Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
10-25-2009, 05:38 PM
Mesaj: #111
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Florin Marin: "Îmi este ruşine să apar după ce s-a întâmplat"

Tehnicianul gazdelor, Florin Marin, eliminat în minutul 78, nu a dorit să participe la conferinţa de presă motivând că "îmi este ruşine să apar după ce s-a întâmplat", iar în locul său a fost prezent secundul Mihai Ionescu.

"Am plătit tribut pentru că nu avem experienţă în Liga I. Mergem mai departe, dar consider că am avut penalty în minutul 75 la Doicaru. Dacă arbitrul nu a dat, asta e, dar dacă era 2-0 pentru noi, Alba Iulia nu mai putea reveni. Pentru noi era foarte importantă o victorie, dar vom încerca să ne revanşăm etapa viitoare", a afirmat Ionescu.

Formaţia pregătită de Florin Marin, Ceahlăul Piatra Neamţ, a remizat sâmbătă pe teren propriu, scor 1-1 cu o altă nou-promovată Unirea Alba Iulia, după ce a fost egalată în minutul 90, şi se află în continuare pe o poziţie retrogradabilă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-25-2009, 05:48 PM
Mesaj: #112
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Cei trei antrenori secunzi au demisionat, iar Florin Marin ar putea proceda la fel

Antrenorii secunzi ai Ceahlăului, Mihai Ionescu, Costel Ilie şi Radu Lefter, şi-au depus demisiile, în timp ce principalul Florin Marin le-a dezvăluit apropiaţilor că va face acelaşi gest dacă oficialii clubului vor accepta ca cei trei să părăsească echipa.

"Eu m-am decis să fac acest pas, în urma discuţiei avute cu colegii mei Costel Ilie şi Mihai Ionescu şi văd că şi colegii mei au făcut la fel. Nu ştiu dacă decizia este definitivă. Depinde de conducerea administrativă a clubului", a declarat Radu Lefter, antrenorul care se ocupă cu pregătirea portarilor.

Principalul Florin Marin le-a precizat unor apropiaţi că în cazul în care va demisiona o va face în prezenţa preşedintelui de onoare Gheorghe Ştefan şi asta numai dacă demisiile secunzilor vor fi acceptate.

Ar fi a doua oară când Marin părăseşte gruparea nemţeană în acest sezon, după ce la mijlocul lunii septembrie a fost demis şi reinstalat în funcţie după numai 10 zile.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 07:27 PM
Mesaj: #113
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Costel Ilie, interimar până la numirea unui nou tehnician

Cu demisia acceptată pe biroul conducerii executive, Costel Ilie se va mai ocupa de pregătirea echipei. Cel puţin pentru câteva zile, după cum s-a pronunţat, ieri la prânz, preşedintele CA, Viorel Măstăcăneanu. "Până una-alta, el va rămâne antrenor al echipei. Cel puţin, până vom găsi un înlocuitor pe banca tehnică". Neoficial, se pare că Ilie va fi păstrat până la urmă şi în mandatul următorului tehnician al Ceahlăului, şi datorită faptului că nu deţine oferte din alte părţi.

Mihai Ionescu, ultimul antrenor principal al echipei noastre, nu vrea nici el să se înstrăineze de Borzoghean. "Nu confirm, dar nici nu infirm. Mâine (astăzi, n.n.) voi şti mai multe", au fost singurele vorbe ale lui "Mişu", după situaţia găsită ieri la amiază, pe banca tehnică a Ceahlăului.

La rândul său, antrenorul specializat pe pregătirea portarilor de la echipa pietreană de fotbal şi-a comentat demersul: "Eu m-am decis să fac acest pas, în urma discutiei avute cu colegii mei Costel Ilie şi Mihai Ionescu. Dar văd că şi ei au făcut la fel. Nu ştiu dacă decizia este definitivă. Depinde de conducerea administrativă a clubului", a declarat Radu Lefter.

La rândul său, managerul general Florin Marin le-a precizat unor apropiaţi că în cazul în care va demisiona, o va face în prezenţa preşedintelui de onoare Gheorghe Ştefan şi asta numai dacă demisiile colaboratorilor lui vor fi acceptate. Sâmbătă seară a fost pentru a doua oară când "Flocea" a părăsit conducerea tehnică a Ceahlăului, în acest sezon, după ce la mijlocul lunii septembrie a fost demis de primarul Gheorghe Ştefan şi reinstalat în funcţie după numai zece zile.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 07:28 PM
Mesaj: #114
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Demisie în masă la F.C. Ceahlăul

De duminică dimineaţă, banca tehnică a Ceahlăului a rămas ...goală. În frunte cu managerul Florin Marin, toţi antrenorii şi-au prezentat demisia. Neoficial, se spune că de rezultatul meciului cu Unirea Alba Iulia a depins situaţia componenţilor staffului tehnic. Eliminat de pe banca tehnică (78) ca urmare a protestelor la deciziile arbitrajului, Florin Marin a trăit ultimul sfert de oră ale jocului de sâmbătă într-un scaun de pe primele rânduri ale tribunei I. Iar finalul meciului, dezamăgit şi gânditor asupra viitorului său, lângă gardul din jurul terenului. "Flocea" n-a mai apucat să vină nici la conferinţa de presă, dar şi-a făcut repede bagajele spre casă.

Reporter: Domnule preşedinte, ce s-a întâmplat cu antrenorii echipei?
Viorel Măstăcăneanu: Şi-au dat toţi demisia, astăzi (n.n. ieri), "în bloc".

Rep: Ce au motivat în decizia lor?
V.M: Nu foarte multe. Dar când au văzut că echipei nu-i mai iese nimic din toate calculele şi ideile lor, s-au gândit că asta ar fi o soluţie pentru a aduce acel şoc benefic echipei.

Rep: Interpretaţi decizia lor ca pe un gest de laşitate?
V.M: Nu. Nicidecum. La situaţia de acum, nu este vorba de laşitate. S-au gândit, probabil, că nu-i târziu să lase locul altcuiva, care poate schimba atitudinea echipei, dar mai ales rezultatele din campionat.

Rep: Până la urmă, au făcut ceea ce trebuia?
V.M: Da, este cât se poate de normal acest gest al lor.

Rep: Cunoaşteţi numele noului tehnician?
V.M: Nu, deocamdată suntem în negocieri cu mai mulţi. Tatonăm terenul, negociem cu fiecare şi vom vedea cea mai bună variantă.

Rep: În cât timp credeţi că putem cunoaşte viitorul şef al băncii tehnice?
V.M: Noi vrem cât mai repede. De asta am şi început negocierile acum. Dorim ca la viitorul meci oficial al echipei să avem un antrenor pe banca tehnică.

Rep: Supărat sau amărât după jocul cu Alba Iulia?
V.M: Şi una şi alta. Normal să fiu mâhnit, după ce am primit gol în ultimul minut de joc. A fost o fază care nu spunea multe, dar care a fost tratată cu superficialitate de Forminte.

Rep: Mai aveţi încredere pentru redresarea echipei în clasament?
V.M: Normal! Campionatul este lung şi se mai pot întâmpla foarte multe. Important este să-şi revină psihic jucătorii noştri. Ăsta este punctul lor nevralgic; nu reuşesc să se concentreze pe toată durata partidei, de la primele momente şi până în final.

Rep: Aţi lipsit de la banchetul aniversar al clubului...
V.M: Numai petrecere nu s-a numit aia. A fost mai mult un eveniment ce trebuia onorat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 07:28 PM
Mesaj: #115
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Spectacol in galben si negru cu veteranii Ceahlaului

E o placere sa ii vezi pe veteranii Ceahlaului distrindu-se pe teren in meciuri demonstrative. Asa au facut si simbata seara, dupa jocul oficial dintre Ceahlaul si Unirea Alba Iulia, incheiat 1-1.

Nici nu au iesit bine echipele de pe teren, ca doua grupuri echipate in galben si negru au adus buna dispozitie pe arena pietreana. Cu multe kilograme in plus fata de anii in care jucau in partide oficiale si cu mai multi ani in buletine, fostele glorii ale galben-negrilor au fost intimpinate cu simpatie de spectatorii care au ramas in tribune.

"Generatia Juventus", cu Marc, Botez, Alistar, Perja, Salajean, Grozavu, Enache, Baldovin sau Cimpeanu intre titulari au cistigat cu 2-1 disputa de 40 de minute cu veterarnii Mirea, Covrig, fratii Chertic sau profesorul Bulacu, in poarta acestora fiind fostul mare atacant Lucian Amarghioalei, care a avut si citeva interventii reusite.

Au lipsit de la prima echipa Mihai Ionescu, Radu Lefter si Costel Ilie, toti suparati dupa esecul actualei formatii a Ceahlaului, Florin Axinia a vazut "miscarea" de pe banca de rezerve, iar Pantazi sau Tibi Serban au absentat.

"Mereu e o placere sa ma vad cu fostii colegi pentru a juca in astfel de partide. Am mai facut-o si acum citiva ani si bucuria a ramas aceeasi", a spus Costel Enache.

Unul dintre cei mai rai oameni de pe teren din "Generatia Juventus" a fost fostul capitan Leo Grozavu, care si-a si certat colegii cind acestia nu au luat piciorul de pe acceleratie in disputa contra presarilor. In colimatorul lui Grozavu a intrat in prima faza Marian Purica, admonestat pentru viteza de joc prea mare, dar si ceilalti, pentru ca nu au centrat bine sau pentru ca au pasat din prea multe atingeri. Presa a fost invinsa cu 5-1, lipsa de pregatire fizica fiind evidenta la oamenii pixurilor, golul onoarei fiind opera unui coleg de la TVR Iasi, Lucian Ionescu, care a marcat din centrarea lui Ciprian Avadanei, de la Realitatea Media. "Prea mult fotbal pe calculator strica", a spus si unul dintre scribi.

Seara s-a udat cu amintiri si cani de vin la Restaurant Rustic. S-a stat pina tirziu, iar la masa au fost si actualii componenti ai Ceahlaului. Ovidiu Marc si Costel Cimpeanu au observat ca „prezentul“ nu are chef de petrecere si de aceea au mers la ei pentru citeva incurajari. Povestile despre meciurile deceniilor trecute au curs una dupa alta, zimbetele erau largi, iar atmosfera s-a mentinut destinsa si distinsa pina dupa miezul noptii. "A fost o seara frumoasa si placuta", a fost concluzia lui Doru Botez.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:38 PM
Mesaj: #116
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Exceptându-l pe manager, toţi rămân la dispoziţia clubului

Situaţia pe banca tehnică a Ceahlăului, rămăsese şi ieri neschimbată, după ce duminică dimineaţă toţi cei patru antrenori îşi anunţaseră demisiile. Pentru că cineva trebuia să conducă şedinţa d epregătire a echipei în singurul antrenament al zilei, acesta a fost desemnat Costel Ilie. De plecat, până la urmă se pare că numai managerul general, Florin Marin, a părăsit gruparea de pe Borzoghean. Asta pentru că atât Radu Lefter, cât şi ceilalţi doi colegi ai lui din "vechiul" staff tehnic, rămân la dispoziţia clubului.

"Într-adevăr, chiar dacă noi ne-am depus demisiile, până la numirea unui alt antrenor care să răspundă de echipă, de program, de pregătire şi de rezultate, tot noi stăm la dispoziţia şefilor de la Fotbal Club Ceahlăul Piatra Neamţ SA", a întărit Radu Lefter. Responsabil cu pregătirea portarilor, acesta a stat ieri mult timp la stadion, dar nu s-a mai dezbrăcat în echipament, pentru şedinţa d epregătire a echipei. La fel a procedat şi fostul "principal" Mihai Ionescu, rămas şi el la dispoziţia clubului.

"Până la urmă, prin gestul nostru de a ne prezenta demisiile, împreună cu cea a managerului general, am vrut să producem un şoc pozitiv echipei. N-am întâmpinat nici un fel de obstrucţionări, în dorinţa noastră, din partea conducătorilor. Acum, până voi găsi un alt loc de muncă, mai trebuie să rămân la dispoziţia celor de care, încă, mai sunt legat sub contract", a mai spus Radu Lefter.

Bondrea şi Roşca, în capul listei zvonurilor
Marian Bondrea (în trecut tehnician la Universitea Craiova, FC. Arges, Astra Ploieşti, Extensiv) şi Victor Roşca (fost la CSM Reşiţa) sunt daţi de zvonistică, ca posibili înlocuitori ai managerului Florin Marin, la cârma Ceahlăului. Tot neoficial, se pare că diriguitorii echipei pietrene de Liga 1 au renunţat la varianta aducerii unui antrenor străin, după păţaniile lui Bergodi şi Bonetti.

"Secundul" Radu Lefter susţine şi varianta ca noul său servici să fie ...tot la Ceahlăul. Asta în cazul în care conducerea executivă a grupării de pe Borzoghean nu va accepta demisia sa. Situaţe care poate rămâne valabilă inclusiv în privinţa celorlalţi doi colegi ai lui, Ionescu şi Ilie.

"Într-adevăr, n-ar fi exclusă varianta ca noi trei să continuăm munca aici, dar sub comanda unui alt antrenor. Şi noi suntem curioşi să vedem care va fi pasul următor, ales de conducere", a mai spus Radu Lefter.

Aseară, până la închiderea ediţie noastre, numele noului "principal" pe Borzoghean nu fusese cunoscut.

"Nici noi nu-l ştim, dar se lucrează la portretul lui în noaptea asta, aşa încât mâine să poată fi cunoscute mai multe date despre cel care ne va conduce echipa pe viitor", a declarat Iulian Boghian, director în cadrul FC Ceahlăul, la terminarea programului său de lucru.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:40 PM
Mesaj: #117
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Jucător sau antrenor, Perjă ar vrea (iar) la Ceahlăul

Dănuţ Perjă şi-ar dori să revină la Ceahlăul. Fie în postura de jucător activ sau chiar şi în cea de antrenor. Recunoaşte că n-a apucat să poarte nici o discuţie cu şefii clubului pietrean de fotbal în acest sens, dar nici nu-i place să se autopropună. "Tocmai pentru asta, nu ştiu ce şanse am în acest sens. Oricum, nu pot să spun că n-am vrut sau că nu mi-am dorit asta, să revin cumva la Ceahlăul, într-una din aceste două posturi", declară Dănuţ Perjă.

Component ultima dată al grupării giuleştenilor, echipă de unde a plecat tocmai din curtea Borzogheanului la vremurile bune ale Ceahlăului, dar şi ale lui ca jucător, fundaşul de bandă anunţă că la momentul de faţă nu şi-a găsit nici un alt angajament.

"Deocamdată sunt acasă, mă odihnesc şi mi-e bine aşa. N-am găsit nimic ce să-mi convină, dintre oferte. Aştept ca din iarnă să găsesc ceva, iar dacă nu, mă apuc de antrenorat", îşi explică planurile viitorului imediat, suceveanul.

Perjă a fost componentul de bază al "unsprezecelui" Ceahlăului în perioada de graţie a clubului pietrean. Iar vineri seară şi sâmbătă, a petrecut alături de foştii coechipieri, la aniversarea celor 9 decenii de la înfiinţarea clubului.

"Mi-a făcut o deosebită plăcere, să ne reîntâlnim în aceeaşi formulă a echipei Ceahlăului de acum câţiva ani buni în urmă. Am format un grup ce a realizat ceva frumos în fotbal, nu doar pentru oraşul Piatra Neamţ, ci pentru România. Sperăm ca cei ce vin din urmă, să ajungă măcar acolo unde am ajuns noi", îşi doreşte Perjă.

Perjă: "Îmi doresc din tot sufletul ca Ceahlăul să rămână în Liga 1!"
Ceva mai multă experienţă în curtea Ceahlăului, la nivelul lotului de jucători. Acesta este considerentul lui Dănuţ Perjă, faţă de necesităţile de moment ale clubului pietrean de fotbal. În tinereţea lotului, fotbalistul găseşte aspectul benefic, de unde se poate pleca în performanţă.

"Sunt aici o grămadă de jucători; lăudabil este şi faptul că sunt toţi tineri, de mare perspectivă. Important este să li se acorde încrederea necesară, timpul şi răbdarea de care au nevoie pentru afirmare".

Despre rezultatele şi parcursul Ceahlăului în perioada sfârşitului anilor 90, Perjă susţine că acestea au fost între cele mai preţioase amintiri ale carierei sale. "Au fost vremuri frumoase, care acum sunt revăzute, din păcate, doar pe CD-urile din arhiva clubului. Văzându-i pe ceilalţi colegi ai mei, am început să râdem unii de alţii; unii sunt cu burtă, alţii se menţin, dar numai ei ştiu cum".

Afară de toate, Dănuţ Perjă îşi doreşte cel mai mult ca Ceahlăul să arate continuitate în viitorul sezon al Ligii 1. A urmărit meciul cu Alba Iulia, despre care spune că "s-a jucat destul de bine, dar pe final, ai noştri n-au fost concentraţi. Păcat de scor; trebuiau să câştige toate cele trei puncte, în situaţia în care se află. Sper din tot sufletul să-şi revină încet, pentru că-mi doresc din tot sufletul ca Ceahlăul să rămână în primul eşalon. Există acum aici nişte condiţii extraordinare şi o bază sportivă de care noi, în vremurile trecute, n-am avut parte", a încheiat Dănuţ Perjă. Perioada de jucător activ a lui Perjă pe Borzoghean a fost împărţită de transferul său, pentru un interval scurt de timp, la Beitar Ierusalim (Israel).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:41 PM
Mesaj: #118
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Astăzi va fi prezentat noul antrenor

Jucătorii Ceahlăului îşi vor cunoaşte astăzi noul antrenor, tehnician care va răspunde de rezultatele şi viitorul echipei. Costel Ilie a asigurat şi ieri, pe durata celor două şedinţe de pregătire, interimatul în vestiarul formaţiei noastre.

"N-avem antrenor nici acum la echipă! Dar ne consultăm cu mai mulţi tehnicieni şi vedem asupra căruia ne oprim", a spus, aseară, Gheorghe Ştefan. Preşedintele de onoare al clubului pietrean de fotbal a asigurat, însă, că în după-amiaza acestei zile, suporterii şi simpatizanţii echipei vor afla numele celui care va prelua şefia băncii tehnice.

"Mâine (n.n. astăzi) îl anunţăm, pentru că nu mai putem sta mult fără antrenor la echipă. Miercuri după-amiază, trebuie să fie deja numit un antrenor la echipă, indiferent de ce va fi pe viitor", a completat, aseară, Gheorghe Ştefan.

Pe lista posibililor succesori ai lui Florin Marin, în funcţia de şef al băncii tehnice de pe Borzoghean, se numărau, ieri, mai mulţi antrenori: Marian Bondrea, Cristi Popovici, Victor Roşca, Gabi Balint, Gabi Stan, Gigi Mulţescu, dar şi Marin Barbu. Pentru ultimul dintre aceştia, varianta revenirii la cârma echipei pe care a promovat-o ultima dată în Liga 1, pentru mandatul lui Mihai "Muc" Stoica, "ar însemna o mare şi plăcută surpriză". "Magiun", însă, nu crede că el va fi cel numit. "Fie că sunt eu prea mic pentru Ceahlăul, fie Ceahlăul este prea bun pentru mine", a spus Marin Barbu, şi el cu două mandate pe Borzoghean, în cariera sa.

Lăsat baltă până la urmă: Popovici ar fi venit doar pentru un contract lung
Contactat duminică seară de Ioan Mironaş (directorul executiv al Ceahlăului), antrenorul Cristi Popovici părea să fie o soluţie la îndemâna şefilor de pe Borzoghean. Băcăuanul, ajuns ultima dată la divizionara secundă FC Botoşani, şi-ar fi dorit un contract pe termen lung (de minim doi ani), tocmai pentru a-şi putea duce la bun sfârşit ideile de mărire cu Ceahlăul. Este singura condiţie pentru care Popovici accepta preluarea formaţiei pietrene

"În cazul în care echipa retrogradează, în al doiela an, obiectivul să fie clar, promovarea", spunea tehnicianul care considera, înainte de a ajunge la Piatra Neamţ, gruparea noastră retrogradată într-o proporţie de 80% din liga 1. Până aseară, la închiderea ediţiei noastre, Cristi Popovici nu mai primise nici un semn din partea oficialilor Ceahlăului, motiv pentru care îşi anunţase continuarea angajamentului de la Botoşani.

Înainte de a şti pe cine se vor baza în partida de vineri la Ploieşti, cu Astra, ai noştri stiu doar că vor avea un antrenor la respectiva deplasare.

"Nu ne deranjează condiţia pusă de Popovici, contract pe minim doi ani. Şi noi ne dorim o variantă de stabilitate, nu ceva de scurtă durat", a declarat Ioan Mironas, directorul sportiv al FC Ceahlăul Piatra Neamţ, pe marginea doleanţei lui Popovici.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:42 PM
Mesaj: #119
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Marin Barbu va fi noul antrenor al echipei

Marin Barbu va fi noul antrenor al echipei Ceahlăul Piatra Neamţ, după ce şi-a reziliat contractul cu formaţia Dunărea Giurgiu, el înlocuindu-l astfel pe Florin Marin care a demisionat, a declarat, miercuri, preşedintele de onoare al echipei, Gheorghe Ştefan.

"Am avut discuţii cu mai mulţi antrenori şi am ajuns la concluzia că Marin Barbu este cel mai potrivit pentru noi. A mai pregătit echipa, are şi o promovare cu Ceahlăul la activ, e un antrenor mai exigent şi mai rău şi sper să insufle acea răutate şi fotbaliştilor. Contractul este până la finalul sezonului cu posibilitate de prelungire. Sper ca miercuri după-amiază să îl pot prezenta echipei", a spus Ştefan.

Florin Marin împreună cu secunzii Radu Lefter şi Costel Ilie au demisionat în urmă cu trei zile, cei trei susţinând că au luat această decizie pentru binele echipei. Florin Marin mai plecase o dată de la formaţia nemţeană, după jocul cu FC Braşov, scor 0-1, din etapa a 6-a a Ligii I, el fiind atunci demis de Gheorghe Ştefan pentru că nu a vrut să scoată echipa de pe teren.

Marin Barbu a antrenat în acest sezon divizionara secundă Dunărea Giurgiu, iar în cariera sa a mai pregătit în Liga I formaţii precum Ceahlăul, Foresta Suceava, Petrolul sau UTA. Tehnicianul i-a mai antrenat pe cei de la Ceahlăul în prima ligă în sezonul 2001-2002, atunci când a stat pe banca tehnică 18 meciuri, în care a înregistrat 9 victorii, 2 egaluri şi 7 înfrângeri. De asemenea, în sezonul 2005-2006, Barbu are la activ o promovare din liga secundă cu nemţenii, dar atunci a fost schimbat exact înainte de startul Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:52 PM
Mesaj: #120
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
"În proporţie de 95 la sută este noul antrenor al echipei!"

Directorul sportiv al echipei Ceahlăul, Ioan Mironaş, a declarat, miercuri, că în proporţie de 95 la sută tehnicianul Marin Barbu va fi noul antrenor al echipei din Piatra Neamţ.

"În proporţie de 95 la sută Marin Barbu este noul antrenor al echipei Ceahlăul Piatra Neamţ. Ne-am înţeles de principiu cu el. Marin Barbu urmează să ajungă la Piatra Neamţ chiar azi", a declarat Mironaş pentru Mediafax.

Managerul general Florin Marin, antrenorul principal Mihai Ionescu şi secunzii Radu Lefter şi Costel Ilie au demisionat, duminică, de la conducerea tehnică a echipei Ceahlăul Piatra Neamţ. Florin Marin se afla la al doilea mandat pe banca Ceahlăului în acest sezon. Tehnicianul fusese demis de Gheorghe Ştefan după înfrângerea din meciul cu FC Braşov, scor 0-1, din etapa a VI-a a Ligii I, deoarece nu a scos echipa de pe teren aşa cum i ceruse preşedintele de onoare.

Marin Barbu a mai antrenat în Liga I echipele Ceahlăul Piatra Neamţ, Foresta Suceava, Petrolul Ploieşti şi UTA Arad.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut