Chestionar: Va reuşi Liverpool să triumfe în Premier League, după 20 ani?
Acest chestionar este închis.
Da 50.00% 4 50.00%
Nu 50.00% 4 50.00%
Total 8 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liverpool FC
01-10-2010, 07:39 PM
Mesaj: #61
RE: Liverpool FC
Benitez admite că Liverpool îl poate vinde pe Fernando Torres

Antrenorul lui Liverpool, Rafael Benitez, a afirmat că oficialii echipei vor fi nevoiţi să vândă jucători scumpi precum Fernando Torres în cazul în care clubul va avea în continuare datorii sau dacă nu se va califica în Liga Campionilor, potrivit News of the World.

Tehnicianul a recunoscut că echipa poate accepta o ofertă foarte bună pentru Torres sau chiar pentru căpitanul Steven Gerrard, deşi acum câteva luni afirma că va demisiona dacă unul dintre aceştia va fi vândut.

Presa engleză scrie că Manchester City este dispusă să achite şi peste 75 de milioane de lire sterline pentru Torres, care mai are contract cu gruparea de pe Anfield până în 2013. "Dacă vom termina în primele patru, vom rămâne împreună. Am încercat să prelungim majoritatea contractelor pentru că vrem să îi păstrăm. Jucătorii sunt cei mai importanţi", a spus Benitez.

Liverpool are în prezent datorii de aproximativ 240 de milioane de lire sterline, iar formaţia urmează să-l transfere pe Maxi Rodriguez, în schimbul a 1,5 milioane de lire sterline. "Este dificil să cumperi fotbalişti foarte valoroşi, care au evoluat în Liga Campionilor. Noi încercăm să creştem nivelul echipei, iar acest lucru înseamnă să şi vindem. Pe piaţa de transferuri sunt fotbalişti care costă mult, iar noi mereu vrem să fim inteligenţi şi să analizăm foarte bine", a explicat antrenorul. Formaţia engleză ocupă locul 7 în clasamentul din Premier League

Altfel, fiul unui dintre proprietarii clubului, Tom Hicks Jr., care ocupă funcţia de director, i-a trimis unui suporter un e-mail în care l-a jignit, potrivit presei. Un fan al echipei le-a trimis o scrisoare proprietarilor în care îşi exprima îngrijorarea în legătură cu viitorul clubului din cauza datoriilor foarte mari. Hicks Jr. i-a răspuns acestuia printr-un mesaj obscen, după care şi-a cerut scuze pentru limbajul nepotrivit.

"Nu-mi vine să cred că un conducător al clubului ar putea să scrie aşa ceva. Eu i-am trimis o copie a unui articol care ar fi îngrijorat fanii lui Liverpool, în care se sugerează că investiţiile în echipă vor fi afectate de datoriile clubului. Am aşteptat un răspuns, dar am fost insultat. Nu am nevoie de scuze, vreau ca ei să plece de la club", a spus fanul.

Unirea Urziceni va întâlni pe FC Liverpool în 16-imile Ligii Europa.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2010, 05:47 PM
Mesaj: #62
RE: Liverpool FC
Fanii lui Liverpool i-au cerut demisia directorului Tom Hicks Jr

Asociaţiile suporterilor lui Liverpool au cerut ca Tom Hicks Jr, care este fiul unuia dintre proprietari, şi ocupă funcţia de director, să demisioneze după ce a jignit un suporter care s-a arătat îngrijorat de situaţia financiară a formaţiei, informează ediţia online a The Times.

Hicks i-a trimis fanului două e-mail-uri, primul în care i-a spus suporterului că este un "idiot", iar în al doilea l-a înjurat. Oficialul lui Liverpool şi-a cerut scuze după acest incident, dar fanii consideră că acesta nu mai trebuie să ocupe o funcţie oficială la club.

Una dintre asociaţiile fanilor, "The Spirit of Shankly (SOS)", care are ca obiectiv îndepărtarea celor doi patroni Hicks Sr şi George Gillett Jr, a cerut într-un comunicat demisia lui Hicks Jr. "Thomas Hicks Junior trebuie să renunţe la postul pe care îl are în conducere pentru că a reacţionat nepotrivit la cererea politicoasă a unui fan. Clubul a negat ceea ce s-a întâmplat, deşi Hicks şi-a cerut scuze. Acest comportament vine din partea unui director al unui club pentru care contează foarte mult respectul faţă de fani", se arată în comunicat. Reprezentanţii asociaţiei au publicat şi adresa de mail a lui Hicks Jr, pentru ca fanii să-i poată cere demisia.

"Este o dezamăgire pentru noi că oficialii echipei nu au făcut niciun comentariu în legătură cu ac eastă problemă foarte serioasă. Putem să credem că reprezentanţii grupării sunt de acord cu aceste jigniri sau regimul lui Hicks şi Gillett a paralizat clubul", a spus purtătorul de cuvând al SOS, James McKenna.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2010, 07:41 PM
Mesaj: #63
RE: Liverpool FC
Tom Hicks Jr şi-a dat demisia din conducerea lui Liverpool

Fiul unuia dintre proprietarii lui Liverpool, Tom Hicks Jr, care ocupa la club funcţia de director, şi-a dat demisia în cursul zilei de luni, gestul fiind cerut de fani după ce oficialul a jignit un suporter, informează site-ul oficial al clubului.

"FC Liverpool anunţă că Thomas Hicks Jr a demisionat din funcţia de director al clubului şi a companiei Kop Holdings", se arată într-un comunicat oficial al grupării, în care se menţionează numele a trei noi directori care vor fi numiţi în funcţii la cele două companii.

Asociaţiile fanilor lui Liverpool au cerut oficial demisia lui Hicks, pe motiv că acesta i-a trimis unui fan două e-mail-uri, primul în care i-a spus suporterului că este un "idiot", iar în al doilea l-a înjurat. Fostul director al echipei şi-a cerut scuze după incident.

Altfel, clubul englez a confirmat luni că atacantul ucrainean Andrei Voronin a fost transferat la Dinamo Moscova în schimbul sumei de două milioane de euro. Jucătorul în vârstă de 30 de ani a marcat 6 goluri în cele 40 de meciuri în care a jucat pentru Liverpool. "Am ales Dinamo, deşi am avut mai multe oferte. Mi-a plăcut profesionalismul conducătorilor clubului din Moscova. Echipa şi-a fixat obiective şi cred că liga rusă este una de un nivel bun", a spus Voronin.

Liverpool va întâlni în 16-imile Ligii Europa pe Unirea Urziceni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2010, 09:41 PM
Mesaj: #64
RE: Liverpool FC
e si normal sa plece la felul in care sa comportant.daca se intampla asta la noi in tara ,pesemne ca era ridicat in slavi,ca tatal li baga bani in club si alte chestii puerile,care demonstreaza o mentalitate precara
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-12-2010, 06:35 PM
Mesaj: #65
RE: Liverpool FC
Torres afirmă că jocul lui Liverpool se va îmbunătăţi

Atacantul lui Liverpool, Fernando Torres, a afirmat într-un interviu că evoluţia echipei de pe Anfield Road începe să fie mai bună şi speră să se claseze la finalul acestui sezon pe un loc care să-i permită accesul în Liga Campionilor, informează Sky Sports.

"Acest sezon nu a evoluat până acum aşa cum ne-am dorit, dar jocul mai bun va urma de acum înainte. Să sperăm că vom câştiga meciurile care vor urma în această parte a campionatului şi să îndreptăm ceea ce nu a mers bine până acum. Poate că în luna mai vom discuta despre cât de bun a fost acest sezon. Încă mai avem şansa să ne atingem obiectivele", a spus Torres.

Jucătorul spaniol a adăugat că lotul lui Liverpool este aproape acelaşi din sezonul, când echipa a terminat pe locul 2, motiv pentru care este optimist în privinţa partidelor care vor urma.

Torres, care a marcat 50 de goluri de când s-a transferat la Liverpool, în iulie 2007, s-a referit şi la faptul că a fost ales de FIFA în echipa celor mai buni fotbalişti din lume în 2009. "Prezenţa mea în această echipă, deşi nu am câştigat niciun trofeu anul trecut, mă motivează şi mai mult. Chiar dacă nu am avut noroc alături de colegii mei, pe plan individual cred că există un echilibru şi îmi fac treaba foarte bine. Ca echipă, avem nevoie şi de puţin noroc pentru a câştiga un trofeu", a mai spus spaniolul.

Liverpool, care se află pe locul 7 în Premier League, va evolua în 16-imile Ligii Europa împotriva Unirii Urziceni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-13-2010, 03:08 PM
Mesaj: #66
RE: Liverpool FC
se vede o imbunatatire a jocului in ultimele etape,dar sa vedem cat de mult a contat pauza asta fortata
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-13-2010, 08:13 PM
Mesaj: #67
RE: Liverpool FC
Oficialii lui Liverpool spun că nu vor face "prostia" să-i vândă pe Torres sau Gerrard

Directorul administrativ al lui FC Liverpool, Christian Purslow, a declarat într-un interviu pentru Liverpool Echo, că unul dintre obiectivele clubului este păstrarea unor jucători reprezentativi precum Torres şi Gerrard, dar şi găsirea unui nou investitor.

"Nu este nimic adevărat în informaţiile potrivit cărora s-ar putea vinde cei mai buni jucători. Este împotriva intereselor clubului dacă ne-am vinde cei mai valoroşi fotbalişti. Prioritatea noastră, încă de vara trecută, a fost ca jucătorii cei mai importanţi ai lotului să primească înţelegeri mai bune şi pe termen lung. Noi încercăm să îmbunătăţim echipa, nu să facem prostia de a-i scădea din calitate. Nu vom vinde fotbalişti pentru a plăti o parte din datorii", a spus Purslow, care a precizat că veniturile generate de vânzarea unor jucători vor fi folosite la achiziţionarea unor noi fotbalişti. Formaţia britanică este în prezent deţinută de doi oameni de afaceri americani, Tom Hicks şi George Gillett, iar presa engleză a scris că jucătorii scumpi ar putea fi vânduţi la vară pentru a face rost de bani.

Acesta a confirmat că Liverpool are în acest moment datorii în valoare de 237 de milioane de lire sterline. "Este public faptul că proprietarii caută noi investitori pentru a achita datoriile, prin vânzarea de acţiuni. Procesul este în desfăşurare. Dacă totul va merge bine, este posibil ca noul investitor să apară în viitorul apropiat. Se ştie că fotbalul nu a fost cea mai atractivă investiţie în ultimele 18 luni, dar noi am atras interesul unora", a explicat acesta.

Directorul grupării s-a referit şi la viitorul stadion al echipei: "Noua arenă este unul dintre cele mai importante aspecte ale planului de dezvoltare, deoarece resursele venite vor fi investite în echipă. Vestea bună este că potenţialii investitori sunt atraşi de construirea unui nou stadion, iar bancile sunt interesate să finanţeze proiectul", a adăugat oficialul clubului.

"Suporterii să nu uite faptul că şi eu sunt un fan al echipei şi vreau să ajut clubul să ajungă cât mai rapid la un alt nivel. Acesta este şi motivul pentru care sunt aici. Până la noile invetiţii este important să conducem afacerea cât de bine putem. Transferurile din luna ianuarie nu reprezintă o prioritate pentru Rafa, mai ales că pe piaţa de transferuri nu sunt jucători interesanţi. Am profitat în această perioadă şi i-am vândut pe Dossena şi Voronin, deoarece ei nu jucau constant. Nu vindem jucători în cazul în care nu putem aduce în schimb un fotbalist mai bun sau la fel de bun", a mai spus Christian Purslow.

Liverpool, care ocupă locul 7 în Premier League, va evolua în 16-imile Ligii Europa împotriva Unirii Urziceni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-14-2010, 12:57 PM
Mesaj: #68
RE: Liverpool FC
sa plece benitez ca a ratat 99% din tot ce putea castiga
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-14-2010, 04:19 PM
Mesaj: #69
RE: Liverpool FC
Benitez este dezamăgit că Liverpool a fost eliminată din Cupă de Reading

Formaţia FC Liverpool, adversara Unirii Urziceni în 16-imile Ligii Europa, a pierdut miercuri seară, scor 1-2, meciul disputat împotriva lui Reading, în turul 3 al Cupei Angliei, fiind eliminată din competiţie, informează site-ul oficial al grupării.

Liverpool a preluat conducerea prin autogolul lui Bertrand (45), iar Reading, echipă din liga secundă, a câştigat prin golurile lui Sigurdsson (90+2-penalty) şi Long (100). Partida a fost o rejucare a primului meci, în care cele două formaţii au terminat la egalitate, scor 1-1.

Tehnicianul lui Liverpool, Rafael Benitez, a afirmat după meci că este îngrijorat de accidentările pe care le-au suferit Fernando Torres şi Steven Gerrard. "Ambii vor face joi câte o radiografie şi trebuie să aşteptăm concluziile medicilor. Gerrard are o problemă la coapsă, iar Torres şi-a luxat genunchiul. Şi Yossi Benayoun are probleme medicale", a spus acesta.

"Rezultatul din Cupă este unul cu adevărat prost. Toţi ne-am dorit să ajungem mai departe şi suntem cu adevărat dezamăgiţi. Echipa a muncit mult, dar lucrurile nu au mers aşa cum am vrut. Rezultatul nu se mai poate schimba acum. Totul s-a schimbat după golul din minutul 92. Sunt supărat că am dezamăgit şi suporterii, deoarece ei ne-au susţinut", a declarat Benitez.

Altfel, gruparea britanică a anunţat transferul lui Maxi Rodriguez, de la Atletico Madrid, pentru 1,5 milioane de lire sterline, acesta urmând să poarte tricoul cu numărul 17.

Liverpool şi Unirea Urziceni se vor întâlni în 16-imile Ligii Europa, la 18 şi 25 februarie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-14-2010, 07:04 PM
Mesaj: #70
RE: Liverpool FC
Liverpool 1-2 Reading
http://liverpoolfc.ro/liverpool-1-2-reading/
Sperantele cormoranilor la FA Cup s-au terminat in acest sezon, dupa ce Reading a reusit o revenire si a castigat cu 2-1 in prelungiri.

Maxi Rodriguez a semnat cu Liverpool
http://liverpoolfc.ro/maxi-rodriguez-a-s...liverpool/
Maxi Rodriquez a semnat cu Liverpool, venind gratuit de la Atletico Madrid. Argentinianul a fost de acord cu un contract pe 3 ani si jumatate cu Liverpool si va purta numarul 17 pe tricou.
[Imagine: maxi_rodrigues263x268.jpg]

Vezi cine ar putea veni la Liverpool
http://liverpoolfc.ro/cine-ar-putea-veni-la-liverpool
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut