Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Dinamo Bucureşti
12-25-2009, 11:50 AM
Mesaj: #961
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
"Cel mai rău an din carieră"

Claudiu Niculescu a acceptat reducerea salarială propusă de club, atacantul înţelegând situaţia dificilă prin care trece toată Liga I. Fotbalistul în vârstă de 33 de ani visează la o carieră de antrenor, modelul său fiind Rafa Benitez.

Cum a fost acest an, din punctul tău de vedere?
În plan personal a fost foarte bun, pentru că a venit pe lume fiul meu, David. În cel fotbalistic, poate a fost cel mai rău an al meu. Am pierdut un campionat în ultimele trei etape, iar în această toamnă am avut un parcurs prost atât în campionat, cât şi în Europa.

După Bratu, ai acceptat şi tu o reducere salarială.
Înţeleg situaţia prin care trece clubul. Din cauza aceasta am acceptat. Am fost alături de Dinamo în momentele bune, acum este normal să fiu alături de club în această perioadă grea.

Ce regreţi cel mai mult în acest an?
Mă doare întreg parcursul lui Dinamo, nu e ceea ce ne-am dorit! Am pierdut multe puncte cu echipele mici... Acum ştergem tot cu buretele şi o luăm de la capăt în 2010.

"Mai joc un an şi jumătate!"
Te simţi încă în putere? Cât vrei să mai continui?

Când o să simt că nu mai pot, o să ridic mâna, dar cel puţin un an şi jumătate voi continua să joc. Cred că o pot face foarte bine în continuare.

S-a vehiculat că nu eşti în relaţii foarte bune cu Marius Niculae, celălalt fin din atac...
Asta e o mare prostie. A fost inventată de cineva care doreşte răul lui Dinamo, care vrea să creeze un nou scandal. Mă înţeleg foarte bine atât cu Marius, cât şi cu ceilalţi colegi.

"Blestem cu PAO"
La Atena ai avut egalarea în picior...
Normal că m-a afectat. Parcă a fost un blestem să nu pot marca din două ocazii imense, atât acasă, cât şi la Atena. Ăsta e fotbalul, îţi dă în cap când te aştepţi mai puţin.

Cum ai trăit nopţile de după meciurile cu Urziceni şi Braşov din campionatul trecut?
Nu am dormit deloc. Simţeam un regret enorm, parcă eram blestemaţi să nu jucăm în Champions League.

Ai de gând să antrenezi în viitor? Ai un antrenor preferat?
Mi-aş dori să antrenez, dar nu ştiu ce va fi în viitor. Nu vreau să numesc un antrenor de la noi, nu ar fi corect faţă de ceilalţi. Pot spune că îmi place foarte mult Rafa Benitez.

5 goluri a marcat Niculescu pentru Dinamo în acest sezon: trei în Liga I şi două în Cupa României

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 11:50 AM
Mesaj: #962
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Claudiu Niculescu a acceptat reducerea salariului!

Criza financiară a lovit puternic în Liga 1, inclusiv la cluburile bucureştene. Astfel, atacantul dinamovist Claudiu Niculescu a acceptat reducerea salariului cu 30%. Fostul căpitan al Universităţii Craiova a declarat pentru ProSport că a înţeles situaţia clubului şi de aceea a acceptat propunerea clubului dinamovist.

"Am inteles situaţia clubului din momentul de faţă şi spre binele tuturor am acceptat o diminuare salarială. Trebuie să facem cu toţii sacrificii pentru a depăşi această situaţie grea", a declarat Niculescu pentru ProSport.

Claudiu Niculescu avea un salariu de 200.000 de euro, iar după această reducere va câştiga cu 60.000 de euro mai puţin.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 11:55 AM
Mesaj: #963
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
"În ciuda criticilor, am ajuns într-un campionat bun!"

Chiar dacă evoluţiile sale la Dinamo n-au fost strălucitoare, Gabi Tamaş a reuşit să prindă un transfer la West Bromwich, liga a doua din Anglia. Fundaşul a făcut vizita medicală în Anglia şi chiar a susţinut şi un antrenament cu noua sa echipă, iar astăzi s-a întors în ţară. Fundaşul susţine că Anglia i se potriveşte ca o mănuşă şi vrea să promoveze cu West Bromwich în Premier League.

"A fost bine în Anglia, sunt foarte fericit că am semnat. În ciuda criticilor, am ajuns să joc într-un campionat bun şi sper să fac un pas mare în cariera prin promovarea în Premier League. Acest campionat mi se potriveşte, este o experienţă bună pentru mine şi vreau să văd cum este. Îmi place foarte mult la West Bromwich, am făcut deja un antrenament. Ionel Ganea mi-a oferit sfaturi şi mi-a spus că, dacă voi avea vreo problemă, pot să îl sun 24 de ore din 24", a spus fundaşul la întoarcerea în ţară.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 11:56 AM
Mesaj: #964
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
"Lucian merită mai mulţi bani"

Măsura luată de Comitetul Executiv prin care cluburile pot înjumătăţi unilateral contractele jucătorilor nu este privită cu ochi buni de Dorin Goian. Fundaşul lui Palermo spune că, dacă decizia se va aplica, fotbaliştii vor fi lipsiţi de motivaţie şi nu vor mai da totul pe teren. "Poate este o situaţie mai grea, dar nu mi s-ar părea o ideea foarte bună. Atunci când îi înjumătăţeşti contractul unui jucător, apare acea delăsare şi nu mai dai totul pe teren", a spus Goian la gsptv.

Dinamo, club la care evoluează şi fratele lui Dorin Goian, Lucian, a fost primul club care a anunţat că va reduce salariile jucătorilor. Însă ex-stelistul nu este de acord cu şefii din Ştefan ce Mare. Dorin Goian susţine că fratele său are un contract foarte mic şi ar merita mai mulţi bani: "Fratele meu are salariul ăsta încă de când a venit la Dinamo. Ce să-i mai taie? Are un salariu foarte mic pentru un club ca Dinamo. Din contră, ar merita mai mult", a mai spus "Goe".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 12:51 PM
Mesaj: #965
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Ar merita mai mult ???? Asta nu-i sanatos la creierii capului Smile)))))))

Pai Lucian Goian nu joaca nimic la Dinamo. Nici macar nu prinde echipa. Ce sa merite mai mult.

Iar atunci cand prinde echipa face rahatul praf.

Dar cred ca ii cerem prea mult micutzului ........

"Stiu ca-s arogant si genial, dar îmi place sa mi-o spuna si altii. Oare o sa ma iertati vreodata ca-s cel mai bun?" V. Ciutacu
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 01:07 PM
Mesaj: #966
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
E normal să-şi apere fratele.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 01:37 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-25-2009 01:38 PM de Larissa.)
Mesaj: #967
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Nu am vorbit cu nimeni de la Dinamo, n-am fost contactat încă. Normal că mi-ar placea să revin în ţară, nu e exclus. Nu mi-a fost bine la Modena, n-am prea jucat acolo. Situaţia nu e grea doar la Dinamo, aşa e peste tot. Nu mă sperii de problemele de la Dinamo", a declarat Daminuţă
24.12.2009 FOTBAL .Borcea: "Si eu, si domnul Badea am adus bani de acasa pentru a plati salariile, ne-am tinut de cuvant"
Presedintele executiv al dinamovistilor spune ca a facut tot posibilul ca jucatorii "cainilor" sa aiba drepturile financiare la zi inainte de Craciun pentru a avea Sarbatori linistite



"Intr-o perioada dificila din punct de vedere financiar si in tara, si in fotbalul romanesc, jucatorii nostri sunt cu drepturile la zi. Suntem in Ajunul Craciunului si pot sa declar ca jucatorii de la Dinamo si-au primit toate drepturile financiare, asa cum am promis.

Si eu, si domnul Badea ne-am tinut de cuvant fata de jucatori, am adus bani de acasa pentru linistea lor, pentru a avea Sarbatori Fericite, pentru a readuce Dinamo in fruntea clasamentului.

Lumea trebuie sa stie ca povestea cu banii pentru transferul lui Gabi Tamas nu ar fi acoperit nici macar salariile pentru doua saptamani. In plus, clubul nostru urmeaza sa incaseze bani de la West Bromwich abia in ianuarie.

Dinamo nu are in acest moment nici o datorie fata de jucatori. Din contra, jucatorii sunt datori fata de Dinamo si trebuie sa faca performanta, sa readuca echipa in fruntea clasamentului pentru ca locul 8 nu este onorabil pentru un dinamovist. Numai un tampit poate sa spuna ca jucatorii sunt platiti preferential!

Tuturor dinamovistilor le doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi! Sa uitam cat mai repede tot ce s-a intamplat in 2009 si sa speram, impreuna, ca Noul An va readuce performanta la Dinamo! La Multi Ani!", a declarat presedintele executiv Cristrian Borcea pentru fcdinamo.ro
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 05:41 PM
Mesaj: #968
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Gabriel Tamaş vrea să ajungă în Premier League cu WBA

Tamaş ar putea debuta la gruparea din liga a doua engleză pe 9 ianuarie, când WBA va întâlni pe Nottingham Forest.

Fundaşul Gabriel Tamaş a efectuat un prim antrenament cu West Bromwich Albion, iar apoi a dat fuga înapoi în România, pentru a petrece Crăciunul alături de familie. Cea mai mare dorinţă a fundaşului pentru 2010 este să reuşească să facă pasul spre Premier League.

"Mi se potriveşte, e o experinţă nouă pentru mine şi vreau să văd cum este. Sunt foarte fericit! În ciuda criticilor, am ajuns să joc într-un campionat bun şi sper să fac un pas mare către Premier League", a spus Tamaş, adăugând că vrea să primească darul de Crăciun abia peste câteva luni şi acela să fie promovarea cu WBA în Premier League.

Gabriel Tamaş a semnat cu West Brom pe şase luni. El este împrumutat la gruparea engleză de francezii de la Auxerre.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 09:40 PM
Mesaj: #969
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
"La Dinamo e vacanţă totală! Când eşti pe 8, trebuie să ţii capul jos"

Vasile Turcu este dezamăgit de parcursul din această toamnă al lui Dinamo şi îşi găseşte cu greu cuvintele pentru a explica de ce s-a ajuns în această situaţie.

"Câinii" plecau la drum cu planuri mari, având ca ţintă titlul şi participarea în Liga Campionilor, dar, încă o dată, visul lor pare să fie spulberat. Locul 8 la finalul turului, în condiţiile în care asistăm la cel mai echilibrat campionat din istorie, este dezarmant pentru oficialul din Ştefan cel Mare, care anunţă sec: "Să ţinem capul în pământ, e ruşinos locul din clasament".

"La Dinamo este vacanţă totală, suntem pe locul 8 şi nu mai zic nimic. Pe locul 8 trebuie să ţii capul în jos, nu ai ce să declari. E un loc ruşinos", a explicat Turcu pentru sptFM.

Ţinta paparzzilor

Turcu a simţiti pe propria piele ce înseamnă să fii urmărit de paparazzi. Dacă până acum jucătorii din Ştefan cel Mare erau o ţintă predilectă a acestora, mai nou şi şefii clubului au devenit "interesanţi": "Să ajungi să faci poze şi să le bagi într-un ziar... e prea mult. Viaţa mea asta e, atât timp cât sunt o persoană publică şi am un statut făcut pe banii mei, pentru că eu am investit la Dinamo. Îmi asum acest lucru. Normal că se vând astfel de lucruri, chiar dacă nouă ne fac deservicii. Familia trebuie să ne înţeleagă. Nu poţi să vii să îţi bagi picioarele în viaţa unui om, să vii cu chestii din astea. Sunt în proces cu băiatul care are revista asta şi să vedem ce va ieşi"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 09:43 PM
Mesaj: #970
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Alexe: "Vreau ca în 2010 să ajung cu Dinamo în Liga Campionilor"

Dinamovistul Marius Alexe visează la o calificare în 2010 în Liga Campionilor. "Pentru anul 2010, îmi doresc să fiu sănătos, să joc cît mai bine şi să ajung cu Dinamo în Liga Campionilor", a declarat Marius Alexe.

Acesta consideră că 2009 a fost cel mai bun an al carierei sale. "A fost pînă acum cel mai bun an al meu de cînd joc fotbal. Am promovat cu Astra, m-am reîntors la Dinamo, îmi doream foarte mult să fac asta. În plus, am debutat în cupele europene. Îmi pare rău că nu am reuşit să terminăm pe un loc fruntaş, dar din 2010 sper ca Dinamo să îşi revină", a spus Alexe într-un interviu acordat ziarului Cancan.

Amintirea cea mai frumoasă din 2009 pentru Alexe este meciul cîştigat de Astra cu Rapid: "Am cîştigat cu Rapid în toamna aceasta, 3-1 la Ploieşti şi eu am înscris două goluri. A fost fantastic, m-au sunat colegi de la Dinamo să mă felicite şi apoi a urmat rechemarea mea în Ştefan cel Mare".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut