Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Dinamo Bucureşti
12-28-2009, 05:27 PM
Mesaj: #981
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Ar pleca gratis

Dinamo n-ar solicita vreo sumă de transfer pentru Claudiu, în cazul în care va ajunge la o înţelegere cu chinezii. Se va lua în calcul performanţele pe care le-a avut în timp cu roş-albii.

Nici acum doi ani, cînd a plecat la Duisburg, "cîinii" n-au cerut bani pe atacant. La rîndul său, cînd a revenit în "Groapă", în decembrie 2008, Claudiu a venit liber de contract.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-29-2009, 06:58 PM
Mesaj: #982
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Niculescu: "Nu mă interesează ofertele, vreau să-mi închei cariera în Ştefan cel Mare"

Atacantul lui Dinamo, Claudiu Niculescu, a declarat, marţi, că nu ia în calcul nicio ofertă sosită din străinătate pe adresa sa, deoarece vrea să continue în tricoul alb-roşu şi, mai mult, să-şi încheie cariera la gruparea din Ştefan cel Mare.

"Viitorul meu este legat de Dinamo. Am rămas surprins când am auzit că aş putea merge în China. Nu mă interesează vreo ofertă de acolo sau din altă parte a lumii dintr-un singur motiv, vreau să-mi închei cariera la Dinamo", a spus Niculescu, care le-a transmis fanilor urările pentru noul an prin intermediul site-ului oficial al clubului: "La Mulţi Ani tuturor 'câinilor' mei!"

Presa centrală a speculat în ultima perioadă că pe adresa lui Dinamo a sosit o ofertă din China pentru Claudiu Niculescu, jucător care mai are contract încă un an şi jumătate cu formaţia din Ştefan cel Mare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:53 AM
Mesaj: #983
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Directorul sportiv Constantin Dănilescu şi-a anunţat demisia

Directorul sportiv al echipei Dinamo, Constantin Dănilescu, a anunţat marţi că a demisionat de la clubul din Ştefan cel Mare, invocând probleme personale, şi a dat de înţeles că viitoarea sa destinaţie este FC Vaslui.

Dănilescu şi-a făcut publică demisia în direct la GSP TV şi a anunţat că viitoarea sa destinaţie este "o echipă care se bate la titlu", dând de înţeles că aceasta este FC Vaslui. "Am renunţat din motive personale. Cred că este mai bine ca Dinamo să meargă înainte cu aripa tânără. Aşa am considerat eu, că este mai bine să închei acum şi să încep anul viitor în altă parte", a declarat Constantin Dănilescu.

Constantin Dănilescu a mai spus că nu s-a sfătuit cu cel mai bun prieten al său, Cornel Dinu. "Dacă vorbea, el m-ar fi întors din drum. Am preferat să nu vorbesc cu el", a spus fostul oficial dinamovist.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:54 AM
Mesaj: #984
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
pleaca danilescu????.....interesant...sunt curios unde va merge....

"INTERZIS"!!!!!.....
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:54 AM
Mesaj: #985
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
WC Vaslui Big Grin

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 11:56 AM
Mesaj: #986
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
cu porumbacul o sa faca treaba bunaBig Grin.....sa vedeti arbitraje de amu incoloBig Grin.....

"INTERZIS"!!!!!.....
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 05:07 PM
Mesaj: #987
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Un milion de la arabi

Niculae e curtat din nou de Al Wahda. Roş-albii nu s-ar opune dacă încasează "preţul corect".

Dinamo l-ar putea pierde după 1 ianuarie pe Marius Niculae, dar are şanse să devină mai bogată cu un milion de euro! Şi asta întrucît Al Wahda, locul secund în Emiratele Arabe Unite, e din nou interesată de serviciile atacantului de 28 de ani. Şeicii îl vor de urgenţă de la începutul lui 2010, deoarece speră să cîştige campionatul.

Borcea şi compania n-ar spune nu, cu condiţia să primească circa un milion de euro. "Staţi liniştiţi, la ce "foame" au cei din Ştefan cel Mare, s-ar mulţumi şi cu mai puţin, în jur de 800.000 de euro", a explicat o sursă credibilă din anturajul roş-albilor.

Marius e dispus să încerce o aventură şi în lumea arabă, mai ales după ce acţionarii l-au anunţat că internţionează să-i reducă salariul stagional la maximum 200.000 de euro. Al Wahda i-ar asigura o jumătate de milion E pe an.

6 goluri a marcat Niculae în 12 meciuri în sezonul de toamnă

Doman e dorit şi în Germania
Dinamo are concurenţă serioasă, mai nou, în tentativa de a-l aduce pe Cătălin Doman (foto). Fiindcă nu vor să dea prea mulţi bani, oferindu-le argeşenilor doar coproprietate asupra pe mijlocaşul de 21 de ani, roş-albii au emoţii întrucît, pe lîngă o cerere din Rusia, de Doman se mai interesează şi o grupare din Zweite Bundesliga. FC Kaiserslautern, favorită la promovare, vrea să-l transfere pe Cătălin şi ar pune la bătaie 300.000 de euro.

Debutează în derby
Tamaş va pleca astăzi în Anglia pentru a începe antrenamentele cu West Bromwich Albion, dar nu are cum să debuteze mai devreme de 8 ianuarie, cînd e derby-ul cu Nottingham Forest. Asta întrucît perioada de transferuri internaţionale debutează cu data de 2 ianuarie, atunci urmînd să fie oficializată afacerea. Viitorii colegi nu ştiu prea multe despre Gabi. "Este internaţional român şi joacă fundaş central. Atît cunosc despre el", a declarat suedezul Olsson.

Ultimele noutăţi
- Dacă Dinamo nu-i oferă mai mult de 80.000 de euro pe sezon lui Iulian Tameş, mijlocaşul de 31 de ani nu va accepta să revină la Dinamo.
- George Curcă (foto, 28 de ani) va reveni încă din această iarnă la Constanţa, întrucît Farul îl vrea înapoi, pentru a forţa promovarea. Dinamo avea prima opţiune de transfer definitiv în iunie pentru 250.000 de dolari.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 05:09 PM
Mesaj: #988
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dragoş Grigore: "Stau la rînd, ce să fac?!"

Dragoş Grigore speră ca în 2010 să-şi recîştige locul de titular.

"Atenţie la Grigore! Îl va înlocui cu succes pe Tamaş", a anunţat recent Cristi Borcea. De la finalul lui septembrie, stoperul de 23 de ani a dispărut însă chiar şi din lotul de 18, deşi era printre preferaţii lui Bonetti, iar Borcea visa să-l vîndă în vară la Juventus Torino!

- Dragoş, şefii zic că vei fi din nou titular din primăvară. Te stimulează acest lucru?
- Sper să nu rămînă doar cuvintele... Am nevoie de mai multă încredere pe viitor, iar eu să răsplătesc încrederea prin evoluţii bune.

- De ce n-ai mai jucat, după ce-ai început sezonul ca titular?
- Nu ştiu. N-am fost nici accidentat, nici nu m-am certat cu nimeni. Am dispărut pur şi simplu. Şi nici nu m-am certat cu Ion Marin. Erau zvonuri, vezi, Doamne!, că a plecat după o dispută cu mine.

- Atunci, cine e vinovat de "dispariţia" ta?
- Eu îmi reproşez mie, nu altora. Stau şi mi-aştept rîndul. Poate trebuia să muncesc mai mult. Vreau să-i oblig din 2010 pe antrenori să nu mă mai schimbe din echipă! Sînt norocos că nu sînt bătrînior. Nu disper, sper să-mi vină rîndul.

- Îl regreţi pe Bonetti?
- Am dispărut după plecarea dînsului, normal că-mi pare rău că a plecat. Sincer, am de ce. Dînsul a fost singurul care mi-a dat încredere.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 05:10 PM
Mesaj: #989
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dorin Goian: "Lucian e afectat de criză de cînd a venit la Dinamo. A fost cel mai bun de acolo în 2009!"

Fundaşul lui Palermo, Dorin Goian, consideră că fratele său, Lucian, ar merita mai multă apreciere din partea oficialilor lui Dinamo şi spune că fundaşul grupării din Ştefan cel Mare a fost cel mai bun apărător al roş-albilor în 2009.

"Fratele meu e afectat de criză de cînd a ajuns la Dinamo, ce să-i mai taie din bani? Vă spun că are unul dintre cele mai mici contracte de la echipă. Sînt unul dintre criticii lui cei mai vehemenţi atunci cînd joacă prost, dar anul acesta a ajuns la o maturitate profesională şi personală extraordinară, cred că e cel mai bun şi constant fundaş de la Dinamo în 2009", a spus Goian la Intermedia TV Suceava.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 05:12 PM
Mesaj: #990
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Cristi Borcea: "E un mare avantaj pentru noi plecarea lui Dan Petrescu"

Cristi Borcea, acţionarul echipei Dinamo, a comentat plecarea lui Dan Petrescu de la cîrma rivalilor de la unirea, dar şi posibila plecare a lui Marius Niculae din "Groapă". De asemenea, oficialul din Ştefan cel Mare s-a referit la obiectivele echipei sale în a doua parte a campionatului, spunînd că titlul a căzut pe locul doi.

"Nu e normal deloc să preia Răzvan Unirea. Au mai existat discuţii şi din cauza noastră şi nu a fost acceptat. Nu ar fi corect faţă de celelalte echipe. Sînt foarte bucuros pentru că Dan Petrescu a plecat de la Unirea. A făcut treabă bună acolo şi am fost chiar aproape de a semna cu el anul trecut. Mă pusesem de acord cu el pe trei ani, dar trebuia să am şi acordul conducerii. Există mai multe oferte pentru Marius Niculae şi pentru Niculescu, dar ei nu vor să plece. Avem nevoie de ei pentru a ne îndeplini obictivele. Dacă nu vor să plece înseamnă că vor să facă treabă şi de aceea am încredere în ei. Vrem să teracă mai repede acest an, unul din cele mai urîte pentru mine. Nu căutăm jucători pentru că avem un lot foarte mare. Nu ştiu situaţia lui Mara, dar dacă îşi dă acceptul, l-am putea lua. Principalul obiectiv este cîştigarea Cupei României şi apoi vrem să cîştigăm toate mecurile din campionat. În ultimii doi ani nu am mai cîştigat nici un trofeu iar Cupa este cea mai accesibilă în acest moment", a spus Cristi Borcea la televiziunea Sportro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut