Chestionar: Va reuşi Liverpool să triumfe în Premier League, după 20 ani?
Acest chestionar este închis.
Da 50.00% 4 50.00%
Nu 50.00% 4 50.00%
Total 8 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liverpool FC
08-12-2009, 04:05 AM
Mesaj: #11
RE: Liverpool FC
In partida Colchester 1 - 2 Leyton Orient, Patulea a fost titular, si a marcat un gol in minutul 2.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-12-2009, 04:52 AM
Mesaj: #12
RE: Liverpool FC
Ce legatura are Patulea cu Liverpool?Smile)

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-12-2009, 04:00 PM
Mesaj: #13
RE: Liverpool FC
Am postat in threadu' gresit Smile)

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-12-2009, 04:03 PM
Mesaj: #14
RE: Liverpool FC
Pff..si eu care credeam ca e omul in vizorul lui Liverpool Big Grin

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-12-2009, 08:34 PM
Mesaj: #15
RE: Liverpool FC
n-ar fi ceva imposibil la championship manager Smile

http://mariusfrancisc.wordpress.com - Comunitatea fanilor lui AS Roma

http://tributetoengland.wordpress.com - Dedicat fotbalului insular
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-26-2009, 09:25 PM
Mesaj: #16
RE: Liverpool FC
Liverpool 6-1 Hull, astazi.. Torres(3) , Babel (2), Gerry(1)

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-26-2009, 11:47 PM
Mesaj: #17
RE: Liverpool FC
Gerry a? Smile)

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-27-2009, 11:33 AM
Mesaj: #18
RE: Liverpool FC
Gerrard spune că procesul în care a fost implicat l-a schimbat foarte mult

Căpitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, afirmă că s-a schimbat foarte mult în urma procesului în care a fost acuzat că a agresat un bărbat într-un bar, după ce sărbătorea o victorie a echipei sale, informează ediţia online a Daily Mail.

Fotbalistul englez a spus în faţa judecătorului că a acţionat în legitimă apărare, fiind în cele din urmă declarat nevinovat. "Procesul m-a schimbat. Am avut multe de învăţat, mai ales că nu trebuie să fiu în locul nepotrivit, la momentul nepotrivit. O să fiu mai atent în viitor la ce oră ies din casă şi unde mă duc. Acum, dacă vom câştiga cu 5-1, dacă voi marca două goluri şi vom fi liderul campionatului, voi încerca să nu mai sărbătoresc alături de prieteni într-un bar. O să merg să mănânc ceva, iar la 22:30 să fiu deja în casă. Suntem plătiţi bine şi cred că trebuie să facem şi noi sacrificii", a spus Steven Gerrard.

"Nu mi-a plăcut să fiu judecat, întreaga experienţă a fost foarte înspăimântătoare şi intimidantă. Nu am mai trecut niciodată prin aşa ceva. Mă gândeam la colegii mei, care erau plecaţi în Thailanda să joace fotbal, iar eu aveam probleme. Eu cred că respect pe toată lumea şi vreau respect la rândul meu. De foarte puţine ori am avut probleme şi pe viitor vreau să mă gândesc mai bine înainte să iau o decizie", a adăugat căpitanul lui Liverpool.

Mijlocaşul a spus că acum cea mai mare dorinţă a sa este ca Liverpool să câştige campionatul, deoarece se vor împlini 20 de ani de la ultimul trofeu. "Dacă nu voi câştiga niciodată campionatul, o să fie un regret imens, un gol în inima mea. Chiar dacă Liverpool nu ar mai avea forţa să lupte pentru primul loc, mi-ar fi foarte dificil să plec. Nu ar însemna nimic să câştig campionatul cu o altă echipă. Fac parte din acest club de când aveam 8 ani", a afirmat Steven Gerrard.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 01:37 PM
Mesaj: #19
RE: Liverpool FC
Benitez afirmă că Liverpool a făcut un meci foarte slab contra Fiorentinei

Antrenorul lui Liverpool, Rafael Benitez, a afirmat că nu ştie când echipa sa a făcut o partidă la fel de slabă precum cea de marţi seară contra Fiorentinei, pierdută cu 0-2, informează ediţia online a The Telegraph.

"Mentalitatea noastră nu a fost cea potrivită, am evoluat prost în toate compartimentele. Nu îmi amintesc o partidă în care am evoluat mai slab de atât. Prima repriză a fost cea mai proastă de când sunt eu antrenor aici. Am greşit tot. Fiorentina ne-a presat foarte bine şi ne-a făcut să greşit. Atunci când greşeşti la acest nivel, eşti pedepsit. Am fost prea nervoşi", a spus Benitez.

Tehnicianul s-a referit şi la derby-ul din campionat cu londonezii de la Chelsea. "Este un meci foarte important pentru noi. Atunci o să vedem un alt Liverpool, cu o mentalitate mai bună. Vom mai juca şi împotriva lui Lyon şi sunt sigur că nu vom mai avea aceaşi evoluţie", a mai afirmat acesta.

Antrenorul Cesare Prandelli şi-a lăudat echipa pentru victorie, dar mai ales pe Stevan Jovetic, marcatorul celor două goluri. "El şi-a demonstrat calităţile şi sezonul trecut, dar acum poate să facă mai multe lucruri folositoare pentru echipă. Trebuie să-l felicit pentru că marchează în mod regulat, este mai relaxat şi fericit. Golurile vin atunci când te simţi bine. Am evoluat foarte bine în prima repriză, iar Liverpool a căpătat încredere după pauză", a declarat italianul.

Clasamentul Grupei E: 1. Lyon 6p, 2. Fiorentina 3p, 3. Liverpool 3p, 4. Debrecen 0p.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 03:29 PM
Mesaj: #20
RE: Liverpool FC
As zice cea mai slaba prima repriza.. in a doua repriza Liverpool s-a trezit si a juat chiar binisor.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut