Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Farul Constanţa
10-23-2009, 06:52 PM
Mesaj: #121
RE: Ştiri Farul Constanţa
Farul vrea să bată FCM Bacău şi să urce în primele cinci echipe

Căpitanul Alexandru Măţel spune că succesul de la Dinamo II le-a dat aripi "marinarilor", care se pregătesc de o nouă victorie, duminică, acasă, cu echipa băcăuană.

Autor al unui gol în victoria cu 2-0 de la Bucureşti din partida cu Dinamo II, fundaşul dreapta al Farului, Alexandru Măţel, a declarat că "marinarii" vor să continue seria pozitivă.

"Vom avea un meci greu cu FCM Bacău, dar nu concepem să nu batem, pentru a urca în continuare spre fruntea clasamentului. Sperăm ca după această etapă să ajungem în primele cinci echipe. Suntem pregătiţi din toate punctele de vedere. Succesul cu Dinamo II ne-a dat un moral foarte bun. Trebuie să câştigăm cât mai multe meciuri, pentru că, la finele turului, putem ajunge şi pe locul doi", a arătat căpitanul Farului.

Disputa contra "câinilor mici" a fost prima ca antrenor secund al "marinarilor" pentru Gică Butoiu, fost coleg la Rapid cu principalul Marius Şumudică. Butoiu spune că nu poate înţelege cum au înregistrat fariştii celebrele rezultate negative de până acum, în condiţiile în care cât i-a văzut el, în meciul cu Dinamo II şi la antre-namente, jucătorii i-au lăsat o impresie foarte bună.

"Am luat DVD-urile cu meciurile de până acum să văd şi eu ce s-a întâmplat. Duminică, la meciul cu FCM Bacău, aşteptăm alături cât mai mulţi suporteri. Promovarea e un obiectiv realizabil", a spus Butoiu.

Din nou cu spectatori
Farul - FCM Bacău se joacă duminică, 25 octombrie, la Constanţa, de la ora 11, în direct la sport.ro. Este doar al doilea meci cu public pe teren propriu de la începerea campionatului, după ce incidentele provocate de suporteri au făcut ca echipa să joace fie pe un teren aflat la minimum 60 km distanţă de Constanţa (Farul - Petrolul 0-0, la Stejaru), fie cu porţile închise (Farul - Sportul Studenţesc 1-0 şi Farul - Stejaru 0-1). Altă partidă, Farul - Cetate Suceava, a fost amânată.

După cum a declarat, pentru "Cuget Liber", Oana Samaneh, directorul de marketing al Farului, biletele la meciul cu Bacăul costă 5 lei (la tribuna a II-a şi la peluza a II-a) şi 10 lei (la tribuna I), iar elevii şi studenţii beneficiază de gra-tuitate la peluza a II-a, unde intră cu legitimaţia sau carnetul, documente vizate la zi.

"Marinari" pe teren, "marinari" în tribună
Oana Samaneh ne-a mai spus că, duminică, la meci au fost invitaţi şi studenţi de la Academia Navală "Mircea cel Bătrân", care vor sta la tribuna a II-a.

"Astăzi (n.n. - ieri), am făcut invitaţia telefonică, iar mâine (n.n. - astăzi) ni se va transmite numărul studenţilor care vor veni. Vrem să atragem cât mai mulţi suporteri la stadion, iar pentru prima acţiune de acest gen ne-am gândit la «marinarii» de la «Mircea», ţinând cont că şi nouă ni se spune aşa. Avem nevoie de puncte, dar şi de fani în tribune. Echipa trebuie ajutată să promoveze", a arătat directorul de marketing al Farului, care are în plan ca, de la meciul cu Cetate Suceava, de miercuri, 28 octom-brie, să invite şi alte categorii de suporteri.

Altfel, Marius Şumudică a detaşat cinci jucători (Mansur, L. Mihai II, M. Soare, Bubuleandră şi Buzea) la meciul Farului II de astăzi, de pe teren propriu, cu CS Domneşti.

Au încasat prima pentru victoria cu Dinamo II
Jucătorii Farului au încasat, ieri, prima pentru victoria cu Dinamo II, câte 1.000 de lei în mână, urmând ca, la finele campionatului, dacă echipa promovează, să primească încă 500 lei.

Pentru meciurile cu FCM Bacău şi Cetate Suceava, patronul Giani Nedelcu a hotărât să mărească primele, astfel că, dacă bat şi în aceste două partide, "marinarii" iau 600 lei în plus (1.200 lei cu Bacău, 1.400 lei cu Suceava), la care se adaugă 1.000 lei la finele campionatului. Iar Nedelcu a spus că, dacă victoriile vor continua, este hotărât să crească în continuare primele.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-23-2009, 06:53 PM
Mesaj: #122
RE: Ştiri Farul Constanţa
Papp: "Sper să fie mult public în tribune pentru că fotbalul fără spectatori nu este frumos"

Partida de duminică va prilejui însă o reîntîlnire cu suporterii pe Stadionul "Farul", după trei etape în care echipa de pe litoral a trebuit să suporte sancţiunile Comisiei de Disciplină. Mai exact, după meciul de debut pe teren propriu din acest sezon, 1-4 cu Concordia Chiajna, elevii lui Şumudică au evoluat la Stejaru, 0-0 cu Petrolul Ploieşti, sau cu porţile închise, 1-0 cu Sportul Studenţesc şi 0-1 cu Săgeata Stejaru.

"De cînd am venit la Farul, nu am apucat să joc la Constanţa cu spectatori, aşa că abia aştept meciul cu FCM Bacău. Sper să fie mult public în tribune pentru că fotbalul fără spectatori nu este frumos. Am avut ceva probleme pînă acum pe teren propriu, dar cu mai multă atenţie în apărare şi cu concentrare în atac ar trebui să cîştigăm. Cu Săgeata, ne-am creat o grămadă de ocazii, iar adversarii au avut una singură, din care au dat gol. Valoarea noastră este peste cea a băcăuanilor, sîntem mai buni şi avem nevoie de puncte. Dacă reuşim să legăm trei victorii consecutive, urcăm mult în clasament", a explicat fundaşul Paul Papp.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 07:30 PM
Mesaj: #123
RE: Ştiri Farul Constanţa
Un fleac, i-au ciuruit!

Dezlănţuiţi, "marinarii" au reuşit cel mai bun meci din acest campionat, trimiţându-i în lumea viselor pe băcăuani, că tot visau ei la promovare.

Farul a fost irezistibilă ieri, mă-turând cu FCM Bacău şi mai urcând două locuri în clasament, până pe şapte, la şase puncte de poziţia secundă.

Fără patru oameni de bază, indisponibili, oaspeţii au fost carne de tun, cu doar trei ocazii în tot meciul, prima - bună, este adevărat, la 0-0 (bară Doboş - 23), iar celelalte doar la 0-4 (Datciuc - 58) şi la 0-5 (acelaşi Datciuc - 84), când meciul se încheiase de mult. Dedicaţi, agresivi şi eficienţi, "marinarii" au făcut 3-0 în zece minute (30 - Chico, 37 - Ene, 40 - Chico), au punctat pentru 4-0 imediat după reluare (46 - Ene), iar scorul final a fost stabilit încă din minutul 60 (Chico)! Plus alte situaţii de gol (Ene 5, Chico 12, 18, 40, Andrade 37, Fatai 72, 80). Fariştilor le-a ieşit totul: combinaţii frumoase, trasee, goluri, finalizări ca la carte.

După multe meciuri în care dezamăgiseră, atacanţii lui Şumudică, Chico şi Ene, au fost letali ieri, primul cu o triplă ("Nu am mai dat trei goluri de mult, din ultimul an din Portugalia. Sunt foarte bucuros" - portughezul), al doilea cu o dublă, în plus servindu-se între ei şi cu câte o pasă decisivă.

Satisfacţie a dat şi nou-venitul Andrade, care a început ca titular, profitând de accidentarea lui Cristocea (călcat pe picior la un antrenament, Vasile s-a ales cu o unghie infectată şi nu a fost nici măcar rezervă). Andrade a fost co-autor la două goluri, oferind pase foarte bune şi în alte câteva situaţii.

FC Farul (antrenor, Marius Şumudică): Sardescu - Măţel (cpt.), Diogo, Papp, Gaston - Andrade (58, Păcuraru), B. Andone, B. Teekloh, C. Matei (55 L. Leu) - Chico (72 Fatai), M. Ene;

FCM Bacău (antrenor, Gheorghe Poenaru): C. Manea - Mihălăchioaie, Kalai (46 Datciuc), Taban, Carnariu, Dobârceanu (41 Ad. Câmpeanu; 46 G. Petrea) - C. Dediu, Adăscăliţei, I. Radu - Doboş (cpt.) - Tismănaru.

A arbitrat Mihai Ene (Bucureşti); asistenţi, Claudiu Florea (Bucureşti), Elena Muşeţoiu (Câmpulung Muscel).

Matei: "Cel mai bun meci al Farului"
Internaţionalul de juniori al Farului, Cosmin Matei, a spus că, faţă de meciurile precedente, "marinarii" au avut atitudinea şi dorinţa de victorie schimbate. "S-a şi văzut. Ne-a ieşit totul, cred că a fost cel mai bun meci al nostru de până acum", a declarat Matei.

"Am fost agresivi şi ne-am mobilizat. Echipa e valoroasă, iar acum, ca şi la Dinamo II, am şi demonstrat-o. Sperăm să o facem şi în continuare. Ne bucurăm azi (n.n. - ieri), iar de mâine (n.n. - astăzi) ne gândim doar la partida cu Suceava", a spus şi Chico.

Şumudică: "Chico şi Ene sunt de Liga 1"
Marius Şumudică, antre-norul Farului, s-a declarat bucuros, la finele meciului cu FCM Bacău, şi pentru cei doi atacanţi, Chico şi Ene, care au marcat toate cele cinci goluri de duminică.

"Au dovedit că îşi merită locul de titulari. Pentru mine, sunt atacanţi de Liga 1. Când l-am adus pe Ene, am ştiut ce fac. Iar în Chico am avut încredere. Chiar dacă prestaţiile sale nu se ridicau la nivelul contractului pe care-l are, unul destul de mare pentru Liga a II-a, eu am spus tot timpul că trebuie să rămână", a arătat Şumudică.

Contra Bacăului, Farul a avut "dinţi"
Marius Şumudică a explicat victoria Farului din meciul cu FCM Bacău prin aceea că, faţă de alte jocuri, "marinarii" au fost mai agresivi, mai determinaţi, mai responsabili şi mai concentraţi în faţa porţii.

"Am avut dinţi, ca nişte «rechini» adevăraţi. Pentru prima dată, sunt mulţumit şi de joc, nu numai de rezultat. Bacăul nu ne-a pus nicio problemă, scorul putea fi şi mai mare. Faţă de alte meciuri, astăzi (n.n. - ieri) ne-a intrat cam tot. Este meritul întregii echipe. Au tratat cum trebuie fiecare minge şi au respectat sarcinile de joc, făcându-şi meciul uşor", a spus Şumudică.

"Am pierdut fără drept de apel, am fost întrecuţi la toate capitolele, am fost umiliţi. Am avut însă şi aproape jumătate din titulari indisponibili, iar cei care au jucat au fost depăşiţi de miza partidei. Apoi, Farul are cel mai bun lot din serie, nici nu se compară cu al nostru", a declarat şi antrenorul lui FCM Bacău, Gheorghe Poenaru, care, pentru binele echipei, ia în calcul şi varianta demisiei.

Prin Diogo Andrade, Şumudică vrea să le dea o palmă contestatarilor
Primul meci al lui Diogo Andrade la Farul l-a mulţumit pe Marius Şumudică. "Am primit referinţe bune despre el şi l-am adus. A avut un debut reuşit. Aţi văzut, e foarte puternic, putând rezolva duelurile individuale, şi centrează bine. S-a şi integrat fără probleme în echipă", a spus Şumudică.

Evoluţia bună a lui Andrade i-a ridicat mingea la fileu principalului Farului pentru a le răspunde celor care au contestat transferul portughezului. "Prin aceasta, vreau să le dau o palmă tuturor celor care comentează contra mea pe site-urile ziarelor sau pe forumuri. Sunt unii rău-voitori care mă atacă. Din greşeală, am şi eu o meteahnă, mai citesc aceste comentarii. E şi o prostie de-a mea, că nu pot să mă abţin să nu citesc. Că de ce l-am adus pe Andrade, că iau comision de la el… Vă spun eu, la acest jucător nu s-a plătit niciun comision, a venit absolut gratis. Iar în meciul de azi (n.n. - ieri), Andrade a demonstrat că merită să joace la Farul", a spus Şumudică.

"Lumea începe să vină la stadion"
La finalul partidei, jucătorii Farului i-au aplaudat pe băcăuani, la ieşirea de pe teren, după care, alături de antrenori, înlănţuiţi, au salutat fanii de la tribuna a II-a şi peluza a II-a şi pe cei care mai erau la tribuna I.

"Mă bucur că, uşor-uşor, lumea începe să vină la stadion. Nu-i important că-mi strigă mie numele, lui Gică Butoiu (n.n. - secundul lui Şumudică) sau altcuiva. Important e că lumea strigă Farul şi că-i mulţumită, că strigă o întreagă tribună a doua, indiferent câţi sunt. Azi (n.n. – duminica) i-am făcut fericiţi pe aceşti oameni şi sperăm să o facem şi în continuare", a spus Şumudică.

Unii fani s-au arătat nemulţumiţi însă de diferendul verbal pe care, susţin ei, principalul Farului l-a avut, în prima repriză, la 0-0, cu un spectator de la tribuna I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 08:43 PM
Mesaj: #124
RE: Ştiri Farul Constanţa
Mansur i-a salvat din nou pe "marinari"

Ca şi în meciul cu Sportul Studenţesc, nigerianul de 18 ani a adus victoria constănţenilor, înscriind unicul gol al meciului, cu un minut înainte de final.

După ce a câştigat la scor meciul cu FCM Bacău, 5-0, Farului i-a fost infinit mai greu, ieri, contra Cetăţii Suceava, căreia i-a dat gol abia în minutul 89. Extrem de eficienţi cu băcăuanii, când au concretizat ma-joritatea ocaziilor de gol, "marinarii" au fost ieri neinspiraţi din cale afară şi puţin a lipsit ca oaspeţii, care

s-au apărat supranumeric tot meciul, să nu smulgă o remiză albă.

Farul a ratat într-o veselie, opt ocazii enorme, plus alte patru situaţii de gol! Lipsiţi de precizie, fariştii au nimerit greu poarta, chiar şi din cele mai avantajoase poziţii.

Recitalul ratărilor a început încă din minutul 5, când, la aceeaşi fază, Ene (din lovitură liberă), Chico (bară) şi Papp (din apropiere) nu au reuşit deschiderea scorului. În tribune, spectatorii îşi frecau mâinile, am început bine, acuş vine şi golul! De unde însă, în continuare doar ratări monumentale. Până la pauză, Andrade nu a găsit poarta din careu, din poziţii ideale (15, 42), după cum nici Măţel (22) şi B. Teekloh (24) nu au fost mai inspiraţi.

Ocazii enorme şi după pauză. Chico a ratat în minutul 55, iar peste un minut, pătruns în careu, se duce spre poartă, dar trage alături. Mansur dă iluzia golului cu un "gol turcesc" (62), iar Ene (70) şutează peste de la 12 m. Mingea fugea de poartă! "Ochiţi poarta, că e gol, portarul e slab!", strigau oamenii în tribune, exasperaţi de imprecizia Farului. În disperare de cauză, Şumu-dică a apelat iar la soluţia de avarie, trimiţându-l în atac pe stoperul Papp, din minutul 85. Chico i-a mai aruncat o dată în sus pe fani, a deznădejde ("E clar, nu vrea să intre!"), cu bara sa din minutul 86 (şut de la distanţă), dar în minutul 89 a venit izbăvirea, când Mansur a tras ca din tun de la 14 m şi le-a mai adus trei puncte "marinarilor".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 08:44 PM
Mesaj: #125
RE: Ştiri Farul Constanţa
Mansur promite să înscrie şi la Galaţi

"Toţi suntem eroi, nu numai eu. Puteam să înscriem încă din prima repriză. Când am intrat pe teren, antrenorul mi-a zis că are încredere în mine că voi marca. Sunt foarte fericit. Mergem să câştigăm şi la Galaţi, unde promit un nou gol", a spus la final autorul golului Farului, Mansur Abdurarazak, nigerianul neuitând să se îmbrăţişeze la marginea terenului cu Şumudică, după ce a înscris.

"Am fost inspirat cu Mansur, care nu era nici în cantonament, dar l-am luat, l-am introdus şi uite că ne-a adus victoria, la fel ca la meciul cu Sportul. Să dea Dumnezeu să dea un gol de trei puncte şi sâmbătă, la Galaţi. Oricum, nu contează cine înscrie. Glumind, poate să intre şi maseurul şi să sară la cap", a spus Şumudică.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 08:47 PM
Mesaj: #126
RE: Ştiri Farul Constanţa
Marius Şumudică: "E greu să dai gol contra a trei depouri şi şapte autobaze"

"Am învins greu, dar este şi frumos când câştigi cu 1-0, in extremis. Am avut iar o sumedenie de ocazii. Secundul meu a contabilizat 12. Am marcat târziu, dar înainte de meci le-am scris pe tablă un singur lucru: răbdare. E meritul jucătorilor că nu au cedat, luptând până la final. După o victorie cu 5-0, te culci pe o ureche la un moment dat şi e greu ca, după doar două zile, să-i aduci cu picioarele pe pământ", a declarat la final antrenorul Farului, Marius Şumudică.

Tehnicianul a remarcat că "marinarii" au avut probleme şi din cauza aşezării ultra-defensive a Cetăţii, care a jucat într-un 5-3-2. "Îi felicit pe suceveni pentru ardoarea cu care au încercat să scoată un punct, dar, dacă toată lumea spune de autobaza lui Cârţu, astăzi (n.n. - ieri) au fost trei depouri şi şapte autobaze, iar oaspeţii au stat numai prin poartă. În plus, arbitrul nu le-a atras nici măcar o dată atenţia să nu mai tragă de timp. Este greu să desfaci un astfel de lacăt", a punctat Şumudică.

"Cei care mi-au dorit răul se curăţă"
"Am îmbătrânit cu cinci ani de când am venit la Constanţa, dar, uşor-uşor, se curăţă pe mâna lor toţi care mi-au dorit răul. Dumnezeu e sus şi vede. Echipa joacă, are ocazii de gol. Nu ştiu câte formaţii din Liga a II-a şi chiar din Liga I îşi creează atâtea situaţii. Avem trei succese la rând şi sunt foarte bucuros că n-am primit gol, lucru foarte important". - Marius Şumudică, antrenor principal Farul

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 10:20 PM
Mesaj: #127
RE: Ştiri Farul Constanţa
Sevastian Iovănescu va fi noul preşedinte al echipei Farul Constanţa

Sevastian Iovănescu va fi începând de luni noul preşedinte al clubului din eşalonul secund Farul Constanţa şi a declarat că obiectivul său este promovarea în Liga I cu formaţia constănţeană.

"Am primit cu multă bucurie această veste. Voi intra în pâine de lunea viitoare, iar numirea este valabilă până în iarnă, apoi vom mai vedea ce va fi. Sunt constănean şi vreau să fac performanţă cu Farul. Îmi doresc ca echipa pentru care am evoluat să promoveze în Liga I", a declarat, Sevastian Iovănescu.

Iovănescu a fost numit în funcţie în locul lui Mircea Crainiciuc, care a fost demis după jocul din etapa a 8-a a ligii secunde cu FC Botoşani. Iniţial, preşedinte la Farul trebuia să fie Constantin Zotta, dar acesta a refuzat funcţia. Patronul divizionarei secunde, Giani Nedelcu, a anunţat apoi că s-a înţeles cu Marcel Lică pentru postul de preşedinte, dar, în cele din urmă, şi acesta a refuzat să vină la Farul.

Sevastian Iovănescu este maestru al sportului, iar ultima oară a fost antrenor secund la Farul II, în liga a III-a. În cariera sa de fotbalist a trecut pe la formaţii precum Steaua (1972-1974) sau FC Argeş (1978-1979), alături de piteşteni reuşind să câştige şi un titlu de campion.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 06:21 PM
Mesaj: #128
RE: Ştiri Farul Constanţa
Obiectiv îndrăzneţ pentru FC Farul

Ajunşi în partea superioară a clasamentului după trei victorii consecutive, fără gol primit, elevii lui Marius Şumudică şi-au fixat propriul obiectiv în cele şase etape rămase pînă la finalul turului. Constănţenii speră să adune maximum de puncte, ceea ce le-ar da şansa să încheie prima parte a campionatului pe unul dintre cele două locuri care aduc promovarea în Liga I. Primul hop în atingerea acestei ţinte îl reprezintă meciul din deplasare, cu Dunărea Galaţi, programat sîmbătă, de la ora 11.00, în etapa a 12-a a ligii secunde, Seria I.

"Sînt şanse mari să cîştigăm toate meciurile pînă la finalul turului, mai ales că, după rezultatele din ultimul timp, sîntem pe val şi jucăm şi din elan, pentru că avem mai multă motivaţie şi încredere. Victoriile aduc victorii şi sper ca sîmbătă să bifăm al patrulea succes consecutiv. Ne bucurăm şi că nu am mai primit gol de trei etape. Cred că au dispărut greşelile personale, dar a contat şi faptul că nu mai sîntem atît de disperaţi să dăm gol şi să învingem la scor. Ne concentrăm mai mult pe faza defensivă, apoi ne gîndim şi la atac. La Galaţi ne va fi greu, chiar dacă, în mod normal, nu ar trebui să avem probleme cu Dunărea. Ştiu însă de pe vremea cînd jucam la Delta Tulcea că la Galaţi se cîştigă greu, pentru că terenul este prost, iar gazdele se apără supranumeric", a explicat căpitanul Farului, Alexandru Măţel.

"Vom avea un meci dificil la Galaţi, mai ales că Dunărea a schimbat recent antrenorul, aducîndu-l pe Viorel Tănase. De obicei, cînd se întîmplă acest lucru, se crează un şoc la echipă şi jucătorii sînt mai disciplinaţi. Noi mergem să cîştigăm la Galaţi. Ştiu că băieţii îşi doresc foarte mult să luăm cele trei puncte şi, dacă vor fi concentraţi, vom învinge", a adăugat antrenorul Marius Şumudică. Tehnicianul constănţean îl va putea folosi sîmbătă şi pe Vasilică Cristocea, recuperat după accidentarea suferită săptămîna trecută.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 06:23 PM
Mesaj: #129
RE: Ştiri Farul Constanţa
Lucian Rusandu fluieră Dunărea Galaţi - FC Farul

Meciul Dunărea Galaţi - FC Farul, din etapa a 12-a a Ligii a II-a, va fi arbitrat de Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe).

Asistenţii săi sunt Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc) şi Bogdan Gheorghe (Bucureşti). Ca rezervă va oficia Iulian Andronache (Bârlad), iar observatorii sunt Ion Negoescu (Târgovişte) şi Viorel Ilie (Bucureşti).

Partida se dispută mâine, de la ora 11, fiind transmisă în direct de sport.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 06:23 PM
Mesaj: #130
RE: Ştiri Farul Constanţa
Cristocea, inclus în lot pentru meciul de la Galaţi

După antrenamentul de aseară, antrenorii Farului au stabilit lotul de 18 cu care vor aborda partida cu Dunărea Galaţi, de mâine. Faţă de meciul cu Cetate Suceava, au intervenit două schimbări, Cristocea (refăcut) şi Buzea, în locul lui Fatai şi Leu, care, alături de L. Mihai II, vor juca astăzi pentru Farul II.

Lotul pentru Galaţi e format din: Sardescu, Fl. Dobre - portari; Măţel, Diogo, Papp, Barbu, Buzea, Gaston, Paşcovici - fundaşi; Andrade, B. Andone, B. Teekloh, Păcuraru, Cristocea, C. Matei, Mansur - mijlocaşi; Chico, M. Ene - atacanţi.

Absent din lot în ultimele partide, întrucât nu avea viză medicală, Rusmir a efectuat testul medical hepatic şi, după cum a declarat antrenorul Marius Şumudică, de săptămâna viitoare va deveni bun de joc.

Aseară, patronul Giani Nedelcu a plătit şi prima pentru victoria cu Cetate Suceava, promiţându-le jucătorilor că salariile pe septembrie şi le vor primi până marţi.

Astăzi, la Bucureşti, la Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, are loc a doua înfăţişare (audierea martorilor) în cazul "Marius Şumudică", tehnicianul Farului fiind reclamat de arbitrul meciului FC Botoşani - Farul 4-1, Radu Petrescu, pentru un motiv apreciat de principalul farist drept neîntemeiat.

Antrenorul Farului va fi reprezentat la Comisie de Valentina Petre, directorul departamentului juridic şi resurse umane al clubului constănţean.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut