Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-18-2009, 03:18 PM
Mesaj: #61
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Sunt fericit pentru că am jucat bine"

Preşedintele Iuliu Mureşan a lăudat la rândul său jocul echipei şi s-a declarat dezamăgit de prestaţia arbitrilor, mai ales că meciul a fost condus de o brigadă formată din cinci.

"Sunt fericit pentru că am jucat bine, am înscris de trei ori, dar arbitrii ne-au validat doar două goluri, plus că am avut şi un penalty neacordat. Experimentul UEFA cu arbitrii este nereuşit. Oricum, Copenhaga a fost o echipă modestă, dar asta şi pe fondul jocului nostru bun. Am avut numeroase ocazii şi mi-a plăcut asta", a opinat oficialul.

CFR Cluj a câştigat, joi, scor 2-0, partida cu FC Copenhaga, din prima etapă a Grupei K a Ligii Europa, prin două goluri marcate în repriza a doua, ambele după ce mingea a lovit transversala. De asemenea, în minutul 86, ardelenii au reuşit să mai înscrie o dată, prin Deac, al cărui şut de la aproximativ 18 metri a lovit transversala, iar apoi a căzut dincolo de linia porţii. Arbitrul asistent adiţional, aflat în spatele porţii, nu a sesizat şi a lăsat jocul să continue.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 03:19 PM
Mesaj: #62
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mara: "E bine că am început cu dreptul şi sper să o ţinem tot aşa"

Mijlocaşul Bogdan Mara crede că gruparea ardeleană a reuşit să îşi refacă imaginea după eşecul din campionat, de la Târgu Jiu.

"Mă aşteptam să învingem, am făcut şi un joc bun. Am fost prea criticaţi după meciul cu Pandurii, dar acum ne-am revanşat. E bine că am început cu dreptul şi sper să o ţinem tot aşa", a spus internaţionalul român.

CFR Cluj a câştigat, joi, scor 2-0, partida cu FC Copenhaga, din prima etapă a Grupei K a Ligii Europa, prin două goluri marcate în repriza a doua, ambele după ce mingea a lovit transversala. De asemenea, în minutul 86, ardelenii au reuşit să mai înscrie o dată, prin Deac, al cărui şut de la aproximativ 18 metri a lovit transversala, iar apoi a căzut dincolo de linia porţii. Arbitrul asistent adiţional, aflat în spatele porţii, nu a sesizat şi a lăsat jocul să continue.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 03:29 PM
Mesaj: #63
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Kone s-a accidentat grav!

Yssouf Kone s-a accidentat grav la ultima fază a primei reprize. Ivorianul a şutat violent spre poartă, după care s-a prăbuşit făcînd semne disperate spre echipa medicală. Atacantul e suspect de ruptură la coapsa piciorului stîng, care dacă se confirmă îl va ţine cel puţin o lună pe tuşă. Înainte de a părăsi terenul, Kone s-a apropiat de Traore, cel care l-a înlocuit, încurajîndu-l pe tînărul său coleg.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 03:35 PM
Mesaj: #64
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Important e că ne-am revenit! Avem trei puncte şi privim încrezători meciurile care vin!"

Bogdan Mara, atacantul celor de la CFR Cluj se declară mulţumit de jocul prestat de echipa sa şi se felicită pentru faptul că a pronosticat corect rezultatul partidei. Fotbalistul echipei ardelene este fericit că CFR a reuşit să obţină cele trei puncte şi afirmă că acest rezultat le dă încredere clujenilor şi pentru meciurile viitoare.

"Am nimerit-o cu rezultatul! Ne doream mult această victorie. Am făcut un meci bun. Spectatorii s-au bucurat de un meci frumos! Bine că am început cu dreptul în Europa League! La Pandurii nu am jucat slab, dar am pierdut. Important e că ne-am revenit. Asta ne dă încredere şi pe viitor. A fost gol şi la şutul lui Deac, dar până la urmă e un scor bun. Nimeni din echipă nu se gândeşte la prime la meciuri atât de importante. Avem 3 puncte şi privim încrezători meciurile care vin", a declarat Bogdan Mara la sport.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 04:44 PM
Mesaj: #65
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Record negativ de audienţă » Doar 8.000 de spectatori în Gruia

Dacă anul trecut în Liga Campionilor media spectatorilor prezenţi la meciurile CFR-ului de pe teren propriu a fost de 20.000, fanii nu s-au mai înghesuit să vadă meciul

Astfel, cu FC Copenhaga au luat loc în tribune doar 8.000 de suporteri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 07:04 PM
Mesaj: #66
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Peste câteva etape vom fi lideri în Liga 1"

Victoria "feroviarilor" din partida cu FC Copenhaga le-a mai ridicat moralul şefilor din Gruia. Preşedintele Iuliu Mureşan este sigur că CFR va fi pe primul loc şi în Liga I şi le aminteşte elevilor lui Conceicao că principalul obiectiv rămâne câştigarea campionatului.

"Peste câteva etape vom fi pe primul loc la fel ca şi în grupa Europa League. Este obligatoriu să câştigăm cu FC Braşov pentru că obiectivul nostru este să luăm titlul în acest sezon", a declarat Iuliu Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-18-2009, 07:57 PM
Mesaj: #67
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
O sută de jandarmi la meciul CFR - FC Braşov

Aproximativ o sută de jandarmi vor asigura ordinea publică la meciul de fotbal dintre CFR şi FC Braşov, arată reprezentanţii Grupării de Jandarmi Mobile Cluj.
Meciul se dispută duminică la ora 18.

Spectatorii nu vor avea voie să introducă pe stadion băuturi alcoolice, petarde, fumigene, torţe, arme ori alte obiecte care pot fi folosite pentru a tulbura liniştea publică, arată purtătorul de cuvânt al jandarmilor, Ilie Milici. El a precizat că este interzisă afişarea de inscripţii care incită la ura naţională sau rasială, de clasă sau religioasă.

Reprezentanţii Jandarmeriei au subliniat totodată că responsabilitatea pentru asigurarea măsurilor de ordine şi siguranţă în interiorul stadionului revine administraţiei clubului CFR Cluj, care a încheiat, în acest sens, un contract cu societatea de pază PP Protect.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-19-2009, 02:51 PM
Mesaj: #68
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
La Roma?

Ultimele evoluţii ale lui Traore l-au adus pe ivorian în atenţia "gialorossilor".

Golul senzaţional marcat de Traore la 2-0 cu FC Copenhaga, şut violent sub transversală, din alergare, i-a impresionat pe scouterii din tribune. AS Roma a pus deja ochii pe internaţionalul ivorian în vîrstă de 19 de ani, iar italienii se interesează permanent de ascensiunea fotbalistului.

"Unul dintre şefii scouterilor de la un club mare s-a îndrăgostit pur şi simplu de Traore. Mă sună după fiecare meci şi mă întreabă de el. Grupări mari din Europa îl monitorizează pe ivorian. În cîţiva ani e posibil să-l vindem, dar acum nu se pune problema", a mărturisit preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan.

Kone va fi apt cu PSV
Accidentat serios la coapsa stîngă în finalul primei reprize cu FC Copenhaga, atacantul Yssouf Kone va rata, după primele estimări, meciurile cu FC Braşov şi Gloria Bistriţa din campionat, dar va fi apt pentru jocul cu PSV Eindhoven, din 1 octombrie. "Luni va face un RMN, dar se pare că este vorba de o întindere care îl va ţine 10 zile pe tuşă. Cu PSV va fi sigur în teren", a zis Iuliu Mureşan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-19-2009, 03:18 PM
Mesaj: #69
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Să nu păţim ca după Roma!"

Victoria cu FC Copenhaga nu l-a "îndulcit" pe Arpad Paszkany, care le-a atras atenţia fotbaliştilor că nu este pe deplin mulţumit de jocul echipei. "Nu vă îmbătaţi cu această victorie, duminică vreau să văd ce puteţi" a fost mesajul bossului din Gruia.

Debutul cu dreptul în Europa League l-a făcut să zâmbească pe Arpad Paszkany, însă patronul clujenilor şi-a adus aminte de greutăţile pe care CFR le întâmpină în Liga I şi l-a chemat imediat lângă el pe Iuliu Mureşan. "Te rog să le transmiţi băieţilor că duminică este adevăratul examen. Atunci vreau să văd de ce sunt în stare. Înainte de partida cu Braşovul, o să am şi eu o discuţie cu ei", i-a spus Arpi preşedintelui său. De unde această îngrijorare a patronului? Paszkany se teme că "feroviarii" ar putea să cadă în capcana de anul trecut, când au început cu o victorie pe "Olimpico", în Liga Campionilor, iar la final au terminat pe ultimul loc în grupă şi au ratat şi titlul în Liga I. "O să am un dialog în vestiar cu ei, ca de la bărbat la bărbat, pentru că nu vreau să se întâmple ca anul trecut, după victoria de la Roma, când am pierdut aproape tot. Sper ca acest succes cu FC Copenhaga să nu îi îmbete, pentru că duminică este adevăratul test", a spus Arpad Paszkany după partida cu danezii.

"Nu-mi place să fiu omul cu biciul"
Patronul echipei de pe malul Someşului spune că măsurile financiare drastice din ultima perioadă de la CFR au fost un lucru necesar. "Încă de la începutul sezonului jucătorii ştiau că nu o să încaseze bani pentru victoriile din grupele Europa League, ci doar la calificare. Nu a fost o surpriză pentru ei acest lucru. Îmi pare rău că trebuie să dau cu bâta, nu-mi place acest rol, dar uneori trebuie să iei măsuri dure, pentru că la CFR vrem performanţă", a mai precizat Arpad Paszkany.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-19-2009, 03:19 PM
Mesaj: #70
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Trei cluburi mari din Europa au pus ochii pe Traore!

După prestaţia din partida cu FC Copenhaga, atacantul de 19 ani al clujenilor a intrat în vizorul mai multor cluburi din Europa. Traore se ambiţionează şi vrea să le arate tuturor că este un jucător de valoare.

Victoria din partida cu FC Copenhaga nu a fost un câştig numai pentru "feroviari", ci şi pentru tânărul Traore, al cărui gol spectaculos l-a pus deja pe lista unor cluburi cu renume din Europa. Preşedintele Iuliu Mureşan a dezvăluit imediat după meci că ivorianul le-a trezit interesul scouterilor prezenţi în tribune, însă anunţă că nu va renunţa uşor la el. "Traore este un adevărat câştig, un atacant de clasă. Deja trei cluburi mari s-au interesat de el, dar nu vrem să-i dăm drumul atât de repede. Trebuie să îşi facă datoria pentru CFR", a declarat Mureşan.

Entuziasmat de prima reuşită într-o competiţie europeană, Lacina Traore nu se gândeşte la alte echipe şi promite că va da gol şi în următoarele partide din grupă. "Nu ştiu nimic de interesul vreunui club, dar eu joc acum pentru CFR şi vreau să fac performanţe aici. Mă simt foarte bine şi mă bucur că am reuşit primul meu gol în Europa League. Sunt într-o formă foarte bună şi voi munci mult mai mult de acum înainte. Vreau să îmi ajut echipa cât pot de mult şi să dau gol şi în partida de la Eindhoven", spune atacantul vişiniilor.

A jucat şi pentru Kone
Aruncat în luptă în a doua jumătate a partidei după accidentarea lui Yssouf Kone, Traore mărturiseşte că a intrat pe teren cu gândul la prietenul său. "Îţi dai seama că am fost foarte afectat când am văzut ce i s-a întâmplat lui Yssouf. Am jucat şi pentru el şi mă bucur că am făcut o treabă bună. Antrenorul Conceicao m-a felicitat la sfârşitul meciului", se mândreşte atacantul.

"Traore este un jucător care promite, dar trebuie să avem răbdare cu el. Trebuie să muncească mult ca să ajungă acolo unde îşi doreşte clubul" - Antonio Conceicao, antrenor CFR Cluj

3 goluri a marcat Lacina Traore în acest început de sezon, în Liga I şi în Europa League

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut