Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-04-2009, 03:24 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Ceferiştii" râd de criză!

Problemele financiare cu care s-au confruntat granzii din Liga I i-au obligat pe cei mai importanţi jucători de la Steaua, Dinamo ori Rapid să accepte reduceri salariale sau să plece la alte echipe. Cardurile celor de la CFR sunt însă la fel de pline.

Actualul sezon este unul de tranziţie în Liga I. George Copos a fost primul care a redus debitul robinetului cu bani şi Rapidul s-a debarasat de brazilienii cu salarii peste medie. La Steaua, Gigi Becali i-a forţat pe majoritatea jucătorilor cu contracte mari să accepte să evolueze pe maxim 120.000 de euro. Criza nu i-a ocolit nici pe jucătorii lui Dinamo, care tocmai a renunţat la două "găuri negre" pentru bugetul clubului: Lobonţ şi Dănciulescu. În acest context, jucătorii CFR-ului se pot declara favorizaţi. În vestiarul lui Conceicao nu a pătruns criza.

"Nu ne-am atins de salariile jucătorilor şi nu vom fi nevoiţi să o facem. Jucătorii noştri au valoare de banii pe care îi primesc", a spus preşedintele Iuliu Mureşan, convins de faptul că salarii ca ale lui Peralta şi Kone nu mai există în Liga I. "Cred că CFR are cele mai mari salarii din Liga I şi acest lucru demostrează valoarea lotului nostru", este de părere Iuliu Mureşan.

Jucătorii au fost protejaţi
Preşedintele ardelenilor spune că şi clubul clujean s-a confruntat cu probleme financiare, dar a preferat să taie din alte părţi şi să lase salariile jucătorilor intacte. Oficialii CFR-ului au preferat să-şi sigileze buzunarele, când a venit vorba de transferuri sau să facă reduceri la nivelul personalului din club. "Noi nu ne gândim să micşorăm salariile jucătorilor. CFR a gestionat altfel criza. Am făcut economii la club şi mici reduceri de personal. Au plecat doar 6 persoane. Ne-am gestionat mai bine banii", s-a lăudat Mureşan. Astfel, Peralta rămâne primul în topul salariilor clujenilor cu 375.000 de euro pe an, urmat de Kone cu 350.000 de euro şi căpitanul Cadu, care primeşte o leafă de 230.000 de euro.

Topul salariilor de la CFR
Peralta 370.000 de euro
Y. Kone 350.000 de euro
Cadu 230.000 de euro
Tony 200.000 de euro
Culio 180.000 de euro

Topul salariilor din Liga I
Wesley (FC Vaslui) 300.000 de euro
Marius Niculae (Dinamo) 200.000 de euro
Kapetanos (Steaua) 200.000 de euro
Toja (Steaua) 200.000 de euro


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 05:18 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Meci cu Viana

Fundaşul i-a reclamat pe clujeni la FIFA pentru neplata unor restanţe salariale. CFR refuză să-i elibereze cartea verde astfel că Agustin nu poate evolua pentru noua sa echipă, Gallipoli.

CFR Cluj continuă să suporte consecinţele campaniei de transferuri dezastruoase din iarna trecută. Agustin Viana (26 de ani), fundaşul care a fost pus pe liber în această vară, şi-a reclamat fostul club la FIFA, solicitînd plata imediată a unor restanţe salariale. Şi CFR joacă tare. Apropiaţii jucătorului susţin că oficialii lui CFR îl şantajează pe jucătorul de bandă uruguayan. Transferat în Italia, la Gallipoli (Serie B), Viana nu poate juca deocamdată pentru gruparea antrenată de Giuseppe Giannini, din cauza faptului că feroviarii nu i-au eliberat cartea verde. "I s-a spus să renunţe la memoriu că altfel nu va primi cartea verde", a dezvăluit unchiul fotbalistului. Italienii de la Gallipoli vor să-şi trimită un reprezentant la Cluj, în aceste zile, pentru a obţine documentul în urma căruia Viana ar avea drept de joc în Italia.

Viana a jucat extrem de puţin la Cluj. Împrumutat pentru 6 luni de la Bella Vista (Uruguay), fundaşul stînga a evoluat într-un singur meci de campionat, în ultima etapă cu Gaz Metan (0-2). În rest, jucătorul a fost lăsat de 12 ori în afara lotului, fiind de 4 ori rezervă la meciurile CFR-ului din Liga 1. Jucătorul a cîştigat la Cluj 5.000 de euro pe lună.

90 de minute a jucat Viana pentru CFR Cluj

Bilete la pachet!

Clujenii vor vinde la pachet biletele pentru cele trei confruntări din Europa League. La tribune fanii pot achiziţiona bilete la preţuri cuprinse între 300 de lei şi 500 de lei, iar la peluze cu 100 de lei, respectiv 200 de lei. Tichetele vor fi scoase la vînzare începînd de marţi, iar în primele două zile abonaţii vor avea prioritate.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 06:56 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Am plecat dezamăgit de la CFR! M-a supărat ceva, dar nu spun ce!"

Fostul decar din Gruia, Eugen Trică, spune că a plecat cu un gust amar de la CFR Cluj. "Am decis să părăsesc CFR-ul pentru că m-a supărat ceva, dar nu o să spun niciodată ce anume. Tot ce pot spune este că am fost dezamăgit, însă nu regret nimic din ce am făcut cât am fost la CFR", a mărturisit Eugen Trică. Olteanul a cucerit trei trofee cu echipa din Gruia: titlul şi Cupa, în 2008, şi Supercupa, în 2009.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2009, 07:01 PM
Mesaj: #14
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
CFR şi-ar mai putea face o echipă din jucătorii împrumutaţi

După modelul marilor cluburi, formaţia clujeană cumpără jucători pentru viitor şi preferă să-i "şlefuiască" pe la alte echipe înainte de a-i îmbrăca în vişiniu şi de a-i băga în focul bătăliei pentru trofee.

Internazionale Milano, peste 30 de jucători împrumutaţi. FC Porto sau Sporting Lisabona, mai mult de 20 de jucători trimişi să se călească la echipe mai mici. Arsenal Londra sau Chelsea, peste 15 jucători împrăştiaţi în toată Europa. Modelul cluburilor puternice din străinătate începe să prindă contur şi în România. CFR Cluj a învăţat repede cum să-şi mărească aria de selecţie şi a început şi ea să împrumute fotbaliştii care nu sunt încă suficienţi de "copţi" pentru prima echipă. În acest fel, clujenii scapă şi de plata salariilor unor jucători şi pot monitoriza cu uşurinţă evoluţiile acestora. "Aceasta este o strategie de marketing pe care o aplică toate marile cluburi din Europa. Acolo pot să crească mult mai mult, să se perfecţioneze, pentru ca apoi să se întoarcă la clubul nostru", îşi dezvăluie planul Iuliu Mureşan.

Deac, experiment reuşit
Singurul jucător al CFR-ului care s-a impus până acum în prima echipă a clujenilor după un împrumut este Ciprian Deac. Mijlocaşulului i-a priit „exilul” la Galaţi de acum două sezoane şi a ajuns titular la CFR. Iuliu Mureşan este convins însă că jucători precum Bujor sau Veljovic pot repeta isprava lui Deac. "În acest început de sezon mi-a plăcut mult de Vlad Bujor, care am văzut că a marcat deja trei goluri. Apoi Veljovic de la Alba a jucat foarte bine, dar şi ivorienii Viera şi Ema Kone au avut evoluţii bune la Curtea de Argeş. Mă bucur că jucătorii noştri se remarcă în Liga I. După ce le expiră împrumutul, au şanse să se întoarcă la noi", susţine Mureşan.

Împrumuturi la cerere
Pe lângă tinerii trimişi să crească pe alte meleaguri, CFR mai are împrumutaţi jucători care fie nu s-au acomodat în Gruia şi au cerut să plece, fie au dezamăgit. Fabbiani a plecat la River Plate, după ce a intrat în dizgraţiile staff-ului tehnic, iar Prette a fost cedat la Estudiantes şi apoi la Newells Old Boys, pentru că nu reuşea să se impună în prima echipă. Cu o concurenţă prea mare pe post, Diego Ruiz a fost şi el nevoit să accepte un împrumut în Turcia, la Kasimpasa.

"Noi am cumpărat jucători buni, dar, din păcate, nu toţi au avut loc în lot, aşa că a fost mai bine să îi împrumutăm la alte echipe", Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj

14 jucători a cedat CFR sub formă de împrumut altor cluburi din România sau de peste hotare

Echipa împrumutaţilor: Sistem: 3-4-3

Bota (FC Baia Mare) – Hotico (Baia Mare), Viera (Internaţional), Vitinha (Alba) – Batin (UTA), E. Kone (Internaţional), Prette (Newell’s), Bujor (Poli Iaşi) – Veljovic (Alba), Fabbiani (River Plate), Ruiz (Kasimpasa).
Rezerve: Curileac (Snagov) - Cucuruzan (Arieşul), Digbeu (UTA)


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 12:34 PM
Mesaj: #15
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Pume de export

Fabbiani şi Prette valorează împreună 5 milioane de euro. Clujenii speră să-i vîndă pentru a-şi consolida bugetul.

Cristian Fabbiani şi Sanchez Prette au fost împrumutaţi în Argentina, la River Plate, respectiv Newell's Old Boys. Ambii sînt consideraţi elemente esenţiale pentru cele două grupări din Argentina. Clujenii speră ca cei doi să convingă în acest sezon pentru a-i ceda definitiv. Împrumutul Căpcăunului la River expiră în decembrie, iar gruparea la care mai joacă Ortega şi Gallardo trebuie să plătească "vişiniilor" 3 milioane de euro pentru un transfer definitiv. Newell's trebuie să achite CFR-ului 2 milioane de euro pentru drepturile federative ale mijlocaşului poreclit "El Cordobes".

Cele mai mari şanse de a rămîne în Argentina le are Fabbiani. Shrek a declarat în repetate rînduri că nu mai vrea să revină în România. Mai mult, după plecarea lui Falcao la Porto, Fabbiani nu mai are un concurent serios pentru postul său. "Dacă lucrurile vor merge bine sînt sigur că voi putea fi golgheterul lui River. Jucînd bine la River, pot ajunge sub comanda lui Maradona. În plus, îmi doresc foarte mult ca River să mă transfere definitiv la iarnă", a spus Fabbiani în presa din Argentina.

2,2 milioane de dolari a plătit CFR pentru aducerea lui Fabbiani de la Lanus

Vineri cu Pandurii

LPF a stabilit programul etapei a şasea din Liga 1. Astfel, CFR va juca vineri, în deschiderea rundei, la Tîrgu Jiu, împotriva Pandurilor, de la ora 20:00. Conceicao îşi doreşte prima victorie în deplasare din acest sezon şi nu-şi va menaja nici un jucător. După meciul cu Pandurii, CFR va debuta în grupele Europa League, pe 17 septembrie, împotriva danezilor de la FC Copenhaga.

"Fabbiani trebuie să se adapteze. Avem nevoie de un atacant care să se impună în careul adversarilor. El poate fi acela, are calităţile necesare" - Ariel Ortega, mijlocaş River


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 10:37 AM
Mesaj: #16
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Didy: "Sînt gata"

Didy le-a mulţumit suporterilor pentru ovaţiile de la meciul cu Gaz Metan şi anunţă că e gata să revină în primul unsprezece al clujenilor.

Brazilianul Didy a fost impresionat de primirea pe care i-au făcut-o fanii la revenirea într-un meci oficial după aproape 10 luni de absenţă. Omul spectacol al "vişiniilor" e convins că va putea juca din nou fotbal la cel mai înalt nivel.

"A fost incredibil pentru mine să simt căldura fanilor, cînd am intrat pe teren în ultimele 10 minute ale partidei cu Gaz Metan. Mi-au dat o energie fantastică şi îmi pare rău că n-am reuşit să marchez pentru ei. Ar fi fost o revenire perfectă. De abia cînd m-au ovaţionat suporterii am realizat că s-a terminat coşmarul meu", a spus atacantul sud-american, care a formulat şi marea provocare a carierei sale. "Sînt sută la sută acum şi vreau să revin la nivelul maxim pe care l-am atins în anul în care CFR a realizat eventul. Întreruperea campionatului mi-a prins foarte bine. Sînt pregătit acum din toate punctele de vedere să-mi ajut echipa. Nu mai am dureri la genunchi. Au mai fost mici probleme musculare, inevitabile din cauza faptului că am stat mult timp departe de gazon, dar în rest mă simt foarte bine", a încheiat jucătorul care va împlini 27 de ani pe 10 septembrie.

"Nu pot să comentez faptul că nu sînt pe lista pentru Europa League. E decizia antrenorilor şi o respect" - Didy, atacant CFR

18 luni a lipsit Didy în total după accidentarea la genunchiul stîng din decembrie 2007 şi recidiva din octombrie 2008

Lîngă Alcantara
Fundaşul Hugo Alcantara a revenit ieri la Cluj şi va participa la antrenamentul de azi. Stoperul brazilian şi-a pierdut săptămîna trecută tatăl. "E foarte greu să pierzi o persoană importantă. Hugo trebuie să-şi revină. Îl vom ajuta, sîntem alături de el. E dureros pentru el, dar viaţa merge înainte. Va avea tot suportul nostru. Avem nevoie de Hugo, în teren", a spus Didy.

Bilanţ pozitiv
Didy e mulţumit de modul în care a început CFR actuala ediţie de campionat. "Am reuşit 10 puncte din 15, după 5 etape, deşi am jucat cu Unirea, în Ghencea şi pe Dinamo. E bine, ţînînd cont de faptul că am întîlnit adversari puternici şi am jucat şi în play-off-ul Europa League. Acum trebuie să batem la Tîrgu Jiu, ca să ne consolidăm poziţia în clasament. Deşi Pandurii ne-au încurcat tot timpul, eu am amintiri plăcute de acolo. Am cîştigat un meci cînd am intrat în poartă în ultimele minute", şi-a adus aminte brazilianul.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 12:04 PM
Mesaj: #17
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Nu vreau să iau bătaie!"

Şefii lui CFR Cluj i-au făcut o ofertă lui Răzvan Cociş, în urmă cu două săptămâni, dar jucătorul a spus "pas". Internaţionalul a mai refuzat o dată pe CFR în urmă cu doi ani.

Plecarea lui Eugen Trică din Gruia a lăsat un gol în linia mediană a fostei campioane, pe care şefii lui CFR au încercat să-l umple prin transferul internaţionalul Răzvan Cociş, chiar dacă jucătorul lui Lokomotiv Moscova nu este acelaşi profil de fotbalist ca şi "Jose".

Cu atât mai mult cu cât pe 30 noiembrie Cociş devine jucător liber şi este decis să plece de la Lokomotiv. În urmă cu două săptămâni, telefonul lui Cociş a sunat, iar apelul era de la Cluj.

"Vino la noi, îţi dăm un contract bun şi joci şi sub ochii selecţionerului", i-ar fi spus un oficial al lui CFR, momindu-l spre Gruia.

Fără succes. "Deşi "U" este echipa mea de suflet, aş veni la CFR să fac performanţă, dar mi-e teamă că voi fi urmărit de suporterii fanatici ai lui "U" şi nu aş vrea să am probleme, nici eu, nici familia mea. Tocmai de aceea, nu pot accepta oferta", a răspuns Cociş, motivându-şi refuzul ca în urmă cu doi ani, când Andone l-a cerut expres în lotul lui CFR.

Se teme pentru mama sa
Rămas fără tată încă de când era junior la "U" Cluj, Cociş a fost crescut de mamă. Aceasta l-ar fi îndemnat în vara lui 2007 să accepte oferta de la CFR, însă de teamă ca ea să nu aibă de suferit Cociş a declinat propunerea, lucru de care s-a şi plâns unor apropiaţi. Mai mult, fotbalistul nu vrea o grijă în plus, având în vedere că este tentat să renunţe la burlăcie şi să se însoare cu prietena sa, Oana, fotomodel la o agenţie din Bucureşti, cu care va locui la Cluj, în casa pe care şi-a construit-o în cartierul Someşeni, pe un teren primit de la bunici.

800.000 de dolari e salariul anual al lui Răzvan Cociş la Lokomotiv Moscova

8 meciuri a jucat Cociş în campionat, în 20 de etape, reuşind să marcheze o dată


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:23 AM
Mesaj: #18
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Alcantara a revenit la antrenamente

Azi, Hugo Alcantara a participat la pregătirea obişnuită alături de colegii săi de la CFR, acesta efectuând primul antrenament după o perioadă de câteva zile în care a absentat fiind în ţara sa natală.

Tot azi, Emil Dică s-a antrenat separat fiind încă deranjat de durerile de la spate iar Yssouf Kone încă nu s-a întors de la echipa naţională. De remarcat că antrenamentul condus de Antonio Conceicao a fost atent monitorizat de pe bancă de rezerve de tatăl patronului Arpad Paszkany, Zoltan.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:02 PM
Mesaj: #19
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Arpad Paszkany: "Bateţi tot!"

Arpad Paszkany a plătit o parte din restanţe dar a cerut un parcurs fără greşeală în campionat pînă la meciul cu Rapid din etapa a 10-a.

Clujenii îşi propun un stroc mărit în campionat. La 3 puncte de liderul supriză FC Braşov, CFR nu-şi mai permite prea mulţi paşi greşiţi, cu atît mai mult cu cît "vişiniii" nu au reuşit decît o victorie din confruntările cu Unirea, Steaua şi Dinamo. Arpad Paszkany le-a cerut jucătorilor să cîştige toate meciurile pînă la derby-ul feroviarilor, cu Rapid, din 17 octombrie. 12 puncte din patru partide, e calculul conducerii lui CFR. Programul pare accesibil: deplasări la Tîgu Jiu şi Bistriţa şi meciuri pe teren propriu cu Braşovul şi Poli Iaşi. Plus două confruntări în Europa cu FC Copenhaga la Cluj şi PSV, la Eindhoven.

Paszkany a plătit în aceste zile o mare parte din restanţele salariale ale jucătorilor, datorîndu-le în acest moment numai contractele pe luna august. Finanţatorul le-a pus însă în vedere colaboratorilor săi că nu mai vrea sincope în Liga 1, obiectivul principal al formaţiei din Gruia fiind cîştigarea titlului în 2010.

Programul CFR-ului:
Pandurii - CFR (11 septembrie)
CFR - FC Copenhaga (17 septembrie)
CFR - FC Braşov (20 septembrie)
Gloria Bistriţa - CFR (26 septembrie)
PSV - CFR (1 octombrie)
CFR - Poli Iaşi (4 octombrie)

Paszkany senior la antrenament!
La şedinţa de pregătire de ieri a asistat şi tatăl lui Arpad Paszkany, deşi acesta nu e o prezenţă obişnuită la antrenamentele clujenilor. Emil Dică şi Sergiu Buş s-au pregătit separat aceştia acuzînd accidentări mai vechi. Hugo Alcantara s-a antrenat normal, alături de colegii săi.

Mureşan îl apără pe Mara
Criticat pentru prestaţia din meciul cu Franţa, Bogdan Mara a fost încurajat de Iuliu Mureşan. "Să vedem de cine a fost criticat Mara, cine cu cine a văzut meciul. Bogdan e un jucător experimentat, are 32 de ani şi nu se lasă atît de uşor influenţat de astfel de atacuri. Am vorbit cu el, i-am urat baftă înainte de meci", a spus Mureşan.

Judoka CFR
Şedinţele de pregătire ale "vişiniilor" par o plăcere pentru portarii clujenilor. Bucuros de revederea cu Boris Peskovici, reîntors din ţara natală, unde a petecut cîteva zile cu soţia sa care i-a oferit un copil, Nuno Claro s-a luat la trîntă cu slovacul. Cei doi au oferit o repriză de judo pe cinste, supervizaţi de arbitrii Stăncioiu şi Horia Cîrlan. Apoi, portughezul Nuno Claro a sărbătorit victoria printr-un stînd în cap cu sprijin din braţe.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:17 PM
Mesaj: #20
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
CFR plânge după Batin

Jucătorul împrumutat de clujeni un an de zile la UTA Arad l-a impresionat pe preşedintele Iuliu Mureşan, care se gândeşte deja să-l readucă în Gruia.

Nu au trecut decât patru etape din Liga a II-a şi Paul Batin a reuşit deja să-i uimească pe şefii de la CFR, care l-au împrumutat pentru un an de zile la "Batrâna Doamnă". Atacantul băimărean, care anul trecut a fost golgheterul seriei a VI-a a Ligii a III-a, a reuşit să înscrie deja şapte goluri în acest sezon, şase în campionat şi unul în Cupa României, iar preşedintele Iuliu Mureşan deja îl regretă. "Este un jucător bun, care am văzut că marchează multe goluri la noua sa echipă. Este foarte bine pentru că tocmai pentru acest lucru l-am împrumutat, să crească în evoluţii. Dacă marchează în continuare pe bandă rulantă poate reveni titular la CFR, chiar şi din iarnă", a anunţat Iuliu Mureşan.

"Îmi doresc să revin la CFR în iarnă"
Chiar dacă a fost împrumutat pentru un an la UTA, Batin speră ca evoluţiile bune pe care le are să îi facă pe oficialii CFR-ului să îl cheme mai repede înapoi la CFR. "Nu mi-am propus nici să ajung golgheter, nici un anumit număr de goluri, eu am plecat la UTA ca să-mi fac treaba şi sper ca prin evoluţiile mele să revin la CFR. Împrumutul este pentru un an de zile, dar mie mi-ar plăcea să mă întorc chiar mai repede, dacă se poate în iarnă. Ţin legătura cu oficialii de la CFR, care m-au felicitat pentru jocurile bune pe care le-am făcut", a dezvăluit Paul Batin.

7 goluri a marcat Paul Batin în toate competiţiile în acest sezon

1 gol a marcat Yssouf Kone în cele cinci etape scurse din Liga I


"Prima mea opţiune este CFR, dar, dacă nu voi avea loc să joc la Cluj, iar UTA promovează, mi-aş dori să rămân la Arad" - Paul Batin, atacant UTA Arad


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut