem. Suntem outsideri, dar avem o şansă. E adevărat că jucăm în deplasare, dar o echipă profesionistă îşi face jocul şi afară. Am arătat la Klagenfurt că putem juca bine împotriva României. Dacă ne vom face jocul, avem șanse", a comentat el.

Portarul Helge Payer (Rapid Viena) a menţionat că jucătorii austrieci nu au motive să fie tensionaţi înainte de meci. "Avem nevoie de o anumită stare de linişte, de detaşare pentru a realiza surpriza la Bucureşti. În anii trecuţi starea care ne caracteriza era presiunea, care ne inhiba. Pe de altă parte, e o graniţă foarte mică între detaşare şi aroganţă. Nu facem calcule de calificare, jucăm cu România şi apoi vedem. Nu trebuie să exagerăm cu euforia după victoria cu Feroe. Am jucat totuşi contra Insulelor Feroe", a spus Payer.

Meciul România - Austria, din grupa a 7-a a preliminariilor Cupei Mondiale din 2010, va avea loc, miercuri, de la ora 20.45, pe stadionul Steaua.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 05:47 PM
Mesaj: #19
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Ionuţ Lupescu: "Preşedinţii cred că pot să facă primul 11 la fel ca la cluburi!"

Directorul general al FRF, Ionuţ Lupescu, consideră că partida de miercuri, contra Austriei, va fi mai dificilă decît cea cu Franţa şi comentează atacurile lansate de conducătorii de cluburi la adresa selecţionerului Răzvan Lucescu.

"Gazonul e mai bun decît la Klagenfurt. Acolo am luat bătaie, dar nu din cauza terenului, ci a jocului. Jucăm acasă şi trebuie să cîştigăm împotriva Austriei. Încercăm să facem cît mai multe puncte pentru a încerca să rămînem în cea de-a doua urnă valorică. Va fi un meci mai greu decît cel cu Franţa. Venim obosiţi, probabil vor fi 3 sau 4 jucători noi, trebuie să cîştigăm cu orice preţ. Preşedinţii de cluburi cred că aici e ca la echipele lor, vor să îşi impună oamenii pentru că e criză financiară şi intenţionează să vîndă cît mai bine. Trebuie să lăsăm deoparte aceste interese meschine şi să ne gîndim la interesul comun", a spus Lupescu la GSP TV.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 08:01 PM
Mesaj: #20
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Mircea Sandu: "Sigur ne vom califica la turneul final din 2012"

Preşedintele FRF, Mircea Sandu, a fost prezent la videochat-ul ProSport moderat de Daniel Marton şi a vorbit despre meciul disputat de România în compania echipei Franţei, precizând că a urmărit meciul de la Parjs fără nicio emoţie deoarece ştia că presiunea va apăsa pe umerii francezilor. Sandu subliniază puternic rezultatul de egalitate obţinut de echipa lui Lucescu jr. prin faptul că francezii au devoalat cel mai bun joc al lor din ultima perioadă, iar aria de selecţie a Franţei permite formarea a trei echipe naţionale la fel de valoroase.

"Am fost foarte liniştit la meciul cu Franţa pentru că presiunea a fost la francezi. Răzvan i-a pregătit pe jucători să dea 200% în acest meci. Echipa naţională a făcut faţă pressing-ului francez şi a obţinut un rezultat care ne dă speranţe pentru viitoarele calificări. Acesta a fost cel mai bun meci al Franţei, din ultimele lor cinci partide. Franţa poate alinia aproape trei echipe, apropiate valoric" a declarat Mircea Sandu la videochat-ul ProSport

Preşedintele Federaţiei declară că remiza de pe Stade de France va conta foarte mult în clasamentul pe naţiuni întocmit de FIFA. Mircea Sandu nu este îngrijorat de faptul că s-a ratat calificarea la Campionatul Mondial din Africa de Sud şi proclamă că viitoarea campanie de calificări va fi una reuşită. În ceea ce priveşte meciurile ce-au mai rămas până la final, preşedintele FRF şi-ar dori cel putţin şapte puncte cu toate că poziţia a treia nu reprezintă o miză, acest loc fiind echivalent cu ratarea obiectivului.

"Acest 1-1 contează şi în clasamentul pe naţiuni şi sperăm să rămânem în grupa a două valorică. Locul 3 în grupă nu este o miză pentru că nu se premiază, dar avem nevoie de şapte puncte în ultimele trei meciuri. Abia ce-am fost la un turneu final, în 2008, dar în 2012 sigur ne vom califica", a spus Sandu.

Mircea Sandu a declarat că noul selecţioner discută foarte mult cu absolut toţi fotbaliştii pe care îi are în vedere, le acordă libertate deplină acestora, dar nu tolerează actele de indisciplină: "Răzvan vorbeşte foarte mult cu toţi jucătorii, echipa tehnică a naţionelei este foarte deschisă. Libertatea jucătorilor este deplină. Cine nu înţelege acest lucru, cine nu ştie să respecte, va mai avea o şansă, dar Răzvan nu va mai trece cu vederea încă un act de indisciplină"


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut