Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
11-22-2009, 12:10 PM
Mesaj: #151
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Achim isi face colectie de tricouri

Vlad Achim vrea sa adune cit mai multe tricouri pentru colectia pe care spera sa si-o faca de-a lungul carierei sale. A inceput deja lucrul si primele astfel de obiecte de imbracaminte sint deja in sifonierul propriu. Ambele au acelasi numar si reprezinta momente importante ale carierei sale.

Achim a jucat cu numarul 6 si la nationala, cu Polonia, scor 2-1, ca si la Ceahlaul. "Nu am cerut eu acest numar. Mi s-a dat si il voi pastra ca amintire. Acesta si cel de la Ceahlaul sint tricouri ce imi vor pastra vii clipe frumnoase din cariera mea. Primul tricou al nationalei si tricoul cu care am promovat in Liga I cu Ceahlaul. Sper sa adun cit mai multe astfel de trofee", a afirmat Achim.

Cit priveste finalul turului de campionat, mijlocasul crede ca Ceahlaul isi poate imbunatati linia de clasament pentru a spera cu foarte mare incredere apoi in realizarea obiectivului. "Avem un final dificil de tur, insa vrem maximum de puncte din fiecare partida", a spus Achim.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-23-2009, 08:28 PM
Mesaj: #152
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mulţescu: "Am primit trei goluri pe greşeli impardonabile, am pierdut ca nişte fraieri"

Tehnicianul echipei Ceahlăul Piatra Neamţ, Gheorghe Mulţescu, a criticat evoluţia apărării sale: "La 2-2 mi s-a spus că am marcat un gol valabil. Eram avizaţi de forţa de atac a Craiovei şi am primit trei goluri pe greşeli impardonabile, am pierdut ca nişte fraieri. În repriza a doua am condus jocul, am ratat multe ocazii, dar şi pe fondul unei căderi fizice a Craiovei, explicabile după meciul greu pe care l-a avut cu CFR Cluj în Cupă. Am jucat cu stoperi improvizaţi şi nu sunt mulţumit de evoluţia atacantul Ibrahim".

Echipa antrenată de Eugen Neagoe a învins, luni, pe teren propriu, ultima clasată din Liga I, Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 3-2, într-o partidă în care oaspeţii au egalat de două ori, iar Vali Badea a înscris golul victoriei în minutul 87.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-29-2009, 10:24 AM
Mesaj: #153
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mulţescu: "Nu pot să-mi explic de ce am fost egalaţi în ultimul minut"

Antrenorul Ceahlăului, Gheorghe Mulţescu, a declarat, sâmbătă, după remiza cu Internaţional Curtea de Argeş, scor 2-2, că nu îşi explică de ce jucătorii săi nu au reuşit să obţină victoria şi au fost egalaţi în ultimul minut, în condiţiile în care a întărit apărarea pe finalul meciului.

"Am avut meciul în mână, aşa cum l-am avut şi pe cel de la Craiova, din etapa trecută. La 2-1 pentru noi, am avut trei jucători în faţa fundaşilor, am încercat să securizez rezultatul şi puteam să jucăm două zile fără să luam gol. Nu pot să îmi explic de ce am fost egalaţi", a spus Mulţescu.

Tehnicianul a recunoscut că echipa sa a avut probleme în prima parte, din cauza superiorităţii argeşenilor la mijlocul terenului. "În prima repriză, argeşenii ne-au surprins cu cei 5 mijlocaşi folosiţi. Au avut un om în plus la centrul terenului şi mai multă tehnicitate. În partea a doua am jucat însă mai bine la centrul terenului", a constatat antrenorul nemţenilor.

Mulţescu a criticat arbitrajul lui Teodor Crăciunescu, care, în opinia sa, "şi-a mai dat o dată în petic în stilul său caracteristic". În opinia lui Gheorghe Mulţescu, Viţelaru nu merita eliminat, iar la cel de-al doilea gol al argeşenilor trebuia să sancţioneze un henţ sau un fault al adversarilor.

Altfel, tehnicianul s-a declarat convins că echipa sa se poate salva de la retrogradare, mai ales dacă se va întări cu jucători valoroşi în pauza competiţională şi va face o pregătire de iarnă bună.

Ceahlăul Piatra Neamţ şi Internaţional Curtea de Argeş au încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul jucat sâmbătă, în etapa a 15-a a Ligii I, în care oaspeţii au deschis scorul în minutul 2 şi au reuşit egalarea în ultimul minut de joc. Ceahlăul a marcat prin Ferariu (17) şi Cebotaru (82), în timp ce golurile argeşenilor au fost înscrise de Lazăr (2) şi Voiculeţ (90).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-29-2009, 10:25 AM
Mesaj: #154
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Gigi Multescu: "Am avut jocul in mana"

Antrenorul Ceahlaului pune rezultatul pe seama lipsei de experienta a jucatorilor sai, si acuza arbitrajul lui Teodor Craciunescu, conform Spt365.

Reporter: Domnule Multescu, a fost ghinion in seara asta ?
Gigi Multescu: Se poate spune orice. Puteam pierde, puteam castiga... L-am avut in mana, dar s-a vazut lipsa de experienta, ca sa spun doar atat si sa fiu elegant. In prima repriza au avut cinci la mijloc, un om in plus si mai multa tehnicitate. Au avut posesia mai mult, si, cu greselile noastre pe care nu reusim sa le eliminam, am luat gol. Am egalat repede, si am echilibrat jocul. In repriza a doua am avut trei mijlocasi centrali, am schimbat in 4-3-3. In prima repriza am vrut sa jucam 4-4-2, cu doua varfuri de careu - Ibrahim si Doicaru, dar niciunul n-a fost inspirat. Radu n-a avut viteza necesara, iar pe Ibrahim l-a tradat lipsa de rafinament. Ibrahim are o inima mare, a adus combativitate, dinamism, dar la nivel de Liga I nu e suficient. A intrat Gafita, cu viteza, el a reusit sa tina mingea si sa o duca in fata, a aparut din linia a doua... Am dus de multe ori mingea in careu si am reusit sa inscriem. Am incercat sa securizez rezultatul, pentru ca ei aveau doua varfuri centrale. A intrat Rotaru, care a jucat fara greseala. De o saptamana imi spune lumea ca nu are experienta, dar a jucat excelent. Eu il vazusem si la Ceahlaul II, in Liga a treia. Aveam trei stoperi si trei jucatori in fata lor. In mod normal nu luam gol nici daca jucam doua zile, dar, ca si la Craiova, din atatia jucatori nu a aparut niciunul la gol. Nu pot sa va dau nicio explicatie, pentru ca nu am. Nu-mi explic nici eu ce se intampla...

Reporter: Ar mai trebui lucrat la fazele fixe ?
Gigi Multescu: Credeti ca nu lucram ? Ca pe pioni ii asez. Exersam fazele, le reluam... Nu stiu ce sa spun. Trebuie sa privim inainte, sa obtinem ce putem din urmatoarele doua meciuri foarte grele.

Reporter: Dupa mult timp, echipa a fost aplaudata.
Gigi Multescu: E un lucru bun. Intr-adevar, am inoculat o tenta ofensiva a jocului, la posibilitatile astea. Ati vazut si la Astra, si cu Vaslui, si cu Craiova. Astazi am jucat ofensiv, cat am putut de bine. Decat sa pierd cu 1-0, mai bine pierd cu 3-2 sau 4-3. Eu vreau sa joc, dar nu sa risc. Golurile nu le-am luat riscand. La gol se tineau unul pe altul, nu marcau adversarul. Ma bucur ca suntem aplaudati, dar daca n-ai puncte e degeaba.

Reporter: Domnul Stoica a spus ca toate echipele de la locul 10 in jos pot retrograda si ca nu e nimic jucat.
Gigi Multescu: Sunt declaratii de complezenta. Ei au un lot puternic, au jucatori cu experienta. Noi am compensat cu multa daruire si o strategie prin care sa-i surprindem, si am echilibrat astfel, chiar am fost peste ei. Dar sunt multe alte probleme.

Reporter: Ceahlaul a marcat patru goluri in doua etape, dar ati luat un singur punct. Apararea e problema ?
Gigi Multescu: Suntem imbracati in frac, si cu fundul gol, exagerand putin. Avem probleme mari in aparare, e adevarat. Nu poti sa construiesti o casa fara temelie.

Reporter: Barna si Vitelaru au fost huiduiti azi.
Gigi Multescu: Sunt jucatorii mei si trebuie sa-i apar. Cu greselile lor, dar sunt jucatorii nostri, n-avem altii.

Reporter: Ce s-a intamplat cu Vitelaru cand a luat rosu?
Gigi Multescu: Eram chiar cu ochii pe el la faza aia. El s-a dus sa ia mingea de la un jucator al oaspetilor, acela a fugit, iar Vitelaru l-a tras jos. In cel mai nefericit caz, primea galben. Dar, in stilu-i caracteristic, domnul Teodor Craciunescu si-a mai dat o data in petic. El e original in multe decizii, si nu in sensul bun. La faultul premergator golului nu a dat fault, Abiodun a cazut pe minge si trebuia sa dea hent, iar arbitrul a revenit si a dat fault. De ce n-a dat fault atunci cand a fost ? Daca a lasat jocul sa mearga, inseamna ca n-a considerat ca a fost fault. Nu vreau sa comentez prea mult. In prima repriza a fost pur si simplu scandalos.

Reporter: Inaintea jocului ati spus ca jocul creste, iar asta s-a vazut si azi. Mai aveti sperante pentru ultimele doua meciuri din acest an?
Gigi Multescu: Cum sa n-avem sperante. La sistemul de trei puncte, si cu 19 etape in continuare... Trebuie sa acoperim posturile deficitare in iarna. Am discutat cu conducerea, si din iarna vom acoperi valoric acele posturi, vom veni cu concurenta, cu alternative. In urma cu cativa ani, Vaslui a avut sase puncte in tur si s-a salvat. Se poate, problema e sa faci ce trebuie. Cu lotul facut ca pentru Liga I si cu pregatire buna, totul va fi in regula.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 10:52 PM
Mesaj: #155
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Gigi Mulţescu: "Amatorism curat!"

Gigi Mulţescu, antrenorul "lanternei", îşi pune la zid defensiva după ce nemţenii au pierdut puncte pe final de meci a doua oară consecutiv.

- Domnule Mulţescu, Ceahlăul a marcat de 4 ori în ultimele două runde, dar s-a ales cu un singur punct. Cum e posibil?
- E incredibil ce ni se întîmplă! Ofensiva e în creştere evidentă, dar facem nişte greşeli mari de tot în apărare. La Craiova am pierdut în ultimele minute, deşi aveam 10 inşi în careu. Acum, cu Internaţional, la fel. Ăsta e amatorism curat! Sînt supărat şi dezamăgit.

- Ce şanse mai are Ceahlăul să scape de retrogradare?
- Mai am două meciuri din acest tur, analiza vreau s-o fac după.

- Veţi rămîne pînă la finalul campionatului indiferent...
- Nu! Numai dacă la finalul turului conducerea se va ţine de promisiuni. Vreau să întăresc echipa pe anumite posturi.

- E bun şi-un egal etapa viitoare, cu Urziceni?
- Bineînţeles, nu mă feresc s-o recunosc. Sîntem într-o situaţie grea, dar vom întîlni campioana, un adversar superior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 05:02 PM
Mesaj: #156
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Planuri pentru Urziceni şi CFR Cluj?

Ceahlăul primeşte vineri seară (20.30) vizita Unirii Urziceni, într-un meci asupra căruia mulţi dintre specialişti s-au pronunţat, deja, asupra scorului final.

Ai noştri refuză să se gândească, de pe acum, la vacanţă şi la campania de achiziţii necesară atacării îndeplinirii obiectivului de supravieţuire în Liga 1. Dar nici prea multe planuri nu-şi pot face în finalul turului, cu două etape în care joacă împotriva campioanei en-titre şi a fostei deţinătoare a titlului în România.

Pentru cunoscători, ideea de a scoate cât mai multe lucruri bune, chiar puncte, din confruntarea cu Urziceniul, pare uşor deplasată. Mai ales acum, când "lupii" lui Dan Petrescu se bat cu recordurile fotbalului românesc, pregătind accederea în primăvara europeană cu mult dorita calificare în turul II din Champions League.

Pe Borzoghean, un necaz nu vine niciodată singur. Privată de victorie în finalurile multor meciuri de la care ar fi putut obţine cel puţin jumătate din punctele câştigate până acum, echipa Ceahlăului vrea să strângă rândurile. Din nefericire, acestea sunt, iarăşi, reduse datorită problemelor de efectiv. Contra Urziceniului va reveni căpitanul Forminte, dar lipsesc Viţelaru şi Burlacu. Primul absentează ca urmare a eliminării sale din finalul jocului cu Internaţional Curtea de Argeş, în vreme ce fundaşul dreapta are de ispăşit etapa de suspendare cauzată de cumulul celor 7 cartonaşe galbene.

Lucrează pentru legitimarea lui Ersin Veli
Eventualul debut al congolezului Dikaba, pe postul lui Burlacu sau poate mutarea cu Ersin Veli, cel mai probabil în locul lui Viţelaru, semnifică câteva dintre variante pentru antrenorii Ceahlăului, în pregătirea jocului de vineri seară. La dispoziţie, aceştia îl mai au şi pe Ferariu, util inclusiv în linia de mijloc şi chiar la finalizare. Pentru turcul Ersin Veli, oficialii grupării pietrene se grăbeau, la începutul săptămânii, să-i rezolve actele de transfer în curtea pietreană. Luni dimineaţă, deja, fundaşul îşi dusese la sediul executiv paşaportul şi restul documentelor necesare înregimentării sale. Turcul mai era în aşteptarea certificatului internaţional de transfer, solicitat de reprezentanţii Ceahlăului încă de săptămâna trecută. La amânarea transferului lui Veli s-a ajuns din cauza unei sărbători de maximă importanţă în Turcia, motiv pentru care nici unul dintre reprezentanţii federaţiei de acolo n-a ajuns la serviciu.

"Degeaba am încercat, de la Piatra Neamţ, să rezolvăm vineri şi sâmbătă această problemă cu Ersin, pentru că la noi, în Turcia, n-a lucrat nimeni. A fost o sărbătoare asemeni Crăciunului la voi, în România", a completat Yuksel Yesilova, preparatorul fizic al Ceahlăului şi totodată cel care l-a adus pe Veli în curtea nemţeană. Diyarbakirspor (superligă) şi Giresunspor (liga a II-a) au fost ultimele echipe pentru care stopperul Ersin Veli a jucat în Turcia, dar pe Borzoghean a venit ca liber de contract.

Lupii dau iama pe Borzoghean
Până la ziua jocului de vineri pe Borzoghean, atenţia "lupilor" din Urziceni este îndreptată în cu totul altă parte. Spre deosebire de ai noştri, care se vor face tot posibilul să se agaţe de fiecare şansă favorabilă pentru a da o replică bună campioanei, cei de la Unirea au cu totul alt obiectiv. Iar meciul cu Ceahlăul, funcţie şi de replica gazdelor, poate fi util campionilor în pregătirea mult mai importantului şi dificilului joc de miercurea viitoare, în Germania.

"Este normal ca grijile noastre cele mai mari să se îndrepte asupra confruntării de la la Stuttgart", anunţă Narcis Răducan.

Fostul mijlocaş al Ceahlăului în anul retrogradării nefericite din 2008, acesta a ajuns director sportiv al campioanei, Unirea Urziceni. Dar pentru meciul direct cu ai noştri, Narcis Răducan ţine să precizeze că oficialii campioanei nu-şi desconsideră nici un adversar din campionatul intern. "Cu atât mai mult cu cât cei din zona inferioară a clasamentului, cum este şi situaţia Ceahlăului, îţi pot face probleme mari. Se ştie, deja, faptul că în ziua de astăzi nu mai sunt echipe mari sau jocuri uşoare, dinainte câştigate", a declarat Narcis Răducan. Directorul Unirii va pleca în Germania imediat după jocul de la Piatra Neamţ, pentru a urmări prestaţia din campionat a celor de la VfB Stuttgart, necesară pregătirii partidei de miercuri. "Stuttgart nu are forţa ofensivă a Sevillei", a mai spus Narcis Răducan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 05:07 PM
Mesaj: #157
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Unirea, echipa perfectă ?

În meciul de vineri seară, antrenorii Ceahlăului se aşteaptă la probleme "de toate felurile", puse de adversarii din Urziceni. "Principalul" Mulţescu găseşte în formaţia campioană un adversar puternic, foarte bine pregătit în plan fizic şi disciplinat tactic. Veleităţile tehnice ale jucătorilor Unirii contribuie la plusul valoric în favoarea adversarei Ceahlăului.

În replică, ai noştri ştiu deja că nu trebuie să se lase impresionaţi de eticheta campionilor şi nici de rezultatele ialomiţenilor, înregistrate în UEFA Champions League. "Nu ne rămâne decât să încercăm să ne ridicăm în meci la nivelul lor cât mai mult timp şi să le punem probleme atunci când avem oportunitatea", completează Gigi Mulţescu. Drept model pentru elevii lui, tehnicianul Ceahlăului a vorbit de prestaţia reprizei secunde a meciului cu Vasluiul. Pentru pragmatismul dorit, pietrenii trebuie să evite greşelile de apărare şi să materializeze oportunităţile de gol. Pentru faza atacului, "principalul" nu vede minusuri.

"Sunt, totuşi, cinci goluri marcate în patru jocuri, ceea ce nu-i deloc rău. Dar suferim în apărarea imediată, problemă dovedită de joc, de ceea ce am pus în practică", consideră Multescu.

Probleme ce nu-i afectează pe campioni: Arbitrii străini şi lipsa "Bursucului" pe bancă
Şeful băncii tehnice a Ceahlăului laudă aducerea arbitrilor străini pentru meciul important de vineri seară, la Piatra Neamţ. Gigi Mulţescu susţine însă că şansele formaţiei sale de a câştiga partida cu Urziceniul nu sporesc nicicum. Fie şi în condiţiile în care oaspeţii nu-l vor avea pe antrenorul Dan Petrescu pe banca tehnică şi că o brigadă de arbitrii greci va oficia meciul.

"Unirea este o echipă ce joacă de aproape trei ani împreună, cu jucători ce-şi cunosc foarte bine partitura. Aşa că foarte puţin va mai conta pentru jucătorii adverşi, aceste aspecte".

Veli, la doar un pas de semnătură
În rezolvarea problemelor apărute la nivelul apărării formaţiei sale, Mulţescu aşteaptă înregimentarea imediată, cu actele în regulă, a stopperului Ersin Veli. "Suntem aproape de semnătură, dar mai exista nişte clauze, ceva mai speciale", susţine tehnicianul. Cel mai probabil, şefii Ceahlăului urmează să-i propună fundaşului Ersin Veli o înţelegere pentru ultimele două etape rămase de disputat în tur, cu Urziceniul şi la CFR Cluj. Funcţie de randamentul turcului în jocurile ultime din 2009, înţelegerea va fi prelungită şi pentru retur, ori va fi reziliată.

"Mie îmi place de ceea ce arată Veli. Mai mult de atât, el a venit la noi după ce apucase să semneze deja un contract cu o echipă, Kocaelispor, înţelegere care până la urmă nu s-a mai realizat, deşi el se pregătise cu ei. Contractul nu s-a mai înregistrat la federaţia turcă, aşa că l-am luat gratis. Este agresiv în sensul bun şi ştie foarte bine jocul de apărare, acolo unde noi suferim", a anunţat Gigi Mulţescu.

Vali Rotaru, preferatul antrenorului
Fără Ersin Veli pe post de stopper, celelalte soluţii pentru antrenorul Mulţescu ar fi rămas Ferariu ori Valentin Rotaru. Ultimul ar fi preferatul "principalului" de pe banca tehnică a pietrenilor, la capătul prestaţiilor arătate de cei doi fundaşi nemţeni în ultimele jocuri.

"Într-adevăr, mă consider mulţumit de ceea ce a arătat Rotaru, dar mai mult pe sistemul în care am jucat cu libero, în finalul meciului cu argeşenii. A arătat multă tenacitate, a făcut un marcaj exact, iar duelurile aeriene mi-a câştigat toate mingile". Gigi Mulţescu nu ştie, însă, căt de mult se poate descurca tânărul său elev, la o încărcătură a meciului precum este cel de vineri seară contra campioanei. "Fizic, el se prezintă bine. Am văzut un joc al lui, ca mijlocaş de acoperire şi s-a descurcat chiar bine-bine, cu Vasluiul. Şi ca stopper s-a ridicat la aşteptările mele, deşi se spune că are lipsă de experienţă", a completat antrenorul Ceahlăului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 05:08 PM
Mesaj: #158
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
"Ei luptă pentru cozonac, iar noi pentru o bucată de pâine"

Nu Ceahlăul trebuie să fie echipa cu cele mai mari temeri faţă de meciul oficial anunţat vineri seară (20.30) pe Borzoghean, în Liga 1. Opinia aparţine "principalului" gazdelor din respectiva confruntare. Gigi Mulţescu, antrenor care a plecat în pregătirea jocului de la posturile celor două echipe, din clasament, îi cataloghează pe campionii din Urziceni favoriţi la obţinerea succesului.

"În ceea ce ne priveşte, meciul nu este foarte greu. Pentru ei, este mai dificil. Ei sunt favoriţi, în vreme ce pentru noi este vital; greu este puţin spus. Ei luptă pentru cozonac, în vreme ce noi pentru o bucată de pâine".

Rămas cu două puncte, cel de la Astra şi cel de sâmbătă contra argeşenilor, obţinute în cele patru etape de când se află la conducerea tehnică a pietrenilor, Gigi Mulţescu le-a transmis elevilor lui că a sosit timpul "să scoatem maxim din tot ce se poate lua". Antrenorul merge până într-acolo încât le cere oamenilor lui de pe teren "să pună capul în contră la meciul cu Urziceniul".

Fără o luptă inteligentă, ai noştri nu vor avea nici o şansă de a câştiga ceva la vizita Unirii. De aceea, ambiţia şi determinarea se doresc a fi completate de un efort generos. "Să punem piciorul la bătaie, însă totul să fie făcut cu cap, nu aşa cum am făcut-o în finalul partidei cu Internaţional Curtea de Argeş", le mai cere Mulţescu jucătorilor lui.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 05:09 PM
Mesaj: #159
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
50 de jandarmi pentru meciul cu Unirea Urziceni

Partida de fotbal dintre FC Ceahlăul Piatra Neamţ şi Unirea Urziceni, care are loc astăzi, de la ora 20,30, în municipiu, va mobiliza 50 de luptători ai Inspectoratului Judeţean de Jandarmi (IJJ) Neamţ.

"Conform prevederilor Legii nr. 4/ 2008, privind prevenirea şi combaterea violenţei cu ocazia competiţiilor sportive, spectatorilor le este interzis să introducă în stadion băuturi alcoolice, petarde, fumigene, torţe, arme ori alte obiecte ce pot fi folosite la acţiuni de tulburare a ordinii publice sau care pot conduce la producerea actelor de violenţă. Este interzisă afişarea de inscripţii care incită la ura naţională, rasială, de clasă, ori religioasă, la discriminări de orice fel şi la violenţă publică. De asemenea, spectatorilor le este interzis: să arunce cu obiecte în teren sau în direcţia altor spectatori, să sară gardul care delimitează spaţiul de joc sau să intre pe spaţiul de joc, să deterioreze sau să distrugă mobilierul în interiorul locurilor de desfăşurare a meciului, să împiedice acţiunea forţelor pentru asigurarea sau restabilirea ordinii publice", a declarat căpitanul Cătălin Resmeriţă, purtător de cuvânt al IJJ Neamţ.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-12-2009, 02:19 AM
Mesaj: #160
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mulţescu nu se va putea baza pe 9 jucători în meciul cu CFR Cluj

Antrenorul formaţiei Ceahlăul Piatra Neamţ, Gheorghe Mulţescu, a declarat, vineri, că echipa se va deplasa la Cluj fără nouă jucători, dar chiar şi în aceste condiţii tehnicianul speră că fotbaliştii săi să obţină un rezultat bun contra ardelenilor.

"Dacă Fabbron poate să joace puţin, îl trec pe foaie, dar dacă nu va putea, rămânem în 17 jucători. Mergem să ne jucăm şansele. Până acum pot spune că sunt mulţumit de joc, nu şi de rezultate, dar este important că nu păcălim fotbalul", a spus Gheorghe Multescu, care în perspectiva meciului cu CFR Cluj nu se va putea baza pe Achim, Cebotaru, Dikaba, Viţelaru (suspendaţi), Onciu, Gafiţa şi Rudison, Ichim şi Miron (toţi cinci accidentaţi).

Preşedintele de onoare al formaţiei din Piatra Neamţ, Gheorghe Ştefan, a precizat că în pauza competiţională se vor face mai multe transferuri pentru a preîntâmpina situaţii similare celei dinaintea meciului cu CFR Cluj: "În iarnă ne vom întări, iar domnul Mulţescu are tot sprijinul nostru. Obiectivul nostru rămâne salvarea de la retrogradare, cu domnul Mulţescu antrenor".

Ceahlăul Piatra Neamţ va întâlni gruparea CFR Cluj, sâmbătă, în deplasare, de la ora 18:00, într-un joc din etapa a 17-a a Ligii I, ultima a turului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut