Chestionar: Ce se va întâmpla la acest meci?
Bate România
Egal
Bate Austria
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
09-09-2009, 08:46 PM
Mesaj: #61
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
"Un Surdu nu-l poate înlocui pe Mutu"

Fostul internaţional Jean Vlădoiu a vorbit despre absenţa lui Mutu din echipa naţională, datorată accidentărilor. Vlădoiu e de părere că e foarte greu ca cineva să-l înlocuiască pe "Briliant", făcând referire la partida de pe "Stade de France".

"Nu ştiu dacă echipa naţională depinde de Mutu, dar ştiu că noi nu avem prea mulţi de Adrian Mutu în echipă. Dacă el lipseşte, e mai greu...Înscrie din poziţii imposibile, e foaret bun în situaţiile unu la unu...Un Surdu e foarte greu să-l înlocuiasă pe Mutu. De Marica îmi place foarte mult, are viteză, reacţie, dar dacă nu are un om lângă el, care să-l înţeleagă, care să.i dea pasa exact...Asta nu înseamnă că Surdu nu are valoare", a spus Jean Vlădoiu, la Sport.ro.

"Borcea, Becali şi Iancu să aibă răbdare!"
Jean Vlădoiu are încredere în noul selecţioner şi îl apără în faţa avaşanşei de declaraţii negative care au venit de la conducători granzilor din Liga I. Fostul atacant îi sfătuieşte pe aceştia să aibă răbdare pentru că vor fi chemaţi fotbalişti şi de la aceste echipe. "Rezultatul e unul pozitiv, o surpriză pentru mine personal. Trebuie să remarc dăruirea din acel meci, de mult nu am mai văzut aşa devotament la naţională. Păcat că nu mai avem şanse, dar vina nu e a lui Răzvan, poate nici a lui Piţi. Pe Cristi îl cunosc foarte bine, îşi dorea mulţi jucători la naţională, şi domnul Becali la fel. Dar le spun să mai aibă răbdare, pentru că jucătorii de la Steaua, Dinamo, FC Timişoara sau Urziceni, vor veni la naţională. Sunt câţiva jucători tineri care pot face pasul la echipa mare, Bourceanu, Torje, dar mai sunt fotbalişti care pot prin muncă şi seriozitate să ajungă la naţională", a spus Vlădoiu la Sport.ro

Vlădoiu este încântat de faptul că mai multe echipe româneşti participă în cupele europene şi crede că este un moment prielnic pentru tinerii fotbalişti să se afirme. "E greu să mai avem o generaţie precum cea din '86, '87, '88, '89, sau chiar dinainte. Se vede o schimbare în bine, sunt multe echipe calificate în cupele europene şi sunt alte ţări cu mai mulţi bani care nu au numărul ăsta de echipe în cupe. Mă bazez mult pe meciurile din cupele europene, care pot scoate la iveală jucători tineri buni. Jocurile tari sunt foarte importante pentru tineri deoarece au ocazia să crească. De exemplu, meciul ăsta cred că a fost cel mai important din cariera lui Roman de până acum", a mai spus secundul lui Dinamo la Sport.ro.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:01 PM
Mesaj: #62
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Stadionul Ghencea este aproape gol cu o oră înainte de fluierul de start

Cu aproximativ o oră înainte de startul partidei România - Austria, stadionul Ghencea arată dezolant de gol, precum s-a prezentat la majoritatea meciurilor Stelei din acest sezon, disputate cu porţile închise.

Suporterii echipei naţionale nu s-au înghesuit să vadă debutul lui Răzvan Lucescu pe banca primei reprezentative, doar 4.000 de bilete fiind vîndute pînă azi, la orele prînzului. Oaspeţii vor fi susţinuţi din tribune de aproximativ 200 de austrieci, care au sosit încă de la ora 19:30 la arena din Bulevardul Ghencea.

Totodată, pe lînga lipsa fanilor, tricolorii se vor confrunta şi cu lipsa ierbii de pe suprafaţa de joc, gazonul din Ghencea neputînd fi refăcut în timp util de către administratori pentru partida cu Austria.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:02 PM
Mesaj: #63
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Lupescu: "Vă promit că dacă batem Austria cu 4-0, nu îl dăm afară pe Răzvan ca pe taică'su"

Ionuţ Lupescu, directorul general al FRF, a glumit pe seama zvonurilor conform cărora Răzvan Lucescu ar putea pleca de la naţională, promiţînd că nu îl va demite ca pe tatăl său după o victorie cu 4-0 în faţa Austriei.

"Eu cred că 25 de ron este un preţ rezonabil pentru meciurile naţionalei. Fiind un meci fără miză, probabil nu s-au mai înghesuit suporterii. I-am spus lui Răzvan că naţionala nu este o echipă de club. Abia l-am adus, nu pleacă nicăieri. Vă promit că dacă bate cu 4-0 nu îl dăm afară ca pe taică'su", a spus Ionuţ Lupescu la GSP TV.

"Am jucat pe Ghencea cînd terenul era şi mai prost, acum e chiar ok"
Ionuţ Lupescu, directorul general al FRF, spune că a evoluat pe cînd era jucător pe un teren mult mai prost în Ghencea.

"Eu am jucat pe Ghencea cînd terenul era şi mai prost, acum mi se pare chiar ok. Ne doream un gazon mai bun, dar e nivelat e drept. Sîntem obişnuiţi cu astfel de terenuri, doar Max Nicu a fost mai uimit, el nu a văzut aşa ceva", a spus Ionuţ Lupescu la GSP TV.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:03 PM
Mesaj: #64
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
asa cum ma asteptam, nu o sa fie prea multi spectatori la meciul asta. cred ca frf era mai avantajata, din punct de vedere financiar, daca injumatatea pretul biletelor.
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:06 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-09-2009 09:08 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #65
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Eu cred ca ar fi fost o publicitate mai buna si pentru tineret si pentru nationala mare, ca ambele jocuri sa fi fost la Craiova.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:10 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-09-2009 09:10 PM de gonen.)
Mesaj: #66
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
(09-09-2009 09:06 PM)Administrator Scris:  Eu cred ca ar fi fost o publicitate mai buna si pentru tineret si pentru nationala mare, ca ambele jocuri sa fie la Craiova.

Nu neaparat.
Daca U Craiova merge bine in campionat, vor fi spectatori si la meciurile nationalelor, in caz contrar cred ca mai mult de 10 mii nu s-ar strange. Sunt sigur ca daca meciul cu Austria s-ar fi jucat la Craiova, aveam undeva in jur de 9-10 mii de spectatori
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:26 PM
Mesaj: #67
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Victor Becali: "Era normal ca Răzvan să joace mai ofensiv azi, Austria nu e Franţa"

Victor Becali, agentul FIFA, crede că era normal ca Răzvan Lucescu să alinieze în faţa Austriei o echipă mult mai ofensivă.

"Eu cred că era normal ca Răzvan să facă nişte schimbări. Roman probabil că l-a convins pe Răzvan. Echipa pare bună în acest moment. Mi se pare normal să fie un unsprezece mai ofensiv. Jucăm cu o echipă care nu este de nivelul Franţei, iar noi trebuie să atacăm", a spus Victor Becali la GSP TV.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:51 PM
Mesaj: #68
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Ganea: "Am observat o schimbare în bine la naţionala lui Răzvan"

Ionel Ganea, directorul sportiv al lui Dinamo, spune că a venit în Ghencea să susţină echipa naţională pentru că aceasta va avea un meci greu în faţa Austriei.

"Am venit să susţinem echipa României. E un meci greu, foarte important. Sper ca în seara asta Adrian Cristea să facă un meci bun şi să îşi cîştige un loc în echipa naţională. Jucătorii ar trebui să fie motivaţi pentru acest meci. Am observat o schimbare în bine la naţională", a spus Ionel Ganea la GSP TV.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 09:52 PM
Mesaj: #69
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Echipele de start de la meciul România-Austria

Selecţionerul Răzvan Lucescu a efectuat cinci schimbări în echipa de start a României pentru meciul cu Austria, faţă de întâlnirea cu Franţa, de sâmbătă, fiind titularizaţi Săpunaru, Roman, Codrea, Cristea şi Bucur.

România: Coman - Săpunaru, Rădoi, Chivu, Raţ - Roman, Ghioane, Codrea, Ad. Cristea - Marica, Bucur. Selecţioner: Răzvan Lucescu.

Austria: Payer - Schiemer, Dragovic, Scharner, Fuchs - Holzl, Pehlivan, Baumgartlinger, Jantscher - Beichler - Hoffer. Selecţioner: Dietmar Constantini.

Partida va începe de la ora 20:45 şi se va disputa pe arena Steaua, din Bucureşti.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 10:52 PM
Mesaj: #70
RE: Preliminarii Cupa Mondială: România - Austria, 9 septembrie 2009, Bucureşti
Niste boschetari incep sa strige m..e becali cand joaca Romania. Baaaa, aici joaca Romania nu Steaua.

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut