Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
09-12-2009, 01:31 AM
Mesaj: #31
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao: "Trebuie să trecem peste acest moment, pentru că urmează meciul din Liga Europa"

Portughezul Antonio Conceicao a fost foarte scurt în declaraţie, fâcând doar o caracterizare a jocului, fără alte comentarii: "Am jucat mai bine decât adversarul, dar din păcate nu ne-a ieşit jocul aşa cum am fi vrut în faza ofensivă. Ştiam cum joacă Pandurii şi nu ne-au surprins cu nimic. Pe final jocul a fost mai tensionat, mai ales pentru că ei trăgeau foarte mult de timp. Acum trebuie să trecem peste acest moment, pentru că urmează meciul din Liga Europa".

[Imagine: antonio_conceicao_002.jpg]

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 01:33 AM
Mesaj: #32
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan: "Am spus de la bun început că mi-e teamă şi nu am scăpat până la urmă"

Preşedintele clujenilor, Iuliu Mureşan, a afirmat că s-a temut de acest meci şi, din păcate, ardelenii nu au reuşit să se impună în faţa formaţiei antrenate de Sorin Cârţu.

"Am spus de la început că mi-e teamă şi nu am scăpat până la urmă. Am dominat jocul, am ratat foarte mult şi am pierdut. Sunt supărat pe lipsa de eficienţă a atacanţilor. Cu Pandurii avem mereu probleme. Au jucat în stilul lui Cârţu, iar noi nu ştim să desfacem acest joc. Joi urmează meciul cu FC Copenhaga din cupele europene şi trebuie să trecem peste acest eşec", a menţionat oficialul formaţiei din Gruia, el fiind completat de mijlocaşul Culio: "Am jucat mai bine, dar Pandurii a dat un gol dintr-un penalty, care nu ştiu dacă a fost. Nu e bine pentru cei de aici, dacă aşa înţeleg ei să joace fotbal".

Echipa antrenată de Sorin Cârţu a trecut, vineri, de CFR Cluj, scor 1-0, în primul meci al etapei a 6-a, rezultat în urma căruia gorjenii au urcat provizoriu pe primul loc în clasamentul Ligii I. Singurul gol a fost marcat de Alexandru Păcurar, dintr-o lovitură de la 11 metri.

[Imagine: muresan_iuliu_033.jpg]

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:17 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 03:18 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #33
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
CFR Cluj, încurajată doar de un suporter

Feroviarii clujeni au fost încurajaţi aseară la Tîrgu Jiu de un singur suporter

Dotat cu steag şi fular, fanul a strigat pentru echipa lui tot meciul şi a fost păzit de 10 jandarmi!

Mingote, făcut K.O. de Kone
Portarul Pandurilor, Mingote, a fost făcut knock-out de un şut violent expediat de Kone în debutul reprizei secunde

Portarul gorjenilor şi-a revenit după un minut de îngrijiri medicale.

Cadu, iertat de Colţescu la o intrare dură
În minutul 68 al partidei de ieri cu Pandurii, Cadu a avut o intrare violentă cu ambele picioare înainte asupra unui adversar.

Faultul căpitanului clujean, care mai luase un cartonaş cu 3 minute mai devreme, n-a fost sancţionat de Colţescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:26 PM
Mesaj: #34
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Am atacat şi am dominat, dar Pandurii au jucat în stilul lui Cârţu"

Preşedintele CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat că arbitrul Sebastian Colţescu a "scăpat jocul din mână" la meciul pierdut de echipa clujeană, vineri seară, cu scorul de 0-1, în faţa formaţiei Pandurii Târgu Jiu.

"Colţescu a scăpat jocul din mână. Din păcate el nu mai este cel care a fost în urmă cu câţiva ani", a spus Mureşan.

Iuliu Mureşan a precizat că le-ar reproşa jucătorilor antrenaţi de Antonio Conceicao faptul că nu au reuşit să înscrie, deşi au dominat jocul şi au avut ocazii. "Pandurii au jucat la acest meci în stilul caracteristic. În stilul lui Cârţu şi s-au apărat foarte bine în toate liniile posibile în prima repriză. Noi am atacat şi am dominat, dar nu am dat gol. Inevitabilul s-a produs în repriza a doua când la acea fază probabil că a fost 11 metri şi am pierdut partida. E păcat, dar aşa e la fotbal. Jucătorilor mei le-aş reproşa lipsa de luciditate a atacanţilor, pentru că au ratat foarte mult dar n-au băgat mingea în poartă. Am avut ocazii clare, am dominat partida şi posesia a fost bună şi am avut mai multe ocazii, dar degeaba totul", a adăugat oficialul clujean.

Mureşan a menţionat că CFR Cluj a avut un singur suporter la partida de la Târgu Jiu. "Fanii nu au venit pentru că noi nu mai avem voie să-i sprijinim cu deplasările şi e greu să vină pe banii lor", a explicat el.

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, de Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a VI-a a Ligii I.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 04:36 PM
Mesaj: #35
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Bogdan Mara: "Complexul comercial, ce complex să fie cu Pandurii?"

Mijlocaşul lui CFR Cluj, Bogdan Mara, era afectat după eşecul suferit de echipa sa în faţa Pandurilor (0-1), însă speră ca semnalul revenirii să fie dat în meciul de joi din Europa League, cu FC Copenhaga.

"Complexul comercial, ce complex să fie cu Pandurii? Am avut ocazii multe, nu am marcat, iar ei au înscris la prima ocazie, doar din penalty. Asta e, au făcut ce ştiu mai bine şi merită felicitări. Nu a fost să fie ziua noastră. Asta este, acum ne pregătim pentru meciul cu Copenhaga", a spus Bogdan Mara.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 04:36 PM
Mesaj: #36
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan: "Avem mereu probleme cu Pandurii din cauza stilului lor. Colţescu a scăpat meciul din mînă"

Preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan, a acuzat arbitrajul lui Sebastian Colţescu şi stilul defensiv al echipei lui Sorin Cîrţu după înfrîngerea suferită de clujeni ieri seară pe terenul Pandurilor (0-1).

"S-au apărat bine, pe toate liniile şi inevitabilul s-a produs. Avem mereu mari probleme cu Pandurii, din cauza stilului lor, dar nu putem spune că este un complex. Va trebui să ne revenim, băieţii pot trece peste moment şi să-şi revină pînă la debutul în grupele Europa League. Colţescu a cam scăpat meciul din mînă, iar atacanţii noştri au ratat foarte mult", a spus Iuliu Mureşan.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 04:45 PM
Mesaj: #37
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Avem şi noi naşii noştri"

Portarul lui CFR Cluj, Eduard Stăncioiu, susţine că echipa sa a dominat partida, dar că norocul Pandurilor a făcut ca aceştia să cîştige.

"Poate aşa este să fie, avem şi noi naşii noştri. Am făcut un meci bun, posesie mai bună, dar din păcate astea nu contează. Nu cred că este un complex în faţa Pandurilor, ci doar nu reuşim să cîştigăm în faţa lor. Ştiam la ce să ne aşteptăm din partea lor, s-au apărat foarte bine. În ciuda acestei înfrîngeri, văd CFR pe primul loc la finalul campionatului", a spus Eduard Stăncioiu.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 02:14 PM
Mesaj: #38
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Contracte înjumătăţite la CFR!

Eşecul de la Târgu-Jiu a fost picătura care a umplut paharul pentru şefii CFR-ului. Preşedintele Iuliu Mureşan a început să "taie" în carne vie, iar primii luaţi la ţintă sunt jucătorii.

-V-a mai trecut supărarea după eşecul de la Târgu Jiu?
-În fotbal nu prea ai timp să fii supărat, pentru că vine următorul joc şi trebuie să priveşti înainte, dar nu sunt deloc fericit. Am pierdut pentru că a fost o lipsă totală de atitudine din partea jucătorilor. Pentru a învinge trebuie să îţi doreşti acest lucru, iar la noi tocmai aici este problema, jucătorii nu pun suflet la echipă.

-Aţi luat vreo măsură după acest început mai slab de campionat?
-După meciul de la Târgu Jiu am fost foarte supărați atât eu, cât şi Arpi şi am decis împreună să luăm o măsură drastică. Am anunţat jucătorii în vestiar că din acest moment îşi vor încasa doar jumătate din contracte. Restul banilor le vor intra în cont la sfârşitul campionatului, dacă luăm titlul. Dacă nu se va întâmpla acest lucru, banii rămân în vistieria clubului.

"Nu le stă mintea la fotbal"
-Deci consideraţi jucătorii principalii vinovaţi?

-Este inadmisibil să avem cele mai mari contracte din Liga I şi să nu avem rezultate. Ei cred că banii vin oricum, dar îi anunţ că banii nu mai vin oricum de acum înainte la CFR. Noi plătim taxe şi impozite, iar lor nu le stă deloc mintea la fotbal. Am decis să îi ardem la buzunare pentru că acest lucru îi doare cel mai tare. Dacă vor bani, trebuie să pună suflet şi mintea să le stea numai la fotbal.

-Sunt deja voci care spun că, dacă nu va câştiga cu Copenhaga, Conceiçao va fi demis.
-Nu se pune problema aşa. Am avut şi cu el o discuţie, dar rămâne confidenţial ce am discutat. Deocamdată, postul nu îi este în pericol, însă pe orice antrenor îl ţin rezultatele.

Meciul cu Copenhaga, decisiv pentru Conceiçao?
Chiar dacă şefii CFR-ului spun că încă nu se pune problema ca Antonio Conceicao să fie demis de la cârma echipei, potrivit unor surse postul portughezului este în pericol. Partida de joi contra celor de la FC Copenhaga ar putea fi ultima pentru tehnician pe banca clujenilor dacă "feroviarii" nu se vor impune în primul meci din grupele Europa League.

7 goluri a marcat CFR Cluj în primele şase etape din Liga I

Au redus preţul la bilete pentru Europa League

Preţul piperat al pachetelor pentru cele trei meciuri din Europa League a făcut ca fanii CFR-ului să nu se înghesuie la casele de bilete. Până ieri doar 3.000 de tichete au fost vândute, lucru pentru care şefii CFR-ului au hotărât să scadă preţul tichetelor. "Am ieftinit puţin biletele pentru jocul cu Copenhaga. Dacă nici aşa nu se vor vinde, înseamnă că jocul slab al echipei este cauza pentru care oamenii nu vin la stadion", a spus Mureşan.

Tabel preţuri bilete CFR în Europa League
Sector Preţ vechi Preţ nou
Tribuna VIP 1.000 lei 600 lei
Tribuna oficială 166 lei 90 lei
Tribuna I (sector 21) 133 lei 70 lei
Tribuna I 100 lei 50 lei
Tribuna II (40-42, 49-50) 133 lei 60 lei
Tribuna II 100 lei 50 lei
Tribuna II (37, 45, studenţi) 50 lei 30 lei
Peluza I 33 lei 15 lei
Peluza II 66 lei 30 lei

Nici danezii n-au învins în weekend
FC Copenhaga, adversara de joi a clujenilor în Europa League, a remizat în deplasarea de la Odense, scor 1-1, golul lui FC Copenhaga fiind marcat de Vingaard, în minutul 38, din penalty.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 03:51 PM
Mesaj: #39
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Veşti bune pentru fani! Ţi-ai achiziţionat un pachet pentru Europa League? Primeşti unul gratis

Conducerea CFR-ului a luat decizia ca fanii care şi-au achiziţionat pachete pentru meciurile de Europa League să mai primească unul gratuit!

Conform site-ului oficial al clubului:

Clubul CFR 1907 Cluj îi aşteaptă pe toţi cei care au achiziţionat pachete de bilete pentru cele trei partide ale CFR 1907 Cluj pe teren propriu din UEFA Europa League până la data de 12.09.2009 să îşi ridice, începând de marţi, 15.09.2009, de la casele de bilete ale stadionului "Dr. Constantin Rădulescu", pachetul oferit gratuit în aceeasi zonă cu cel achiziţionat! Prin această decizie, Clubul doreşte să mulţumească spectatorilor şi fanilor pentru susţinerea continuă şi necondiţionată, aşteptându-i în număr cât mai mare şi la debutul echipei în grupele UEFA Europa League!

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 04:22 PM
Mesaj: #40
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Să vină Trombetta!

Sud-americanii din lotul CFR-ului îl vor înapoi pe antrenorul care a învins AS Roma, pe "Olimpico", conform 7 Plus.

Portughezul Antonio Conceicao are zilele numărate la Cluj, după ce echipa a pierdut încă un meci în deplasare, 0-1 la Tîrgu Jiu. Sîmbătă, în Gruia, antrenorul Conceicao a fost chemat să dea explicaţii pentru rezultatele slabe înregistrate în actualul sezon. Deloc convingător în faţa preşedintelui Iuliu Mureşan, portughezul a aflat ce i se pregăteşte: demiterea dacă nu cîştigă partida cu FC Copenhaga, de joi, din Europa League. Neoficial, se pare că patronul Arpad Paszkany a vrut să-l concedieze chiar după eşecul de la Tîrgu Jiu, însă a revenit asupra deciziei pentru a nu-i bulversa pe fotbalişti înaintea confruntării cu danezii.

Tot mai multe voci îl dau ca şi revenit la Cluj pe italianul Maurizio Trombetta, cerut înapoi atît de suporteri, cît şi de jucători. "Greii" vestiarului vor să lucreze cu antrenorul care i-a purtat spre victorie în meciul cu AS Roma, de pe "Olimpico", în grupele Ligii Campionilor. De partea italianului sînt toţi sud-americanii din lot, în frunte cu Dubarbier şi Culio, plus ivorianul Yssouf Kone, singurii aliaţi ai portughezului rămînînd conaţionalii Cadu şi Dani. Din cîte se pare, contestatarii lui Conceicao s-au plîns şefilor că nu înţeleg metodele de antrenament şi nici schemele tactice cerute de acesta.

4 – antrenori a avut CFR Cluj în sezonul trecut: Ioan Andone, Maurizio Trombetta, Duşan Uhrin jr. şi Antonio Conceicao


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut